Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4959 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
TANTRA
07.06.2002 at 00:46:31
 
Morda sem spregledala, ampak nisem zasledila, da bi se kaj dost pogovarjali o tantri. A se kdo s tem ukvarja, že vsaj nekaj let?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TANTRA
Reply #1 - 07.06.2002 at 08:52:46
 
A s Tantro? A to misliš u prostem času, kot popoldanska obrt al tko bl profesionalno.......

a l si mislna .... če to delamo iz srcem......brezplačno.......ker usi ti spiritualci nkol ne padejo pod 25.000 za 1 dan dviganja v nebo.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: TANTRA
Reply #2 - 07.06.2002 at 08:53:56
 
jest ne, a se mogoče ti

aja, a to misliš s klasično, tradicionalno tantro al misliš neo tantro, ki se zdej zelo prakticira na zahodu in ki pravzaprav nima dosti skupaj s tradicionalno
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TANTRA
Reply #3 - 07.06.2002 at 19:04:38
 
Grin
Jaz se ne ukvarjam s tantro.. vsaj, ne da bi vedela... Wink, (ne profesionalno, ne za hobi....)

Sem pa zadnje čase že tolko "brala" (listala) o tej tantri, da bi rada slišala kaj več iz prve roke. Ne poznam nič... niti ne vem, kake vrste obstajajo. Sem pa vzela v knjižnici Oshota... da vidim, če bom kej štekala.

Spomnim se, da ko sem hodila na orientalni ples (trebušni ples), sem imela ogromno energije. Prvič, ko sem šla tja, se mi je zgodilo, da dve noči skor nisem mogla spat. Med plesom, nas je inštruktorca skoz opozarajala... "Think on your vagina, think on your vagina!!!!..."  Grin Grin
To sicer nima veze s tantro... ali pač?


Brusko, a ti to počneš brezplačno?  Tko, iz srca in željo po služenju? Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: TANTRA
Reply #4 - 07.06.2002 at 19:30:50
 
A kar tantristka bi rada postala. No neki tega je omenjal tudi Evald Flisar v svoji knjigi Čarovnikov vajenec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TANTRA
Reply #5 - 07.06.2002 at 20:00:51
 
Gru Gru wrote on 07.06.2002 at 19:30:50:
A kar tantristka bi rada postala.


Hm, to pa ne vem. A se splača??  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: TANTRA
Reply #6 - 07.06.2002 at 20:07:05
 
A se splača sprašuješ?

Ne vem čisto zagotovo, vendar po tistem kar vem o Tantri, sem na njeni strani.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: TANTRA
Reply #7 - 07.06.2002 at 21:22:44
 
http://welcome.to/tantrika

men so zlo všeč texti tuki, kratko in jedrnato

se splača

tole je bla pa ena od strani ki so meni spremenile življenje, kot je miro lepo zapisu na petyi
http://www.si21.com/petya/okvirji.htm

http://www.kundalini-tantra.com/index.html

mislm modeli so še vedno carji

Our world will remain broken as long as the individual remains broken.

Our world will become whole when the individual becomes whole.

We cannot create a healthy society out of unhealthy people.

Those who rule by fear create broken people and societies.

Our churches, cultures, governments have taught us to be cripples.

We must stop being crippled and become complete in ourselves.

Only then can we begin to heal a world broken in fear to feed power.

One by one we heal the world and each other. Thank you for helping.



mislm carsko
The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them.
(George Bernard Shaw)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TANTRA
Reply #8 - 10.06.2002 at 22:37:38
 
Osho
"Tantra, duhovnost in seks"

Tole mi je pa tok dobro, kar je napisano v tej knjigi:

"Tantra pravi: Popusti, vdaj se, toda zavedaj se. Jezen si; Tantra ne bo rekla, da ne bodi jezen. Tantra pravi, bodi jezen, z vsem srcem, toda vedi to, zavedaj se! Tantra ni proti jezi, Tantra je samo proti duhovni slepoti, duhovnemu nezavedanju. Zavedaj se in bodi jezen! To je skrivnost metode: če se zavedaš, se jeza preobrazi, transformira. Postane sočutje.

