Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10704 times)
exorcist
Ex Member




New-age je karakteristika Gape foruma
23.09.2003 at 12:13:04
 
Gape forum uteleša oziroma pomeni, le reakcijo na razočaranja potrošništva in materializma morda še v povečanem obsegu.
Prav to povečano zanimanje za duhovnost, detabuizacija duhovnosti in na drugi strani kot odgovor povečana in bolj ali manj agresivna ponudba novih duhovnosti in psevdoduhovnosti prinaša nove težave. Ob ponudbi "edino pravilnih" odgovorov na duhovne stiske, ki jih prinašajo nove in stare religije, sekte, gibanja, ostaja človek duhovno le še bolj zmeden.

Temu pojavu, ki ga prakticira večino uporabnikov Gape foruma skupaj z  administratorji pravimo "beg v duhovnost", ko ste se sami sebe prestrašili, ko ste se začeli spoznavat, odkrivati pri sebi lastnosti, ki vam niso všeč. Beg v duhovnost je v teh primerih beg od samega sebe, oklenli ste se iluzije svobode in postali od nje odvisni, zasvojeni. "Poduhovljenost" pri vas je navidezna, nepristna. Ta nepristnost pa tudi ni le prehodna oblika - le malo verjetnosti je, da bi se kasneje prerasla v pravo duhovnost.

Dezinformacije pri interpretaciji EGA in SAMOPODOBE na Gape forumu:

Ego je tisti, ki opravi identifikacijo potrebe ali porušenega organizmičnega ravnotežja, ki torej reče "Lačen sem", "Osamljen sem"... Če posameznik doseže polno razbitost funkcij organizmične samoregulacije, ego postane odvečen, nepotreben. Self deluje sam, ego je presežen. Samoaktualizacija je stanje popolne opore v sebi, ko je ego postal nepotreben, odvečen. Popolna transcedenca je nekakšen idealni cilj, ki ga je možno deseči le za krajši čas, za daljše obdobje ga dosegajo redki posamezniki  "svetniki". V celoti se otresti ega je le metanje peska v oči in zavajanje. Prikladnejsi termin je avtentičnost, ki pomeni pošteno, direktno ponašanje, skladno s samim seboj in okoljem. V vsakdanjem življenju pa se srečujemo u lažno in navidezno samoaktualizacijo[b], ki je naslonjena na [b]fantazije, na domišljijske predstave o svojih pričakovanjih, potrebah...

V psihološki literaturi sumljivih kvalitet ala Gape forum, ki včasih zelo osvaja tržišče takoimenovana "fast-food psihologija", zelo pogosto zasledimo izraz "samouresničenje", ki je pravzaprav neka idealizirana samopodoba - navidezna samoaktualizacija. "Dobra samopodoba" ne more biti nikakršen končni vzgojni cilj. Je pa pojem, ki je za vzgojni proces neobhodno potreben kot sistem identifikacij, predstav o samem sebi, ki je nujno potreben za postavljanje meje. Včasih zasledimo na Gape forumu zavajajoče in nevarne usmeritve, kot da je "dobre samopodobe" nekakšen končni cilj vzgoje ali kar osebnostne rasti.

Pogosto se srečujemo s samopodobo, ki se v celoti naslanja na oporo v okolju. Ki ne temelji na lastnih potrebah, ampak na tem, kar naj bi drugi menili, da so posameznikove potrebe; ki ne temlji na lastnih zmogljivostih, ampak na domnevnem mnenju drugih o posameznikovih potrebah. Poenostavljeno bi torej lahko rekli, da je to "moja predstava o tem, kar jaz mislim, da drugi mislijo o meni". Kadar govorimo o "slabi samopodobi" imamo vedno opravka s tovrstno lažno samopodobo.

Bil sem toliko "fer", da sem se zdržal nekaterih opazk predvsem proti administratorkam/moderatorkam tega foruma, ki mistificirajo, florificirajo, nakladajo, besedičijo v prazno - "flancajo"; gnostificirani osebi (pasivnemu slušatelju Gape foruma) pa vtisnejo doživljenjski pečat, ki se navadno izkaže kot največja ovira za produktivno življenje, kot tujki oziroma nepotrebne "duhovne barikade" v sklopu posredovanega nesmiselnega obasurda.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #1 - 23.09.2003 at 12:19:55
 
Narcisek,

Umm, kaj pa potem ti sploh se pocnes tukaj?

