Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13577 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #15 - 10.11.2003 at 10:34:40
 
Ko jest zaslišm sklicevanje na demokracijo,  koj zastrižem z ušesi  in  zašklepatm z zobmi. Upam, da smo si na jasnem, da je to najboljša od najslabših možnosti za urejevanje stvari. Pomeni (v grobem) dikaturo večino nad manjšino. Je  zato kot najboljša od slabih samo  drug izraz  za v bistvu totalitarne sisteme, v  katerih potencilane večine, ki je tenutno v manjšini,   ni treba z nedemokratničnimi  sredstvi v naprej  onemogočat. Če gledaš na form kot tak način do manjšine odprt  demokratičen sistem, pol imajo npr. razpravljalcvvi krščanke prominjence vso pravico zahtevat svoj manšinski položaj, kar hkrat pomen tud, da bodo slej ko  prej   po naravni poti (ker slovenci  smo večinsko krščanski  narod)čist legitimno  tud prevzel  forum. Pol, ko bodo v imenu v večine na oblasti, pol šele sploh ne bo nobene potrebe, da bi ogrožal/omejeval  manjšino, saj so na oblasti  večinsko tkorekoč po naravni poti  oz. zgodovinski zaslugi, zard katere jih nobena manjšina  niti ogrozit ne more in ma zato lahko vso svobodo.  

Tako pojmovana demokracija je en šit in tako tle se ziher ne valja nanjo sklicevat.  

Na tem forumu demokracije ni in se zanjo tud ne rab skrivat! Tud če  se že o čemerkoli pomembnem odloča z glasovanjem, se odloča  med posvečinimi. Posvečenost pa določa odnos  do foruma kot načina izražanja resnice  in ne verska/filozofska ali kašna druga temtska pripadnost. Pripadnost forumu  pomen pripadnost njegovi  ideji kot živega/samoregulirajočega sistema, po kateri je vsakemu omogočeno izražat svojo resnico/zmoto in s tem dopolnjevat/ negirat resnico/zmoto drugega. Edin zakon foruma je to idejo omogočat usesničevat drug drugemu in hkrat samemu  seb  ne glede na to  je prava al napačna in brez vaprejšnje predpostvake, da obstaja  do ena končna resnica.  Za kaj takega dosegat je demokracija najlabši  okvir od slabih, nanjo  se jest ne  bi upal sklicevat, je  boljš kakšen nov izraz skovat. Open source je  en približek, s poudrakom na odprt, kar z demokracijo nobeno veze nima. In edino prav je  tako, po moje vsaj.  Undecided Angry Smiley           
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #16 - 10.11.2003 at 11:14:43
 
ma titud zelo dober point ... je pa res da so se posvečeni že precej nazaj odpovedali tej vlogi (katero jim z največjo lahkoto takoj dodelim nazaj) ... vlogi 'urejanja' foruma namreč ... tko da ... dokler ne zasledim manipulacij sistema je reč taka kot je ... anarhistično-demokratična ... vsak lahko predlaga kar če, vsak lahko zagovarja kar če, vsak lahko razpravlja o čemer (ho)če, vsak lahko lobira za kar če ... odločmo se skupi ... bom reku tko ... po domače ... večina me mora prepričat da ustvarim nov dir (al pa karkoli druzga for that matter ... še pomnimo npr čine ... je blo mal ljudi za ukinitev ... za obdržanje pak skoraj nikogar, razen mene ... a mamo čine dons ??? zvezdice sm pa obdržu (kse mi zdi da se jih niti ukint ne da ... no ... činov več ni - ker pač niso podpiral dveh različnih spolov - za drugega ne)).
obstaja možnost da minimalna manjšina - en človk, neki predlaga in se nihče ne pobuni in če se men zdi da reč podpira smisel - purpose - jo bom uheku notr, če mi le zmožnosti dopuščajo ...

to je seveda moj pogled ... bi lahko reku s tehničnega stališča ...

definitvno preden začneš blodit o takih rečeh samson, se nujno splača izučit o pravilih igre. za to so postavljena, da je sprememba (sploh) mogoča, da je ni treba izsiljevat ...
in kot je pametno povedu dalaj lama
nauči se zakonov da boš lažje plul med njimi ... (ne (pa) po njih)






kar pa se tiče tvojega vprašanja samson ...

