Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12
(Read 39281 times)
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #30 - 16.07.2003 at 14:53:08
 
natural wrote on 16.07.2003 at 14:16:33:
Mind,aryan,kako pa je postal bog vse to?Priporocam da si ogledata principe ki so nam do sedaj poznani iz kvantne mehanike.

tko kot ti nam nekaj predlagas, tko lahko tudi mi tebi.

za vsako spoznanje je potreben trud. in ce bos hotel spoznati Boga, ki prezema vse, in je hkrati Oseba bos moral dat nek trud za to, tko kot bi ga mogli mi, ce bi hotl razumet principe kvantne mehanike.

Quote:
Verjamem(torej ne vem), da so vse moci v cloveku.Tako mi kazejo moje izkusnje(to vem).

no, jaz pa pravim da niso ciz vse. tud ce bi ze prevzeli, da mas ti vse moci v sebi, do njih ocitno ne mors dostopit in jih uporabljat izkljucno po svoji volji, torej si spet nekje sibek.

ce pa imas vse moci in lahko do njih izkljucno po svoji volji tudi dostopis, pa bi lahko kadarkoli, in kjerkoli naredu karkoli. pa lahko?

Bog to lahko, ti pa ne. je ze razlika med tabo in Njem. ce pa v Boga ne verjames, bos mogu pa predlozit dokaze o tem nam, se bolj pa sebi, zakaj je temu tako in kako si prisel do takih zakljuckov.

Quote:
Zal vidim da vase predstave o bogu niso pravzaprav vase temvec povzete iz ved,drugih knjig ali pa kulturnih vzorcev.

Boga lahko spoznas le, ce se ti on razodene. izkljucno s svojim trudom ga ne mors. eden izmed nacinov da se on nardi dostopnega nam je ta da v tem svetu manifestira vede. v vedah bos nasu teoretski koncept, prakso in tud rezultat spoznavanja sebe in Boga, ter medsebojenga odnosa. tko da je najboljs da se mal izobrazis v tem in skozi prakso tud kaksno stvar sam spoznas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #31 - 16.07.2003 at 17:14:02
 
natural:

če sem te pravilno razumel, ti predpostavljaš, da smo mi, ljudje, individualne duše nekakšni Bogovi, in da ne potrebujemo nikogar drugega za naše zadovoljstvo

hkrati priznavaš, da imamo v sebi "potencial" Boga, pa vendar ga ne znamo oz. ne zmoremo izkoristit

praviš celo tudi, da se lahko individualna duša po svoji "volji" odloči za svoj ne/obstoj

mene zdaj zanima, kako naj jaz po svoji "volji" brez nekoga drugega, torej sam, zaživim izpopolnjeno, torej takšno življenje kjer bom imel in občutil (trajno) ljubezen (in posledično mir), vse to brez vmesnih prekinitev

natural, že vsakodnevni pojav na nebu (sonce) ti kaže, da mi sami zmoremo zelo malo

govoril si o nekih "egotih", ki naj bi pisali svete spise, po moje je glih nesprijaznjenje z lastno odvisnostjo, podrejenostjo, itd....eden največjoh egotov kar jih  je človek zmožen sproducirat v svojem umu

in prav to postavljanje v vlogo vrhovnega uživalca tega sveta je verjetno najtežje opustit (Miro bi rekel, ne potrebujem nobene bergle  Wink )

Quote:
Menim da je edini cilj bivanja razvoj individualne duse.


ti razlikuješ sebe in individualno dušo ?

tudi individualna duša je nespremenljiva, večna, in večno podrejena

kako bi pa ti razvijal "svojo individualno dušo" ? z svojim umom ?

ne razumem najbolj




LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #32 - 16.07.2003 at 18:12:32
 
Quote:
Bog je nad vplivom materialnega casa. materialni cas je ena izmed njegovih energij/potenc, ki jo ima on pod popolno kontrolo. torej on je vedno bil, vedno je in vedno bo, vseveden, vseprisoten, vsemogocen, neomejen, neodvisen, in tudi popolnoma blazen.

