Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 14827 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #30 - 24.09.2003 at 09:58:40
 
Quote:
Glede na to, da sem pri teh receh bolj praktik, se kadar imam cas udelezit se teh vasih seans vedno potrudim, da bi vas poskusal malo spravit iz tira, da ne bi slucajno  pozabili na svet okrog. To je moj prispevek in ta trud si navadno stejem med dobra dela za tisti dan Wink

bp




Huh, men tud kr dlake pokonci grejo, ko mi kdo hoče 'pomagat'.  Tongue Pa kaj nimate zadost dela s sabo? Grin


(don't worry, vidim svoje ogledalo  Roll Eyes )
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #31 - 24.09.2003 at 10:48:41
 
Devi, Marjana,

Jest bi se v tem topiku drzal te teme, ce vaju res zanimajo moji motivi oz moti karkoli v zvezi z mano, vama predlagam, da odpreta novo temo, kje bomo to lahko predebatirali. Se bom gotovo vkljucil v debato.

bp

P.S. Vse kar pocnem, pocnem iz navdiha Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #32 - 24.09.2003 at 18:01:06
 
Kaj je zdaj? Konec debate?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #33 - 24.09.2003 at 19:24:48
 
Quote:
Povprasal sem vas, kaj bi radi, ker ste se mi zazdeli ze skoraj tako resnobni, kot v cerkvi, kjer se je baje treba trikrat pokrizat pred oltarjem in ste iz zabavnega in morda tudi koristnega druzenja skoraj naredili se en formalen (in izpraznjen?) obred (Lance-ov predlog).

aja se vprasanje, kdo je tisti, ki dela paniko in kdo je tisti, ki hoce delat red?


Kak se grozno sliši a ne, red delat Grin
Chat naj bi bil prostor za zabavo.

Sam po zadnjem reiki chatu me je obšlo, da je to zadnji reiki chat, na katerem sem bila. Če sem nekje in si želim nekaj počet, potem si želim, da se imam tam fajn tudi zato, ker stvar, ki jo počnem, laufa in ne mečem časa in energije v prazno. Sicer je vseeno, če sem na normalnem chatu, škoda vsakega namena.

Niso vsi chati enaki, v glavnem, ko hočeš nekje nekaj počet, rabiš za to, da nekaj počneš tud določene pogoje, da lažje to delaš.

Ko prideš na delat reiki na daljavo, (ki je pošiljanje energije), moraš biti sproščen in pripravljen na take vrste dajanje. In ker smo ljudje podležni vplivom okolja, je tudi za optimalno delo z reikijem potrebno vsaj harmonično okolje, da se človek lahko sprosti in se energy pretaka.

Ko se na chatu začnemo pričkat, ko se na chatu začne pozornost prelivat v neko drugo smer, ki ne podpira nekega pozitivizma, pač pa iritira al pa provucira, potem ljudje začnemo blokirat.
Ne zgodi se to vsakemu vedno. Nekdo, ki pošilja reiki, je lahko v nekem trenutku tolko osrediščen v sebi, da ga okolje niti malo ne moti, nekdo drugi, ki je bolj občutljiv na vplive okolja, pa je lahko zmoten vsakokrat, ko okolje več ne nudi optimalnih pogojev za delo z reikijem in ne more delat reikija, zaradi česar je na chat sploh prišel.

Zadnje čase je reikistov na reiki chatu tak čedalje manj in še tisti, ki pridejo, ne morejo delat. Torej lahko chat kar ukinemo.
Al pa ga probamo uredit. Če je sploh še komu do tega.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #34 - 24.09.2003 at 22:18:01
 
Devi wrote on 24.09.2003 at 19:24:48:
Ne zgodi se to vsakemu vedno. Nekdo, ki pošilja reiki, je lahko v nekem trenutku tolko osrediščen v sebi, da ga okolje niti malo ne moti, nekdo drugi, ki je bolj občutljiv na vplive okolja, pa je lahko zmoten vsakokrat, ko okolje več ne nudi optimalnih pogojev za delo z reikijem in ne more delat reikija, zaradi česar je na chat sploh prišel.


Hm, ko sem na začetku "vodila" Reiki zdravljenje, sem bila precej zapeta in me je motilo vsakršno prazno govorjenje, režanje, nepozornost itd.
Potem sem malce pobrskala v čem je fora... in sem videla, da gre za mojo predstavo, da "so to resne zadeve, ki morajo potekati v odgovornem okolju".
Če se spomnite, smo prvič delali tako, da smo šli dol z neta.
Pa je bila želja, da nadaljujemo tako, da se vmes pogovarjamo. O čemerkoli. In tako je bilo ves ta čas.

