Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13583 times)
kreden.
Guest




Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #30 - 11.11.2003 at 08:52:49
 
Samson wrote on 11.11.2003 at 00:41:13:
ČRNO PIKO BOSTE PA JA KAPIRALI. Zanimivo, kako se je izogibate te nove krvavo zaslužene trofeje, hehe Cheesy  


Kdaj sem jo že jaz skapiral Dragi Samson.

Tale tazadn stavek, KRVAVO ZASLŽENE TROFEJE me pa enmal moti, kajti krvavo zaslužene trofeje so povečini krščanske trofeje pridobljene z ognjem in mečen.

Vse za stvar krščanstva.

Izdelovalec mečov Kreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #31 - 11.11.2003 at 09:16:14
 
Samson wrote on 11.11.2003 at 00:41:13:
ČRNO PIKO BOSTE PA JA KAPIRALI. Zanimivo, kako se je izogibate te nove krvavo zaslužene trofeje, hehe Cheesy  


Samson, probej zaštekat, da si tle gor proskušamo eno svojo nišo ustvrait od demokracije preganjani in da se  vsaj jest nimam za  nobenga zaščitnika demokracije in če boš še mal sto črno piko  okorog opletal se mi bo tko priljubla, da si jo bom vzel za simbol vsega svetlega, kar tale forum predstavlja  8).

Glede očitkov moje totalitarne provinjenece in novodobne zmedenosti: me  v bistvu ne moti, če me takega vidiš, ker mi ne  gre za to, da bi se trudu bit drugačn. Gre mi pa za to, da me kot takega sprejmeš brez sodbe,  pomilovanja, prevzgajanja in na konc koncev rekatoliziciranja vojtilovega tipa. Gre mi za to, da drug drugega sprejmemo takšne  kot  smo, pri čemer smo si bolj zanimivi, bolj smo  si različni. Da ustvrajamo eno virtulano generalko globalizacijske zavesti, katere privlačnost ni v tem, da bi moral bit vsi kristjani ali vsi muslimani ali  vsi hindujci ali vsi komunisti ali vsi  demokrati, ampak v tem, da se s tem, kar  smo, nehamo poistovečat. Da je to kar smo, samo naše orodje, s katerim smo opremljen zato, da se imamo sploh s čim čudit nad pestrostjo svarstva, ki je za vsakogar enako različno. Da uživamo v tej različnosti, se v njej ugnezdimo in počutmo domače, ne pa da vsako različnost občutmo kot tujost, ki nas vsaj potencialno ogroža v našem pojmovanju enosti.

V tako pojmovanje sveta demokracija čist nč ne sede, saj se  enost ne vzpostavlja več po dikatatu večine nad manjšino, ampak atomistično, iz vsakeg posebej in na podlagi zavedanja  lastne različnosti,  pri čemer se globalne skupnosti ne gradi na podobnosti, temveč na privlačnosti različnosti, v kateri ni potrebe po prevladi česarkoli nad čemerkoli.

P.s.: Takoj, ko se  cerku začne sklicevat na karkoli posvetnega,  je po moje dober znak, da je to  preživelo svoj rok trajnaja in  da se je pričel proses fosilizacije...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #32 - 11.11.2003 at 09:40:23
 
titud wrote on 11.11.2003 at 09:16:14:
V tako pojmovanje sveta demokracija čist nč ne sede, saj se  enost ne vzpostavlja več po dikatatu večine nad manjšino, ampak atomistično, iz vsakeg posebej in na podlagi zavedanja  lastne različnosti,  pri čemer se globalne skupnosti ne gradi na podobnosti, temveč na privlačnosti različnosti, v kateri ni potrebe po prevladi česarkoli nad čemerkoli.

V današnjem svetu, ki postaja vedno manjši in ki se vedno bolj globalizira, je "privlačnost različnosti" pogoj za (strpno) preživetje in sobivanje, lahko celo trdimo, da je kar življenska nuja.
"Skupnost podobnosti" je preživeta forma sobivanja in se kot taka neizogibno poslavlja na odpad zgodovine človeštva.





Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #33 - 11.11.2003 at 10:17:58
 
Samson wrote on 11.11.2003 at 00:41:13:
ČRNO PIKO BOSTE PA JA KAPIRALI. Zanimivo, kako se je izogibate te nove krvavo zaslužene trofeje, hehe Cheesy  



no ja bi raje bil kar tiho - vsaj kar se krvavega služenja tiče


Kaj zdaj Samson?


Še dve črni piki pa bo nezadostno??


Ali pa mogoče še tisoč črnih pik pa bomo tako črni, kot si ti in tvoja klero fašistična združba RKC ???


(zgleda, da so te tvoje črne pike tvoj nezavedni izraz tvoje želje, da bi se tale forum iz modre pobarval v črno)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #34 - 11.11.2003 at 10:22:26
 
Samson wrote on 11.11.2003 at 00:41:13:
ČRNO PIKO BOSTE PA JA KAPIRALI. Zanimivo, kako se je izogibate te nove krvavo zaslužene trofeje, hehe Cheesy  

Men se je tale tvoja pika ko en dober hec zdela. Še boljši hec se mi je zdelo, ko sem vidla, da ti misliš, da nas boš z njo motiviral, razjezil, sforsiral v neke spremembe, ki se predvsem tebi zdijo nujne.
Zdej, razlog, zakaj me črna pika tak malo moti je mogoče zato, ker tak prvošolsko deluje Wink, ker sem že davno prišla nad to, da bi se mogla uklanjat nekim pravilom nekih institucij (v tem primeru šole), ki nagrajujejo in kaznujejo. Če človek misli kar misli in čuti kar čuti, in po svojih notranjih odzivih tud deluje že tak dolgo, bi lahko razumel, da je neka naša notranja motivacija, ki je zunanje okoliščine in omejevanja do danes niso zatrle pač tolko močna, da je praktično neuničljiva.
Zato sem to piko vzela kot tvoj osebni odziv. Ta odziv pa kaže, da je v tebi verjetno še zlo močno ukoreninjeno pravilo nagrajevanja/kaznovanja, da na tak način deluješ v družbi ljudi. Še vedno očitno misliš, da nek zunanji red pogojuje notranjega in da se da zunanje stvari reševat z nekimi sredstvi omejevanja in nadziranja, ne pa osebnim notranjim razumevanjem.

Ker nekak ne razumeš (al pa nočeš razumet?), zakaj so problemi, ki jih imaš z nami (mano), tvoji, ne pa naši (moji), pač obrni stvar okoli. Recimo, da imam jaz problem s tabo, strašno me mori, da ti ne razmišljaš po moje in za to, da tvoje mišljenje spreobrnem bom uporabla vso silo, saj je moja zmaga nad tvojim načinom razmišljenja ključna za mojo osebno srečo. A se boš torej meni na ljubo spremenil? Še vedno misliš, da so moji problemi tvoji in da jih moraš reševat? Verjetno ne. A si torej vesel, da imam probleme s tabo? Verjetno ti ni preveč mar in si misliš, eh, to so njeni problemi, naj jih reši kot ve in zna. Če si malo bolj sočune narave, si lahko misliš, upam, da bo to rešila in da ne bo živela življenje dalje z nerešenim problemom z mano.
Ampak, a ni to en neumen način reševanja problemov? Da ga obesim na tebe, če ga imam? Moje sreče in miru ne more pogojevat to, da spreminjam druge ljudi, ker nikol ne bo konca mojemu delu, edini človek, ki mi je na voljo za spreminjanje, sem sama. Gape je o tem reševanju zunaj al pa v sebi, fajn razložil.
Lahko pa rešim ta problem tako, da ga razčiistim v sebi. Zakaj ti ne pustim bit tak kot si? Kaj v meni me sili, da na tvoji koži potrjujem svoj prav? Zakaj je nek širši smoter dragocenejši kot osebni, če pa prebiva bog v vsakemu in vsakega vodi po svojih poteh? Kaj bom pridobila, če te bom spreobrnila? Novega vernika? A je meni osebno novi vernik sploh pomemben, a je pririteta skrbet za nove cerkvene ovčice al za lastno duhovno rast? Ko bo življenja konec, pa se bom srečala z Jezusom, me bo pohvalil za ta trud, a bo rekel, hvala draga Devi, da si rešila tolko duš? Po moje me še pogledal ne bo in si mislil sam pri sebi, kaka izguba življenja, dal sem ji življenje, zavest, razum, čustva in namesto, da bi delila ljubezen in bila velik in dober človek, se je šla rajši igrice z ljudmi, jih spreobračala in jih odvračala od tega, da se iskreno v srcu srečujejo z mano. Kaj je naredila za sebe? V čem je zrastla, kaj je razumela? Nič, samo druge je poučevala in izgubljala moje darilo. Črne pike je delila v mojem imenu Roll Eyes
In ti še vedno misliš, da je katoliški smoter pomembnejši od osebnega sledenja? Da je spreminjanje zunanjih stvari pomembnejše od notranjega razumevanja? Se ti ne zdi, da izgubljaš svoje dragoceno življenje z drugimi, namesto da bi opravljal svoje delo?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #35 - 11.11.2003 at 10:37:23
 