Samson wrote on 09.11.2003 at 13:37:03:
Mnogokrat pa so težave, ki jih človek sam ne povzroča, ampak jih povzročajo drugi. Ali mogoče misliš drugače?... Cheesy


precej dobro izhodišče :::
Quote:
težave so zato, ker neki v tvojem lajfu (ni mišlem tvoj osebno, ampak na sploh) ni vredu in te opozarjajo, da morš neki spremenit. In pol se težave stopnjujejo do te mere dokler ti enkrat ne postane jasno v čem je problem. In si se naču neki, pol se pa začneš spet neki učit in če nisi (spet) dovzetn za učenje se začnejo problemi spet stopnjevat.


mislim drugače ... u bistvu ne mislim ... vem ... verjamem bo zate boljša beseda verejtno ... mislt je brez veze ... treba je doživet ... za tako reč pa moraš imet jajca ... živet tko in tko in videt kam te prpelje.

se reče
po teoriji
če te neki jebe in četudi ti to jebanje zgleda kot da bi blo nanešeno od zunaj, je to nanešeno od zunaj (na tebe) izključno zaradi tega, ker ti naravnost prosiš za to, to rabiš, ti rabiš da te tam in tam zaboli, da te opomni da tuki je pa neki kar ti ni glih povšeči še ... zakaj ti ni povšeči ???
res še vedno verjameš, da te neka stvar ne bo več motila, ko boš dosegel da te stvari ne bo več v tvoji okolici ???
res še vedno verjameš da je ta pot lažja ???
ne trdim da je nemogoča namreč ... ampak ali je lažja, ali je sploh kaj zabavna.
v skrajnosti jest to pot vidim kot asket sredi puščave.
razsvetljenje 100% ... ampak ... nismo za to tuki.
mi ne.
mi ki smo v tem okolju rojeni ne.
mi to že znamo.
ne znamo pa niti pod razno - po večini - ohranjat svojega notranjega miru ne glede na zunanji nemir.
na kratko.

tko da ... so težave v okolici, ki se ne tičejo direktno tebe, ampak te težave niso tvoje težave in jih zato ne moreš imenovat težave (saj te ne težijo).
to so pač posledice, posledice, ki se dogajajo drugim, če se te posledice dogajajo tudi tebi, obstaja v tvojem ustroju luknja na to temo, to luknjo je treba raziskat in ozavestit. ko to ni več luknja to ni več tvoja težava ... to ne pomeni da težave več ni ... samo ... tebe se ne dotakne ... več ... pride še preizkus ... da vesolje (bolje bog mogoče zate) preveri če to res obvladaš ... in pol je naslednja stopnja.
in umes je prehod
Grin

je to zanimivo

bog vedi kaj je tebi izziv
ti bojo punce povedale kje si ga lahko najdeš, če si taka duša da ga maš v tem lajfu (če te zanima in jih boš poprosu) ... izziv za razsvetjenje namreč ... men pravjo da ga mam na ... jasnem izražanju se mi zdi ... valjda sm si izbral full izi materiale za izražat ... kenede ... tko da ... če kdo kej ne razume, naj kr praša ...

recimo ... k se mi glih da ... kaj bi blo, če bi jest za ta izziv lajfa vedu že prej ... zihr bi si hotu uštimat kakšno bolj izi varjanto o keri vem kr neki in kjer obstajajo predefinirane besede, kjer se z lahkoto jasno izraziš če le poznaš dovolj strokovnih izrazov ... lahko bi se učil te veščine na strokovnih dogodivščinah ... strojniških al pa blj računalniško strojniških ... zihr bi bil izziv ... ampak tole duhovno sranje ... k vsak blod po svoje in ma vsak prov ... e tuki je izziv.

tko kt prav oracle:
no one can view over the choices he can't understand
i mean
NO ONE

zato smo zlo različni ... vse je zlo simpl samson ... nikol niso drugi krivi, za vse kar te kakorkoli moti si kriv ti sam.
obstaja tuki miljon nians, katere sm pa že obdelu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #17 - 10.11.2003 at 13:02:21
 
gape wrote on 10.11.2003 at 11:14:43:
res še vedno verjameš da je ta pot lažja ???
ne trdim da je nemogoča namreč ... ampak ali je lažja, ali je sploh kaj zabavna.
v skrajnosti jest to pot vidim kot asket sredi puščave.
razsvetljenje 100% ... ampak ... nismo za to tuki.


