Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12041 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
11.09.2003 at 14:11:00
 
Tukaj si bomo delili mišljenje o tem - zakaj vstopiti v lucidne sanje...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #1 - 11.09.2003 at 17:12:21
 



nedelanje
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #2 - 11.09.2003 at 20:18:44
 
"nedelanje"?

En tak, čisto preprosti razlog: tretjino življenja prespimo. Nezavedni. Lepo bi bilo, da bi od te tretjine življenja (ki znaša recimo 25 let) odnesli kaj več, kot le nočni počitek. Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #3 - 11.09.2003 at 22:21:46
 
   Lucidni pojmovi - OKRAJŠAVE -

- LD ( Lucid Dream)   -  lucidne/ zvestne sanje
- Full LD                  -  zelo zavestne sanje, poln zavestne
- WILD (Wake Initiated Lucid Dream)- kdaj lucidne sanje začneš iz budnega stanja
-
-

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tu moremo pisati in teorije, mišljenja o lucidnem sanjam...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ten-nej
misliš spontano brez naše volje moremo imeti zavestne sanje?
  ok

Strawin
se strinjam tudi

~~~~~~~~~~~~~~~
naslednje vprašanje:

** Je treba prvič zavestno začinjati lucidne sanje iz budnega stanja (WILD),  in potem ustvariti si neko teorijo, mišljenje o lucidnim sanjam..... ali obraten ?


Rad bi vam nekaj več povedala o tem kaj jaz mislim.
Neki mislijo da ustvariti si neko teorijo o lucidnim sanjam brez pretirano praktičnih izkušenj ni prikladno.
Jaz mislim da tu nič ne de na malo ali nič izkušenj. Obraten, izprava treba imeti, (ok, tu je teorija preveč jaka reč) dobiti o lucidnim sanjam eno pozitivno mišlenje in potem več izkušenja delati...
Jaz posebno nimam dovolj praktičnih izkušenj ker vse moje izkusnje so naravni LD brez WILD.  Žal ni puno od tega Full LD ampak zdaj precej Wild jaz nimam v planu poskusiti.
Kak sem več pisala v topiki  ' Kako vstopiti v Čudežnu D.' ,  mislim da prej treba znati nekaj iz dobreh knjig o tem, ali drugač teoretski učiti se in razumeti.
Po meni je treba učiti se vse kaj se more ker če se eno tako delo (WILD) zavestno začinja se mi zdi hudo ne veti prej kaj delam, kam grem, in važno - zakaj ? Koga o tem naj vprašati, kaj brati pak je predmet osebnog životnog izkušenja in osebna drža ( kak me je Strawin enkrat podučil ! )
Kljub res velja kar je že poznato kot pozitivno, moralno ali nam res zgledi takšno. Nima smisel o tem pogovarjat z ljudimi ki ne ljube pozitivnega in moralnega, taki uvek sam enostavno delajo kaj poželijo.
 Ampak drugi...
moj svet:  naj se prvič uče, naj raziskuju
   - ampak teoretično....  Smiley


Back to top
« Last Edit: 12.09.2003 at 11:45:38 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #4 - 12.09.2003 at 13:00:27
 
indigo wrote on 11.09.2003 at 22:21:46:
 
ten-nej
misliš spontano brez naše volje moremo imeti zavestne sanje?
  ok





Zavestne sanje imamo lahko tudi spontano, brez naše volje.

(zadeva je odvisna od moči, ki jo imamo, ne pa od truda, ki naj bi ga vlagali)

Več je moč več je kontrole (seveda je tukaj moč tudi znanje)


nedelanje, tako kot ga razlaga don Juan (termin sem prevzel od njega) nima nobene veze z nedelovanjem (nedelovanje je stvar lenuhov in duhovnežev - namesto, da bi ukrepali raje sedijo in čakajo ali pa se zgovarjajo na razne koncepta kot je nenasilje in podobno)



tu je potrbno še ločevanje med sanjarijami, lucidnimi sanjami, "navadnimi" sanjami, in sanjanjem, ki je nedelanje "navadnega" sanjanja (spet Don Juanovska opredelitev). - vmes pa lahko najdemo še nešteto stopenj, ampak to so zame nekako osnovne

Teorijo se splača poznati, šteje pa samo praksa.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #5 - 15.09.2003 at 00:03:24
 

  Castaneda in don Juan, to sem brala pred dost let. Bila sem navdušena ampak detalje sem pozabila. Kak drugi povedajo - je res koristen.

Za večnino ljudje ni pomembno dost tega sam če neka stvar dela...
Karl May je tak pisal svojega Winetou-a in vse v temnici, ni nigdar bil v Ameriki. In tak živo je pisal, lepo in podrobno... mogoče je Karl May tudi bil lucidni sanjač,
        si bral še nekaj,
       kaj misliš o WILD...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #6 - 15.09.2003 at 13:07:57
 
WILD = wake-initiated lucid dream. To je tisto, čemur Castaneda pravi, da bodi pozoren na trenutek ko zaspiš, oz. po domače rečeno, prehod v sanje direktno iz budnosti. Najlažje zjutraj, ko se zbudimo in ponovno zaspimo.

