Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10777 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #30 - 24.09.2003 at 14:22:24
 
Quote:
New-age je karakteristika Gape foruma


Exo, itak se doba rib končuje, in  prihaja vodnarjeva doba (new age), tako da bo to počasi prešlo čez mejo Gape foruma. Hvala bogu!!!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #31 - 24.09.2003 at 14:25:15
 
Quote:
to je teoretična podlaga za to mojo izjavo. Ne spomnim se, da bi pisal tukaj noter
"vseeno"; in seveda ni na vsak način vseeno, kot tud marsikomu ni na vsak način Vse Eno. Men npr. tale Vse Eno včasih kar odjadra kam...ampak nameravam stalno zavedanje da je Vse Eno...

ko se bos dokoncno zavedla svoje "vloge" v Absolutnem Enem bos lahko vecno zadovoljna.

Quote:
hmm, vsi smo povezani med seboj. Nihče ni boljši/slabši, vsak je nepogrešljiv del celote=Vse je Eno. Nekako vsi drugačni, vsi enakopravni.

isto kot zgoraj. ko bos delovala v skladu s svojo vecno "vlogo" v tem Absolutnem Enem bos lahko vecno zadovoljna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #32 - 24.09.2003 at 14:44:49
 
exorcist wrote on 23.09.2003 at 12:13:04:
Gape forum uteleša oziroma pomeni, le reakcijo na razočaranja potrošništva in materializma morda še v povečanem obsegu.
Prav to povečano zanimanje za duhovnost, detabuizacija duhovnosti in na drugi strani kot odgovor povečana in bolj ali manj agresivna ponudba novih duhovnosti in psevdoduhovnosti prinaša nove težave. Ob ponudbi "edino pravilnih" odgovorov na duhovne stiske, ki jih prinašajo nove in stare religije, sekte, gibanja, ostaja človek duhovno le še bolj zmeden.

Temu pojavu, ki ga prakticira večino uporabnikov Gape foruma skupaj z  administratorji pravimo "beg v duhovnost", ko ste se sami sebe prestrašili, ko ste se začeli spoznavat, odkrivati pri sebi lastnosti, ki vam niso všeč. Beg v duhovnost je v teh primerih beg od samega sebe, oklenli ste se iluzije svobode in postali od nje odvisni, zasvojeni. "Poduhovljenost" pri vas je navidezna, nepristna. Ta nepristnost pa tudi ni le prehodna oblika - le malo verjetnosti je, da bi se kasneje prerasla v pravo duhovnost.

Dezinformacije pri interpretaciji EGA in SAMOPODOBE na Gape forumu:

Ego je tisti, ki opravi identifikacijo potrebe ali porušenega organizmičnega ravnotežja, ki torej reče "Lačen sem", "Osamljen sem"... Če posameznik doseže polno razbitost funkcij organizmične samoregulacije, ego postane odvečen, nepotreben. Self deluje sam, ego je presežen. Samoaktualizacija je stanje popolne opore v sebi, ko je ego postal nepotreben, odvečen. Popolna transcedenca je nekakšen idealni cilj, ki ga je možno deseči le za krajši čas, za daljše obdobje ga dosegajo redki posamezniki  "svetniki". V celoti se otresti ega je le metanje peska v oči in zavajanje. Prikladnejsi termin je avtentičnost, ki pomeni pošteno, direktno ponašanje, skladno s samim seboj in okoljem. V vsakdanjem življenju pa se srečujemo u lažno in navidezno samoaktualizacijo[b], ki je naslonjena na [b]fantazije, na domišljijske predstave o svojih pričakovanjih, potrebah...

V psihološki literaturi sumljivih kvalitet ala Gape forum, ki včasih zelo osvaja tržišče takoimenovana "fast-food psihologija", zelo pogosto zasledimo izraz "samouresničenje", ki je pravzaprav neka idealizirana samopodoba - navidezna samoaktualizacija. "Dobra samopodoba" ne more biti nikakršen končni vzgojni cilj. Je pa pojem, ki je za vzgojni proces neobhodno potreben kot sistem identifikacij, predstav o samem sebi, ki je nujno potreben za postavljanje meje. Včasih zasledimo na Gape forumu zavajajoče in nevarne usmeritve, kot da je "dobre samopodobe" nekakšen končni cilj vzgoje ali kar osebnostne rasti.

Pogosto se srečujemo s samopodobo, ki se v celoti naslanja na oporo v okolju. Ki ne temelji na lastnih potrebah, ampak na tem, kar naj bi drugi menili, da so posameznikove potrebe; ki ne temlji na lastnih zmogljivostih, ampak na domnevnem mnenju drugih o posameznikovih potrebah. Poenostavljeno bi torej lahko rekli, da je to "moja predstava o tem, kar jaz mislim, da drugi mislijo o meni". Kadar govorimo o "slabi samopodobi" imamo vedno opravka s tovrstno lažno samopodobo.

