Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 22335 times)
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #60 - 21.08.2003 at 12:30:16
 
stoychi wrote on 21.08.2003 at 12:16:55:
Povem ti, da si tudi ti,
kot vsakdo, svoja pot,
brez vsakega izmikanja,
notranja pot in resnica,
notranja Resnica,
ki je pot do tvojega Boga,
Da je tudi tvoj Oče v tebi,
kakor si ti v Njem,
pa če to verjameš, al pa ne, a ne?

stojchi, sej ne obstaja "moj" pa "tvoj" Bog. Bog je en, in isti za vse.

tko kot je sonce eno, ki obsvetljuje celo zemljo, tko je Bog nad vsemi nami. ne obstaja amerisko, slovensko, kitajsko itd. sonce. sonce je eno. na podobn nacin je tudi Bog en, in vsi mi smo njegovi in namenjeni njemu.

Quote:
Kar se pa kakršnekoli ljubezni tiče,
dragi moji,
če verjamete v to al pa ne,
iz tvojega srca izhaja,
vedno prav vse. Kiss Kiss Kiss

ce pravis, da iz nas izhaja vse, je isto kot ce bi rekel, da smo mi izvor vsega, a ne? to je neki podobnega kot da bi rekel da si Bog. se ti zdi, da si res absolutni izvor vsega in vsakogar?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #61 - 21.08.2003 at 12:33:53
 
Devi wrote on 21.08.2003 at 12:25:14:
Misliš da je v človeškem telesu, ki je hendikepirano, posiljeno, mučeno, shizofenično, zmedeno, zatrto, sestradano itd itd učenje prijetno?

kar sejes, to zanjes. nimajo vsi ljudje takih izkusenj kot jih ti opisujes gor pa imajo vseen clovesko telo. to je odvisn od nasih prejsnih aktivnosti (karma), ki smo si jo sami "zakuhal".

Quote:
Meni se zdi, da konkretno obstaja samo en način, tak ki oba načina združuje. In v tem obstajajo variacije in odkloni bolj levo ali bolj desno.

se strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #62 - 21.08.2003 at 12:54:54
 
Quote:
kar sejes, to zanjes. nimajo vsi ljudje takih izkusenj kot jih ti opisujes gor pa imajo vseen clovesko telo. to je odvisn od nasih prejsnih aktivnosti (karma), ki smo si jo sami "zakuhal".

Hotla sem samo povedat, da po moje ni pomembno, kaj si mi mislimo o težkih ali lažjih poteh, živalskih al pa človeških življenjih. Pa o prijetnosti. To si mi mislimo. Mi ločujemo in izbiramo in vrednotimo.
Po moje pri iskanju boga (ali ljubezni) sploh ni pomembno, kakšna je pot. Pomembno je, da je iskanje iskreno.
No, to si jaz mislim Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #63 - 21.08.2003 at 13:05:33
 
Devi wrote on 21.08.2003 at 12:54:54:
Hotla sem samo povedat, da po moje ni pomembno, kaj si mi mislimo o težkih ali lažjih poteh, živalskih al pa človeških življenjih. Pa o prijetnosti. To si mi mislimo. Mi ločujemo in izbiramo in vrednotimo.

in tudi obcutimo. ko bos trpela ali bila v tesnobi, se takrat spomni na to, ali ti je res vseENO.

Quote:
Po moje pri iskanju boga (ali ljubezni) sploh ni pomembno, kakšna je pot. Pomembno je, da je iskanje iskreno.

tist, ki je iskren bo zaznal, da je Bog nekaj vecno visjega od nas. in tako bo tudi vedel, da je mozno dosezt Boga le z Njegovo pomocjo (milostjo) in nikoli z izkljucno svojim lastnih trudom. taka mentaliteta je nujna podlaga, za katerokoli pot iskanja Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #64 - 21.08.2003 at 13:18:16
 
sej sm rekla "za take kot jest"  Roll Eyes Grin
sicer pa nism imela v mislih naslednjega telesa, ampak tisto vmes, govorim pa v bistvu o tem, kar piše v Devet stopnic, preden se duša reinkarnira je "nekej časa" neutelešena celo..
sej vem, da po resnici ne vem nobenga dejstva povedat v zvezi s tem  Smiley bomo vidl potlej
aryan wrote
Quote:
zal te morm razocarat, ampak
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #65 - 21.08.2003 at 13:31:14
 
Quote:
sej sm rekla "za take kot jest"

vsi smo pod istimi univerzalnimi, bozjimi zakoni.

Quote:
sicer pa nism imela v mislih naslednjega telesa, ampak tisto vmes, govorim pa v bistvu o tem, kar piše v Devet stopnic, preden se duša reinkarnira je "nekej časa" neutelešena celo..

ja je ja. ampak to nima nic veze s tistim o cemer sva se midva pogovarjala, o naravnanosti na Ljubezen. predlagam ti, da si preberes tudi  Bhagavad-gito, ce te o teh stvareh zares zanima.