od tuki dol to definitivno tako zgleda ...

kako pa to zgleda tm gor ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #33 - 17.07.2003 at 06:13:51
 
Smiley

Č U T E N J A

Ne vidiš notranje svetlobe,

dokler le tavaš v svoji temi,


Ne začutiš notranjega neba,

dokler je vse kar se tiče Boga,

usmerjeno ven, samo zunaj tebe,

stvar tvojega smešnega ugibanja,


Kraljestvo Čutenja, čutenja,

so stvar živega človeka,

to srce je božji hram,

ki ne potrebuje tvojih teoretskih dram

in dokler ga ne boš začutil,

boš ostal samo vernik

mrtvega, zunanjega,

po tvoji podobi namalanega Boga.  Grin


Realizacija Boga je

zgolj, povsem in samo

stvar tvojega čutenja. Wink

Kdaj, če ne zdaj? Roll Eyes Kiss
Back to top
« Last Edit: 17.07.2003 at 12:01:48 by stoychi »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #34 - 17.07.2003 at 08:42:46
 

mind wrote on 16.07.2003 at 17:14:02:
natural:
če sem te pravilno razumel, ti predpostavljaš, da smo mi, ljudje, individualne duše nekakšni Bogovi, in da ne potrebujemo nikogar drugega za naše zadovoljstvo

O tem ali smo ali nismo individualne duse se najbrz ne splaca razpravljati.Da,potrebujemo se marsikaj drugega za nase zadovoljstvo,vendar ne vem ce bo vedno tako.Postati eno z bogom, kar ucijo sveti spisi pomeni postati bog sam.Vendar se je treba najprej razviti tako dalec.Ce ves za njegov obstoj se ne pomeni da si na njegovem nivoju ali pa da si zakljucil svoje poslanstvo.
mind wrote on 16.07.2003 at 17:14:02:
natural:
hkrati priznavaš, da imamo v sebi "potencial" Boga, pa vendar ga ne znamo oz. ne zmoremo izkoristit

Seveda ga ne znamo.Ce bi ga znali ne bi bili tukaj in se ucili kajneda?mind wrote on 16.07.2003 at 17:14:02:
natural:
praviš celo tudi, da se lahko individualna duša po svoji "volji" odloči za svoj ne/obstoj

To pravim zaradi koneteksta svobodne volje.
mind wrote on 16.07.2003 at 17:14:02:
natural:
mene zdaj zanima, kako naj jaz po svoji "volji" brez nekoga drugega, torej sam, zaživim izpopolnjeno, torej takšno življenje kjer bom imel in občutil (trajno) ljubezen (in posledično mir), vse to brez vmesnih prekinitev

Odloci se  Smiley Poglej nihce ti ne bo pomagal narediti zadnjega koraka.Namesto tebe se jaz ne morem veseliti ali biti miren.Postati moras zadovoljstvo,mir in podobno.
mind wrote on 16.07.2003 at 17:14:02:
natural:
natural, že vsakodnevni pojav na nebu (sonce) ti kaže, da mi sami zmoremo zelo malo

Kazejo nam kaj lahko zmoremo. Wink

mind wrote on 16.07.2003 at 17:14:02:
natural:
govoril si o nekih "egotih", ki naj bi pisali svete spise, po moje je glih nesprijaznjenje z lastno odvisnostjo, podrejenostjo, itd....eden največjoh egotov kar jih  je človek zmožen sproducirat v svojem umu

Kaksen ego ima potem sele bog... Shocked Pomisli kako pa so nastali sveti spisi ki naj bi se jim priklanjal.Ce se ne motim v glavah ljudi in pod rokami ljudi.Ce so drugi spoznali njihovo resnico bom pa tudi jaz nasel svojo saj le ta pripada vsem in ne samo izbrancem saj vsi zivimo v njej.