Bil sem toliko "fer", da sem se zdržal nekaterih opazk predvsem proti administratorkam/moderatorkam tega foruma, ki mistificirajo, florificirajo, nakladajo, besedičijo v prazno - "flancajo"; gnostificirani osebi (pasivnemu slušatelju Gape foruma) pa vtisnejo doživljenjski pečat, ki se navadno izkaže kot največja ovira za produktivno življenje, kot tujki oziroma nepotrebne "duhovne barikade" v sklopu posredovanega nesmiselnega obasurda.



Sem bil koj pozoren na ta tvoj post, ker sem tud sam podobno bombo spustu vanjga s svojim prvim postom sploh. Tud jest  fantom pa puncam na forumu poočital mistifikacijo, ki s svojo sugestvnistvjo lahko usodno zaznamuje posmeznikovo psiho  prizadane  njegovo bližnje soscialno okolje. To sem argumentiral z lastno izkušnjo, saj sem imel na sumu, da je  ženino povečano  zanimanje za vse vrste in oblike nove duhovnosti okupiralo velik del čustvenega polja, ki je bil (vsaj po mojem prepričanju) prej namenjen men. Ampak glej, bolj ko sem skušov tle gor to svojo tezo  argumetirat, bolj sem sem začel odkrivat, da  mistika pa naša čutna realnost nista dva med seboj izkljujoča polja, da sem tud sam del te njene mistike že s tem, ko sva v skupnem polju ljubezni. Da je duhovnost v bistvu drugo ime za ljubezen, da je obema skupna  pestrost pojavnih oblik in čutna avtentičnost mistično/transcedentnih/božanskih dimenzij.

Skratka, se mi je s pomočjo pestrosti izkušenj, sočutja, (pa tud privoščljivosti) teh fantov pa punc na forumu začel svitat, da sam sploh ne izhajam iz tako  čistega racionalističnega uma, da bi iz te vzvišene al pa vsaj nevtralne pozicije lahko  sodil vsepovrek. V bistvu sem si dal dopovedat kar mi ni mogla dopovedat moja partnerka, ker bi ji ob tem moral priznat  zmago njenga iracionalizma  nad mojim racionalizmom.   Od tle nazaj sem začel tud sam odpirat pestrosti ponudbe  religij, duhovnih sistemov, praks in čist osebnih izkušenj, ki sem jih prej imel za eno več al manj za navadno nategovancijo in zaslepljenost.

Upam, da si iz katerga od mojih mailov razbral, da nism ravno kakšna naivčina, ki bi sedala na vsako novodobno duhovno finto in poularno psihologijo, ampak da  skušam  analitično stestirat, kaj je v tej ponudbi tolk avtentičnega, da bi se lahko ražrl skoz precej stanjšan racionalistični filter. Tale forum s svojo odprtostjo to razžiranje omogoča dost boljš kot je to vsaj v mojem primeru  možno nardit v družinskem krogu, v raznih skupinskih delavnicah,  sektah  ali verskih skupnostih. Sem tle našu še nekaj podobnih, naj tle omenm le bp-ja, ki je tko precizno anliziaral tvoj post kot kašen forumov advokat kljub temu da je bil še pred kratkim do njegove forme in večine članov  še bolj kritično nastrojen kot midva oba skup.

Delim tud  evino navdušenje nad vzdušjem na forumu, samo da mam pač svoje razloge, da ohranjam do članov  eno osebno disatnco.

Tud pr teb, exo, opažam, da si not bolj, kot bi si pripravljen priznat. Ne bom ugibol razlogov, množica postov in trud, da bi pozornost usmeru nase, mi to potrjujejta brez globje analize. Prznej si, da si med nami v bistvu rad, le da te je tega v bistvu strah. Napiš  še kaj o tem, zakaj si rad med nami in po moje nismo tolk nevedni in  zgrešeni, da ti ne bi mogli razržret filtra, ki te drži v distanci od nas, naših dvomov, slutenj, verovanj in prepričanj. V bistvui na distanci od tebe samga.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #33 - 24.09.2003 at 16:30:40
 
Quote:
In kar je najvažnejše, spoznala si Harryja. Tongue Grin 8) Grin Grin Wink Grin Shocked Grin

Cheesy Grin ti si nor, .. zato maš pa tud prav  Grin Kiss
hvala za harrya hvala  Wink Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #34 - 24.09.2003 at 16:31:46
 
Quote:
ko se bos dokoncno zavedla svoje "vloge" v Absolutnem Enem bos lahko vecno zadovoljna.

isto kot zgoraj. ko bos delovala v skladu s svojo vecno "vlogo" v tem Absolutnem Enem bos lahko vecno zadovoljna.

ja, računam na to, aryan
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #35 - 24.09.2003 at 16:35:31
 
titud wrote on 24.09.2003 at 14:44:49:
Tud pr teb, exo, opažam, da si not bolj, kot bi si pripravljen priznat.  
8)
m-hm exo  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #36 - 24.09.2003 at 16:44:13
 
Quote:
Prznej si, da si med nami v bistvu rad, le da te je tega v bistvu strah
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #37 - 24.09.2003 at 16:57:23
 
Quote:
Cheesy Grin ti si nor, .. zato maš pa tud prav  Grin Kiss
hvala za harrya hvala  Wink Grin


hihi....bolj sem star, bolj sem nor...