Bardo_Thodol wrote on 11.11.2003 at 09:40:23:
V današnjem svetu, ki postaja vedno manjši in ki se vedno bolj globalizira, je "privlačnost različnosti" pogoj za (strpno) preživetje in sobivanje, lahko celo trdimo, da je kar življenska nuja.
"Skupnost podobnosti" je preživeta forma sobivanja in se kot taka neizogibno poslavlja na odpad zgodovine človeštva.


Bardo, pa midva sva  prava vizionarja, glasnika globalizacijske prihodnosti, ideloga privlačnosti različnosti, preroka, ki imata v pogled v metafiziko življenjske nujnosti...  8) Smiley

Predlagam  na videz en totalno abusrden/paradoksen eksperiment, ki  je po mojem v bistvu  čist logočen: da ustanoviva pravoverni red črna pika, v katerga  po predhodni iniciaciji sprejemava samo tiste člane, ki bodo prisegl na čaščenje kulta 'privlačnost različnosti'. Zanmiv bi blo  opazvovat, če bi skupnost, utemeljena na taki podobnosti, imela kakšno prihodnost. Če ne, pol bi se na lastnni izkušnji prepričala, da je skupnost, utemeljena na kakršnikoli  podobnosti, definitivno  preživeta forma sobivanja.  8) Smiley  
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #36 - 11.11.2003 at 11:06:15
 
Devi wrote on 11.11.2003 at 10:22:26:
Men se je tale tvoja pika ko en dober hec zdela. Še boljši hec se mi je zdelo, ko sem vidla, da ti misliš, da nas boš z njo motiviral, razjezil, sforsiral v neke spremembe, ki se predvsem tebi zdijo nujne.
Zdej, razlog, zakaj me črna pika tak malo moti je mogoče zato, ker tak prvošolsko deluje Wink, ker sem že davno prišla nad to, da bi se mogla uklanjat nekim pravilom nekih institucij (v tem primeru šole), ki nagrajujejo in kaznujejo. Če človek misli kar misli in čuti kar čuti, in po svojih notranjih odzivih tud deluje že tak dolgo, bi lahko razumel, da je neka naša notranja motivacija, ki je zunanje okoliščine in omejevanja do danes niso zatrle pač tolko močna, da je praktično neuničljiva.
Zato sem to piko vzela kot tvoj osebni odziv. Ta odziv pa kaže, da je v tebi verjetno še zlo močno ukoreninjeno pravilo nagrajevanja/kaznovanja, da na tak način deluješ v družbi ljudi. Še vedno očitno misliš, da nek zunanji red pogojuje notranjega in da se da zunanje stvari reševat z nekimi sredstvi omejevanja in nadziranja, ne pa osebnim notranjim razumevanjem.

