Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 23172 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zen zgodbice
Reply #15 - 24.09.2003 at 14:15:10
 
dobra tema bogglefreak20

kali keep on with good work

bruce ti se kar pritožuj in piši o avtomotu in nevem čem - če ti je to lažje  Grin  itak to delaš
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zen zgodbice
Reply #16 - 24.09.2003 at 14:16:15
 
BRUS-LI wrote on 20.09.2003 at 13:49:57:
 poskrbel da zenovske zgodbice ne nastopijo na mestih foruma kjer so teme popolnoma druge in da ne poskušaš delovati preveč prevzgojiteljsko.......saj veš kako je to lahko krizno ......npr inkvizicijske pomoči vsem tistim......ki ne vedo da so pomoči potrebni ......Smiley))))......he, he..........

naučimo se tolerirati en drugega in vseeno okrog sebe naredimo nek red........brez povzdigovanja lastnega ega..........da sem le jaz tisti ki lahko svetuje..........

štos je v dialogu.......in to v dialogu na pravem mestu in pravem topicu............

lp

brus-li


brus k tole berem si nemorem pomagat da je tko kokr da o sebi pišeš  Grin  - avtoportret bruclija


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zen zgodbice
Reply #17 - 24.09.2003 at 14:37:09
 
Meditacija lV

Kdor pozna druge, je moder.

Kdor pozna sebe, je razsvetljen.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Zen zgodbice
Reply #18 - 24.09.2003 at 20:10:07
 
Meditacija V

Molk je zlato. Lips Sealed
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zen zgodbice
Reply #19 - 24.09.2003 at 20:54:09
 
MAGLA ..... ti si mistični zajeban, maščevalni Gorenc.

Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zen zgodbice
Reply #20 - 25.09.2003 at 01:52:02
 
sidha wrote on 24.09.2003 at 20:10:07:
Meditacija V

Molk je zlato. Lips Sealed

Grin Grin Grin Vidim, da imaš svojo knjigo meditacij. Wink Cheesy

Meditacija V

Kdor ima malo, bo dobil.

Kdor ima mnogo, bo osramočen.




Roll Eyes Lips Sealed
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zen zgodbice
Reply #21 - 25.09.2003 at 16:48:36
 
BRUS-LI wrote on 24.09.2003 at 20:54:09:
MAGLA ..... ti si mistični zajeban, maščevalni Gorenc.



8)
z dodatkom da sem se preselil v LJ
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zen zgodbice
Reply #22 - 25.09.2003 at 20:38:54
 
HE, HE.....ampak še zmeri gorenc.......drgač pa kr u redu .....sam mau te špikam .....

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zen zgodbice
Reply #23 - 29.09.2003 at 12:07:50
 
Meditacija Vl

Tisti, ki so ohranili skromnost, čeprav so si zaslužili časti, so kakor dolina, ki prejme vase ves svet.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
jogaboy
Guest




Re: Zen zgodbice
Reply #24 - 30.01.2004 at 22:00:40
 
MEDITACIJA VII
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
Re: Zen zgodbice
Reply #25 - 31.10.2004 at 12:11:49
 
jst se zelo strinjam z brusom, da tale tema pac NE pase na forum o umetnosti gibanja, ker se pri zgodbicah pac ne premikas.res da ma zen-budizem zlo velik zveze z borilnimi vescinami, sploh vzhodnjaskimi, ampak tuki se govori o gibanju, ne o filozofiji.  

lp
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
TaiCHi
Guest




Re: Zen zgodbice
Reply #26 - 25.01.2005 at 23:46:51
 
Za vse umetnike življenja, sicer pa reda radi, za umetnike gibanja bi priporočal tale naslov: Mijamoto Musaši:Knjiga petih prstanov. Mislim da odgovori na vprašanje kaj ima zen z gibanjem. In to leta 1645.
Be nice!
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zen zgodbice
Reply #27 - 26.01.2005 at 13:33:42
 
