Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 14764 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Reiki chat
22.09.2003 at 11:02:22
 
Reiki chat ob nedeljah traja že kar nekaj časa.
Ideja, da skupaj delamo reiki, za sebe in tudi druge, ki jim je do tega, je lepa, dobra in vredna, da jo ohranimo.

Je pa zadnje čase skoraj nemogoče delat reiki na chatu.

Saj vemo, da je v vse, kar si želiš počet, treba neko energijo vložit in imet do tega pravi odnos.

Reiki JE zabava, energija lahko sproži prekrasne stvari in procese, ampak to ni za zlorabljat. Moraš se lotit tega z vsaj malo spoštovanja in obzirnosti. Če že ne do reikija pa do drugih ljudi, ki v tistem trenutku mogoče doživljajo nekaj čisto drugega kot ti.

Reiki chat naj bi bil čas, ki si ga vzameš, da narediš nekaj za sebe. Traja eno uro, kar ni tak strašno dolgo, če pa je predolgo, ga lahko tudi skrajšamo. Poteka v svoji, za to namenjeni sobi.

Lepo bi bilo, če bi bil ta čas malo bolj usmerjen in poglobljen.

Če to ni možno, lahko spremenimo sam koncept reikija, se nehamo sploh pogovarjat in začnemo meditirat. Lahko uvedemo zasebno sobo ali pa delamo reiki samo reikisti, mimo chata, ko se pač dogovorimo...

Zdi se mi, da na tak način, kot to poteka zdaj, izgubljamo čas in voljo in nima smisla chata nadaljevat, ker več ne služi svojemu namenu.


Ima kdo kako pripombo, predlog, idejo?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #1 - 22.09.2003 at 11:28:06
 
Bravo Devi! To mi pa že malo bolj liči na vse skupaj.  Smiley  Sicer jst nisem kaj pogosto gost na chatu ob nedeljah zvečer, pač ni zame to najbolj primeren čas, vendar na tako "seanso" bi pa si probala večkrat čas vzet.  Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #2 - 22.09.2003 at 12:12:30
 
ja prou maš, jest se nameravam v prihodnje bolj potrudit
pa manj kozlarij  šponat:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #3 - 22.09.2003 at 12:34:38
 

Se popolnoma strinjam z Devi. Reiki na chatu je lahko krasen, lahko pa je čisto brezveze. To, kar se dogaja zadnje čase, meni ne sede. Še za navaden čvek ne, kaj šele za reiki (al pa nameravanje, če smo že pri tem Smiley ). Manjka mi umirjenosti, osredotočenosti, bolj blage ljubeče energije.

Mogoče bi lahko pred začetkom naredili kako kratko meditacijo da se povežemo in začutimo?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #4 - 22.09.2003 at 13:20:40
 
Marjana, to misliš na nameravanju al reikiju? Kajti pri reikiju bi lahko meditirali npr. na znake, ali se osredotočali na tantien...  Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #5 - 22.09.2003 at 14:18:12
 
Petra. wrote on 22.09.2003 at 13:20:40:
Marjana, to misliš na nameravanju al reikiju?


oboje Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #6 - 22.09.2003 at 16:45:15
 
1. ko prideš na reiki chat se spomni, da gre pri reikiju za
m wrote on 22.09.2003 at 12:34:38:
umirjenost, osredotočenost, bolj blago ljubečo energijo.


2. Quote:
pred začetkom naredimo kratko meditacijo da se povežemo in začutimo
in ohranjamo to vez do konca.

tak naj bi tud po moje blo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #7 - 22.09.2003 at 17:45:21
 
Devi, se popolnoma strinjam.
To nedeljo sicer nisem bil na chatu in ne vem, kaj se je dogajalo. Je pa že prejšnji nedeljski reiki-chat večer bil kar nemirno kaotičen.

Sem za, da se reiki dela v posebej sobi. Tisti, ki bi radi samo chatali pa naj bodo v drugi sobi. Ker nekako ne moreš združit enega z drugim. Ker potem ni ne sproščenega pogovora in ne osredotočenega reikija, ampak nek hibrid.