hvala za Evo hvala  Kiss...
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #38 - 24.09.2003 at 17:16:58
 
Quote:
hihi....bolj sem star, bolj sem norwww.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/skakac.gif

hvala za Evo hvala  Kisswww.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/hug.gif

bolj si nor, Več je Ljubezni (ki da je Bog Roll Eyes)...Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #39 - 24.09.2003 at 17:23:28
 
ma ej, pa še tole
Osho Zen Tarot
50. Celebration  
  
Celebration

Life is a moment to celebrate, to enjoy. Make it fun, a celebration, and then you will enter the temple. The temple is not for the long-faced, it has never been for them. Look at life--do you see sadness anywhere? Have you ever seen a tree depressed? Have you seen a bird anxiety-ridden? Have you seen an animal neurotic? No, life is not like that, not at all. Only man has gone wrong somewhere, and he has gone wrong somewhere because he thinks himself to be very wise, very clever. Your cleverness is your disease. Don't be too wise. Always remember to stop; don't go to the extreme. A little foolishness and a little wisdom is good, and the right combination makes you a buddha.
Osho I Celebrate Myself Chapter 4

Commentary:

These three women dancing in the wind and the rain remind us that celebration never need depend on outside circumstances. We need not wait for a special holiday or a formal occasion, nor a sunny and cloudless day. True celebration arises from a joy that is first experienced deep within, and spills over into an overflow of song and dance and laughter, and yes, even tears of gratitude. When you choose this card, it indicates that you are becoming more and more available and open to the many opportunities that are to celebrate in life, and to spread this by contagion to others. Don't bother about scheduling a party on your calendar. Let your hair down, take your shoes off, and start splashing in the puddles right now. The party is happening all around you every moment!


Wink Kiss Roll Eyes Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #40 - 25.09.2003 at 00:55:13
 
Vse Je Eno  VseEnoJe  Vse Eno Je

hvala tebi eva

res ... hvala bogu valentina


hvala vsem



mi se mamo radi, radi, radi, radi

&&&&

the party is going on
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #41 - 25.09.2003 at 14:05:23
 
titud wrote on 24.09.2003 at 14:44:49:
. Napiš  še kaj o tem, zakaj si rad med nami in po moje nismo tolk nevedni in  zgrešeni, da ti ne bi mogli razržret filtra, ki te drži v distanci od nas, naših dvomov, slutenj, verovanj in prepričanj. V bistvui na distanci od tebe samga.    


Težko reči, zakaj sem "še vedno" tukaj, verjetno, ker me je od neki nekdaj fasiniralo in prevzemalo zanimanje za transcedentno, vendar ne v taki obliki kot vas večina zagovarja na tem forumu, zdi se mi celo zgrešena, ker išče v tem le kratkotrajno uteho oziroma zatekanje v nekaj, kar je njim samim neznanka. Jezi me zloraba in nekritično akumuliranje vsega, kar dobijo pod nos, brez razumske presoje, brez ratia, brez premisleka "požrejo" vse, kar jim pride na nos in v tem vidim zlorabo, naivnost in mešanje pojmov. Še najbolj pa me bode v oči, lahkovernost posameznikov, ki verjamejo v nekakšno pogansko navlako - vedeževanje, horoskop, uživanje mamil, etc. Kaj ima to veze z duhovnostjo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #42 - 25.09.2003 at 15:57:36
 
exorcist wrote on 25.09.2003 at 14:05:23:
Težko reči, zakaj sem "še vedno" tukaj, verjetno, ker me je od neki nekdaj fasiniralo in prevzemalo zanimanje za transcedentno, vendar ne v taki obliki kot vas večina zagovarja na tem forumu, zdi se mi celo zgrešena, ker išče v tem le kratkotrajno uteho oziroma zatekanje v nekaj, kar je njim samim neznanka. Jezi me zloraba in nekritično akumuliranje vsega, kar dobijo pod nos, brez razumske presoje, brez ratia, brez premisleka "požrejo" vse, kar jim pride na nos in v tem vidim zlorabo, naivnost in mešanje pojmov. Še najbolj pa me bode v oči, lahkovernost posameznikov, ki verjamejo v nekakšno pogansko navlako - vedeževanje, horoskop, uživanje mamil, etc. Kaj ima to veze z duhovnostjo?


Jest vidm v tisti večini, ki po moje  precej spontano dajemo karakteristiko temu forumu,  eno množico prestrašenih egov, ki si med sabo na zlo različne načine vlivamo  poguma, da bi se sprijazlni s sabo točno takimi, kot smo. En drugega razkrinkavamo v tem, ko se hočemo v pri lastnem precenjevanju uturit  za edino merilo drugim  ali ko se pred nesprejemnjem sebe želimo zatečt pod okrilje te ali one odrešine formule. Res da tega ni videt v vsakmu postu posebej, pa tud pri vsakem posmezniku ne, ampak 'generalna karkteristika' gape foruma to ne samo da naj bi bla apmak po moje tud je in k temu tud ti svojo energijo, ki jo razdajaš, hote al pa ne zlo dost prispevaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3