Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12047 times)
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #15 - 27.09.2004 at 12:38:14
 
indigo wrote on 18.09.2004 at 13:21:03:

''V lucidnih to spremenimo v navadnih pa...... ''
   ne razumem,   kaj pomeni   ''pa..... '' ??

Saj si že sama povedala. Smiley V lucidnih sanjah naše nasilno vedenje vidimo in ga lahko spremenimo, v navadnih pa ne, saj tam nezavedno "sledimo" toku sanj.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #16 - 21.12.2004 at 12:36:06
 

 Vstopiti v Čudežno Deželo...
kaj pa je ta ''Čudežna Dežela''...

Najti odgovor ni lahek. Četudi človek more imat veliko LD izkušenj, vendar more napačno razlagat splošno, resnično ozadje in bivstvo lucidnih sanj.
Iskala sem in, končno Tongue , našla in prebrala nekaj, žal le malce, o luc.sanjam ..
(vpogled ''mojega'' mistika Wink )

Skratka:  zabloda.. zmota..  

Kdo verjame da LD pomeni vstopanje v resni duhovni svet nima prav. LD ni resnica duhovnega sveta vendar ima nekaj stika s duhovnim svetom. Razmišljala sem dolgo ali je LD vstopanje v duhovni svet..  zdaj sem mnenja da ni.

Odgovornost, odgovorno obnašanje, morala..  seveda so vedno še dalj izjemno, izjemno pomembni.  ( ok, to seveda nekaj pomeni le osebi osebi katera želi rešiti se Smiley )


nadaljevanje v januarju..
pozdravcek
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #17 - 03.01.2005 at 13:56:21
 

Zdi se da bi LD mogoče bil  ''iluzionarski svet sanj'' (?)   v katerem v zavest pridejo le duhovne slike..

Človeku more biti všeč (če je lahkomiseln..) to kdaj ima zavest polnu duhovnih slik, všeč mu je če pride v nekateri iluzionarski, zanimiv svet sanj, ta svet mu more biti zadosten.
Ja, mogoče... mi ljudje res imamo močnu domišljiju, moremo sebi izfantazirati ogromno tega...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #18 - 16.01.2005 at 23:55:01
 

Zdaj ko berem dalje o tej temi, imam, dobim drugačen sklep.. ne vem kaj naj mislim..

Ja, res je da je bolje več počakati za nekaj ugotoviti, je slabo cenitev hitro narediti, ali če zadeva ni prišla do določenega stopnja jasnosti..
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #19 - 19.01.2005 at 02:05:19
 


Zkaj pa ne?
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #20 - 19.01.2005 at 11:58:03
 

Jaz sem prva vprašala,  he he
Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo-gost
Guest




Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #21 - 02.11.2005 at 12:41:19
 
'Navadne' sanje moremo deliti na vec nacinov. Ena podela govori o vsebini sanj:
1) Slike 'zunanjih' dozivetja (v dnevu)  
2) Slike in simboli notarnjih organov

V tej podeli imamo 2 zelo različne vsebine sanj. Zarad tega ne more aktiven biti vedno isti, enaki del clovekova bitja.
Kaj so to sanje? Pomembno je to da v sanjah astralno telo + Jaz niso vec pri fizicnem in eterskem telu, (manj ali vec). Torej fizicno in etersko telo v sanjam zelo malo vplivajo. Aktivni so astralno telo in Jaz.

1) Zunanja dozivetja v dnevu
Tuki je aktiven 'Jaz' ali nizji ego.
V prvi vrsti sanj Jaz dela. Jaz oblikuje, vpliva in menja zunanja dozivetja svojom silom volje, individualnoscu. Ce so slike sanj vglavnem zelo podobne tem kaj je clovek dozivil v dnevu, ali če sanjamo lastno zivljenje podobno kot zivljenje res je, to pomeni da jaz ni mocan (slaba volja). Ce se dozivetje v sanjah mocno menja tedaj je mogoce govoriti o cloveku ki je zelo aktiven v zivljenju/ ima mocnu volju.

2) Slike in simboli notarnjih organov
Tuki dela astralno telo. Jaz nic ne ve o notarnjim organim, astralno telo pa je v stiko z organim, torej astral ve in ustvarjati more (v casih zelo lepe) slike..  Primer jetra. Jetra je cudez.. crevo je cudez.. mocni, nenavadni organi ki omogocaju metabolizam.. transformaciju materije v duhovno.. Zarad tega slike jetre mogoce bodo v casih zelo lepe in mocne. Ce je tuki bolezen to se tudi more videti v simbolicnem zmislu..

