Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 32476 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
KAJ PA ŽIVALCE?
21.06.2002 at 01:06:21
 
???

Sem videla slučajno na TV, kako so odkrili, da ima nekje pri nas, nek 85 letnik, 25 konjev, za katere skrbi sam. Na pomoč so priskočili člani DPMŽ, ki sedaj hranijo živali ter jim čistijo.
Lastnik sam ne zmore več skbeti za njih, zato želi ali, da se priskbi nek prostovoljec, ki bo skrbel za vse, ali pa naj živali nekdo od njega kupi. Me zanima kdaj in kako se bo razrešila ta zadeva, konjičkom, kot tudi starcu želim najboljše.

Sigurno je tudi med bralci foruma nekdo, ki morda ve za kako podobno situacijo, kjer predvsem živali neznosno trpijo in živijo v čisto neprimernih prostorih.

Me zanima kaj se v bistvu zgodi s takimi domačimi živalmi, kot so npr. konji, krave, psi, mačkami, srnami, jeleni, ..., potem, ko se prijavi zadeva, ne vem, ali državni veterinarski inšpekciji, ali npr. DPMŽ...? Ali te živali dobijo boljše življenske pogoje, ali jih morda usmrtijo? ALI KDO VE KAJ SE ZGODI POTEM?

Ali je država Slovenija sposobna poskrbeti za take primere? ???

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #1 - 21.06.2002 at 08:19:31
 
Ce sem mal kontra nastrojen in recem, da je clovek tudi zival, potem poznam ogromno primerov, kjer se tej zivalci slabo godi.

A ce je Slovenija sposobna poskrbet za take primere?
Ma se zase ni sposobna poskrbet, se bo pa z zivalcami ukvarjala - takimi ali drugacnimi. Na zalost je to tko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #2 - 21.06.2002 at 22:47:33
 
Naša država bo za vse poskrbela, kakor je poskrbela do sedaj.  Angry Saj vidite kako lepa pasja zavetišča imamo pri nas, kako so pomagali pri zadevi Močilnik itd. Undecided

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #3 - 22.06.2002 at 12:12:41
 
Ravno vceraj mi je povedala neka veterinarka, da je sprejet nek predlog, po katerem bo drzava financirala  ali sofinancirala  odprtje novih azilov za zivali.
Postavitev azilov pa bo razporejeno glede na priblizno stevilo zivali na nekem podrocju.
Tak da, ce bi kdo mel rad azil, naj se malo pozanima, ker manda prijave se sprejemajo Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #4 - 22.06.2002 at 21:28:56
 
Upajmo, da ne bo ostalo samo pri obljubah,kot ponavadi.

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #5 - 26.06.2002 at 02:35:15
 
Zanima me predvsem to, kaj nekdo od vas stori v primeru, ko opazi, ve, da nekdo trpinči živali, oz. živali ne živijo v življenju primernih prostorih? ??? Kolikokrat se kdorkoli od nas, ko vidi kaj takega, le zamisli za trenutek, nato pa pozabi na vse skupaj, saj imamo mi vsi, vsak zase pripravljen večen izgovor, kako ima že vsak sam s seboj dovolj problemov, ker..., kako torej naj bi sploh še mislili na koga drugega kot nase, morda na ostale ljudi, na živali pa dostikrat niti ne mislimo, važne so le, ko jih zaužijemo...

Ali se ljudje resnično zavedamo, na kakšen način vzgajajo živali in kako jih zakoljejo, preden žival postane v plastiko pakiran kos mesa v trgovini? Stres, trpljenje živali, vplivajo v končni fazi na naše telo, po zaužitju.

No, v bistvu me je samo zanimalo, to kar sem spraševala že na začetku. Vidim, da očitno v naši deželi le redki vedo kako ravnati v takih primerih, oz. država ne poskrbi za take živalce.