in prav to postavljanje v vlogo vrhovnega uživalca tega sveta je verjetno najtežje opustit (Miro bi rekel, ne potrebujem nobene bergle  Wink )
NE VRHOVII UZIVALEC JAZ SEM VRHOVNI SPREJEMNIK INFORMACIJ NA TEM SVETU

ti razlikuješ sebe in individualno dušo ?
JAZ SEM DUŠA
tudi individualna duša je nespremenljiva, večna, in večno podrejena
MORDA JE FIKSNO OGRODJE ALI PA VSAJ PRINCIPI NA KATERIH TEMELJI NJENA ZGRADBA NIKAKOR PA NISO FIKSNE INFORMACIJE, KI JIH NOSI POSAMEZNA DUŠA

kako bi pa ti razvijal "svojo individualno dušo" ? z svojim umom ?
SVOJO DUSO RAZVIJAS Z ZIVLJENJEM.(IZKUSNJAMI).TO POCNE VSAK KI ZIVI.PA NAJ BERE VEDE, SV.PISMO,KORAN,RAZISKUJE NARAVNE POJAVE,PISE POSTE NA SVET POGOVOROV,SPI,SEKSA,LJUBI,SOVRAZI....
ne razumem najbolj
SAJ BOS, SICER PA TUDI SEM NE NAJBOLJE Wink



LP

[/quote]
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #35 - 17.07.2003 at 08:52:48
 
Quote:
Aryn, tudi tebe sprašujem, kje je tvoj bog ?

Bog je vseprisoten.

Quote:
Si ga videl, opiši ga, pa ne iz vedskih knjig, opiši svoje videnje boga, takšnega kot se ti je prikazal.

ko sem pogojen, torej se zmotno poistovecam z materijo itd. mam v tem stanju bolj sibko zmozne instrumente zaznave. ce pogledamo nasa cutila bomo hmal ugotovil da so nepopolna. in tud raznorazni sklepi v umu, ugibanja, spekulacije so nepopolne, ker so informirana spet od teh cutil in so spet nepopolna. s temi nepopolnimi cutili mi ne mormo zaznat, spoznat ali videt Boga. Bog se razkrije v meditaciji osebam, ki imajo cisto in iskreno srce.

tisti svetniki ki so realizirali Boga, sebe in medsebojni odnos z Njem, so nam "zapustili" opise, in navodila kako naj tudi mi sami realiziramo in "vidimo" Boga in kaksna je korist od take realizacije. ti zapiski opisov in navodil kako spoznat Boga so Vede. in, ker sem jaz se vedno zelo pogojen, se zaenkrat zanasam vecinoma na opise Boga iz Ved in besed realiziranih svetnikov prejsnega in danasnjega casa, in po svojih zmoznostih sledim njihovim navodilom.

ce te bolj podrobno zanima zakaj ravno Vede in svetniki, ki sledijo tem navodilom, mas na "splosno, aktualno..." v topiku "kdo smo?" na 10ti strani napisan o tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #36 - 17.07.2003 at 08:55:35
 
natural wrote on 17.07.2003 at 08:42:46:
Da,potrebujemo se marsikaj drugega za nase zadovoljstvo,vendar ne vem ce bo vedno tako.Postati eno z bogom, kar ucijo sveti spisi pomeni postati bog sam.Vendar se je treba najprej razviti tako dalec.

a lahko nekak podpres tole tvojo zgornjo trditev s citati iz svetih spisov, katerihkol?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #37 - 17.07.2003 at 09:28:16
 
natural wrote on 17.07.2003 at 08:42:46:
Da,potrebujemo se marsikaj drugega za nase zadovoljstvo,vendar ne vem ce bo vedno tako.



Mislil sem predvsem če potrebujemo nekoga. Ali pa si tudi ti eden izmed tistih, ki pravijo, da je ljubezen možno prizvest kar sam, brez drugega udeleženca ?


