Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 15863 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #15 - 06.09.2001 at 11:37:38
 
Ma sej jest tudi nimam zamere, vendar my body, my life, zenkrat mi paše, da me kak modras ne piči, da nisem hrana kakemu morskemu psu.

Ne vem kdaj bom lahko nastavil še desno lice?

Ko bom, boš ziher vedela. Smiley
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #16 - 06.09.2001 at 12:35:07
 
ni hec v tem da greš naprej na ... vsi so ti kul, noben ti nič noče, ker si jih sprejel, ker VEŠ da ti te izkušnje ne rabiš (več), se ne rabiš od njih nič več naučit ... te ne rabijo morit skratka.
sej veš kako je s temi piki in to, najprej zgledajo slabi so pa v bistvu dobri, v bistvu SO zato ker jih rabiš.
primer:
med vojno sm na rakitni staknu meningitis (kao klopni, čeprav klopa nikol nism vidu), ko sem ga prebolel, me je valjda veliko bolela glava, nisem smel bit na soncu ... ker me glava ni hotla nehat bolet in sem ugotovu da ganja pomaga, sem jo zamenju alkohol za travo, če nebi takrat začel kadit trave, bogve kje bi bil zdej, eno je pa zihr kle kjer sem zihr ne in vi tega tuki nebi brali.
a je bil un klop slab al ne?
takrat se mi je zdel, danes pa se mi zdi ključnega pomena v mojem lajfu. zaradi njega sem se tudi naučil opazovat telo in razmišljat o rečeh o katerih večina zače razmišljat šele ko se jim zmakne in padejo v duhovnost.

sicer pa ... sva glih zdej govorila s prjatlom in sm mu napisu tole:
na ključ je ; naključij ni, vsa so na ključ!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #17 - 06.09.2001 at 12:39:28
 

Evo Gape, pa si spet napisal (priblizno) to, kar sem jaz mislila. Smiley

Back to top
« Last Edit: 06.09.2001 at 16:49:29 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #18 - 06.09.2001 at 14:23:37
 
ha, ha, ha,
ne mormo se dokončati, tako se pikamo,,,
..in tudi to ima nek namen....

no bom jutri si pomagal še z nečem, upam da ne pozabim, z zgodbo.


Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #19 - 07.09.2001 at 11:09:22
 
To je ta zgodba, obljubljena vceri:
Decek je v reki srecal krokolila ujetega v mrežo, ki so jo nastavili njegovi sovašcani. Pa ga krokodil nagovori:"Izpusti me prosim, iskal sem hrano za svoje štiri otroke, se ujel v tole mrežo. Umrli bodo brez mene."
D:"Ja potem boš pa mene prijel."
K:"Le kako bi mogel svojega rešitelja!"
Deček je izpustil krokodila, ta pa ga isti trenutek zgrabi. Deček pa pravi:"Taka je torej tvoja hvaležnost!"
K:"Tak je naravni zakon"
D:"No, pa povprašajva še koga drugega, preden me pohrustaš"
K:"Ok, ti dam priložnost"
Deček vpraša ptico, ki je priletela mimo:"Je res to naravni zakon"
Ptica:"Je, včeraj sem z hrano priletela do gnezda mladičev in sem lahko le opazovala kačo, je pohrustala moje male ptičke."
K:"No vidiš, gremo, njam,,,,"
D:"Počakaj, še koga vprašam!"
Pride mimo star osel, ki ravno tako odgovori:"Ja to je naravni zakon. Svojemu gospodarju sem zvesto služil, slabo me je hranil, sedaj na starost me je nagnal in samo čakam, da me ujame kaka zver, To je naravni zakon"
K:"No vidiš, dragi deček"
D:"Prosim daj mi še zadnjo priložnost"
Mimo pride zajec, ki pravi:"Tako praviš krokodil, no mislim da se moramo malo pomeniti o tem, daj izpusti dečka da boš lažje govoril, itak ga lahko v trenutku spet zgrabiš"
Takoj ko je K. izpustil dečka, zajec zavpije"Teci" In deček je res stekel. Nato mu zajec pravi:"Poglej krokodil je še vedno napol ujet v mreži, steci v vas, pokliči lovce in boste imeli hrane..."
Deček res steče v vas in lovci hitro prihite k reki, kjer pokončajo krokodila. In z njimi tudi dečkov pes, ki je stekel za zajcem in preden je deček ustavil psa je bil zajec že mrtev. In deček pravi:"Res to je naravni zakon!"
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #20 - 07.09.2001 at 12:21:39
 
HALOOOOOOO

a si žival, al si človek?

al ti praviš da smo ljudje živali in popolnoma nič več od njih?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #21 - 07.09.2001 at 12:55:14
 
