Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 22406 times)
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #30 - 20.08.2003 at 10:17:20
 
Quote:
sej ni zares važn, ane aryan? Ljubezen najde vsak po svoje, itak.

a je tebi zadovoljstvo/izpolnitev in trpljenje/tesnoba ena in ista stvar. ti to ni vazn? ok, ce teb to ni vazn, je to pac tvoja stvar.

drgac pa ljubezni ni treba nikjer iskat. ljubezni se je treba le prepustit, predat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #31 - 20.08.2003 at 10:27:02
 
Quote:
a je tebi zadovoljstvo/izpolnitev in trpljenje/tesnoba ena in ista stvar. ti to ni vazn? ok, ce teb to ni vazn, je to pac tvoja stvar.

drgac pa ljubezni ni treba nikjer iskat. ljubezni se je treba le prepustit, predat.

ciljala sem na tvoj namen za tem vprašanjem, ki si ga stojčiju postavu.. men se ni zdel čist namen na en način si vedu, kakšen odgovor pričakovat...
ono dvoje mi ni isto pa zdele tud res nič kej dost važn. Drži, ljubezni se je treba samo predat. Samo ni najlaži predajat se nečemu, za kar ne verjameš, da obstaja, za kar ne zaupaš, da ti je ves čas na voljo - mislim, ni najlaži za večino ljudi, ki so bli vzgojeni v taki družbi, kot jest, pa majo razne vzorce in to.. in zarad tega mislim, da se človek, ki se o tem sprašuje, loti tud enega iskanja ljubezni, al vsaj raziskovanja, kaj bi to blo... ker tak človek pač želi nekaj mal bolj razumet, preden se temu gre predajat, ne rečem pa, da je to da best način... tolk o "iskanju ljubezni" - mali strupeni besedni zvezici  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #32 - 20.08.2003 at 10:52:44
 
Quote:
Drži, ljubezni se je treba samo predat. Samo ni najlaži predajat se nečemu, za kar ne verjameš, da obstaja, za kar ne zaupaš, da ti je ves čas na voljo - mislim, ni najlaži za večino ljudi, ki so bli vzgojeni v taki družbi, kot jest, pa majo razne vzorce in to..

vzorci so tisti ki so krivi zato da ti ne mores ljubiti in biti ljubljena? ce je to po tvoje vzrok, pol mi povej, ce si ze najdla kaksno ucinkovito metodo kako bi te "nezazeljene vzorce" odstranla?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #33 - 20.08.2003 at 14:42:15
 
Edina prava in večna ljubezen je ljubezen Boga.

Vse ostale ljubezni so minljive.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #34 - 20.08.2003 at 14:57:39
 
Quote:
Edina prava in večna ljubezen je ljubezen Boga.

Vse ostale ljubezni so minljive.

se strinjam. zdej je treba le se iskat Boga, in tudi dopustit Bogu, da pride k nam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #35 - 20.08.2003 at 15:07:59
 
Res je.
Ampak to se zgodi takrat, ko je učenec na to pripravljen. Itak pa je vse samo karma...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #36 - 20.08.2003 at 16:18:05
 
Quote:
Edina prava in večna ljubezen je ljubezen Boga.

Vse ostale ljubezni so minljive.


Zakaj je ljubezen med partnerjema minljiva? V vecini res drzi to, ker se porocijo bolj iz seksualne privlacnosti in trenutne zaljubljenosti, zato pa je toliko razvez. Se pravi, da se par v jeseni zivljenja ne bo vec ljubil ali kako?  Undecided

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #37 - 20.08.2003 at 18:01:36
 


o o o
ljubav šta je to?

to je ona stvar
zbog koje srce kuca

to je ona stvar
zbog koje kurac puca.