Ker nekak ne razumeš (al pa nočeš razumet?), zakaj so problemi, ki jih imaš z nami (mano), tvoji, ne pa naši (moji), pač obrni stvar okoli. Recimo, da imam jaz problem s tabo, strašno me mori, da ti ne razmišljaš po moje in za to, da tvoje mišljenje spreobrnem bom uporabla vso silo, saj je moja zmaga nad tvojim načinom razmišljenja ključna za mojo osebno srečo. A se boš torej meni na ljubo spremenil? Še vedno misliš, da so moji problemi tvoji in da jih moraš reševat? Verjetno ne. A si torej vesel, da imam probleme s tabo? Verjetno ti ni preveč mar in si misliš, eh, to so njeni problemi, naj jih reši kot ve in zna. Če si malo bolj sočune narave, si lahko misliš, upam, da bo to rešila in da ne bo živela življenje dalje z nerešenim problemom z mano.
Ampak, a ni to en neumen način reševanja problemov? Da ga obesim na tebe, če ga imam? Moje sreče in miru ne more pogojevat to, da spreminjam druge ljudi, ker nikol ne bo konca mojemu delu, edini človek, ki mi je na voljo za spreminjanje, sem sama. Gape je o tem reševanju zunaj al pa v sebi, fajn razložil.
Lahko pa rešim ta problem tako, da ga razčiistim v sebi. Zakaj ti ne pustim bit tak kot si? Kaj v meni me sili, da na tvoji koži potrjujem svoj prav? Zakaj je nek širši smoter dragocenejši kot osebni, če pa prebiva bog v vsakemu in vsakega vodi po svojih poteh? Kaj bom pridobila, če te bom spreobrnila? Novega vernika? A je meni osebno novi vernik sploh pomemben, a je pririteta skrbet za nove cerkvene ovčice al za lastno duhovno rast? Ko bo življenja konec, pa se bom srečala z Jezusom, me bo pohvalil za ta trud, a bo rekel, hvala draga Devi, da si rešila tolko duš? Po moje me še pogledal ne bo in si mislil sam pri sebi, kaka izguba življenja, dal sem ji življenje, zavest, razum, čustva in namesto, da bi delila ljubezen in bila velik in dober človek, se je šla rajši igrice z ljudmi, jih spreobračala in jih odvračala od tega, da se iskreno v srcu srečujejo z mano. Kaj je naredila za sebe? V čem je zrastla, kaj je razumela? Nič, samo druge je poučevala in izgubljala moje darilo. Črne pike je delila v mojem imenu Roll Eyes
In ti še vedno misliš, da je katoliški smoter pomembnejši od osebnega sledenja? Da je spreminjanje zunanjih stvari pomembnejše od notranjega razumevanja? Se ti ne zdi, da izgubljaš svoje dragoceno življenje z drugimi, namesto da bi opravljal svoje delo?



Devi, kaj naj rečem, ENKRATNO si tole napisala.
Svaka ti čast.
Zdej pa še edino ostane, da odvržeš tistega zlobnega hudičeka, ki se včasih v tebi prebudi in boš kulj punca.

Dragi Samson, tule si pa skasiral eno tisto tvojo ČRNO pikico.



Črna pika Kreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #37 - 11.11.2003 at 11:07:44
 
titud wrote on 11.11.2003 at 10:37:23:
Predlagam  na videz en totalno abusrden/paradoksen eksperiment, ki  je po mojem v bistvu  čist logočen: da ustanoviva pravoverni red črna pika, v katerga  po predhodni iniciaciji sprejemava samo tiste člane, ki bodo prisegl na čaščenje kulta 'privlačnost različnosti'. Zanmiv bi blo  opazvovat, če bi skupnost, utemeljena na taki podobnosti, imela kakšno prihodnost. Če ne, pol bi se na lastnni izkušnji prepričala, da je skupnost, utemeljena na kakršnikoli  podobnosti, definitivno  preživeta forma sobivanja.  8) Smiley  