Če še bolj poenostavim: um, zavest mora biti zavedna, budna, medtem ko telo zaspi. Ne vem, če se sliši preprosto ali težko, ampaj je daleč od preprostega. Obvladovanje te tehnike je sveti gral vsakega lucidnega sanjača. Osebno mi vsake toliko uspe, zjutraj ali med popoldanskim spancem (vendar sem povečini preveč len, da bi to sploh poskušal, še posebej zjutraj, ko me spanec dobesedno požre).
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #7 - 16.09.2003 at 11:09:10
 

 Verjamem prvič Ten-nej o tem bo povedal... nisam mislila na definicijo...

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #8 - 16.09.2003 at 12:37:49
 
Sem razumel. Definicijo sem samo mimogrede podal, da bo vsem jasno.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #9 - 24.09.2003 at 22:50:49
 


    subject:   Zopet,  zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?

Jasno je da zavestne sanje lahko imamo spontano, brez naše volje i bi po mojem sam tak trebalo da začnu naši LD, ali voljno, ma počasi, počasi se daleč pride z osebnim duhovnim razvojem.
Se pa dogaja drugče.
WILD je naloga, to je to  'vstopanje' ,  poskus pojti kjer ti reču naj greš, in ti reču zakaj da greš...

Različni forumi enostavno objave sam kaj treba je delati in vsaki dečec in dekla more pokusiti  ukvarjati se z resnimi stvarimi. Če je tko, 'open source' mi se ne zdi tak prijazen izum.
Ma to ni nič
Res hudo je če zavestno služiš keš s tem
* *
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #10 - 26.09.2003 at 02:02:37
 

 O lucidnem sanjam lahko vsak imava ali ne svoje mnenje
negdo ima več ali manj izkušenja
negdo je že prebral veliko knjig in članak o temam lucidnega sanjanja, negdo ni - nič ne de, se itak more izvleči nekaj, izvleči kaj je resnica

Z mojim izkušenjim morem poveti da kdaj se v sred sanjah najdete z vsakdanjom zavesti to pomeni kot da ste se končno zbudili

Za moralne zakone, za 'vesoljstvo',  vi ste budni
 in če v dnevih zarad morala pazite kaj delate to treba v lucidnem sanjam enako tak,  ali več

Ne vemo če se v sanjah ukvarjamo s realni ljudje (duša), ali z slikami.., nič ne de, vedno če naš namen ni moralen, je nasilen ali tak nekaj, za 'vesoljstvo' je to hudo...

Tisti ki povedajo o neomejenoj, bezkončnoj zabavi blebetaju kot otroci  (in hujše treba povedati... )
* *
Back to top
« Last Edit: 05.10.2003 at 22:22:34 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #11 - 02.10.2003 at 00:22:45
 
Strawin, oprosti za napad  Roll Eyes

v nadaljevanjo bom pokusila manj vplivat s mojim mnenjem  Lips Sealed

 Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #12 - 04.10.2003 at 12:18:35
 
indigo: Je že v redu, takšno je pač tvoje mnenje. Wink

Quote:
če naš namen ni moralen, je nasilen ali tak nekaj, za 'vesoljstvo' je to hudo...

Vendar, če sanjamo navadne sanje in smo v njih nasilni, na to nekako ne moremo vplivati. V lucidnih lahko to spremenimo v navadnih pa.......

Quote:
Tisti ki povedajo o neomejenoj, bezkončnoj zabavi blebetaju kot otroci

Po moje naj počnejo kar hočejo... Jaz bi se seveda o tej zadevi informiral čimveč (in tudi se) drugi pa se, če hočejo, lahko izključno zabavajo. Enim je pač samo do zabave, čim je potrebno kaj delati se ustrašijo. Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #13 - 05.10.2003 at 22:36:46
 
 
 Bok Strawin!   Smiley Smiley Smiley

Evo nekaj lepega, mislim... :

'Ich fuhle Wesen meines Wesens:
so spricht Empfindung ,
die in der sonnerhellten Welt
mit Lichtesfluten sich vereint ;... '


' Ja osjećam Bice moje Biti:
tako govori Osjet,
koji se u Suncem osvijetljenom Svijetu
s Bujicama Svjetla sjedinjuje ;... '

   
  Rudolf Steiner
Back to top
« Last Edit: 06.10.2003 at 23:10:12 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zakaj vstopiti v Čudežno Deželo ?
Reply #14 - 18.09.2004 at 13:21:03
 
Strawin wrote on 04.10.2003 at 12:18:35:
indigo: Je že v redu, takšno je pač tvoje mnenje. Wink

Vendar, če sanjamo navadne sanje in smo v njih nasilni, na to nekako ne moremo vplivati. V lucidnih lahko to spremenimo v navadnih pa.......

Po moje naj počnejo kar hočejo... Jaz bi se seveda o tej zadevi informiral čimveč (in tudi se) drugi pa se, če hočejo, lahko izključno zabavajo. Enim je pač samo do zabave, čim je potrebno kaj delati se ustrašijo. Smiley

Dakle, če sanjamo navadne sanje in smo v njih nasilni, na to ne moremo vplivati,  -ok, točno, že smo takšni kakšni smo in sanjamo to kar sanjamo.
Na naslednje navadne sanje pak se more vplivati.. če v budnem življenju to želimo in poskusimo motive in srce čistimo..
 
''V lucidnih to spremenimo v navadnih pa...... ''
   ne razumem,   kaj pomeni   ''pa..... '' ??
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2