(Buldožer)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #38 - 20.08.2003 at 21:18:28
 
Quote:
vzorci so tisti ki so krivi zato da ti ne mores ljubiti in biti ljubljena? ce je to po tvoje vzrok, pol mi povej, ce si ze najdla kaksno ucinkovito metodo kako bi te "nezazeljene vzorce" odstranla?


a je to tricky question?
odgovorna sem sama, ker nism presegla vzorcev. Spoznavanje sebe. Iskanje modrosti, ki vliva pogum.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #39 - 20.08.2003 at 21:23:57
 
exorcist wrote on 20.08.2003 at 16:18:05:
Zakaj je ljubezen med partnerjema minljiva? V vecini res drzi to, ker se porocijo bolj iz seksualne privlacnosti in trenutne zaljubljenosti, zato pa je toliko razvez. Se pravi, da se par v jeseni zivljenja ne bo vec ljubil ali kako?  Undecided


Ljubezen med partnerjema ni minljiva, minljivo je delovanje v skladu z njo. jest mam en zanimiv razlog: strah pred ljubeznijo: pred višjim nivojem intimnosti, povezanosti...pred Iti/Biti naprej.
koky, če se poročijo iz seksualne privlačnosti ali trenutne zaljubljenosti, se še vedno lahko ljubijo v jeseni življenja. Celo seksualna privlačnost lahko traja do tedaj. (Tko da ne "prelagajmo vsega bremena" na Ljubezen  Grin Wink)
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #40 - 20.08.2003 at 21:45:17
 
Smiley
odgovor aryanu na vprašanje:

stojchi,

ljubezen, o kateri si zgoraj govoril, in ki jo ti dozivljas, je trajna, vecna, torej neomejeno in brezpogojno izpolnjujoca?

Če ti odgovorim z DA, ali boš zaradi tega ti bolj srečen?

Ali boš zato verjel moji besedi?

Če ji nisi do zdaj, zakaj bi ji potem od zdaj naprej?

Samo zato, ker sem jaz tako tu napisal?

Pomisli, ali bi jaz lahko napisal zgornjo pesem

in vse ostalo kar sem tu in na pozitivkah napisal,

če taga, kar sem napisal ne bi zares doživljal?

Zakaj in komu na čast bi to počel?

Če ti sam v svoji jasnosti ne ločiš zrna od plevela,

kdo ti lahko  pomaga pri tem?

Nasvet prijatelja, ki se mu o tem stanju zavesti niti ne

sanja?

Dokler sam ne boš res prišel do svoje notranje enosti,

na žalost o tej ljubezni:

ki je trajna, vecna, torej neomejeno in brezpogojno izpolnjujoča,

ne moreš imeti niti najmanjšega pojma. Kiss

samo tvoj strah, tvoji dvomi in tvoje trpljenje,

te omejujejo od tega prekrasnega spoznanja,

kako se jih boš pa rešil, razen tebe, ne ve nihče,

je pa to ena od tvojih nalog, ki jih kot vsak človek imaš v

svojem življenju. Wink

in to sam zelo dobro veš, kot to ve prav vsak,

ki zdaj to bere, a ne? Kiss  




Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #41 - 20.08.2003 at 21:50:13
 
Quote:
Ljubezen med partnerjema ni minljiva, minljivo je delovanje v skladu z njo. jest mam en zanimiv razlog: strah pred ljubeznijo: pred višjim nivojem intimnosti, povezanosti...pred Iti/Biti naprej.
koky, če se poročijo iz seksualne privlačnosti ali trenutne zaljubljenosti, se še vedno lahko ljubijo v jeseni življenja. Celo seksualna privlačnost lahko traja do tedaj. (Tko da ne "prelagajmo vsega bremena" na Ljubezen  Grin Wink)


Ni res, ce bi se porocila zgolj iz seksualne privlacnosti verjemi mi, da bi slej ko prej prislo do nesoglasij in sporov, se mrtvega ne bi mogla prenasat drug drugega.
Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #42 - 20.08.2003 at 21:55:38
 
stoychi wrote on 20.08.2003 at 21:45:17:
Smiley
odgovor aryanu na vprašanje:

stojchi,

ljubezen, o kateri si zgoraj govoril, in ki jo ti dozivljas, je trajna, vecna, torej neomejeno in brezpogojno izpolnjujoca?

Če ti odgovorim z DA, ali boš zaradi tega ti bolj srečen?

Ali boš zato verjel moji besedi?

Če ji nisi do zdaj, zakaj bi ji potem od zdaj naprej?

Samo zato, ker sem jaz tako tu napisal?