Quote:
sej vem, da po resnici ne vem nobenga dejstva povedat v zvezi s tem  Smiley bomo vidl potlej
aryan wrote

potlej bo lahko za marsikaj ze prepozno Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #66 - 21.08.2003 at 14:39:21
 
Smiley


stojchi, sej ne obstaja "moj" pa "tvoj" Bog. Bog je en, in isti za vse.

odgovor:

seveda obstaja, pa še kako, izgleda da pač nisi prebral mojega članka Dva Boga.

Ti in ostali govorite o Bogu, ki je nad nami,

jaz pa govorimo Bogu, ki je znotraj nas.

Razlika je velika in hudo očitna,

eden je Bog konceptov, receptov in predstav, ???

drugi pa zgolj osebnega notranjega čutenja. Kiss

in res ta, ki je znotraj vsakega od nas tudi sije,

vprašanje je samo;

koliko je vsak od nas v svoji zavesti oddaljen od tega čutečega doživetja, ki je božanska inteligenca.  
 
Quote:Kar se pa kakršnekoli ljubezni tiče,  
dragi moji,  
če verjamete v to al pa ne,  
iz tvojega srca izhaja,  
vedno prav vse.    


ce pravis, da iz nas izhaja vse, je isto kot ce bi rekel, da smo mi izvor vsega, a ne? to je neki podobnega kot da bi rekel da si Bog. se ti zdi, da si res absolutni izvor vsega in vsakogar?

Smiley

Božanska inteligenca čutečega doživetja


Znotraj srca je Božje kraljestvo,

v katerem domuje tvoj Bog.

Če si ti samo en atom,

enega samega lista,

tega božanskega drevesa,

ki bo ob svoji jeseni odpadlo,

in z njo ves živelj, ki je živel s teboj,

ali si ti potem to božansko drevo?

Seveda NE.

Dokler si, lahko črpaš sokove,

ki ti jih to božansko drevo,

po svoji milosti namenja,

tega se lahko celo zavedaš,

sprejemaš in naprej deliš,

dokler lahko,

ali pa to ves čas lepo ignoriraš,

kot to počne večina ljudi.  Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #67 - 21.08.2003 at 14:50:06
 
stoychi wrote on 21.08.2003 at 14:39:21:
seveda obstaja, pa še kako, izgleda da pač nisi prebral mojega članka Dva Boga.

sem ga, pa se ne strinjam.

Quote:
Ti in ostali govorite o Bogu, ki je nad nami,
jaz pa govorimo Bogu, ki je znotraj nas.
Razlika je velika in hudo očitna,

jaz govorim o Bogu, ki je "nad" nami v smislu, da smo mu mi vecno podrejeni. ampak ta isti Bog o katerem govorim je vseprisoten. prebiva tako zunaj nas, kot znotri nas, in vsepovsod.

Quote:
eden je Bog konceptov, receptov in predstav, ???
drugi pa zgolj osebnega notranjega čutenja.

to kar ti cutis ni obcutenje Boga. je samo nek "nenavadni", visjesferni obcutek, glede na groba materialna obcutenja. ta "obcutek" pa ti bo itak pod vplivom casa izpuhtel in to te bo tudi razjezilo.

obcutenje Boga pa je vecno, torej edino izpolnjujoce.

Quote:
Božanska inteligenca čutečega doživetja
Znotraj srca je Božje kraljestvo,
v katerem domuje tvoj Bog.
Če si ti samo en atom,
enega samega lista,
tega božanskega drevesa,
ki bo ob svoji jeseni odpadlo,
in z njo ves živelj, ki je živel s teboj,
ali si ti potem to božansko drevo?
Seveda NE.
Dokler si, lahko črpaš sokove,
ki ti jih to božansko drevo,
po svoji milosti namenja,
tega se lahko celo zavedaš,
sprejemaš in naprej deliš,
dokler lahko,
ali pa to ves čas lepo ignoriraš,
kot to počne večina ljudi.

v bistvu lepa pesmica, sam kaj ko nima v sebi nbene prakticne vrednosti.

bom ponovil vprasanje stojchi. pravis da vse izhaja iz nas, da smo mi izvor vsega, torej smo Bog. moje vprasanje je, ali se ti zdi, da si res ti Absolutni izvor vsega in vsakogar?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #68 - 21.08.2003 at 15:51:14
 
Smiley
aryan je napisal;
to kar ti cutis ni obcutenje Boga. je samo nek "nenavadni", visjesferni obcutek, glede na groba materialna obcutenja. ta "obcutek" pa ti bo itak pod vplivom casa izpuhtel in to te bo tudi razjezilo.

obcutenje Boga pa je vecno, torej edino izpolnjujoce.

1. kako lahko ti veš kaj jaz čutim?
To me res zelo zanima. Malo to pojasni.

2. kaj je to nenavadni višjesferni občutek?
tudi to malo razloži, to me zanima še bolj.

3. kako lahko ti govoriš o nečem, česar sam nikoli nisi ne videl, ne slišal, ne čutil, niti okusil?