Dobil sem več kot dovolj dober odgovor na vprašanje o ubijanju - vsem hvala... se pravi vedno sem sam tisti, ki odloča o usodi bitja, ki je ali ni prijeten in naj bi mi bili vsi prijetni, ker je to itak v moje najvišje dobro - WUWEI... sam nisem še toliko pošmekal lajf, pa pol prelagam odgovornost na žuželke... je pa problem v tem, da ne verjamem, da se lahko držim tega pravila dosledno (komar,brencelj),...pač DO SEDAJ meni primerno Angry

naklučje - če ubijem po nesreči bitje - mogoče pa je to v njeno najvišje dobro ali pa da je to naravni zakon... nevem
primer: kokr dost časa je bil komar komar , naj bo sedaj metulj al pa kr človek, ker ga je človek-jaz ubil... tko da  ubijanje JE slabo iz vidika tega lajfa ne pa NUJNO iz vidika smrti same...mogoče se bo mel pa umrli potem mnogo bolje...ker se je zgodilo NA KLJUČ JE
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #22 - 07.09.2001 at 13:12:05
 
to pa tko itak.

včasih nekdo mora umret ... ne pa da bi kr nekdo sodil o tem kdo (kaj) mora umret zato ker temu istemu nekomu le ta ne paše - ga moti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #23 - 07.09.2001 at 13:22:48
 
GAPE - halooooooooooooo

Jest sem kar sem, to še ne vem točno.

Čeprav glede na to kar počno včasih ljudje (vojne, nasilje, posilstva, zlo, črna magija...) bi bil raje en lenivec na enem tropskem drevesu. Smiley)

Pa še tole, zgodba je povzeta in ne moja, je le še en prikaz razumevanja Ubiti ali ne ubiti. Končno sklepanje pa je, da odgovora najbrž ni mogoče podati. Ker takoj ko ga podaš se omejiš in zato tudi tolik Replay-ev na eno in isto vprašanje.

Pa če jih preletimo vse skupi nazaj, lahko iz njih izluščimo kvečjemu pet kvalitetnih stavkov, povzetih v zadnjem Maglinem replayu
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #24 - 07.09.2001 at 13:28:03
 
GAPE, pa še neki. Zelo zelo cenim avstralske aborigine in oni morajo, v glavnem živali, kače, kuščarje ubiti da so v prostranih puščavah preživeli, to je naravni zakon, in ne vprašanje človek žival!

Lahkoten lahko berljiv opis tega se nahaja v knjigi Imenovali so jo dvoje src
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #25 - 07.09.2001 at 14:10:51
 
to pa tko itak.

včasih nekdo mora umret ... ne pa da bi kr nekdo sodil o tem kdo (kaj) mora umret zato ker temu istemu nekomu le ta ne paše - ga moti.

če pač rabiš meso za preživet, ga pač rabiš, ga ubiješ tolk da te preživi, ne pa da ga preseratorji pol mečejo stran, ne pa da nekateri ratajo čist debeli in potem bolani od tega, ne pa da ubijaš vse po vrsti kar te moti.
misliš da aburiđini ubijajo komarje???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #26 - 07.09.2001 at 14:16:34
 
Ne to pa ne vem.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #27 - 07.09.2001 at 15:17:44
 
Kot prvo nihce ne MORA umreti, nihce ni v to prisiljen ampak vsi se za to odlocijo(komarji, srne in ljudje v prometnih nesrecah...)

Kot drugo nihce ne umre, ampak se samo spremeni, preoblece...

Klopi: ja ti se odlocis da te pici, v vesolju ni nakljucij. Neki casa sem hodu v hosto ravno tako kot moj brat, po istih poteh, on jih je vedno dobil nekaj na teden jaz par let nobenga, pol pa pocas mene panika in sem se zacel pregledvat med sprehodom in itak sem jih letos jaz par dubu (zanimivo vedno na istem mestu in vedno na desni strani telesa - meridiani pa to Wink )



Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #28 - 10.09.2001 at 09:16:24
 
Madonca, jest sem stoprocentno prepričan, da ni čist tko.
Q
 Kot prvo nihce ne MORA umreti, nihce ni v to
 prisiljen ampak vsi se za to odlocijo(komarji,
 srne in ljudje v prometnih nesrecah...)
Q

Tak je naravni zakon, zakon narave, zakon preživetja po katerem NARAVA teži, (tukaj namerno izločam ljudi, OK) da preživijo najmočnejši primerki, da najšibkejši umrejo. Vsaka poljudnoznanstvena oddaja to prikaže. Ko se neka zverinica ODLOČI, da bo dobila za jest iz krdela, tropa, jate izbere vedno primerek, ki je švohcan, šibek, ki se težko brani... in mislim, da se ena gazelca ne ODLOČI da jo bo lev pohrustal, ker prekleto beži od njegovih zob.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #29 - 10.09.2001 at 12:17:50
 
Sicer tole ne paše glih sem, oz. je mešan odgovor:

Ker se je tuki zelo veliko govorilo o komarjih, klopih.

Iz sobote na nedeljo sem jih krvosese sanjal. In to samo zvok. V bistvu sem vstopal v počitniško prikolico, ko sem slišal močno brenčanje dveh komarjev, kot da bi čakala da vstopim v prikolico in bi z menoj se pretihotapila notri. No, meni je zanimivo to, da sem slišal brnenje dveh, ne vem kako to  vem, ampak bla sta dva. Niti ju nisem videl. No potem so se sanje nekako razblinile, in teh dveh komarjev ni bilo nikjer, niti v ostanku sanj, niti v mojem prebujenju ki je kmalu sledilo, niti me kak komar ni čez noč pičil.

Če kdo kaj ve razložit, vnaprej hvala.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5