Spreobracas? Izganjas hudega duha?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #2 - 23.09.2003 at 13:38:47
 
Exo




samo, da si ti na pravi poti





uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #3 - 23.09.2003 at 14:03:10
 
Ja, žal kot vedno, instant odgovori... Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #4 - 23.09.2003 at 14:04:49
 


Instant na instant - exo ti drugega itaq ne razumeš






uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #5 - 23.09.2003 at 14:26:31
 
exorcist wrote on 23.09.2003 at 12:13:04:
V psihološki literaturi sumljivih kvalitet ala Gape forum,


Exo, sedaj bi pa, kolikor se spoznam na marketinške poteze, moral že kaj kmalu povedati, da kdor je razočaran z Gape forumom in z vsemi, ki jih ta forum sestavljamo, da se zateče na kak drug forum, kjer bo deležen navodil za pravo pot...
Evo in v ta okvirček, lahko že kar nalepiš naslov tvojega foruma:
_____________________________________________

_____________________________________________
Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #6 - 23.09.2003 at 14:41:37
 
exorcist wrote on 23.09.2003 at 14:03:10:
Ja, žal kot vedno, instant odgovori... Tongue

Narcisek,

A ti locis med vprasanji in odgovori?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #7 - 23.09.2003 at 14:53:08
 
Ne vem kdo je to pisal.Ti ali tvoj pijani župnik.Kdorkoli je, je kar se mene tiče en velik nakladač.Najlažje je valiti buče preko medmrežja.Me prav zanima v čem se razlikuješ od ostalih razen po svojih pervezijah ter nedofukanosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #8 - 23.09.2003 at 16:08:21
 
exorcist wrote on 23.09.2003 at 12:13:04:
Prav to povečano zanimanje za duhovnost, detabuizacija duhovnosti in na drugi strani kot odgovor povečana in bolj ali manj agresivna ponudba novih duhovnosti in psevdoduhovnosti prinaša nove težave. Ob ponudbi "edino pravilnih" odgovorov na duhovne stiske, ki jih prinašajo nove in stare religije, sekte, gibanja, ostaja človek duhovno le še bolj zmeden.

No po mojem so to stare težave, do pikice enake tistim, s katerimi s srečujejo in bolje ali slabše premagujejo (z enako ali morda še večjo agresivnostjo) tudi etablirane religije.

Quote:
Temu pojavu, ki ga prakticira večino uporabnikov Gape foruma skupaj z  administratorji pravimo "beg v duhovnost", ko ste se sami sebe prestrašili, ko ste se začeli spoznavat, odkrivati pri sebi lastnosti, ki vam niso všeč.
Tudi ta pobeg ni nic novega pod soncem, bi ga nasli (recimo kot beg v poboznost) prav lahko tudi kje v kaksnem cascenju device marije, na bozjih potih in podobnih krajih.

Quote:
Beg v duhovnost je v teh primerih beg od samega sebe, oklenli ste se iluzije svobode in postali od nje odvisni, zasvojeni. "Poduhovljenost" pri vas je navidezna, nepristna. Ta nepristnost pa tudi ni le prehodna oblika - le malo verjetnosti je, da bi se kasneje prerasla v pravo duhovnost.

No jest bi od tebe pricakoval, kot sem te ze pred par meseci pozval, da nam tole malo podrobneje razlosis, pa od tebe niti glasu. Bo kaj?

Quote:
Ego je tisti, ki opravi identifikacijo potrebe ali porušenega organizmičnega ravnotežja, ki torej reče "Lačen sem", "Osamljen sem"... Če posameznik doseže polno razbitost funkcij organizmične samoregulacije, ego postane odvečen, nepotreben. Self deluje sam, ego je presežen. Samoaktualizacija je stanje popolne opore v sebi, ko je ego postal nepotreben, odvečen. Popolna transcedenca je nekakšen idealni cilj, ki ga je možno deseči le za krajši čas, za daljše obdobje ga dosegajo redki posamezniki  "svetniki". V celoti se otresti ega je le metanje peska v oči in zavajanje. Prikladnejsi termin je avtentičnost, ki pomeni pošteno, direktno ponašanje, skladno s samim seboj in okoljem. V vsakdanjem življenju pa se srečujemo u lažno in navidezno samoaktualizacijo[b], ki je naslonjena na [b]fantazije, na domišljijske predstave o svojih pričakovanjih, potrebah...