4. mislim da je spet že skrajni čas, da te kreden spet malo obdela, ta tvoj "obcutek" pa ti bo itak pod vplivom casa izpuhtel in to te bo tudi razjezilo. Grin

ps: edino izpolnjujoča je tvoja ponavljajoča se dolgočasnost, kadar dobiš menstruacijo, a ne? Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #69 - 21.08.2003 at 17:08:25
 
dobila sem uau karto v O.T.T.
www.osho.com itd.
ki tud razlaga Ljubezen
Transformation Tarot
Quote:
56. Devotion

Meera's temple dance

Devotion is a way of merging and melting into existence. It is not a pilgrimage; it is simply losing all the boundaries that divide you from existence--it is a love affair. Love is a merger with an individual, a deep intimacy of two hearts--so deep that the two hearts start dancing in the same harmony. Although the hearts are two, the harmony is one, the music is one, the dance is one.

What love is between individuals, devotion is between one individual and the whole existence. He dances in the waves of the ocean, he dances in the dancing trees in the sun, he dances with the stars. His heart responds to the fragrance of the flowers, to the song of the birds, to the silences of the night.

Devotion is the death of the personality. That which is mortal in you, you drop of your own accord; only the immortal remains, the eternal remains, the deathless remains. And naturally the deathless cannot be separate from existence--which is deathless, which is always ongoing, knows no beginning, no end. Devotion is the highest form of love.

You know Jesus said, "God is love." If it had been written by a woman she would have written, "Love is God." God must be secondary; it is a mental hypothesis. But love is a reality throbbing in every heart. We have seen people like Meera.... But only very courageous women could manage to come out of the repressive social system. She could manage because she was a queen, although her own family tried to kill her because she was dancing on the streets, singing songs. The family could not tolerate it.

Particularly in India, and in Rajasthan, the woman is very much repressed. And a woman of the beauty of Meera, dancing in the streets, singing songs of joy... There was a temple in Vrindavan, where Krishna had resided. In his memory a great temple was made, and in that temple, no woman was allowed to enter. Women were allowed only on the outside, to touch the steps of the temple. They never saw the statue of Krishna inside, because the priest was very adamant.

When Meera came the priest was afraid that she would enter the temple. Two men with swords, naked swords, were placed before the gate to prevent Meera from coming in. But when she came--and such people are so rare, such a fragrant breeze, such a beautiful dance, such a song that brings into words that which cannot be brought into words--those two swordsmen forgot why they were standing there and Meera danced into the temple.

It was the time for the priest to worship Krishna. His plate, full of flowers, fell onto the ground as he saw Meera. He was utterly angry and he said to Meera, "You have broken a rule of hundreds of years."

She said, "What rule?"

The priest said, "No woman can enter here." And can you believe the answer? This is courage... Meera said, "Then how have you entered here? Except one, the ultimate, the beloved, everybody is a woman. Do you think there are two men in the world--you and the ultimate? Forget all this nonsense."

Certainly she was right. A woman full of heart looks at existence as a beloved. And existence is one.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #70 - 21.08.2003 at 18:10:31
 
"Kaj je ljubezen?- Večna skrivnost!" (Novalis)
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #71 - 21.08.2003 at 22:56:13
 
m wrote on 21.08.2003 at 09:01:48:
Harry, kaj si pa ti hotel povedat s 'platonskim seksom'? ???  Grin


Ne vem več. Grin A veš ti? Wink Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #72 - 21.08.2003 at 22:58:23
 
mind wrote on 21.08.2003 at 10:33:28:
eva:

hočeš reči, da če pravilno delujemo, potem je lahko ljubezen med partnerjema večna, brezpogojna ?  je tud čas nikoli ne more uničit ?


harry:


Zato, ker edino ljubezen do Njega ti prinaša brezpogojno ljubezen,(ki ne izpuhti pod vplivom časa) in katere stranski produkt je tudi ljubezen do partnerja, narave,  itd, itd..skratka do vseh ostalih individumov v katerih prebiva On....to se pravi Ljubezen do vsega in vseh.




LP


On pa je lahko edino v tebi.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #73 - 21.08.2003 at 23:09:06
 
stojci:
Quote:
obcutenje Boga pa je vecno


stojci, me še vedno zanima, v kakšnih odnosih ste Bog, ti in g. Maharaji

sam si že večkrat napisal, da to občutenje ne doživljaš non-stop, ampak občasno....občutenje Boga pomeni občutenje Ljubezni, ki ima efekt v vsaki sekundi tvojega življenja....ampak ga nima

pomoje to občutenje ni Ljubezen, kajti za (bilokakršno)ljubezen sta vedno potrebna najmanj dva, in zato te tud vedno sprašujem v kakšnih odnosih ste ti, Bog in g. M

med kom poteka ta tvoja "Ljubezen", ki praviš da je večna, pa čeprav je ne doživljaš nonstop   ?






LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #74 - 21.08.2003 at 23:26:09
 
Quote:
On pa je lahko edino v tebi.


Kaj si s tem hotel natančno povedat?
Grin
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7