Sama poznam nek konkreten primer, sem v stiski zaradi tega, ker si želim tem živalim pomagat, da bi jim nekdo lahko omogočil boljše življenske pogoje, vendar ne vem kaj bi se z njimi sploh zgodilo ob prijavi državni inšpekciji? ???

Azile nujno potrebujemo, nudijo pomoč živalim kot tudi zaposlitev ljudem, upam, da bo to izvedeno čim prej.



Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #6 - 26.06.2002 at 09:13:17
 
Zivjo, Kali.
Res je to dobro vprasanje, kaj naredit. Jaz kaj takega nisem nikoli vidla, zato se nisem o tem sprasevala. Poznam samo en primer mucene psicke, ki so jo lovci vzeli lastniku in ji nasli novega, nisem pa prepricana, ali je to njihova pravica ali je bilo to samoiniciativno.
Ce poklices drustvo proti mucenju zivali, bi mogli oni vedet, kdo je odgovoren. Ker nekdo mora biti. Menda tudi obstajajo veterinarske sluzbe, ki naj bi bile odgovorne za pregled nad prevozom zivali prek meje. Saj je cel kup takih sluzb, samo vprasanje je, kako opravljajo svoje delo. Se mi vcasih zdi, da so ze tolko hudega vidli, da jih nekaj, kar se nam zdi grozljivo, sploh vec ne gane.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #7 - 01.07.2002 at 08:15:39
 
Se kdo spomne tistega primera treh najstnikov iz Gorenjske, ki so mucili macke in pisali dnevnik o teh mucenjih?
Baje se jim ni zgodilo nic - tem dijakom, mislim. Pol se pa pejt!  Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #8 - 01.07.2002 at 12:45:17
 
John_Doe wrote on 01.07.2002 at 08:15:39:
Se kdo spomne tistega primera treh najstnikov iz Gorenjske, ki so mucili macke in pisali dnevnik o teh mucenjih?
Baje se jim ni zgodilo nic - tem dijakom, mislim. Pol se pa pejt!  Angry


O tem smo že govorili, si lahko pogledaš na


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101761...

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #9 - 17.07.2002 at 10:52:48
 
Mogoče je tole malo off-topic in prosim že vnaprej, ne se razburjati... Hvala! Smiley

Na spletni strani Društva proti mučenju živali se nahaja peticija za zagotovitev zavetišča za zapuščene živali: http://www.drustvo-zascita-zivali.si/peticija.htm.

Po želji lahko podprete njihovo prizadevanje.

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #10 - 23.07.2002 at 12:29:08
 
Suzi, ravno tvoj post se mi zdi super, ker to je možnost, da pa res čisto vsak od nas naredi nekaj malega.

Pa še moj prispevek: naletela sem na lovca, ki mirne duše strelja sosedove mačke. Ne bi o njegovih 'opravičilih', sem pa kontaktirala Društvo proti mučenju živali, da vidim ali se da v takem primeru kaj storiti, in tule je njihov odgovor, mogoče bo informacija še kdaj komu prišla prav:

"Vsekakor je treba človeka prijaviti ustreznim službam - policiji, lovski inšpekciji in lovski družini, dobro bi bilo da se obrnete tudi na vaše društvo. Vedno je pri teh stvareh tako da je treba biti vztrajen in pritiskati na pristojne, jim groziti z tem da jih boš dal vse v časopis če ne bodo ukrepali, ker najraje vidijo da se izognejo z izgovorom da niso pristojni. Če človek strelja v naselju oz 200 metrov v bližini hiš tega ne sme in policija mora ukrepati, če strelja kar vse "ptice po travniku" mora ukrepati lovka inšpekcija in lovska družina, saj je točno določeno katere živali in koliko jih je namenjenih odstrelu. Zahtevajte anonimnost v vseh postopkih (dolžni so jo tako ali tako zagotoviti). če potrebujete še kaj sporočite."
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #11 - 23.07.2002 at 21:05:30
 