Quote:
Postati eno z bogom, kar ucijo sveti spisi pomeni postati bog sam.Vendar se je treba najprej razviti tako dalec.


he,he, to je ta egoboost o katerem sem govoril v prejšnjem postu.

nobeni sveti spisi ne govorijo, da lahko Mi postanemo On, sploh pa ne Vedski spisi, in tudi ne Jezus

spisi oz. pooblaščeni predstavniki Boga, govorijo samo o tem, kakšen je naš odnos z Njim in kako naj delujemo, da ne bomo delovali v nasprotju z tem večno vzpostavljenim odnosom, kar nam prinaša (vsaj na dolgi rok) samo trpljenje

če se jaz enačim z Njim, kako je potem možno  razviti ljubezen do Njega.....egoboost ? ljubim samega sebe ? ljubim praznino ?  verjetno ne

pomembna je ljubezen in to ti tud "zemeljska" ljubezen med npr. moskim in žensko nakazuje....nakazuje kaj te lahko izpopolni

ampak res izpoplni te nepogojena ljubezen, ljubezen do Boga, in ne ljubezen do sebe, ali "zrenje" v praznino


Quote:
JAZ SEM DUŠA


ko se tega res zavedaš, potem začneš iskati načine oz. aktivnosti, po katerih boš zadovoljil sebe, dušo in ne svoje telo, ker duša, kot princip večnosti je lahko izpoplnjena le v ljubezni z večnim in ne minljivim principom  Smiley


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #38 - 17.07.2003 at 09:49:43
 
Aryan,Bhagavad gita je bila moja prva knjiga, ki sem jo prebral o duši, duhovnosti ipd.Pravzaprav druga saj sem najprej bral Zivljenje izvira iz zivljenja.Takrat sem bil star nekje med 11 ali 12 let.Vse skupaj se mi je zdelo kot dolgocasna pravljica, ki je na trenutke postala zanimiva.Seveda nisem sploh vedel kaj tocno je ta knjiga in kaksen pomen ima v nasem svetu.Pa tudi razumel je nisem skoraj nic Sad Prav dobro se spominjam, kako sva ju z mojo materjo kupila v maksiju od nekega clana drustva za zavest krišne.In kaksen obraz je imela moja mati, ko jo je placevala in ko sva se pogovarjala z gospodom v oranžni halji Grin Grin.
Sicer pa mi je moj dedek  kasneje razlagal pomene iz knjige tako da sem se naucil marsikaj novega.Tudi danes jo imam doma na polici in priznam, da jo prebiram saj mi daje dovoljsno spodbudo da omogoca marsikatero zanimivo vprasanje,odgovor primerjavo.Zal pa se vedno pravim da je knjiga vendarle malce dolgocasna... Undecided
Kar se prakse tice verjemi, da mi je ne manjka ali pa vsaj verjemi, da nisem brez nje.Vendar si nisem zadajal dolocenih ciljev zaradi zascite pred avtosugestijo(kot da je to mogoce Grin) predevsem pa, da bi nekako res bilo spoznanje samospoznanje.Moja spoznanja se ujemajo z nekaterimi spoznanji drugih ljudi, ki so to poceli se malo bolj zavzeto in na njih se opiram.Ceprav gre tu bolj za sodelovanje kot pa sledenje idejam.Prav tako se opiram na znanost.Ala Kononenko Igor.Vendar ne fanatično saj dobro vem da vedo znanstveniki vsak dan manj namesto vec...Imam pa pravilo da nicesar ne zavrnem preden ne poizkusim in cetudi sam mislim, da je sranje to se ne pomeni da je npr.tudi zate sranje.Spoznal sem namrec da ni dolocene poti, ki bi bila pravilna(ampak a ni to ze floskula   ???) temvec vse nekam vodijo vendar na razlicne pozicije, ki pa ne zahtevajo, da si tam temvec ti je dano svobodno odlocanje kaj in kako bos pocel.Cetudi se torej nekdo odloci, da bo delal sebi v skodo(npr. s tem, da jo dela drugim) si je pac izbral tako pot in bo nosil posledice, kot so npr.trpljenje,neobstoj,stagnacija, ki jo vesolje ne podpira.Razen ce pogledamo stagnacijo z druge perspektive.Ampak to je pa ze druga štorija pa predolga za tukaj.Sicer pa opazujte in videli boste.
Aryan se nekaj. Vede so izredno zanimive tudi iz vidika znanosti.Morda bi tudi svoj pogled na zapisane crke vsaj nekje spremenil ce bi dobil se kako razlago ved, kot ti jo dajejo tvoji kompetentni ucitelji.Ampak samo morda.
Glej ne bom ti skakal v zelje ter ti nabijal o vedah o katerih ves ogromno jaz pa tako malo.Razumi samo to da moja spoznanja izhajajo iz opazovanja(vem, vem imamo nepopolna cutila Smiley )zivljenja taksnega kakrsno je  Wink.Ali bolje karksnega vidim sam.Da, pri tem uporabljam svoj razum vendar ga vodi moja zavest.To itak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #39 - 17.07.2003 at 10:14:53
 
