Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10776 times)
EvaZh
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #15 - 24.09.2003 at 10:24:38
 
sem iskala pa še vedno iščem notranji mir, srečo, LJUBEZEN
zanimala sm se za ezoteriko
Ko sm prvič zagledala http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl tole stran, Yess  Cheesy8) se mi je kar dvignil pritisk... sploh nisem vedela, da so take zadeve na internetu.. in da o njih piše kopica ljudi.. sem bila zelo vesela in zadovoljna sama s sabo, da sem bila končno toliko pripravljena, da mi je bilo dano, da sem nekaj takega našla.
Družbo ljudi, ki iščejo odgovore na enaka vprašanja, ki jih zanimajo enake stvari. Taka družba, tak kraj, je za človeka dober kraj za razcvet, še sploh potem, ko se dolgo časa počutiš samega v svojem okolju, in se """ne moreš zliti z množico, ker čutiš, da te vleče nekam drugam""". Takrat  mi je res odleglo in še zdajle mi, če pomislim na to.. ufff vse je v redu...končno še tole... hvala, hvala, hvala  Cry
stvari, ki sem se jih lotila, odkar sem tukaj, spremenila odkar sem tukaj... HVALA HVALA HVALA , ni idealno, ne, ampak tukaj kjer sem zdaj - mislim predvsem na svojo notranjost - nekoč si nisem predstavljala da ta TUKAJ obstaja. In tukaj čutim, da mi je lepo, česar prej nisem zmogla
Vse je eno in tudi vseeno
je pa tole poleg zame, tud za vse ostale
Vse je...:
Hvala vam vsem nepogrešljivim delcem Vesolja
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #16 - 24.09.2003 at 10:26:25
 
Quote:
sem iskala pa še vedno iščem notranji mir, srečo, LJUBEZEN
zanimala sm se za ezoteriko
Ko sm prvič zagledala http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl tole stran, Yess  Cheesy8) se mi je kar dvignil pritisk... sploh nisem vedela, da so take zadeve na internetu.. in da o njih piše kopica ljudi.. sem bila zelo vesela in zadovoljna sama s sabo, da sem bila končno toliko pripravljena, da mi je bilo dano, da sem nekaj takega našla.
Družbo ljudi, ki iščejo odgovore na enaka vprašanja, ki jih zanimajo enake stvari. Taka družba, tak kraj, je za človeka dober kraj za razcvet, še sploh potem, ko se dolgo časa počutiš samega v svojem okolju, in se """ne moreš zliti z množico, ker čutiš, da te vleče nekam drugam""". Takrat  mi je res odleglo in še zdajle mi, če pomislim na to.. ufff vse je v redu...končno še tole... hvala, hvala, hvala  Cry
stvari, ki sem se jih lotila, odkar sem tukaj, spremenila odkar sem tukaj... HVALA HVALA HVALA , ni idealno, ne, ampak tukaj kjer sem zdaj - mislim predvsem na svojo notranjost - nekoč si nisem predstavljala da ta TUKAJ obstaja. In tukaj čutim, da mi je lepo, česar prej nisem zmogla
Vse je eno in tudi vseeno
je pa tole poleg zame, tud za vse ostale
Vse je...:
Hvala vam vsem nepogrešljivim delcem Vesolja


UTOPIST!
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #17 - 24.09.2003 at 10:53:20
 
Eva, tole si moram pa zapomnit:
Quote:
Vse je eno in vseeno


lp bp
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #18 - 24.09.2003 at 10:55:44
 
Quote:
Vse je eno in tudi vseeno

s cim pa lahko podpreta tole izjavo, EvaZh in Bp?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #19 - 24.09.2003 at 10:58:54
 
exorcist wrote on 24.09.2003 at 10:26:25:
UTOPIST!

UBOŽEC!
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #20 - 24.09.2003 at 11:12:44
 
Quote:
s cim pa lahko podpreta tole izjavo, EvaZh in Bp?


