Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9275 times)
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Je reiki povsem "neoporečen"?
16.11.2003 at 13:40:13
 
Nekateri ljudje trdijo, da poseganje v energijsko polje drugih oseb s pomočjo zdravilnih tehnik kot so reiki in druge ni priporočljivo oziroma celo škodljivo.
Tovrstne tehnike naj bi bile primerne le za samozdravljenje, ko gre za naše lastno spreminjanje našega lastnega energijskega polja.

Kaj menite o tem moji dragi soforumljani?

LP
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #1 - 16.11.2003 at 13:56:37
 
Reiki je povsem neoporečen!

To smo obdelovali tudi v topicu Domančić- reiki: razlika?
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #2 - 16.11.2003 at 17:03:09
 
pevka wrote on 16.11.2003 at 13:56:37:
Reiki je povsem neoporečen!

To smo obdelovali tudi v topicu Domančić- reiki: razlika?


Več ko je ostalih tehnik bolje boste videli, da je tudi reiki oporečen.  Sicer pa, bedno je trditi, da je reiki neoporečen, ko pa vemo, da je oporečno vse.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #3 - 16.11.2003 at 18:23:18
 
Smiley
bi se strinjal z andresom, vse je toliko oporečno, kolikor smo oporečni mi sami. Smiley

Nobene tehnike ne zagotavljajo uspeha zdravljenja,

Uspeh zagotavlja samo zavedanje posameznika koliko je res sposoben pomagati sebi in drugim.

Poznam nekaj oseb, ki zdravijo z reiki energijo, pa niti niso sposobni prepoznati, da so sami bolni.

Človek, ki je bolan ne more zdraviti drugih,

najprej mora pozdraviti sebe, ali poiskati pomoč tistih, ki mu lahko pomagajo. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #4 - 16.11.2003 at 19:56:33
 
Se strinjam z vama...

Toda mislim, da je bilo tisto neoporečno mišljeno kot to, ali lahko reikist zdravitelj posega v človekovo karmo...

Tega se pri reikiju načeloma ne da oz. ni bojazni, da bi se to zgodilo. Ker reiki teče, če sme, in ne teče, če ne sme.
Mi je pa jasno, da je tudi v reikiju, žal, veliko šarlatanov, ki nimajo pojma, zato prihaja verjetno do marsičesa...
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
no more
Guest




Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #5 - 21.01.2004 at 12:19:12
 
Kaže da mešaš dve različne reči:
1. reiki in
2. etika uporabe te energije

Reiki JE čisti plus, kar pa nekateri počno s z njim pa je oporečno, seveda.

Brez privolitve človeka se reiki naj ne bi dajal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #6 - 23.01.2004 at 11:09:36
 
V kolikor sem bral knjigo na temo reiki, mislim da ni nevarnosti, da bi kdo kakorkoli vpival nate, da bi kar potem pristal v ustanovi zaprtega tipa. Proti svpji volji ni mogoče delovati, razen če gre kaki oporečen reikist v neke skrajnosti, da na pacienta mentalno zadrogita in ga podvrže pod svoj vpiv, da ga morebiti potem lažje ožame, zmanipulira, predvsem finančno. Problem je verjetno v tem, da grejo k reikistom in bionergetikom po večini ljudje, ki so razočarani nad klasično medicino, ki jim ni znala in ne ve pomagat. Zato se oprimejo vsake odrešilne bilke, ko so čisto na dnu in ko vidijo, da je to še zadnja opcija, ki je ostala odprta. Se pravi, če je kdo na psihičnem psu, je že tako na nek način njegova prihodnost točno napovedljiva za naprej in predvidljiva, pa če bo hodil k reikistu ali ne, lahko pa ga ta še dodatno zmede, in tako še pospeši proces hospitilizacije v psihiatrični ustanovi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #7 - 23.01.2004 at 11:47:37
 
sicer mal off topic, pa vseeno ... exo ... ti res nikogar ne poznaš ki bi bil ozdravljen od kakšnega 'alternativca' po tem ko so mu predstavniki uradne medicine povedali da zanj pomoči ni?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #8 - 23.01.2004 at 14:26:25
 
gape wrote on 23.01.2004 at 11:47:37:
sicer mal off topic, pa vseeno ... exo ... ti res nikogar ne poznaš ki bi bil ozdravljen od kakšnega 'alternativca' po tem ko so mu predstavniki uradne medicine povedali da zanj pomoči ni?