HE, HE SE ENE JAPONSKE CRKE NE STEKATE , KAJ SELE DA BI BLI DOL AL PA STEKAL MENTALITETO........PA K PINGVINI NEKI PONAVLJATE CIM JE MAL EKSOTICNO.
domacega pa kot ponavadi ne veste nic. svinje se ne spusca med bisere.........str komunisticni floskulat
glej kaj je prava umetnost sabljanja in borjenja, napolnjena z evropskim misticizmom (magijo or whatever kar ze iscete v tuji aziji)

http://jan.ucc.nau.edu/~wew/other/magic_circle.html

http://ejmas.com/jwma/articles/2001/jwmaart_mondschein2_0201.htm

pa lep pozdrav povrsni modreci
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
wu_wei
1
*
Offline

Oh my God, It's full of
stars!!!
Posts: 19

Re: Zen zgodbice
Reply #28 - 24.02.2005 at 00:23:08
 
Ful dobre misli Kali, prva je res iz Dao De Jinga, daoizem ter zen budizem sta pa tudi povezana v nadaljnih...

topic je redek, edini, ki ga poznam o umetnostih gibanja...skoda bi bila ce bi se tako nadaljevalo....

resnicno eden mojih zadnjih postov, v primeru da ni spremembe, ki bi morala biti edina stalnica...;

ce ne bomo razumeli, da obstaja razlicno dojemanje same besedne zveze "umetnost gibanja", ne bomo vzpostavili normalnega dialoga...venomer se skregamo na isti tocki...zacetni definiciji dialoga...

moje misljenje; VSAKA vescina ima NUJNO tako teorijo kot prakso...razmerje je razlicno...japonsko strenjanje z lokom ima recimo "malo" prakse, ter veliko filozofije...boks recimo, nima veliko filozofije, gre predvsem za neke koncepte boja, homo homini lupus, oz. grajenja samopodobe preko duela, zmage, poraza...lahko bi rekli protestanska etika, plemenski inicacijski obicaji, visanje statusa v deviantnih druzbenih sisetmih(tolpe, mafija, teroristi..

Tako predlagam, da filozofi govorite o filozofiji vescine, fizicarji pa o fiziki...samo tukaj dodam pripombo, da se mi zdi nemogoce z besedami opisati giba, oz. prezapleteno, prevec casa bi mi vzelo. raje se osredotocim na oboje, filozofijo ter gibanje,

imam sreco, da ima vescina, ki jo treniram, dolgo zgodovino, kar mi omogoci spregovoriti se nekaj besed o tem...

Za konec se moja lastna filozofija;

nasilje se mi ne zdi normalno....boji, v ringu, ki temeljijo na ful kontaktu so nepotrebno nasilje...zavedam se, da v resnici ni ovir...ampak...

strah pred svetom, pred kriminalom, pred realnostjo...pri meni ni tako velik...da bi sel v ring sprobat v KAO realni sitauaciji, ta strah premagat....
ravno obratno...
ne bojim se, oz. vsak dan se manj bojim...zato ker treniram vescino gibanja...kjer vsak dan samo gledam mojstra kako izvede figuro, ter jo poskusam ponoviti...ne razlaga na tej stopnji veliko...par stvari...gledas in ponavljas...probas aplikacijo, pocasi, hitro, gibanje v dvoje...gibanje...vmes razmisljas...zakaj to delam tako, kako bi mi bilo gibanje cim lazje...gibanje....fizika....
pridem domov, grem na forum da malo pofilozofiram Wink

pa cesa naj me bo strah?
kaksen adrenalin?
kaj je to?

premagovanje ovir na poti...

resno mislim...ni mi jasno kako mislis brus li da bo demokraticen ter normalen dialog stekel sele po tem ko bomo sprejeli tvojo predpostavko da je govora zgolj o fiziki...to ni dialog...to je jebeno obkrozevanje

Ali se strinjas?

a) Ja
b)Seveda
c)Ne vem

skuzzi
polna luna pa to
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zen zgodbice
Reply #29 - 24.02.2005 at 14:57:04
 
WU!!! Shocked Grin tnx

evo samo zate, danes, nadaljevanje:

MEDITACIJA VII:

Doseži, vendar ne pretiravaj z uspehi.
Doseži, vendar se stem ne hvali.
Doseži uspeh, toda ne z nasiljem.

Uporabo sile spremlja izguba moči.


Tongue al je ta zame?  Wink Grin 8)

6262
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4