Zato Tantra pravi: Ne reci, da je jeza tvoj sovražnik - je sočutje v semeu. Ista jeza, ista energija bo postala sočutenje. Če se bojuješ z njo, potem ni možnosti, da postane sočutje. Če si torej uspešen v boju, v tlačenju, boš mrtev človek. Jeze ne bo, ker jo boš potlačil. Prav tako, ne bo sočutja, kajti samo jeza se lahko preobrazi v sočutje. Če ti uspevajo tvoje potlačitve - kar pa v resnici sploh ni mogoče - ne bo niti seksa, niti ljubezni, kajti, če je seks mrtev, potem ni energije, ki bi zrasla v ljubezen. Tako boš brez seksa, pa tudi brez ljubezni. In tako je ves smisel zgrešen,kjati brez ljubezni, ni božanskosti, in brez ljubezni ni osvoboditve, in brez ljubezni, ni svobode..."

Ah, vendar neki po mojem okusu!
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: TANTRA
Reply #9 - 16.06.2002 at 10:18:58
 
Tak ko je Marjana povedala, nima tradicionalna tantra s sexualnostjo niti najmanjse zveze.
Tantra je religija, predaja bogu, vendar so si nepouceni tajne tantricne spise ze pred tisocletji narobe razlagali in rezultat tega so tantricni sexualni rituali, raznorazne sekte, ki so se odcepile od glavne poti in predstavljajo vecinoma degradacijo prave narave te duhovne poti.

Neo tantra, ki se na zahodu vecinoma smatra za tantro, nima z njo prakticno niti najmanjse zveze, pa je verjetno za nas kar dobra, saj skrbi za sprostitev nasih predvsem sexualnih blokad, kar nam je mogoce zaradi zgodovine celo potrebno. Ampak to ni tantra.
Ce bi zeleli bit pravi tantriki, bi pri sexu, ce ne bi ze popolnoma odnehali z njim,  celo svoje telo in vse svoje uzitke posvetili bogu, sami pa ostali ob tem popolnoma ravnodusni, saj bi bila vsaka stvar, ki bi jo poceli, ponujena bogu zaradi visjega cilja, postati eno z njim.

Ker je nosilec vecine zahodnih praks o tantri Osho, se pozablja, da je Osho pravzaprav odpadnik iz vseh klasicnih tradicij in da so nacini, na katere on predstavlja stvari, njegovi, ne pa tradicionalni.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: TANTRA
Reply #10 - 16.06.2002 at 22:35:26
 
tantra je po moje izmenjava energij med ljudmi.
je tudi način življenja.
del življenja je sex.
ko govoriš o pravih tantrikih in napačnih interpretacijah, pozabljaš da ima bog (JAZ SEM) tempelj v človeškem telesu in da bog je v bistvu v meni in ko posvetim užitke sebi jih posvetim bogu.

sej ne vem povedat ... ampak texti k sm jih gor nalinku so res dobri.
prvi sloveski sajt ki govori o sexu - tantričnem - interpretiranim tako kot pa je
drugi pa je angleški in vsebuje velik del navodil za življenje - jest sm najdu tm mnogo odgovorov glede tega kako živeti - in to mi je bilo blizu - pa sej je samo interpretacija istih navodil kot povsod drugje ... mir, sočutje, ljubezen, meditacija ... za časa življenja
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: TANTRA
Reply #11 - 17.06.2002 at 07:58:32
 
Ja, sej je res. Teksti so res dobri. Tud jaz se jih drzim, tudi meni je Osho naredil zivljenjsko uslugo, mi je dal nekaj, cesar se lahko drzim, kar cutim, da je cist pravo in dovolj veselo in neobremenjeno, da lahko celo zivljenje dosegam in me dela boljso.

Oshojeva zahodna tantra mi je vsec, mi je na kozo pisana.

Opazam pa tudi, da je za resnicnega tantriko Osho prava zalitev. In tudi to razumem.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: TANTRA
Reply #12 - 17.06.2002 at 09:10:52
 
Q
Tak ko je Marjana povedala, nima tradicionalna tantra s sexualnostjo niti najmanjse zveze.
Q

Da ne bo kdo mislil, da zmedo delam po forumu: jaz nisem o tantri nič povedala, Just Me je nekdo čisto drug, ki ima samo isto slikico kot jaz (če je pa fajna! Wink )
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: TANTRA
Reply #13 - 17.06.2002 at 09:19:18
 
Joj, Marjana, oprosti  Grin
Po slikici sem kar tebe dolocila, ja.

Ne bom vec  Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ORKA
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 35

Gender: female
Re: TANTRA
Reply #14 - 17.06.2002 at 12:09:01
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2