Lep navedek. Samo mi ni jasno, kaj nam poskusas s tem sporocit. Si lahko kaj bolj jasen ali precizen. Pa menda nisi tukaj prepoznal kaksnega znanega guruja ali pa kar vecih (jest imam A. in gapeta na sumu, pa Edija sploh).

Quote:
V psihološki literaturi sumljivih kvalitet ala Gape forum, ki včasih zelo osvaja tržišče takoimenovana "fast-food psihologija", zelo pogosto zasledimo izraz "samouresničenje", ki je pravzaprav neka idealizirana samopodoba - navidezna samoaktualizacija. "Dobra samopodoba" ne more biti nikakršen končni vzgojni cilj. Je pa pojem, ki je za vzgojni proces neobhodno potreben kot sistem identifikacij, predstav o samem sebi, ki je nujno potreben za postavljanje meje. Včasih zasledimo na Gape forumu zavajajoče in nevarne usmeritve, kot da je "dobre samopodobe" nekakšen končni cilj vzgoje ali kar osebnostne rasti.
No tale forum hvala bogu ni psiholoska literatura, je pa na njem precej salabajzenja, ki pa ga najdes tudi v raznih znanstvenih publikacijah, ki jih pisejo navidez resni psihologi, z akademskimi nazivi, ki verjamejo v svoje delo. Samopodoba je osnova, prvi korak do normalnega funkcioniranja v svetu. To je vsaj zame koncni cilj, za koga drugega je pa prav lahko tudi cilj kaj drugega.

Quote:
Pogosto se srečujemo s samopodobo, ki se v celoti naslanja na oporo v okolju. Ki ne temelji na lastnih potrebah, ampak na tem, kar naj bi drugi menili, da so posameznikove potrebe; ki ne temlji na lastnih zmogljivostih, ampak na domnevnem mnenju drugih o posameznikovih potrebah. Poenostavljeno bi torej lahko rekli, da je to "moja predstava o tem, kar jaz mislim, da drugi mislijo o meni". Kadar govorimo o "slabi samopodobi" imamo vedno opravka s tovrstno lažno samopodobo.

No glej no, saj se strinjava. A si to mislil morda povezat s temle forumom, ali samo poskusas zavajati in je to se eden od tvojih retoricnih trikov?

Quote:
Bil sem toliko "fer", da sem se zdržal nekaterih opazk predvsem proti administratorkam/moderatorkam tega foruma, ki mistificirajo, florificirajo, nakladajo, besedičijo v prazno - "flancajo"; gnostificirani osebi (pasivnemu slušatelju Gape foruma) pa vtisnejo doživljenjski pečat, ki se navadno izkaže kot največja ovira za produktivno življenje, kot tujki oziroma nepotrebne "duhovne barikade" v sklopu posredovanega nesmiselnega obasurda.

No Narcisek, se bom pa se jaz vzdrzal pripomb na to, kako s svojimi spranimi mozgani mistificiras, zamegljujes in nakladas o zivljenju, v katerega se pa bojis vstopit. Da o tvojih prijateljih, ki strasijo ze majhne otroke niti ne govorim.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #9 - 23.09.2003 at 16:13:36
 
Jaz sem mnenja, da sploh ne odgovarjamo na take glupe komentarje in še ego ga bo bolel, ker se ne bo nihče z njim ukvarjal...  Grin Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #10 - 23.09.2003 at 16:27:28
 
"If we could learn to like ourselves, even a little, maybe our cruelties and angers might melt away."

-- John Steinbeck



???  Undecided  Shocked
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #11 - 23.09.2003 at 16:42:08
 
soncnica wrote on 23.09.2003 at 16:13:36:
Jaz sem mnenja, da sploh ne odgovarjamo na take glupe komentarje in še ego ga bo bolel, ker se ne bo nihče z njim ukvarjal...  Grin Grin



Ja enim podrepniška psihologija množic še kar ustreza, npr. navijaške skupine. Če se zliješ z večino, potem si pač bolj močan, krdelni nagon. Hm, a se spalač zanikati svoj individualizem in se stopiti z množico?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #12 - 23.09.2003 at 18:54:21
 
UUuuu,  Exorcist kak text!   Undecided

Kaj pa je tisto dobro?  ..hoditi po tvoji poti?
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #13 - 23.09.2003 at 20:49:48
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: New-age je karakteristika Gape foruma
Reply #14 - 24.09.2003 at 09:26:17
 
Quote:


A tvoja sestra rada pozira, kaj? Me priporoči za kako bioenergetsko terapijo pri njej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3