Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 15864 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Ne ubijaj !!?!
05.09.2001 at 08:22:13
 
Pozdravljeni!

Kako si vi razlagate, Budove in Jezusove besede glede ubijanja...

Verjetno ste se že srečali z nadležnimi žuželkami...in zanima me
ali
ste se z njimi prijateljsko pogovorili, da jim boste dali malo cukra in življenje, če ostanejo na vrtu/balkonu
ALI
pa jih pobijete, kot sovražnika, ki si zasluži, da izkopljete bojno sekiro...


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #1 - 05.09.2001 at 08:39:47
 

Ti se lahko poskušaš ne vem kako prijateljsko pogovarjati z kakšno žuželko, ampak če imaš v sebi strah, bo ona to predobro čutila in 'pik pik'.

Me je sram, da se jih bojim, ker v sebi imam rada vsa živa bitja in to mi povroča konflikt in bolečino.

Pred letom so prišle mravljice - faraonke k meni domov in sem predvidevala, da bo to pač neko sožitje in bodo tako tudi odšle. Dokler so bile samo v kopalnici je bilo cool, kmalu jih je bilo vedno več, zato sem pa šla v akcijo. Hkrati mi je bilo hudo. Tako hudo, da sem takšen loser, da moram ubijat, ker me je strah ubogih mravljic.

Spoznala sem, se moram vendarle postaviti zase in se nisem več tako žrla, če sem kakšno odstranila. In ker jih ne 'potrebujem' več, mi tudi več ne 'nagajajo'.










Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #2 - 05.09.2001 at 09:15:28
 

Človek mora spoznati, da kar dela živalim oz. naravi, dela sebi. What goes around, comes around! Prebujajmo zavest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #3 - 05.09.2001 at 09:47:05
 
Hmmm, tak je life, taka je zakon narave. Za preživetje sebe, je potrebno marsikdaj koga ubiti. Mislim, in vem, da sta J. in B. mislila na ubijanje iz hudobnih nagibov, iz izživljanja iz duhovne neuravnovešenosti, ne pa zaradi samega preživetja. Ker če bi tako mislila, potem bi človeštvo že zdavnaj umrlo. Sebe človek pač brani.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #4 - 05.09.2001 at 09:51:14
 
Pa še nekaj!

Ubijamo iz dneva v dan. Tako pač je. Tudi vneti zagovorniki Vegetkoti, ubijajo, saj so rastline navsezadnje tudi žive. Saj vodo, ki jo prekuhaš tudi ubijaš, saj vemo da so v njem vse mogoče bakterije. Ko dihaš ubijaš, ubijaš viruse ki letajo po zraku. Iz trenutka v trenutek ubijaš. Ko greš na sprehod po gozdu z vsakim korakom, z vsako stopinjo na tla ubiješ milijone žuželk, rastlinc ki so šele vzklile...

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #5 - 05.09.2001 at 10:13:17
 

Mene mravljice niti ne motijo, muhe polovim in jih odnesem ven, edino komarjev ne prenasam najbolje in priznam da jih ubijem.

Imam pa enega prijatelja, ki je zatrjeval, da ce imas do komarjev pravilen odnos, da te pustijo pri miru. Wink In je prezivel leto ali dve v Indiji brez da bi ga komarji kaj prevec mucili. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #6 - 05.09.2001 at 13:44:31
 
jest si te besede razlagam glih tako kot so bile povedane (zapisane): ne ubijaj.
ubijanje za karkoli drugega kot za pretvarjanje energije v življensko energijo je bolj kot ne slabo in se preko karme povrne.
jabuka ko ga utrgaš in poješ ne ubiješ, on bi zgnil ko bi padu na tla in bi se itak pretvoril v hranilno energijo, če za nikogar drugega za drevo na katerem je zrasel.
z vsemi rastlinami je podobno, če bi jih ne utrgal in pojedel, bi ijih za svojo energijo porabilo nekaj drugega.
vse žive reči ki jih pojemo nam namreč energijo dajo, če jih le preveč ne ubijemo med pripravo hrane. dočim meso npr. moramo žival najprej popolnoma ubit, potem še popolnoma do konca ubit vse kar je v njej hranilnega s tem ko kuhamo / pečemo. meso ubijemo v tej meri da nam ne daje več energije ampak nam jo porablja, za svoje izgorevanje. rastiline porabijo veliko manj naše energije za presnavljanje, je celo zelo fino da najprej pojemo solato, da ona sprosti svoje encime za presnavljanje npr mesa, če solate ne pojemo prej mora telo proizvajat svoje encime za prebavo - kurimo energijo da sprevimo hrano skozi telo.
ubijanje mravelj zato ker so se nam naselile je pa itak čist mim.
karma.
primer:
na vrtu smo imel ogromno mravelj, par mravljišč. ko je mama spulila osat, se je v bližini (30 cm) pojavilo mravljišče v obliki črke L ?!? in fotra so valjda mravlje motile, že skoz. pa sm mu reku pa pust jih kva ti hočjo, pa je reku jah bojo u kuhno pršle pol bo pa drek. čez čas ko mu je mravljišče dokurčilo ga je valjda polil s strupom in tam jih ni bilo več. so se pa pojavile v kuhinji. sicer predvsem takrat ko so imele kaj za pobirat ampak bile so. in valjda so celo familijo čist motile. in so bile. dokler niso šli na morje. jest itak jem čist mal in ker mravlje niso imele kej za jest in ker je mene bilil za njih, ke rem itak ni blo nevm kolk v kuhinji, so zginle še preden so se vrnil z morja.
valjda me je fotr začel drkat: a si jih začaru al kaj?
tko da ... če maš mravlje ... pospravi vse smeti s pulta, vsak cukrčk k se strese pospravi za seboj, drobtine ravno tako, korito naj ne bo pono kozarcev itd pa bojo šle, ker če druge ne ne bodo imele kej jest in bodo šle morit sosedu.
pa seveda ne smeš jih sovražit, moraš jih sprejemat, zakaj pa imaš nepospravljen pult.

