Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 15567 times)
Kali
Guest




Naše živali
20.02.2002 at 14:23:59
 
Mene pa zanima kaj vi mislite kaj vse bi lahko storili za bitja za katera smo odgovorni-živali...
Kaj lahko vsak stori npr. za pse našega edinega zavetišča, ki ga ukinjajo in bodo vse kužate pobili konec marca. Govorim o psih bivše slovenke leta Mete v bližini Vrhnike...
Kako lahko te živalce rešimo? Sama si ne predstavljam življenja brez živalc in me je kar sram kako malo naredimo za njih...Sramota za Slovenijo, našo županjo, ki je veliko obljubljala in nič naredila...
Mar ljudje nimajo več nobenega srca in milosti ter spoštovanja do vseh živih bitij...
Pomislite kakšen bi bil svet brez živali...?Prepričana sem, da so živali pomembne za nas, našo duhovnost, našo prihodnost...Pa saj veste, da kdor ne mara živali, ne mara tudi ljudi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #1 - 20.02.2002 at 14:51:33
 
Nasploh če ne ljubiš naravo, vesolja v celoti se lahko marskaj vprašaš?

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #2 - 20.02.2002 at 15:09:17
 
Sem hotela ze pred casom dat tale link na forum, pa nisem imela ideje, kaj bi lahko naredili. Ko pa je tema ze odprta, berite:

http://www.drustvo-zascita-zivali.si/aktualno.htm

Ce ima kdo kak predlog kako pomagati, sem zraven.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Naše živali
Reply #3 - 20.02.2002 at 16:15:46
 
Draga Kali, najbrž misliš na Mileno in ne Meto, ki ima zavetišče za živali pri Borovnici.
Sicer pa kolikor vem mestna občina že dolgo "obljublja" prostor, pa kaj ko so "interesi" drugačni. pa tudi če bi se v Ljubljani kaj premaknilo na bolje, problem še vedno ostaja, saj to paše v "drugo občino" ...!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Naše živali
Reply #4 - 20.02.2002 at 21:19:00
 
Hja. V Sloveniji se verjetno na veliki zvon obeša koliko psov bodo pobili, manj pa povedo koliko goveda gre na smetišče koliko svinj je bilo zaklanih po nepotrebnom in jih čaka sežig. Seveda se še manj govori o tem koliko ljudi se ubije z  gledanjem skozi prste drug dealerjem in na koncu koliko je bilo ubitih s preprodajo orožja. Gospodje imajo preveč na vesti zato javnost obveščajo o potepuških psih.

Psi prekleti.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše živali
Reply #5 - 21.02.2002 at 00:11:30
 
jest res ne vem, ampak sm kle kr z oshotom, tisti ki ima nemogoče življenje, mu je treba pomagat, ampak ne na tak način kot to počne gospa močivnikova ... s psi je dost podoben problem kot z ljudmi, ne morš jih pustit da bi se kr vsepovprek razmnoževal, in ne moreš jih kr spustit da bi letal kjer bi hotl.
kam pa pridemo.
res ne vem kaj bi bla kle drugega dobra rešitev, kot to da jih odrešimo trplenja!
s tem pa na žalost nismo niti slučajno odpravili problema, kaj šele vzrok problema.
odpravili smo samo posledico.

če je pa vsaj nekaj tega kar piše na marjaninem linku res, pol se pa boh usmil močivnikove.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #6 - 21.02.2002 at 08:13:10
 
Trboveljsko društvo za zaščito živali deluje samo nekaj let in pravijo, da se je na njihovem okolišu situacija zelo popravila: vse manj je potepuških in na splošno zavrženih živali, k čemer je pripomoglo seveda ozaveščanje prebivalstva. Sicer pa vse najdene mucke in kužke brez lastnikov sterilizirajo, preden ga oddajo morebitnemu novemu lastniku. Vsaj tako se mi zdi.

Početje gospe Milene, ki ni v korist ne njej in ne živalim, bi morali ustaviti že pred leti, ko so jo pregnali z nekaj psi z Visokega pri Kranju. Od takrat naprej se njen problem in problem živali samo poglablja.  Če bi delovala v pravo smer, ji pijača ne bi hodila po glavi.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #7 - 21.02.2002 at 08:41:28
 
Sej v prvi meri, bi blo treba ljudi, ki so povzročili tako situacijo za gurkl prijet. Najraje je vzet kužka, ga imet dokler ti paše, potem pa ga nagnat, oz. se mu odrečt. Spet pridemo v začaran krog, "Človek je kriv da je tako kot je."
Včasih res ne vem, kaj vse bi bilo potrebno naredit da se bo folk vsaj malo začel zavedati:"Jest sam kreiram svoje okolje"
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše živali
Reply #8 - 21.02.2002 at 09:47:50
 
tole mike
ana wrote on 21.02.2002 at 08:13:10:
ozaveščanje prebivalstva.

druge ni, ker prebivalstvo je nezavestno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Naše živali
Reply #9 - 21.02.2002 at 10:30:40
 
