Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 13040 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #45 - 21.10.2003 at 11:59:21
 
t wrote on 21.10.2003 at 11:11:32:
problem je, da verjamejo v napačnega boga


boga, ki se mu reče profit - kako iz čim manj dobiti čim več

V bistvu je vse skupaj pogojeno družbeno, vendar ne skozi Platonovo dobro, temveč skozi kapitalistično dobro, ki je profit.

Elektrika pa je itaq za večino ljudstva še vedno nekaj mističnega - nekaj, kar pride po žicah in česar ni za šlatat, hkrati pa brez tega ne gre več.

(lahko bi rekli, da je elektrika nekaj, česar tako ali tako nikoli niso mogli imeti pod kontrolo - in tema bo vedno zmagala nad svetlobo, ne glede na vse pobožne želje in molitve)

gre torej bolj za čudenje nad tem, kako je to mogoče, da je ta magija elektrike izginila, da neke tako samo po sebi umevne stvari ni več.
lp



Dobr povedan tole  z  mistifikacijo elektrike. Katstrofalna panika nas hvata zato, ker z nobenim mitom nismo sposbni izginotja tega, česar v bistvu ni in smo si samo v svojo zabavo izmsln, pokrit pa razložit 8).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #46 - 21.10.2003 at 12:46:53
 
Mogoče pa so bli taki izpadi vedno, samo da do zdaj temu niso pridajali tolk pozornosti, naredili iz tega take panike in vezali vsega na terorizem.

Jakob_
Quote:
Izpade elektrike so Mojstri modrosti poslali med ljudi zato, da bi se malo navadili na temo, to pa zato, da jih takrat, ko se bo Zemlja zasukala, ne bo preveč strah, saj bo takrat popolna tema oziroma mirovanje, ki bo trajalo približno 4 dni (merjeno z trenutnimi enotami, takrat čas v tej obliki ne bo več veljal).

Zakaj bi nas mojstri navajali na temo? Če se Zemlja ustavi, pol bo tema sam na polovici zemlje, mogoče bomo meli mi 4 dni sonca Wink?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #47 - 21.10.2003 at 13:02:48
 
Devi wrote on 21.10.2003 at 12:46:53:
Jakob_
Zakaj bi nas mojstri navajali na temo? Če se Zemlja ustavi, pol bo tema sam na polovici zemlje, mogoče bomo meli mi 4 dni sonca Wink?



glede na to, da pripravljajo američane pa sploh  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #48 - 23.10.2003 at 13:36:56
 
Saj ne gre samo za fizično ustavitev planeta. Dokler ima materija takšno gostoto, to sploh ni možno. Materija se bo namreč "razredčila", njena osnovna frekvenca bo postala veliko višja. No, in ta prehod bo trajal nekaj dni in takrat se ne bo nič premikalo in povsod bo tema.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #49 - 23.10.2003 at 13:47:48
 
Jakob_Ostrjan wrote on 23.10.2003 at 13:36:56:
Saj ne gre samo za fizično ustavitev planeta. Dokler ima materija takšno gostoto, to sploh ni možno. Materija se bo namreč "razredčila", njena osnovna frekvenca bo postala veliko višja. No, in ta prehod bo trajal nekaj dni in takrat se ne bo nič premikalo in povsod bo tema.


Zakaj bi bal pol tema? Če bo materija tko razredčena, pol lahko da bo prosojsna in zemlja sama sebne bo delala sence in bo povsod svetlo  ??? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #50 - 23.10.2003 at 13:59:43
 
Razredčevanje bo trajalo par dni in sam postopek očitno zahteva mir in temo!

Sploh pa: če vas o tem kaj več zanima, prašajte Marijo Panjan iz Stiške vasi pod Krvavcem. Ona kanalizira te informacije.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #51 - 23.10.2003 at 14:11:57
 
Tema bo sigurno,  vendar verjetno še ne tako kmalu.

Na nekem seminarju znanega fizika, ki je govoril o bodočnosti  našega sončnega sistema, ga je ena obiskovalka (ki ni bila ravno iz tega foha) vprašala; kdaj bo sonce ugasnilo? Ko ji je odgovoril, da čez pet milijard let, se je vidno oddahnila: "O hvala bogu, jaz sem se pa že ustrašila, da ste rekli, da bo to že čez pet milijonov let"


Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #52 - 23.10.2003 at 14:17:11
 
Pred nekaj dnevi sem imela sanje.
Nekaj časa se je treslo, potem je nastala popolna tema ... čez nekaj časa sem odšla ven in na nebu  zagledala poseben znak, ki ga še zdaj vidim, a vam ga tukaj žal ne znam narisat  Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #53 - 23.10.2003 at 17:46:08
 
jst sm pred 1 tednom tudi sanjal neki zanimivega, da je bilo sonce na zahodu in nebo je bilo rdeče, ko sem pogledal na uro je bila pa 10h dopoldne

Jakob Oštrjan, kdaj pa naj bi se tisto zgodilo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #54 - 23.10.2003 at 19:22:32
 

Jst sem pa danes sanjal, da smo s Putinom in Jelcinom popivali po mojem prelepem kraju (ker se bolj malo spominjam, mislim, da smo pili šnopc)




8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #55 - 24.10.2003 at 00:55:39
 

sneg

pa

burja

pa še

geo magnetni vihar
8)(3. stopnje) 8)

pa imamo izpade elektrike tukaj pri nas


uzhivajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #56 - 24.10.2003 at 11:30:27
 
Quote:
Jakob Oštrjan, kdaj pa naj bi se tisto zgodilo?


Pojma nimam! Noben noče povedat...

Po mojem se bo pa to zgodilo 22. 12. 2012.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #57 - 24.10.2003 at 11:56:20
 
Quote:
Po mojem se bo pa to zgodilo 22. 12. 2012.

Po moje bo pa 22.12.2012 en čisto običajen, mogoče tako kot današnji, zasnežen dan.  Smiley

Na ta dan se sicer menda konča mayanski koledar, vendar to, razen tega, da gre za zanimivost iz opazovanja zvezd,  ne pomeni nič posebnega.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #58 - 24.10.2003 at 12:03:30
 
Živi bili pa videli...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Izpadi elektrike po svetu
Reply #59 - 24.10.2003 at 13:56:00
 
Po Mayevskem koledarju (dreamspell calendar), se je zadnje obdobje končalo l.1987. In naslednji koledar se začne 21.12.2012, ko naj bi se pričelo novo obdobje na zemlji. Zdaj smo torej v obdobju, ko se dogajajo spremembe in kar si bomo skreirali bomo takrat meli.

Edino ljubezen prevlada.  Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5