Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 15862 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #30 - 10.09.2001 at 12:37:30
 
Samo to MIKE dokumentarci kazejo zelo izkrivljen pogled na svet (spet ne vsi)

Znanost navkljub mnogim dokazom fura svojo logiko...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #31 - 10.09.2001 at 14:19:00
 
Se popolnoma strinjam, da nekatere oddaje prikazejo izkrivljen pogled na svet, ampak takoj se mi poraja se eno dejstvo. Ali mogoce nekatere duhovnosti (religije) ravno tako tega ne pocno oz. v se vecji obsežnosti?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #32 - 10.09.2001 at 14:53:08
 
To je blo retoricno vprasanje, aneda
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #33 - 10.09.2001 at 16:04:32
 
Ma, kaj pa jest vem, opišem navadno samo svoje (al pa celo citiram koga) mnenje o neki tematiki.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #34 - 12.09.2001 at 10:11:07
 

Napocil je cas, da dam na plano se drugo plat. Kako mene zivljenje trenira, da bom sprejela smrt, umiranje in - ubijanje.

Najprej povozene zivali na cestah, predvsem macke, ki so moje najljubse zivali.

In po drugi strani: doma imam 4 macke, vse so sterilizirane, hranimo jih z briketi in konzervami, ampak kljub temu da jaz ne vidim potrebe za tem, lovijo vse zivo.

Vcasih sem macki, ce je imela mis, mis vzela in jo spustila. Potem sem se sprijaznila z mismi. Malo tezje mi je bilo, ko so domov nosile ptice. Ampak tudi tega sem se nekako navadila.

In zdaj? Moja najljubsa mucka se je spravila se na zajce. Ze dvakrat je domov prinesla mladega zajcka - vcerajsnji je bil velik skoraj za polovico te macke...

Pa jo mam se vedno rada. Wink
Back to top
« Last Edit: 12.09.2001 at 12:34:55 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #35 - 12.09.2001 at 11:11:46
 
Kaj pa ubijanje z besedo? A to ni ubijanje?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #36 - 12.09.2001 at 12:09:34
 

Beseda sama ne ubija. Ubije lahko le nerazumevanje tistega, ki jo je podal in tistega, ki jo je prejel. Tisto, kar ubija je nezavedanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #37 - 12.09.2001 at 19:50:31
 
Kolesar si mislil duševne pritiske nekoga na neko drugo osebo. Ja tudi to je na nek način ubijanje?

Tko kot reklame povsod okrog ubijajo naš pogled, naše misli .... in nam vsiljujejo pogled ki ni naš.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #38 - 12.09.2001 at 20:13:56
 
Marjana, pa kaj je tej tvoji muci? Se ti ne zdi, da zdaj že malo pretirava (zajčka  ???). Le zakaj dela to? Hmm morda pa je kriva sterilizacija...hmmm? Wink
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #39 - 12.09.2001 at 20:24:06
 
Mislim, da sem tle že omenil naravni zakon!
Tudi človek ne more preko njega!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #40 - 12.09.2001 at 20:39:03
 
Se strinjam MIKE - naravni zakon, ja; ampak zakaj pa bi ubijali živa bitja kar vsevprek, če ni potrebe? Človek ima možgane - ta bi že lahko malce razmišljal, preden bi se odločil za ta korak (mislim ubijanje, pa mi gre ta beseda težko od prstov).

No ja, saj za tista dva komarja ti odpustim nooo... Wink
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #41 - 12.09.2001 at 21:52:40
 
Pa sej ne gre za ubijanje vsevprek. Tega jest nisem nikoli reku.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #42 - 13.09.2001 at 00:03:31
 
Nisi reku MIKE - res nisi! Ti si omenil le naravni zakon (ubijanje ene vrste za preživetje druge vrste - je tako?) Mene je pač malce zaneslo, pa sem se nerodno izrazila...sori!
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #43 - 14.09.2001 at 11:25:18
 
Ker je bilo vprašanje v zacetku foruma: Kaj mislite na besede Jezusa, Bude o NE UBIJAJ, sem pobrskal po bibliji in evo Jezusovih besed:

Nova pravicnost
Kajti povem vam: Ako vaša pravicnost ne bo obilnejša ko pismoukov in farizejev, ne pridete v nebeško kraljestvo.
Slišali ste, da je bilo receno starim: ‚Ne ubijaj; kdor pa koga ubije, pride pred sodbo.‘ Jaz pa vam pravim: Vsak, kdor se na svojega brata jezi, zasluži, da pride pred sodbo; in kdor rece svojemu bratu ‚tepec‘, zasluži, da pride pred veliki zbor; kdor pa rece ‚norec‘, zasluži, da pride v peklenski ogenj.
ce torej prineseš svoj dar k oltarju in se tam spomniš, da ima tvoj brat kaj zoper tebe, pústi svoj dar tam pred oltarjem in pojdi, da se poprej s svojim bratom spraviš, in potem pridi in daruj svoj dar.
S svojim nasprotnikom se hitro spravi, dokler si z njim še na poti; da te nasprotnik ne izroci sodniku in sodnik biricu, ki bi te v jeco vrgel.  Resnicno, povem ti: Ne prideš od tam, dokler ne poplacaš zadnjega novcica.
----tko da tega niti ni Jezus rekel ampak je povzel besede iz stare zaveze in zapovedi...

In je kot kaže jedel tudi jagenjcke, najbrž pa le ob posebnih priložnostih, tudi na zadnjo vecerjo, pa je vseeno vstal od mrtvih... tko saj lahko sklepamo iz svetega pisma po sledecem...

Priprava na zadnjo večerjo
Mt 26,17–35; Lk 22,7–38; Jan 13,21–26; 37.38; 1 Kor 11,23–25
In prvi dan opresnikov, ko so klali velikonocno jagnje, mu njegovi učenci recejo: »Kam hoceš, da gremo in ti pripravimo velikonocno jagnje?« In pošlje dva izmed svojih ucencev ter jima naroci: »Pojdita v mesto in srecal vaju bo clovek z vrcem vode. Pojdita za njim in, kjer bo vstopil, recita hišnemu gospodarju: ‚Ucenik pravi: Kje je moja obednica, kjer bi s svojimi učenci jedel velikonocno jagnje?‘  Pokazal vama bo veliko obednico, popolnoma pripravljeno, in tam nam pripravita!« Ucenca sta odšla. Ko sta prišla v mesto, sta našla, kakor jima je bil povedal, in sta pripravila velikonočno jagnje.

Mljask, pa naj še kdo rece da Jezus ni bil the best.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #44 - 14.09.2001 at 13:20:39
 
Pa si pomislil, da bi to jagnje moglo biti ahm tudi duhovna hrana Grin? Potem si samo duhovno nasičen, saj veš tisti citat:" napravil te bom za ribiča LJUDI" ..mhm- po svoje si pa zdaj sam odgovoril,na drugo odprto debato -kdo je največji- saj praviš "jezus je the best"Smiley))  Evo rešen problem, konec debate tam;)?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5