..te popravljam, nezavedno ..  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše živali
Reply #10 - 21.02.2002 at 10:57:35
 
isti k****
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #11 - 21.02.2002 at 11:37:21
 
Gape si hotu rečt:"Isti šmorn"

Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Kali
Guest




Re: Naše živali
Reply #12 - 21.02.2002 at 12:46:57
 
Gape, kako lahko rečeš, da je najbolje, da jih vse uspavajo (pse). Potemtakem ti meniš, da je smrt edina rešitev za vse živali...Jaz bi takoj vzela kakega Mileninega psa, ampak imam že eno mrcino v majhnem stanovanju, mislim pa, da bi lahko vsak, ki nima živalce si vzel enega kužija (strošek za cepitev in odpravo bolh je manj kot 10000sit) in ga brezpogojno ljubil, morda še ne veste, da so taki kužati, ki so trpeli celo življenje, neskončno hvaležni, ko jim omogočiš boljše življenje in ostanejo ti zvesti in vsak dan ti kažejo naklonjenost...To da bi morala država poskrbeti za sterilizacijo je pa tako jasno, če se gremo neko socialno državo...
Prav tako bi morali osveščati javnost in bi moralo biti kaj več o teh zadevah v medijih, ne le da se govori zadnjih 10 let le o nekih aferah, samo da se meče ljudem pesek v oči, da se ne bi zavedali kaj vse se v resnici dogaja...
Ko bomo ostali na zemlji brez vseh živali, potem si jih bomo pa sklonirali ali kaj???
Odnos do živali pove kaki smo mi, kak je odnos do nas samih in do drugih ljudi...
Če ne pa pošljimo vse brezdome živali kot državno darilo Koreji, jih bojo pojedli in živalce ne bodo umrle zaman...
Jaz se drugače zavedam problema pobijanja in še prej gojenja živali za prehrano-postala sem vegeterijanka.
Mislim, da bi morali na TV dati kak dokumentarec Od rojstva do našega krožnika, mislim, da bi se 80% ljudem meso zagnusilo za vedno..
Ali je kdo pripravljen rešiti življenje vsaj enega kužata?
Pokažimo, da imamo srce....in nova doba bo prej prišla...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše živali
Reply #13 - 21.02.2002 at 13:21:34
 
kaj vem kako lahko to rečem ... lahko.
k sm oshota čitu zadnjič in je to prjavu me je kr mal odbil ampak model ima (spet) prav, brez kontrole rojstev in evtanazije bo težka. in to velja za ljudi, potemtakem valjda tudi za človekkove najboljše prijatelje.
tvoja idej da jih pošljemo korejcem je še boljša ... to ti priznam.
mam tud jest enga psa doma ... in enbi vzel enega mileninega, sorry

ljudje - ovce - družba, je pa taka kot je. smo kjer smo, tuki in zdej in smo precej v dreku in rešitve sotam kjer so in te rešitve, ki obstajajo se sedaj ne uporabljajo, predvsem zaradi krščanske miselnosti da je življenje sveto, ni telo sveto, duša je sveta in ona ne umre ko umre telo. tko da ... dej mo duši možnost da s naseli v novo telo, boljše od sedanjega.

čist po oshotu

pa glih učeri sm se z enim pogovarju, men so živali dost nizko na prioritetni lestvici, na prvem mestu je zrak, potem so rastline potem pa šele pridejo na vrsto živali in dokler je u kurcu zrak in rastline se je đabe traktor ukvarjat z živalmi, čeprov če je to od nekoga pot naj se ukvarja, ampak milenina pot res ni prava, po moje ne, pomoje jim s tem kar dela ne pomaga, glih tko kt mi nič ne pomagamo afričanom če jim unicef za naš denar pošilja hrano in zdravila. treba jim je dat možnost živet in preživet.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #14 - 21.02.2002 at 15:27:57
 
OZAVEŠČANJE da ali za GURKL

Z ozaveščanjem se ukvarja, društvo za zaščito živali, ministrstva, dobrodelne ustanove, in še milijon, na tone nekih organizacij. Se zadeve spreminjajo in zato so potrebne žrtve ali bi se dalo z sprejetim aktom, zakonom to definirat.
Sej se naša vlada trudi, izboljšat vsem toda efekt je tako počasen, da bi v tekmi s polži ziher zgubili. Zato sem uporabu besedo gurkl. Me je pogrelo. Priznam. Poznam preveč primerov.


In prioritetna lestvica -  je že omejitev. Za vsak um ki jo sprejme.

Kozmos, vesolje, bit, monada, atom, vse je eno, pa če je to kamen, voda, zrak, vse je povezano in tvori ravnotežje ki se ruši. Za vse je potrebno poskrbet. Jest nebi postavljal nekih prioritetnih lestvic. Kdo pa nam daje pravico delat prioritetne lestvice. Bog. Ne verjamem.

Seveda je to reakcijsko hitro pisanje.

Razumem tudi Darwinizem, boj za preživetje, in pa seveda, če bi se moral osebno odločiti, moja družina, naspram živalski družini ???

Niso to simple vprašanja. To se zelo strinjam.

In zato smo tu, da spremenimo to.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5