kero pot maš tuki v mislih?

gape wrote on 10.11.2003 at 11:14:43:
recimo ... k se mi glih da ... kaj bi blo, če bi jest za ta izziv lajfa vedu že prej ... zihr bi si hotu uštimat kakšno bolj izi varjanto o keri vem kr neki in kjer obstajajo predefinirane besede, kjer se z lahkoto jasno izraziš če le poznaš dovolj strokovnih izrazov ... lahko bi se učil te veščine na strokovnih dogodivščinah ... strojniških al pa blj računalniško strojniških ... zihr bi bil izziv ... ampak tole duhovno sranje ... k vsak blod po svoje in ma vsak prov ... e tuki je izziv.


men se zdi da sem za izziv lajfa vedu že prej, ubistvu da sem si ga kr sam zbrov (zdej se tega itak ne spomnem)
samo se skriva nekje in prej al slej se bom tega spomnu!

upam
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #18 - 10.11.2003 at 13:42:03
 
titud

Se vidi, da si slepi otrok totalitarnega režima. Prav nič ne vidiš okoli sebe, zato so tvoja pojmovanja zmedena... Oprosti, takšen vtis si naredil name. Verjamem, da se ti je vse tisto čudno besedje zgolj zatipkalo...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #19 - 10.11.2003 at 13:46:59
 
gape

Prepričanje mnogih ljudi, da so vsega sami krivi, in da so sami vsemu vzrok in pogoj, kar se jim dogaja v življenju, je tipičen znak obsesivne nevroze. Torej nevrotičen pojav, ki nima s stvarnostjo nič skupnega in v bistvu pomeni zapiranje v svoj lastni bolni ego. Seveda so to idejo obsesivni nevrotiki, ki se največkrat pojavljajo med vodilnimi, vladajočimi, pridno širili naokoli. In ubogljivi mediji so to obsesijo privzeli za resnico samo po sebi. Gre pa v resnici za zelo škodljivo zmoto, kar je očitno tudi na tem forumu.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #20 - 10.11.2003 at 13:57:56
 
Grin Grin Grin Shocked

heh, obsesivni nevrotik sm  Cry , mogoče bi mogu it do kakšnga psihiatra ala rugelj da me "pozdrav"  Cheesy

men sicer nočeš replicirat ampak bom še enkrat probu:

samson wrote:
*Torej nevrotičen pojav, ki nima s stvarnostjo nič skupnega in v bistvu pomeni zapiranje v svoj lastni bolni ego. *

Kaj je zate stvarnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #21 - 10.11.2003 at 14:05:51
 
*kero pot maš tuki v mislih? *
da te neka stvar ne bo več motila, ko boš dosegel da te stvari ne bo več v tvoji okolici

izziv ti pove tazadnja hiša v tazadnji stopinji sonca planeta ... kaj pa vem ... uglavnem astrologi ti zračunajo. to se da ugotovit že iz datuma rojstva  ...




samson ... kakšn si ti čudn stric ...
ne gre se za prepričanje
gre se za vzrok in posledico
nekdo pač opazi posledica katerega vzroka je ta dogodek, nekdo pač ne ...
gre se za povezanost vsega in vsakogar, nekako na tak način na kakršen je bog povsod.

ne gre se za nevrotike
niti za vodilne vladajoče
niti za obsesijo

ker tebi jasnost izražanja ne dela težav - ti ni izziv v tem lajfu, bi se lahko potrudu in nekoliko argumentiral ta svoj pogled ... bom poenostavu ... pogled teorije zarote.


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #22 - 10.11.2003 at 14:45:07
 
Samson wrote on 10.11.2003 at 13:42:03:
titud

Se vidi, da si slepi otrok totalitarnega režima. Prav nič ne vidiš okoli sebe, zato so tvoja pojmovanja zmedena... Oprosti, takšen vtis si naredil name. Verjamem, da se ti je vse tisto čudno besedje zgolj zatipkalo...