Pomisli, ali bi jaz lahko napisal zgornjo pesem

in vse ostalo kar sem tu in na pozitivkah napisal,

če taga, kar sem napisal ne bi zares doživljal?

Zakaj in komu na čast bi to počel?

Če ti sam v svoji jasnosti ne ločiš zrna od plevela,

kdo ti lahko  pomaga pri tem?

Nasvet prijatelja, ki se mu o tem stanju zavesti niti ne

sanja?

Dokler sam ne boš res prišel do svoje notranje enosti,

na žalost o tej ljubezni:

ki je trajna, vecna, torej neomejeno in brezpogojno izpolnjujoča,

ne moreš imeti niti najmanjšega pojma. Kiss

samo tvoj strah, tvoji dvomi in tvoje trpljenje,

te omejujejo od tega prekrasnega spoznanja,

kako se jih boš pa rešil, razen tebe, ne ve nihče,

je pa to ena od tvojih nalog, ki jih kot vsak človek imaš v

svojem življenju. Wink

in to sam zelo dobro veš, kot to ve prav vsak,

ki zdaj to bere, a ne? Kiss  






Stojchy prides mi naprej kot Rode, ker vedno napises odgvor v verzih. Tudi Rode vedno govori v strogih cerkvenih nagovorih. Tudu pri spoznanju Boga ne soglasam s tabo, to ni sebicen individualni podvig v kar verjames ti. Boga je Jezus spoznal v socloveku, v usmiljenju, pomagal je ljudem, ozdravljal bolne... V razdajanju najdes Boga, v ljubezni do bliznjega, v zrtvovanju. Dokoncno se ga ne da nikoli spoznati, lahko ga intuitivno "tipamo", to je pot, ki traja do smrti. Lahko si samo nasel mogoce zadovoljstvo ali pa notranji mir, pa to mesas z necim drugim?
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #43 - 20.08.2003 at 22:07:42
 
Bolje biti pijan nego glup   Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #44 - 20.08.2003 at 23:16:49
 
Smiley
odgovor exu Grin

1.Glede cerkve in cerkvenih nagovorov nimam pojma, ker izhajam iz komunistične družine in cerkvenih stvari ne poznam niti od daleč. Grin

2. o čem ti soglašaš, ali ne ni predmet tega topika. Ljubezen, ali Bog je stvar čutenja dragi moj ex in ti to dobro veš, pa se sprenevedaš ,a ne,
razen če te je tvoj Bog tako kaznoval, da tega ne moreš čutiti a ne?  Kiss

3. Če čutiš ljubezen do nekoga, ali ti je potrebno v to verjeti? Če res moraš ubogi ex, to samo pomeni, da ne ljubiš a ne? Kiss

4. O kakšnem sebičnem individualnem pogledu govoriš?,
Izključno samo o svojem, ker mojega na žalost ne moreš poznati, a ne?  Kiss

5. Vsako spoznanje je nad vsemi verjetji, zato meni ni treba v Boga verjeti, ker ga na svojo srečo in njegovo milost kadarkoli hočem lahko doživljam znotraj sebe.  Kiss

6. kvasiš hude neumnosti, ko praviš, da je Jezus spoznal Boga v sočloveku bla, bla, bla... Tongue

7. On je med drugim rekel: "Jaz sem pot in sem resnica... " Kiss
kar ni nič drugega kot sam Bog, a ne? Kiss
Resnica in pot je Bog. Kiss Amen. Kiss

Med drugim je tudi rekel: "Kakor je Oče v meni, tako sem jaz v njem" Kiss

oj ex, le kje je tvoj Oče, v tvojih oblakih al kje? Grin

torej ex samo nekaj nakladaš, ugibaš in trosiš neumnosti Grin

8. Ko trdiš, da se Boga dokončno ne da spoznati je to točno tako kot bi ti trdil, da se samo zato, ker ti ne znaš plavati, plavati v resnici ne da, pa se da pa še kako. Kiss

9. Ti samo "tipaj" ex do svoje smrti Shocked,
če se boš pa prej naveličal, boš pa že našel pravi naslov za svoje notranje Božje Kraljestvo a ne? Kiss
in ti ne bo treba več mešati svojega nezadovoljstva in nemira z drugim, a ne? Roll Eyes Kiss Kiss Kiss

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7