Eh, živalce naše.
Pred ene 9 leti sem pod našim blokom zagledala mlado mucico, ki je nekam sumljivo pri miru sedela in mjavkala. Šla sem do nje. Prizor je bil iz grozljivke. Polna je bila črvov. V očeh, po telesu. Očitno je bila ranjena in so muhe vanjo zlegle. Črvi so jo živo jedli.
Poklicala sem veterinarja, pa je rekel, da se s tem ne ubadajo. Poskušala sem ji pomagati. Očistila sem jo. Polila z razkužilom. Samo, na žalsot bi jo moral nekdo ubiti, ker je bila na koncu. In tega, ljudje moji, nisem bila zmožna. To je storil nekdo drug. Hvaležna sem mu bila, da je zbral pogum.

Lansko leto pa sem bila v enem azilu, blizu mene. Ker je bilo veliko živali brez vode in so bili privezani na čisto kratke verige, sem poklicala DPMŽ v Koper. Gospa je urgirala.
Povedala mi je pa, da če si njihov član, imaš večjo moč, da lastnike opozoriš, da naj bolje skrbijo za živali, drugače jih prijaviš.

Joj, o lovcih pa raje ne bi... enkrat so streljali čisto ob naselju.. ko sem klicala policijo, so rekli, da saj vem, kako so lovci... lovski... Ah.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #12 - 25.07.2002 at 09:30:09
 

Dodajam informacije:

"Niti ne gre za to, da se ne da nič narediti, pač pa bolj za to, da ljudje obupajo, ker gre za dolgo in neprijetno "vojno". Vendar bomo morali enkrat začeti. Če nas le nekja posameznikov vpije kaj je narobe nas je premalo.
Širša javnost bi morala podpreti zahteva za spoštovanje zakona o zaščiti živali. Sedaj ga nihče ne izvaja in je le na papirju. Po tem zakonu bi morali kriminalisti ugotovoti kako je maček poginil in najti storilca. A je včasih težko priti že samo do zapisnika."

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #13 - 30.07.2002 at 10:42:37
 
Devi wrote on 22.06.2002 at 12:12:41:
Ravno vceraj mi je povedala neka veterinarka, da je sprejet nek predlog, po katerem bo drzava financirala  ali sofinancirala  odprtje novih azilov za zivali.
Postavitev azilov pa bo razporejeno glede na priblizno stevilo zivali na nekem podrocju.
Tak da, ce bi kdo mel rad azil, naj se malo pozanima, ker manda prijave se sprejemajo Wink

Evo – malo bolj podrobne info o temle predlogu…

Predlog še ni sprejet, je pa v pripravi. Pripravljen naj bi bil kot javni poziv. Ne vedo še, kje ga bodo objavili – ali bo to v medijih ali samo na njihovi spletni strani. Predvidoma naj bi se to zgodilo konec avgusta ali v začetku septembra. Bom obveščena o tem, kdaj bo pripravljen in kje bo objavljen, pa vam to sporočim takrat.

Pa še to: ne gre samo za sofinanciranje novih azilov za živali, ampak tudi za sofinanciranje že obstoječih zavetišč.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #14 - 31.07.2002 at 11:39:40
 
J tud jst se strinjam, da je skrajni čas, da se te zadeve uredijo, ker konec koncev ljudje vedno poskrbijo zase tako ali drugače, živali pa ne morejo in glede na to, da smo zasedli njihov življenjski prostor, bi reku, da si zaslužijo, da se poskrbi za te zadeve.
Sploh ker, če gledate kako imajo zadeve urejene v tujini, smo pri nas še vedno v srednjem veku, saj vsako ranjeno žival ubijejo. V tujini jo peljejo v zavetišče in tam ozdravijo nato spustijo nazaj v divjino.
Sicer pa sploh ni v Sloveniji nobenga večjega urejenega zavetišča, kjer bi skrbeli za živali.
Dobra stvar za bodoče volitve!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9