Zadnje čase sem spet kar dosti na chatu in se ne spomnim točno, kaj se je dogajalo ta večer.

Lahko pa rečem toliko. "Jaz" Reikija ne pošiljam. Jaz sem samo prevodnik in ne rabim biti kaj posebno skoncentrirana na to, da pač teče.
Na začetku opravim svoj ritual. In od tega trenutka dalje teče... gladko samo...

Je pa nedvomno res, da nismo vedno razpoloženi za reikiranje.

Devi, me zanima, ali to pomeni, da se definitivno ne boš udeleževala več Reikiranja ali dopuščaš možnost dogovorov? Marjana?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki chat
Reply #35 - 25.09.2003 at 00:31:42
 
imho se komot uvede za reiki sobo ob nedeljah zvečer priporočila in tudi nekatera pravila.

če to slučajno nebi uspelo obstaja vedno tudi privat soba.

z benanjem se jest ne bi šu hecat ... čas is a bitch




je pa amstel lepo povedala, kot tudi devi ... ko npr. mi na društvu delamo reiki na mizah se ponavadi, če že ne govori in ali smeji, vsaj šepeta. včasih smo celo v tišini.
ko pošiljamo v krogu nikoli ne govorimo med reikiranjem.

obstaja miljon načinov ker obstaja miljon reikistov in neomejeno potencialnih prejemnikov božje energije.



recimo pravila na enem ircu ...
Quote:
* Now talking in #suprnova.org
* Topic is 'NO !LIST OR @FIND | Forums: UP! Site: UP! Trackers: UP - FULL | Keep Suprnova ALIVE! - Lend a Mirror, type !mirror | Do NOT Pm Ops or Hops  | Setup your own mini-tracker and cure the tracker problems! Go to http://suprnova.simbak2k.net/suprnova.html !'
* Set by sloncek-admin on Tue Sep 23 21:24:36
-MaxxSpawn- It is your responsiblity to know all the rules, type !RULES upon entry.
-MaxxSpawn- Using @find and !list  in suprnova.org Will get you kicked! goto #SuprNova.torrents for searches
-MaxxSpawn- ..Registered NICK is required to speak!........Dont know how, Ask in #SuprNova.Zion for more info
-MaxxSpawn-  NEW to BitTorrent? Type !NOOB Before asking the Channel and learn how to DownLoad Files!

irc://wikked.irchat.tv/suprnova.org
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Reiki chat
Reply #36 - 25.09.2003 at 01:06:21
 
Priporočila so gut. Če pride do "izgredov" se vedno lahko uporabi privat soba. In se pošlje linke samo "taresnim".

Bi bilo škoda to ukinit.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #37 - 25.09.2003 at 10:01:04
 
Devi wrote on 24.09.2003 at 19:24:48:
Sam po zadnjem reiki chatu me je obšlo, da je to zadnji reiki chat, na katerem sem bila. Če sem nekje in si želim nekaj počet, potem si želim, da se imam tam fajn tudi zato, ker stvar, ki jo počnem, laufa in ne mečem časa in energije v prazno. Sicer je vseeno, če sem na normalnem chatu, škoda vsakega namena.


Devi, boginja moja,

Ce te prav razumem, bi rada, da bi bil reiki chat malo drugacen chat, kot so ostali, se pravi bi bilo vec poudarka na reikiju kot pa na chatu. Oz. si zelis okolja, ki bi bilo bolj prijazno in v katerem bi se dobro pocutila, sicer te ne bo vec.

Nacin, na katerega bi rada to dosegla, torej s postavljanjem pogojev in ultimatov pa je tvegan, rezultat pa negotov. Lahko se ti res zgodi, da se bos morala umakniti s chata ali pa kot A. kaksno debelo pogolniti in se prilagoditi ali pa poskusiti pozneje spet.

Ampak moznosti za spreminjat nezazeljeno stanje je zadosti. Vecina nas le ni psihopatov in smo se pripravljeni prilagajat drugim. Devi, boginja moja je izginila skoraj tisti trenutek, ko si se je navelicala. Samo izrazit jo je treba in predstavit. Drugic, skoraj nihce ne prenese, ce ga vsi ignorirajo. To je precej huda rec, tako huda, da so nekatere zaprte skupine bojkot za najhujso kazen, ki je lahko doletela clana. Tretja moznost, ki so ti jo ze predlagali, je pa zaprta skupina, kar pa je po mojem skoda, koga bom pa potem jest provociral.