Ne. Poznaš ti koga? Poznam pa ljudi, ki so hodili k alternativcem, pa še vedno hodijo, pa še vedno eno in isto stanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #9 - 23.01.2004 at 14:30:53
 

A so homeopati tud alternativci?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #10 - 23.01.2004 at 16:19:23
 
Smiley
pri nas ja, v tujini kot ameriki, tudi italiji pa imajo ta del že v specialnem delu medicine, če se kdo zanj seveda odloči.  Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #11 - 23.01.2004 at 19:14:12
 
exorcist wrote on 23.01.2004 at 11:09:36:
Se pravi, če je kdo na psihičnem psu, je že tako na nek način njegova prihodnost točno napovedljiva za naprej in predvidljiva, pa če bo hodil k reikistu ali ne, lahko pa ga ta še dodatno zmede, in tako še pospeši proces hospitilizacije v psihiatrični ustanovi.


??? ??? ??? ??? ???

Če je nekdo na psihičnem psu, je njegova prihodnost točno napovedljiva in predvidljiva? ?  ? ? ?

Kakšna pa je ta prihodnost???  

In to, hospitalizacija v psihiatrični ustanovi?! Ti poznaš koga, ki bi že bil hospitaliziran v psihiatrični ustanovi?

Pa še to - kako pa lahko reiki nekoga zmede?!?

Daj še meni to odkrij, Exo, tolko sem že stara, pa o tem nimam pojma!?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #12 - 24.01.2004 at 10:13:03
 
lola wrote on 23.01.2004 at 19:14:12:
??? ??? ??? ??? ???

Če je nekdo na psihičnem psu, je njegova prihodnost točno napovedljiva in predvidljiva? ?  ? ? ?

Kakšna pa je ta prihodnost???  

In to, hospitalizacija v psihiatrični ustanovi?! Ti poznaš koga, ki bi že bil hospitaliziran v psihiatrični ustanovi?

Pa še to - kako pa lahko reiki nekoga zmede?!?

Daj še meni to odkrij, Exo, tolko sem že stara, pa o tem nimam pojma!?


Skušam povedat, da si veliko ljudeh, ki bi si morali poiskati strokovno pomoč, raje zateče k alternativcem, saj v njih vidijo zadnjo odrešilno bilko, ker je za njih tako manjša stigma, kot pa da grejo k psihiatru.

Zdaj si me na nekaj spomnila, prejšnji teden sem dedeka vozil k psihiatru, ko sem bral, kaj mu je napisal psihiater sem se mu režal, saj je tožil za zmanjšanim libidom. Manjka pa mu čisto nič, mislim, da se boji smrti....  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #13 - 24.01.2004 at 11:52:57
 
exorcist wrote on 23.01.2004 at 14:26:25:
Ne. Poznaš ti koga? Poznam pa ljudi, ki so hodili k alternativcem, pa še vedno hodijo, pa še vedno eno in isto stanje...

ja
poznam
ne bom ti jih naštevu, ti bom samo povedu da mojga fotra je cel lajf glava bolela ... sinusi ... in pol je pršlo tolk deleč da bi mogu model it na operacijo, da mu odprejo sinuse in počrpajo vn gnoj (ki drgač gre vn preko nosa) ... in je šu fotr k enmu modelu k je glih pršu v slovenijo iz rusije ... to je blo že en cajta nazaj ... je meu model par sešnov s fotrom in še dve tetice je rihtu hkrat, je fotra pocajtu, fotr je spalnico obrnu za 180°, da je na vodnem toku stala omara namest njegove glave ... in zdej niam več problemov z glavo ... včasih seveda še vedno, ker mu model seveda ni razložu o slabih mislih in o slabih filingih ... sm mu pa jest ... tko da ... pa fotr hod k maš usako nedelo, še u cerkvenem zboru je pel pred cajtom (zdej je pa pr enmu drugmu se mi zdi) ...
poznam takih še malo morje, pa nima to veze ... veze ma to kaj maš ti v zavesti ... exo ...