Zdaj je pomembno vprasanje karme.
Zivljenje, dozivetja v velikem delu niso vpliv cloveka. Zivljenje je vglavnem karmicno,  karmicna okoliscina in okolje.
A koliko človek voljom in aktivnoscu vpliva na zivljenje? Natancno koliko o tem sanjati more, koliko clovek ima aktivnega vpliva v lastnim sanjam. Clovekovo dejanje v budnem stanju le deloma je aktivnost Jaza. Ce to NE bi bilo tako onda bi clovek delal samo to kar sanja in nic drugega, ker so zadeve odvisne. Ja, ce bi to bilo tako onda ce je osoba nasilna v sanjah ona bi bila enako tolik nasilna in v svojem budnem zivljenju. Ce bi v sanjam oseba bila pasivna, ona bi bila taksna in v dnevu.
Pak ni tako. Okolscine v svetu ne dovole nasilnemu cloveku da bude nasilen kot je nasilen v sanjah. A v pasivnemu cloveku deluju nagoni. Tako zivljenje dodaje to kar Jaz v tem cloveku nima (ali kar morda jaz ne zeli..)

Torej v prvi vrsti sanj Jaz govori o sebi. Ce nekaj delam vpasam se morda koliko res pride od mene a koliko od sveta? Od Jaza, od cloveka  pride le to kar clovek o tej zadevi sanjati more. Vse drugo pride od sveta.

Lusidne sanje , Lucid Dreams
V lucidnih sanjah nase nasilno obnasanje vidimo in ga mogoce spremenimo ce hocemo. (Videti in spremeniti moremo odvisno o nivoju zavesti v sanjah).
Nasilje v LD torej je precej zavestno..  clovek je odgovoren za obnasanje v sanjah.
Morala je posvod izjemno pomembna.Mogoce je morala v 'cudeznoj dezeli' veliko vec pomembna kot je to v grobem fizicnem svetu.

V navadnih sanjah nezavedno sledimo toku sanj in nima nekaksne specialne krivde.
Pak tuki dobro vidimo kaksne so lastnosti, aktivnost naseg resnicnog nizjeg Jaza.. in imamo enkratnu in pomembnu moznost razumeti in narediti kar se more u fizickem zivljenju naj bi v navadnim sanjam bilo manj kaosa in vec mira (apatheja - stanje resnicnega dusevnega zdravja).
Ena razlaga bivstva sanj govori da sanje govore (precej prikrito ali simbolicno) o osebi, o lastnostima nizjega Jaza katerega clovek more in mora popraviti, razvijati.

O tem kaksen je trenutno clovekov Jaz i njegovo zavestno dejanje v fizicnem svetu (in v LD) cloveku govori duhovni svet vsake noci za casa globokega spanca. Navadnem cloveku je to posvema nezavedno.
Rudolf Steiner pravi da se more dosti razumeti skozi razumevanje bistva sanj, skozi primerjavu sanj z clovekovim individualnim budnim zivljenjem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo-gost
Guest




Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #22 - 02.11.2005 at 12:51:35
 

Hej, pozdrav svima :)
eno vprasanje
 kad se hocu logirati pise da nisam member ???

lp
indigo
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #23 - 02.11.2005 at 13:33:38
 
akaunt obstaja ...
(pa username NI indigo)
če se ne spomneš (niti usernejma), mi piš na mail ...
če pa se ga spomniš, zahtevi novo geslo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #24 - 03.11.2005 at 07:04:10
 
Bil je en problem, mislim zdaj bo ok,
zahvaljujem!
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #25 - 03.11.2005 at 07:07:59
 
In še naslednje kar pride, (potem ko clovek dela na sebi in na moralnem zivljenju), je zivljenje v imaginaciji. Na tem 'nivoju' oseba vidi dolocene slike 'duhovnega sveta'.
Taksne slike niso sanje. One so vglavnem povsem razlicne od tega kar v sanje, ali v budno stanje, prihajati more. V sanje prihajati moreju razlicna in zelo spremenjena dozivetja in spomini ovega fizickega zivljenja, a tudi veliko tega  iz nezavednih spomina spet OVEGA zivljenja. Slik imaginacij vglavnem nima, ne v sanjam, ne v LD. Lucidne sanje morejo biti zelo nenavadne pak to ni imaginacija.

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2