Sicer pa, kaj in zakaj te je v zadnjem casu zmotilo oz te se vedno moti?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #38 - 25.09.2003 at 11:43:02
 
Amstel wrote on 24.09.2003 at 22:18:01:
Potem sem malce pobrskala v čem je fora... in sem videla, da gre za mojo predstavo, da "so to resne zadeve, ki morajo potekati v odgovornem okolju".
Če se spomnite, smo prvič delali tako, da smo šli dol z neta.
Pa je bila želja, da nadaljujemo tako, da se vmes pogovarjamo. O čemerkoli. In tako je bilo ves ta čas.

I agree
zna bit zabavno še pa še
rekla sem: " Lepo bi bilo, če bi bil ta čas malo bolj usmerjen in poglobljen. Če to ni možno..."

Quote:
Zadnje čase sem spet kar dosti na chatu in se ne spomnim točno, kaj se je dogajalo ta večer.

Nič tak posebnega ni blo, ampak sej nikol ni nič tak posebnega. Tud jaz sem skos govorila: eh, sej bo boljše.
Zadnja dva chata pred poletjem sta bla čist divja, sam ok, je poletje, mogoče zato, bomo jeseni začeli na novo pa bo boljše. Na prvem chatu jeseni je bil kraval. Lance je rekel: naredi sobo, pa mi je reiki tak prima tekel, da nisem vidla nič okol sebe. Tisti dan še Vilma ni več zdržala Wink Zdaj nazadnje, šele ko je tud mene zmotlo, sem nehala mislit, da bo boljše. Ko sem začela mal razmišljat, kako je sploh s tem reikijem, sem ugotovila, da se sploh ne spomnim, kdaj sta Marjana pa Lance nazadnje zdržala več ko pol ure...
Zakaj torej ne bi uvedli meditacije? In če že nekaj spreminjamo, dajmo spremenit tako, da bojo tud tisti, ki so najhitreje zmoteni od okolja, imeli končno enkrat idealne pogoje. Meni je vseeno, kake. Lahko zasebno sobo, lahko ne. Karkoli, men je prav.

Quote:
Devi, me zanima, ali to pomeni, da se definitivno ne boš udeleževala več Reikiranja ali dopuščaš možnost dogovorov?

Če bi mi blo vseeno, pa bi naredla križ čez vse, zihr ne bi tega topika odpirala.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Reiki chat
Reply #39 - 25.09.2003 at 12:08:09
 
Devi wrote on 25.09.2003 at 11:43:02:
Če bi mi blo vseeno, pa bi naredla križ čez vse, zihr ne bi tega topika odpirala.


Devi pa že ne vrže takoj puške v koruzo....
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #40 - 25.09.2003 at 12:28:23
 
Quote:
Nacin, na katerega bi rada to dosegla, torej s postavljanjem pogojev in ultimatov pa je tvegan, rezultat pa negotov. Lahko se ti res zgodi, da se bos morala umakniti s chata ali pa kot A. kaksno debelo pogolniti in se prilagoditi ali pa poskusiti pozneje spet.

ja, vem. Pa sej mi je blo takoj žal, da sem sploh kaj rekla, ne naredila. Bolj se trudim razlagat, bolj izgleda to lov na čarovnice, ker zgleda da sploh ne znam povedat kaj bi rada, pa za kaj se trudim. Sem se trudla izrazit asertivno, pol sem pa mal v ego padla.
No ja, tak pač je, kaj čmo Tongue

Quote:
Ampak moznosti za spreminjat nezazeljeno stanje je zadosti. Vecina nas le ni psihopatov in smo se pripravljeni prilagajat drugim. Devi, boginja moja je izginila skoraj tisti trenutek, ko si se je navelicala. Samo izrazit jo je treba in predstavit. Drugic, skoraj nihce ne prenese, ce ga vsi ignorirajo. To je precej huda rec, tako huda, da so nekatere zaprte skupine bojkot za najhujso kazen, ki je lahko doletela clana. Tretja moznost, ki so ti jo ze predlagali, je pa zaprta skupina, kar pa je po mojem skoda, koga bom pa potem jest provociral.