mind wrote on 17.07.2003 at 09:28:16:
Mislil sem predvsem če potrebujemo nekoga. Ali pa si tudi ti eden izmed tistih, ki pravijo, da je ljubezen možno prizvest kar sam, brez drugega udeleženca ?

NE NISEM.

he,he, to je ta egoboost o katerem sem govoril v prejšnjem postu.

nobeni sveti spisi ne govorijo, da lahko Mi postanemo On, sploh pa ne Vedski spisi, in tudi ne Jezus
JAZ IN OČE SVA ENO.(JEZUS) POGLEJ CE SE KAPLJA ZLIJE Z OCEANOM KAJ POSTANE?
spisi oz. pooblaščeni predstavniki Boga, govorijo samo o tem, kakšen je naš odnos z Njim in kako naj delujemo, da ne bomo delovali v nasprotju z tem večno vzpostavljenim odnosom, kar nam prinaša (vsaj na dolgi rok) samo trpljenje
BOG NE POTREBUJE PREDSTAVNIKOV NIKJER V STVARSTVU
če se jaz enačim z Njim, kako je potem možno  razviti ljubezen do Njega.....egoboost ? ljubim samega sebe ? ljubim praznino ?  verjetno ne
TI SI INDIVIDUM KI JE NASTAL IZ PRAVZROKA(BOGA).NASTAL SI ZATO DA SE RAZVIJES DO SKRAJNOSTI CEPRAV SUMIM DA MEJE NITI NI.SAMO TAKO BOS IZPOLNIL NJEGOVA PRICAKOVANJA, CEPRAV JE TO MALO PUHEL IZRAZ.KO GOVORIS O LJUBEZNI, KAKO KVALITETEN PA JE TVOJ ODNOS Z DEKLETOM, KI JE STARA NPR.2 LETI?ALI PA Z NEKOM, KI  INTELEKTUALNO ALI CUSTVENO MOCNO ZAOSTAJA ZA TEBOJ?MENIM DA JE SE BOLJSA PRIMERJAVA TA DA SAM SEBE PRIMERJAM Z VIRUSOM BOGA PA S CLOVEKOM.KAKSEN ODNOS IMAVA CE SE SE POGOVARJATI NE MOREVA?
pomembna je ljubezen in to ti tud "zemeljska" ljubezen med npr. moskim in žensko nakazuje....nakazuje kaj te lahko izpopolni
MED DRUGIM.SE STRINJAM
ampak res izpoplni te nepogojena ljubezen, ljubezen do Boga, in ne ljubezen do sebe, ali "zrenje" v praznino
IZPOLNI TE SAMOSPOZNANJE KVALITETEN ODNOS.TA PA NE MORE OBSTAJATI MED RAZLICNIMI NIVOJI.


ko se tega res zavedaš, potem začneš iskati načine oz. aktivnosti, po katerih boš zadovoljil sebe, dušo in ne svoje telo, ker duša, kot princip večnosti je lahko izpoplnjena le v ljubezni z večnim in ne minljivim principom  Smiley


LP

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #40 - 17.07.2003 at 10:18:16
 
natural wrote on 17.07.2003 at 09:49:43:
Aryan,Bhagavad gita je bila moja prva knjiga, ki sem jo prebral o duši, duhovnosti ipd.

pol pa jo se enkrat preberi. zihr bos zdej lahko vec razumel kot si takrat, pa se marsikej se ti bo posvetil na novo. gita ni knjiga ki jo preberes enkrat in mislis da ves kaj je v njej. preberi jo se enkrat in bos vidu kolk bos prijetno presenecen.