Ce vsaj malo poznas budizem, potem ti bo jasno, zakaj se mi je zdel tale iztrgan citat zanimiv.

Ce tega ne poznas, ti mogoce tale citat iz SSKJ kaj razjasni obzorje.

Quote:
1. v povedni rabi izraža, da kaj koga ne vznemirja, ne prizadeva: naj spletkari, nam je vseeno; vseeno jim je, če se narod razdeli na dva tabora; meni je vseeno, kako živi; čisto, popolnoma vseeno ji je, kaj bodo rekli drugi / naj ga povabim? Meni je vseeno // izraža, da se ne daje prednost kateri od možnosti: vseeno mi je, kaj boste posadili: sadno drevje ali ribez; vseeno je, če plačajo v stotakih ali petdesetakih / elipt., pog. dajte mi kaj jesti, vseeno, kruh ali kaj drugega // izraža, da je kaj nepomembno: za njegov razvoj ni vseeno, kaj bere; prej bi morali to vedeti, zdaj je vseeno / ekspr. zmečkali si boste obleko. Saj je vseeno
2. izraža nasprotje s prej povedanim: bil je dober delavec, a je moral vseeno oditi; iz vljudnosti se je branil, nazadnje pa je vseeno sprejel ponudbo; čeprav niso bili utrujeni, so vseeno prenehali delati / tega ne boste več rabili, če pa vseeno, me pokličite; ni treba priti, zdaj je vse v redu. Vseeno hvala kljub temu, vendarle / v vezniški rabi uspel je, vseeno ni zadovoljen
3. z oslabljenim pomenom izraža pridržek: da ne boste rekli, da sem skop, vam bom vseeno dal tisočak; menil je, da bi bilo vseeno dobro pogledati, kaj delajo živali
4. v medmetni rabi izraža neupoštevanje, zavrnitev prej povedanega: zelo si je prizadeval. Vseeno, ni naredil, pa konec; dosti dela sem imel in nisem utegnil k vam. Vseeno, morali bi si vzeti čas

Nasploh pa je vseeno ena taka fina beseda Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #21 - 24.09.2003 at 11:28:22
 
Quote:
Ce vsaj malo poznas budizem, potem ti bo jasno, zakaj se mi je zdel tale iztrgan citat zanimiv.

poznam budizem, pa nisem zasledil, da je Buda kdajkoli ucil, da je vse eno, in da je vseeno.

ce bi bilo vse eno, in vseeno, zakaj bi potem Buda predlagal proces za doseganje nirvane, in nas raje kar pustil v samsari, ce je itak vseeno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #22 - 24.09.2003 at 11:32:59
 
pomojem da Vse je Eno ne bom razlagala, ker sm pretipkala to v Osvobajanje prvi del, druga stran - rdeče besedilo
Kar se tiče vseeno... gre pa za sprejemanje. Sprejemanje, ki je v zavedanju, da je Vse Eno, zelo mogoče.

bp, ti si ga carjevič  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #23 - 24.09.2003 at 11:35:23
 
Quote:
poznam budizem, pa nisem zasledil, da je Buda kdajkoli ucil, da je vse eno, in da je vseeno.

ce bi bilo vse eno, in vseeno, zakaj bi potem Buda predlagal proces za doseganje nirvane, in nas raje kar pustil v samsari, ce je itak vseeno?

No potem si pa le preberi citirano geslo iz SSKJ, in malo pomeditiraj nad izvorom in sodobnimi pomeni besede vseeno, poskusi to navezati na nenavezanost.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #24 - 24.09.2003 at 11:41:29
 
Quote:
pomojem da Vse je Eno ne bom razlagala, ker sm pretipkala to v Osvobajanje prvi del, druga stran - rdeče besedilo

a ce bi pa pretipkavala da je vse razlicno bi pa to veljalo? torej je tvoje podpretje tiste izjave tisto kar ti pretipkas? (in ne tisto kar ti spoznas, cutis, itd.?)