Ko si rekel, da si šteješ v osebno nalogo nas na zemljo postavljat, me je pa kar pretreslo pa ful prizadelo. V bistvu te imam pa ful rada pa te prav pogrešam na chatu. Zadnje čase jemljem stvari mal preveč osebno. Nikak mi ne rata ločit občutkov in se jasno izrazit.

Ni dober čas za mene take stvari zdaj počet in razlagat, ker me tole čist sezuva. Če češ se bova kdaj drugič do konca zmenla.

Drugač pa nikol nisem imela namena te ignorirat al pa kogarkoli drugega. Samo včasih res več ne vem, kaj naj še rečem.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #41 - 25.09.2003 at 12:57:19
 
Devi wrote on 25.09.2003 at 12:28:23:
Ko si rekel, da si šteješ v osebno nalogo nas na zemljo postavljat, me je pa kar pretreslo pa ful prizadelo. V bistvu te imam pa ful rada pa te prav pogrešam na chatu. Zadnje čase jemljem stvari mal preveč osebno. Nikak mi ne rata ločit občutkov in se jasno izrazit.


Devi,

Ne jemljem si za osebno nalogo kogarkoli kamorkoli postavljat.

Meni je bilo na vasem reiki-ju vedno fajn druzba in zabaven pogovor, nisem nikomur nic kaj posebej hotel ne spreminjat in ne reformirat. Kaksnih posebnih posledic reikija sicer nisem zaznal, ampak saj jih tudi iskal nisem, tako da se zaradi tega nisem posebej sekiral.

Pri nameravanju pa sem hotel tudi nekaj povedat. Namrec, da se mi zdi pri ene 1200 namerah kolikor jih natipkate na eno seanso, pozornost tako razprsi (in ce slucajno ni kaksne visje instance, ki bi to skrbno belezila in to uresnicevala) nima kaksnega posebnega ucinka na vas, ker se enostavno ob inflaciji namer ta prevec porazgubi.

Tista rec o enem dobrem delu vsak dan je pa pobrano iz ameriskih filmov in nadaljevank, kjer morajo mali skavti vsak dan narediti eno dobro delo, naprimer peljati babico cez cesto, tako nekako, kot naredit domaco nalogo. Predvsem sem hotel povedat, da ce ze kdaj koga provociram, ni to nujno namenjeno rusenju cesarkoli ze, ali blatenju ali cem podobnem.

Zgleda, da se moram tudi jaz se ucit jasnejsega izrazanja.

lp bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #42 - 25.09.2003 at 13:24:09
 
Quote:
Predvsem sem hotel povedat, da ce ze kdaj koga provociram, ni to nujno namenjeno rusenju cesarkoli ze, ali blatenju ali cem podobnem.

Sem že mogla zelo obtožujoče delovat, da te je zbodlo.
Nisem misla obtoževat, ampak zaprosit.

Hvala, da si razložil Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #43 - 25.09.2003 at 21:39:37
 
Devi wrote on 25.09.2003 at 11:43:02:
Nič tak posebnega ni blo, ampak sej nikol ni nič tak posebnega. Tud jaz sem skos govorila: eh, sej bo boljše.


Okej, razumem, da si za spremembo. Meni je ok.
Da preverim kaj si želiš, kaj rabiš:
- Rada bi, da bi vključili meditacijo, naravnavanje
- Med seanso, da bi bilo prisotno sicer še vedno lahkotno vzdušje, vendar brez pričkanja.. česa še??

Da ni bilo nič posebnega... sem mal zmedena, če to rečeš. Pa si razložim tko... popravi, če sem falila: Je možno, da je bil ta večer pika na I... ali pa da te je dejansko nekaj zmotilo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #44 - 25.09.2003 at 22:26:21
 
Amstel wrote on 25.09.2003 at 21:39:37:
- Rada bi, da bi vključili meditacijo, naravnavanje
- Med seanso, da bi bilo prisotno sicer še vedno lahkotno vzdušje, vendar brez pričkanja.. česa še??

"umirjenost, osredotočenost, bolj blaga ljubeča energija."

Za tebe je to v redu?
Za mene je v redu.
Lancu bi bla ljubša svoja soba, kot sem razumela.
Marjana?
bp?
Eva?
Harry?
...

Quote:
Je možno, da je bil ta večer pika na I...

Saj poznaš situacije, v katerih praktično nič ni narobe ali takega, kar bi prevagalo. Prevaga seštevek in pol pomisliš, zdej je pa dost tega.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5