Čaki ti mene  samson, da zalavfam za sabo pa se ujamem... Jest rabm zmerom vsaj še  najmanj  ene tri poste da obrazložim unga tapruga, s katerm sem tko hit uletu, da sem samega sebe prehitu. To nima nobene veze s prejšnjim režimom. No, morda tolk , da smo se navdal misli mal zakamuflirat, da  če nas je kdo slučajno   prov zastopu pa s svoje pozicije moči po glav sral, lahko pol rekl, da nas je itak narobe zastopu pa naj gre kam drgam črevo trebit... Tkorekoč higienski razlogi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #23 - 10.11.2003 at 14:53:38
 
gape wrote on 10.11.2003 at 14:05:51:
*kero pot maš tuki v mislih? *
da te neka stvar ne bo več motila, ko boš dosegel da te stvari ne bo več v tvoji okolici



pa sej tega ne morš doseč (razn tko da sprejmeš sporočilo), v tvoji okolici se bo pojavla prej al slej, samo ponavad v še hujši obliki.

samemu sebi ne morš ubežat al pa se odstrant iz okolice!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #24 - 10.11.2003 at 15:11:24
 
razlož to samsonu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #25 - 10.11.2003 at 15:45:02
 
Samson wrote on 08.11.2003 at 20:36:43:
Predlagam, da za to črno piko izrekate svoja mnenja, saj bomo le tako nekako omogočili ustoličenje normalne demokracije na tem forumu. Trenutno imamo tukaj ali v ozadju skrito diktaturo neznanega posameznika, ali diktaturo majhne skupine ljudi, ki so kar tako po svoje vzeli vajeti foruma v svoje roke. Nič zato, če se to javno prizna, je pa zelo napačno, če se obenem na vsa usta razglaša nekakšno demokratičnost, odprtost in zmernost tega foruma, v resnici pa niti pod razno ni tukaj videti kaj podobnega.



.

Popolnoma te razumem, še posebej v luči klasične klero-katoliške definicije, ki izhaja iz skoraj 2000 letnega uveljavljanja pravila, kdor ni znami, je proti nam, ki se zadnje čase lepo uveljavlja pod krinko govorjenja, kdor ne misli tako kot mi ni resnični demokrat.

Vsekakor pa mi, nekdo, ki zagovarje stališča zločinske institucije, kjer še vedno velja dogma, da je njen šef nezmotljiv (vsekakor lepa predstava demokracije), ne more govoriti, kaj je demokracija.

In vsekakor me neka istitucija, ki nima nobene zveze z demoracijo, le te ne more učiti. Kaj šele, da bi mi govorila o zagotavljanju neke "normalne demokracije."

Normalna je zate najbrž samo demokracija v kateri vlada katoliški kler, preko svojih pobožnjakarskih hlapcev.

Prav tako ne moreš mimo tega, da v vsaki demokraciji velja pravilo en človek - en glas. Zato tudi tvoj glas šteje samo za enega človeka (in ne za vseh ostalih 90%, ljudi za katere nadškof pravi, da so kristjani - moral pa bi jim reči katoličani).

In vsekakor je črna pika s tega stališča prej pohvala, kot pa kao neko opozorilo ali kazen.

.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #26 - 10.11.2003 at 18:12:23
 
gape wrote on 10.11.2003 at 15:11:24:
razlož to samsonu ...


to je težko razložit, to morš doživet!


Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #27 - 11.11.2003 at 00:41:13
 
ČRNO PIKO BOSTE PA JA KAPIRALI. Zanimivo, kako se je izogibate te nove krvavo zaslužene trofeje, hehe Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #28 - 11.11.2003 at 00:44:19
 
ten-nej! Smiley

Bravo! Ko da si se ravnokar vrnil s štafete dneva mladosti. Pišeš ko zvodenela Titova omladina. E ti bogi revež, kje v pozadini si obtičal. Pa dej, priplezaj po premici časa naprej, prijatelj! Mi te ne utegnemo čakati! Folk mora naprej!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: DEMOKRACIJI na tem forum, črno piko, prosim!
Reply #29 - 11.11.2003 at 08:17:56
 
Interesantno, vse bolj interesantno, ne ozirajte se name prosim, nadaljujte   Grin Grin Grin

Dragi katolik - i, že brusite meče  ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4