Saj ni bistven poudarek na podobnostih, ker te tako lahko vedno najdemo,  ampak na doktrini "privlačnosti različnosti", za katero bi se pa ta "red s črno piko" moral še zavzemati.  8)



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #38 - 11.11.2003 at 11:50:54
 
Bardo_Thodol wrote on 11.11.2003 at 11:07:44:
Saj ni bistven poudarek na podobnostih, ker te tako lahko vedno najdemo,  ampak na doktrini "privlačnosti različnosti", za katero bi se pa ta "red s črno piko" moral še zavzemati.  8)




Ja, maš prav. Doktrina podobnost ma zlo omejeno kreativno potenco: ko si podredi vse različno, si dinamiko vzpostavlja tako, da se začne diferencirat v seb in si s tem spet ustvarja pogoje za združevanje na podlagi podobnosti/pravovernosti.  Zarad tega razpadajo posvetni imperiji pa  civilizacije, zarad tega se je prakrat vzgodovin na znotraj zdiferencirala tud cerku kot imperij duha.

V bistvu je težko ločit, kdaj gre za doktrino podobnosti in kdaj različnosti. Po moje trenutno na mikro nivoju najbolj  dinamično  deluje doktrina podobnosti (lokalna skupnost, majna firma. družina) zato tud družboslovna zanost ugotvlja, da se demokracija obnese le še v majhnih skupnostih in da je na nacionalnem/transnacioanlnem nivoju presežena/neuporabna. Tam nastopajo pripadniki teh mikro skupnosti v medsebojen odnos po principu 'privlačnosti različnosti', kreativnosti ne črpajo več iz medsebojne podobnosti, temveč zavedanja različnosti. Še več, različnost celo  poudarjajo ali celo na na novo ustvarjajo.  

Če ta proces še mal potenciraš oz. če prepostaviš, da  proces oblikovanja globalizacijske zavesti   poteka  s hkratnim razvojem samozavedanja,   pol itak začneš izhajat iz tega, da je vsak v končni fazi podoben le samemu seb in ne bo čutu prav nobene potrebe po tem, da bi se kogarkoli loteval oblikovat po seb ampak bo v drugemu prav zarad njegove različnosti najdu vir in inspiracije pa spodbudo, da bi se tud sam
induvidualziral.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #39 - 11.11.2003 at 12:25:14
 
Mentud, prosim, eno črno piko na sredo čela!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #40 - 11.11.2003 at 12:36:12
 
Valentinaa wrote on 11.11.2003 at 12:25:14:
Mentud, prosim, eno črno piko na sredo čela!



Evo, tebtud:
 
če.lo

kolk ti lepo pristaja  Roll Eyes Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #41 - 11.11.2003 at 12:42:25
 
Samson wrote on 10.11.2003 at 13:46:59:
je tipičen znak obsesivne nevroze. Torej nevrotičen pojav, ki nima s stvarnostjo nič skupnega


Najbolj smešno mi je, ko kdo reče, da vidi angele, Madono, da je v stiku z bogom... in kdo je prvi, ki podvomi v taka videnja? Cerkveni velikaši in "malikaši"
Absurdno...
Strah pred nelogičnim? Strah pred blodnjami? Strah pred vsemi, ki niso "naši".
Dvojna morala? Blodnje?

Edino vprašanje, ki ga je smiselno postaviti... pri vseh teh preštevilnih debatah okrog krščanstva in cerkve v zadnjih tednih... je.. to.. kakšen je namen vseh teh debat? Zbliževanje, težnja po spremembi drugega, predstavljanje svojega kot edino veljavnega? Ločevanje, druženje, združevanje?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #42 - 11.11.2003 at 14:29:03
 

Jaz komot vzamem eno od teh črnih pik, ki jih deliš.
Upam da je tebi zdaj kaj lažje, čeprav meni ni težje. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #43 - 11.11.2003 at 15:04:23
 
·:- )
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #44 - 11.11.2003 at 16:11:52
 
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4