še enga sm se spomnu:
bramor-vrtni škodljivec.
sm premetavu kompost in najdu bramorja. valjda ga nisem hotu ubit in sm šu po fotra da mi pove če je to sploh bramor. ko je fptr potrdil mi je reku kr ubij ga, pa sm reku jest že ne, če hočeš ga dej ti. in ga je. pol sm mal razmišlju a sm ga zajebu in to. pa ga nisem. on se je sam tko odloču in to. pa še on VE da je bramor škodljivec da mu ubija rože na vrtu, in za njega to ni nič slabega če ga ubije, ker niti ne VE da to ni dobro za karmo.
jest pač vem da je in zato ga nisem hotu, ena taka mejhna žival meni že ne more odžirat hrane, dobr lahko mi jo ne more mi jo pa tolk odžret da bi jest zarad tega stradu.

ubijamo itak ampak trudimo se da čim manj!!!

mene za komarce boli kurac in oni me dejansko ne pikajo več.
mam pa tud mrežo proti insektom na oknu - sm z barja in to.
sm se pa neki navadu (s piki čebel), piki niso brezveze ampak so na-ključ-ni, točno takrat ko je treba in točno tam ko je treba. mal pomislte ne use meridijane in pomislte kam vas sekajo, zakaj glih tja , kaj je tam, kaj je s tem povezano ...

skratka
ko jih ne 'potrebujem' več, mi tudi več ne 'nagajajo'.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #7 - 05.09.2001 at 14:20:03
 

Če imaš še vedno v tem življenju cilj priti v/doživeti Raj, boš še moral marsikaj narediti. Predvsem manj te bo moral boleti k.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #8 - 05.09.2001 at 14:46:01
 
to GAPE:

pa veš da bramor živi samo od tega, da kao nam škoduje, takega ga je naredila narava, lev živi samo od tega, da ubije gazelco, kača poje miško, pa ljudi moji to so naravni zakoni, to ni domena človeka. Ne poznam nikogar ki bi navadu leva, da se bo z kravami v čredi na Golici pasu.

Vendar je tu izjemno pravilo, žival zelo zelo redko ubije kaj več kot potrebuje sama ali paraziti za njenim repom. Medtem ko človek ubija zaradi vere, politike, moči, denarja in vsega kar ne bo porabilo na tisoče njegovih potomcev.

Sej jest tud pustim živalim svojo pot, vendar moj brlog je moj brlog. In mi ni čist cool, če mi komar pol noči uniči da mi leta okoli glave in sesa mojo kri.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #9 - 05.09.2001 at 14:59:23
 
Ja, človek pa je najvišje razvito bitje, duhovno bitje (prevečkrat to ni in prevečkrat to misli, da je!) Cry Cry.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #10 - 05.09.2001 at 16:01:34
 
mene boli kurac == men je vseen;;; če mora naj pa pič, že tko mora bit.

Q
Sej jest tud pustim živalim svojo pot, vendar moj brlog je moj brlog. In mi ni čist cool, če mi komar pol noči uniči da mi leta okoli glave in sesa mojo kri.
Q
sej te bodo navadl, najprej da ti bo vseen za njih pol pa še, da jih boš po vrh vsega meu še rad.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #11 - 06.09.2001 at 09:04:04
 
Hja, imeti rad komarja ki ti sesa kri, uf...

Vprašanje če to ne bo takrat, ko bom dosegel stanje velikih prerokov, do tja pa je še dolga pot navzdol... Smiley
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #12 - 06.09.2001 at 09:34:25
 

Mike, sploh ni tako tezko. Meni se je brez kakega truda in razmisljanja o tem zgodilo, da me njihovo sesanje krvi sploh ne moti, saj mi je pravzaprav ne morejo kaj prida posesat. Bolj me je nerviralo brencanje okrog uses, pa se za to sem ugotovila, da moras pac poleg glave se kak drug del telesa izpod odeje pustit, pa je. Wink Grin

Sem pa ugotovila, da se mi je socutje do teh malih zivalic pricelo bolj mocno kazat po tem, ko sem nehala meso jest. Vcasih se mi zdi da sem ze prav mehkuzna. Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #13 - 06.09.2001 at 09:36:51
 
Ok, bom pa pustu komarje pri miru.

Pa pejdmo na klope, ki ti z sessanjem krvi spustijo še ene tri precej hude bolezni, kaj pa o tem mislimo. Jest ostajam pri svojem (kot pri komarjih).

Leave me alone.............
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ne ubijaj !!?!
Reply #14 - 06.09.2001 at 09:41:30
 

Hja, tud o tem sem danes zjutraj razmisljala. Pred par leti sem mela eno od njih (meningitis) pa se zdaj me zarad tega glavoboli mucijo, ampak (se sama sebi se cudim) do klopov ne cutim nobene zamere. Pa tud ze zelo dolgo nisem nobenega mela. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5