Quote:
Kar se tiče vseeno... gre pa za sprejemanje. Sprejemanje, ki je v zavedanju, da je Vse Eno, zelo mogoče.

torej si ti sprejela, ko si se zavedla, da je Vse Eno, in da je to zelo mogoce?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #25 - 24.09.2003 at 11:45:32
 
Quote:
Vse je eno in tudi vseeno

D'best!

Grin
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #26 - 24.09.2003 at 11:50:29
 
ARS wrote on 24.09.2003 at 11:45:32:
D'best!

Grin
ARS


Zelo okrnjen pogled, žalostno, da vse meče v isti koš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #27 - 24.09.2003 at 14:04:18
 
exorcist wrote on 24.09.2003 at 09:26:17:
A tvoja sestra rada pozira, kaj? Me priporoči za kako bioenergetsko terapijo pri njej!


Moram priznat, da si me lepo presenetil z temle. Vidim, da se hitro znajdeš. Wink

Bi te priporočil, pa nimam sestre. Roll Eyes

Lep dan. Smiley
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #28 - 24.09.2003 at 14:12:42
 
Quote:
s cim pa lahko podpreta tole izjavo, EvaZh in Bp?

Quote:
pomojem da Vse je Eno ne bom razlagala, ker sm pretipkala to v Osvobajanje prvi del, druga stran - rdeče besedilo
Kar se tiče vseeno... gre pa za sprejemanje. Sprejemanje, ki je v zavedanju, da je Vse Eno, zelo mogoče.


Kar sem hotla reč je, če te zanima iz kje ta izjava si lahko prebereš tole, akr sem zgoraj omenila, ker mam zdejle več časa, ti bom link dala,
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...
to je teoretična podlaga za to mojo izjavo. Ne spomnim se, da bi pisal tukaj noter
"vseeno"; in seveda ni na vsak način vseeno, kot tud marsikomu ni na vsak način Vse Eno. Men npr. tale Vse Eno včasih kar odjadra kam...ampak nameravam stalno zavedanje da je Vse Eno.. kar pa za "vseeno" še bolj drži
Quote:
a ce bi pa pretipkavala da je vse razlicno bi pa to veljalo? torej je tvoje podpretje tiste izjave tisto kar ti pretipkas? (in ne tisto kar ti spoznas, cutis, itd.?)

torej si ti sprejela, ko si se zavedla, da je Vse Eno, in da je to zelo mogoce?

Jest o tebi in o tem, kar si ti pretipakl in skopiral ne mislim tko razmišljat.
o "vseeno"sem pa hotla reč to, da če se opominjam, da je Vse Eno,  mi je sprejemanje zelo olajšano - se pravi, lažje mi je vseeno. Vseeno-ta pa vseeno  Roll Eyes Tongue ne mislim na brezbrižen način, ampak na način sprejemanja.
Tud tega ne gre pojmovat kot metanje v isti koš. Exo.. hmm, vsi smo povezani med seboj. Nihče ni boljši/slabši, vsak je nepogrešljiv del celote=Vse je Eno. Nekako vsi drugačni, vsi enakopravni.
Če ti je to kaj bližje

ma, povej če sm kaj izpustila, zdej morm it
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #29 - 24.09.2003 at 14:17:28
 
Quote:
Družbo ljudi, ki iščejo odgovore na enaka vprašanja, ki jih zanimajo enake stvari. Taka družba, tak kraj, je za človeka dober kraj za razcvet, še sploh potem, ko se dolgo časa počutiš samega v svojem okolju, in se """ne moreš zliti z množico, ker čutiš, da te vleče nekam drugam""". Takrat  mi je res odleglo in še zdajle mi, če pomislim na to.. ufff vse je v redu...končno še tole... hvala, hvala, hvala  Cry



Kaj pa tule solzica dela? Undecided

In kar je najvažnejše, spoznala si Harryja. Tongue Grin 8) Grin Grin Wink Grin Shocked Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3