Tudi meni se zdi fajn, če bi pred samim reikijem imeli eno kratko meditacijo.
Moj predlog reiki chata:
- ob 21h: malo pogovora med udeleženci.
- npr. 21.10: kratka meditacija
- 21.15 reiki nagovor in začetek
- 21. 55 konec reikija
- prosto po Prešernu naprej

Boljše, da je reiki krajši in bolj osredotočen in zavesten, kot pa da se izgubi redeča nit in pozornost.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #8 - 22.09.2003 at 17:58:14
 
Manj reikija je vec reikija?

Krajse je, boljse je?

Svoboda je suzenjstvo?


bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #9 - 22.09.2003 at 19:38:12
 
Quote:
Manj reikija je vec reikija?

Krajse je, boljse je?

Svoboda je suzenjstvo?


bp


bp ne filozofiraj. Preberi si celi stavek.

Krajše je mišljeno zato, ker bi bilo bolj zavestno, bolj fokusirano. Itak reiki energija teče ves čas, samo takrat, ko se je zavestno poslužuješ je močnejša, je namensko bolj direktna in tudi bolj občutena.

Če pa hočeš teorije postavljati na posameznih besednih zvezah pa prosto izvoli. Samo prosil bi te, da mogoče še kak dober predlog o izvajanju reiki-chata dodaš. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #10 - 22.09.2003 at 22:50:32
 
Quote:
bp ne filozofiraj. Preberi si celi stavek.

Krajše je mišljeno zato, ker bi bilo bolj zavestno, bolj fokusirano. Itak reiki energija teče ves čas, samo takrat, ko se je zavestno poslužuješ je močnejša, je namensko bolj direktna in tudi bolj občutena.

Če pa hočeš teorije postavljati na posameznih besednih zvezah pa prosto izvoli. Samo prosil bi te, da mogoče še kak dober predlog o izvajanju reiki-chata dodaš. Wink

Lance, ne filozofiraj. Preberi tisto, kar sem napisal.

Postavil sem vam tri vprasanja, kjer vas sprasujem po izhodiscih tega kako zelite reformirat tole rec. Zdaj ko tole berem, si ne morem kaj, da ti ne bi postavil se cetrtega, namrec:

Kdo te pa ovira, da se ne bi posluszeval te energije namensko, ce ti to tako hoces?

Glede na to, da sem pri teh receh bolj praktik, se kadar imam cas udelezit se teh vasih seans vedno potrudim, da bi vas poskusal malo spravit iz tira, da ne bi slucajno  pozabili na svet okrog. To je moj prispevek in ta trud si navadno stejem med dobra dela za tisti dan Wink

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #11 - 22.09.2003 at 23:25:58
 
Quote:
kadar imam cas udelezit se teh vasih seans vedno potrudim, da bi vas poskusal malo spravit iz tira, da ne bi slucajno  pozabili na svet okrog. To je moj prispevek in ta trud si navadno stejem med dobra dela za tisti dan Wink

vsak se na svoj način trudi za kaj, tud ti, tud drugi
verjetno pa bi se dalo naredit kaj, da si ne bi hodli navzkriž
lepo bi blo, če bi se podpirali in ne rušli med sabo
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #12 - 22.09.2003 at 23:40:31
 
Devi wrote on 22.09.2003 at 23:25:58:
lepo bi blo, če bi se podpirali in ne rušli med sabo

Peto vprasanje:

Kdo rusi in kaj rusi? In s cim rusi?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki chat
Reply #13 - 23.09.2003 at 00:04:36
 
Quote:
Kdo rusi in kaj rusi? In s cim rusi?

Quote:
se vedno potrudim, da bi vas poskusal malo spravit iz tira...

ti se mal norca delaš, jaz sem pa tolk nora, da ti odgovarjam Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Reiki chat
Reply #14 - 23.09.2003 at 06:32:07
 
Quote:
Glede na to, da sem pri teh receh bolj praktik, se kadar imam cas udelezit se teh vasih seans vedno potrudim, da bi vas poskusal malo spravit iz tira, da ne bi slucajno  pozabili na svet okrog. To je moj prispevek in ta trud si navadno stejem med dobra dela za tisti dan Wink

bp



bp, predlagam ti, da svojo energijo za dobra dela usmeriš na področja, kjer bodo od te dobrote imeli več oboji: ti in tisti, ki jim dobro namenjaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5