Quote:
Razumi samo to da moja spoznanja izhajajo iz opazovanja(vem, vem imamo nepopolna cutila Smiley )zivljenja taksnega kakrsno je  Wink.Ali bolje karksnega vidim sam.Da, pri tem uporabljam svoj razum vendar ga vodi moja zavest.To itak.

no pol pa itak ni problem, ce je res tako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #41 - 17.07.2003 at 10:31:47
 
Mind, kar se pa ega tice, je ogromen ego misliti da imas lahko z bogom nekaksne ljubezenske  odnose se preden si mu dorasel.Grdo pa je govoriti o neki podrejenosti njemu.Vsaj meni je in ce obstaja taksen bog ne zelim imeti z njim nobenega odnosa.Z njim bom frend ne pa njegov suzenj.Saj ne zahtevam veliko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #42 - 17.07.2003 at 10:36:32
 
natural wrote on 17.07.2003 at 10:31:47:
Grdo pa je govoriti o neki podrejenosti njemu.

mi smo vecno podrejeni Bogu. taka je vecno vpostavljena resnica. resnica boli le tiste ki se radi kopajo in utapljajo v lazi/iluziji. in resnica je zelo sladka za tiste ki so iskreni.

Quote:
Vsaj meni je in ce obstaja taksen bog ne zelim imeti z njim nobenega odnosa.

tko al tko ga ze mas, le zavedas se ga se ne cist direktno. indirektno pa ga lahko kadarkol ze zdej opazis.

Quote:
Z njim bom frend ne pa njegov suzenj.Saj ne zahtevam veliko.

pravi ljubeci prijatelji zrtvujejo sebe in svoj interes za dobrobit svojega prijatelja. temu se rece ljubezen. vsaka ljubezen temelji na zrtvovanju. in tak prijateljski odnos imas lahko z Bogom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #43 - 17.07.2003 at 10:50:34
 
Aryan saj vem kaj hoces povedati.Toda ne bos me preprical.Ljubezen ni samo, ce sploh je, zrtvovanje. Ljubezen je sprejemanje ter spoznavanje ter se 100 drugih svari.Ceprav ne more nihce opisati ljubezni razen prakse.Za takega boga kot mi ga ti opisujes enostavno ne najde nobenega razloga smisla, razumska razlaga pa je zelo šibka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #44 - 17.07.2003 at 11:02:37
 
natural wrote on 17.07.2003 at 10:50:34:
Toda ne bos me preprical.Ljubezen ni samo, ce sploh je, zrtvovanje.

pol pa se mal bolj opazuj in bodi bolj pozoren.

Quote:
Ljubezen je sprejemanje...

ce pravis da je ljubezen sprejemanje, to pomen da mora nekdo drug nekaj dajati. dajati = zrtvovati. ljubezen ni nikol enostranska ampak dvostranska. ljubezen je sprejemanje in dajanje/zrtvovanje.

Quote:
Ceprav ne more nihce opisati ljubezni razen prakse.

res je. vemo pa tud iz prakse da je obcutenje ljubezni prijetno in izpolnjujoce. kadar pa govorimo o brezpogojni ljubezni, pa to pomen da ne sme bit pogojena niti s casom. vse oblike zacasne ljubezni nas ne morjo v koncni fazi izpolnit, in te neizpolnitve/trpljenje nas indirektno potiska v smeri iskanja brezpogojne, vecne ljubezni.

Quote:
za takega boga kot mi ga ti opisujes enostavno ne najde nobenega razloga smisla, razumska razlaga pa je zelo šibka.

to je zato, ker je Bog neomejen in vsemogocen, nas razum in nepopolna cutila pa omejena. Boga lahko spoznas le z primernim instrumentom zaznave, to je tvoja dusa. kolk pa se mi res zavedamo in delujemo iz duse pa se kaze v stopnji nase iskrenosti in poniznosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12