naj ti bo
poznam eno tetico, k je takrat ko je mene odpelal, me spravla k trojnarju in pol k sandiju (k trojnar ni nč dost pametnga mi vedu pomagat ... da naj ukinem gape.org za par let ... sm si muslu ... svoje) ... no ona je bla pa tolk u pizdi po domače, so jo tableti und stuff že čist razfukaval, je bla že kr napihnjena od njih ... pol je pa mnjogo časa hodila okol modelov ... in so jo pozdravl ... k dohtarji niso sploh vedl kaj ji je ... kaj ji je blo in kaj ji je še vedno je somewhat nepomebno, pomembno je kaj maš ti v zavesti ... exo ...


*A so homeopati tud alternativci?*
itak
je pa res tko kt je reku stojči ... glih homeopati imajo ponekje na zahodu status zdravilca v kliniki ... tud pri nas se razvija komplementarno zdravljenje, ki pa nima velik privržencev, glih zarad nedokazljivosti in neponovljivosti postopkov, glih zaradi upoštevanja individualnosti človeka.
konaz pri nas to dela ... da bi 'alternativo' priznal kot del zdravstva ... jest pa pravm, da dokler ne bojo dohtarji tko kt so bli na kitajskem, da bo on dobr dohtar, dokler ti ne boš zbolu, ne pa da je dober če te zna pozdravt, k ti že zboliš, dokler ne bojo taki ... je brez veze da se sploh kej grejo ... se reče ... tvoje osebni zdravilec, ti mora povedati kako in kaj bi blo pametno počet da ne boš zbolel, ker ona da vidi to in to bolezen ki se že razvija, seveda, na duhovnih nivojih ...


* Pa še to - kako pa lahko reiki nekoga zmede*
ponavad je blo to tko da če si nekomu dal reiki iniciacijo in je bil ta človk preveč zasvinjan, mu je v telesu nastala reakcija na čiščenje ... marsikomu je to izgledalo kot da so modeli neki zafukal (reiki mastar) je pa na žalost tko, da vsako bolezen ki si jo navlečeš, morš odžvet ... tko da ... pri fejst zapacanih ljudeh, so po iniciacijah, driske, zvijanje v trebuhu, čudaški filingi (popolnoma nerazložljivi) po telesu, od toplot, prek mravljincev, do hladnoč, zbadanja ... če v tem stanju oddirjaš na polikliniko ... si 'phucked up'
skor 100% te zarutajo v 'polje' ... tm odprt kolkr si (zarad iniciacije) fašeš glih vse blodnje unih modelov tm ... in pol si dodatno 'phucked up' ... zato ... v takem primeru ... do ... call your master ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je reiki povsem "neoporečen"?
Reply #14 - 25.01.2004 at 17:22:53
 
exorcist wrote on 24.01.2004 at 10:13:03:
Skušam povedat, da si veliko ljudeh, ki bi si morali poiskati strokovno pomoč, raje zateče k alternativcem, saj v njih vidijo zadnjo odrešilno bilko, ker je za njih tako manjša stigma, kot pa da grejo k psihiatru.


Ljudje ne obiskujejo alternativce zgolj zaradi manjše stigme. Ljudje se obrnejo na alternativce tudi kadar je strokovna pomoč, ki so jo prejeli v uradnih institucijah, neučinkovita.

Pametneje in učinkoviteje je, kadar za rešitev svojih težav poiščemo različne možnosti in različne poti, namesto da se togo oklepamo samo ene možnosti le zato, ker je uradna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2