Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12
(Read 39312 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #15 - 16.07.2003 at 09:05:36
 
Quote:
Ti verjameš v boga, kot prej, opiši ga, kakšen je ?
Kaj je zate čista ljubezen in milost, to ni bog, to je ljubezen in milost in kaj je potem bog ?

Wink


Eh, kdaj drugič. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #16 - 16.07.2003 at 10:13:24
 
Quote:
Tud jaz sem dojela prvi post. Roll Eyes Vsekakor pa je to tvoja in Mirova le prehodna faza. Saj ni dokončno stanje ta gnev do gluposti in s tem zanikanje Boga. Le pustita si pretresti korenine. Jaz verjamem v Boga. Zame je čista ljubezen in milost.


Hvala, ker si tako pokroviteljska do mene. Nikoli pozabil.
Komaj čakam, da bom dosegel tvojo stopnjo duhovnega razvoja.

-----------------------

Ostalim prepričanim verovalcem v boga pa samo to:
Imejte svojega boga, nihče vam ga noče vzeti. Ni pa treba biti zato živčen in agresiven. Če vi lahko tako vehementno trdite eno, se vam ni treba razburjati, če nekdo enako vehementno trdi nasprotno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #17 - 16.07.2003 at 10:18:30
 
Quote:
Ostalim prepričanim verovalcem v boga pa samo to:
Imejte svojega boga, nihče vam ga noče vzeti.

mogoce ga pa kdo hoce tebi ponuditi in dati?

ce obstaja nekdo o komur je koristno vedeti ali ga spoznati, zakaj bi se temu izogibal? na podobn nacin se bolan otrok izogiba (iz strahu ponavad) vzemanju zdravila. je odklanjanje zdravila na dolgi rok koristno zanj? mu bojo "socutni" starsi to dopustili?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #18 - 16.07.2003 at 10:19:06
 
Quote:
Hvala, ker si tako pokroviteljska do mene. Nikoli pozabil.
Komaj čakam, da bom dosegel tvojo stopnjo duhovnega razvoja.


Ni za kaj Miro. Smiley
Strpnost in potrpljenje je, kar se moramo vsi naučit. Smiley Zato le počasi. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #19 - 16.07.2003 at 11:25:20
 
Quote:
ime bog je sinonim za nas, da vemo o čem se menimo in sedaj ti meni povej, kakšen je ta tvoj bog v katerega verjameš ?


Ti verjameš v boga, kot prej, opiši ga, kakšen je ?

Wink



Mi nismo Bog in nikoli nismo bili in nikoli ne bomo. A je lahko Bog neveden, omejen, odvisen... ?

Kreden ozri se malo naokoli in povej ali je po tvoje vse to kar vidiš, produkt naključja ? Ali je nekdo vse to ustvaril ?

p.s.

če Boga ne vidiš (tako kot. npr. radijskih valov) še ne pomeni da ga/jih ni  Smiley



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #20 - 16.07.2003 at 11:28:11
 
Spet ta klasicna bolezen imenovana neznanje.Roko na srce ali komu od vas verjetje ali neverjetje v boga koristi ali skoduje.Dolgorocno seveda.Itak vsak v nekaj verjame, pa cetudi je to le to, da se bo jutri zjutraj zbudil.Trditi karkoli o bogu je  ugibanje, saj ga ni nihce videl ali zacutil(tisto kar pravite glede obcutka, da ste zacutili Njega,da veste ipd.ni relavantno je zgolj dolocena izkusnja in morda ni prava ali dokoncna).To pa se ne pomeni da ga ni.Vem da bom mogoce napaden zaradi tega ampak j..ga. Smiley
Mislim, da je bolj vazno od tega ali priznavamo pravzrok ali ne, da se poskusamo priblizati nasim skrajnim mejam po domace, da se razvijamo v vse smeri, ki nam v danem trenutku pomenijo veliko, oziroma da razvijamo svojo individualno naravo.Prepricam sem da je pravzroku vseeno, ce verjamemo vanj ali ne.Je pa koristno za vse  posameznike, da se socijo z zivljenjem ter spoznajo sebe ter svoje mesto v stvarstvu.Nekateri za to potrebujejo nic nekateri pa miljone let.Tako pac je in tako je prav saj edino tako nastane celota moznosti.Vseobseg.Bog.VSE.
Moje mnenje je, da imajo neverniki ter verniki oboji prav.Da potrebujemo oba ekstrema da najdemo sredino.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #21 - 16.07.2003 at 11:34:52
 
mind wrote on 16.07.2003 at 11:25:20:
Mi nismo Bog in nikoli nismo bili in nikoli ne bomo. A je lahko Bog neveden, omejen, odvisen... ?


Ali je bil bog vedno vseveden,neomejen,neodvisen?Ali pa se je razvil v to kar je in se se razvija?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #22 - 16.07.2003 at 11:35:10
 
Men je smešna plat verovanja to, da eni pravijo in mislijo ter celo verjamejo, da ne verjamejo. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #23 - 16.07.2003 at 11:37:00
 
Quote:
Ostalim prepričanim verovalcem v boga pa samo to:
Imejte svojega boga, nihče vam ga noče vzeti. Ni pa treba biti zato živčen in agresiven. Če vi lahko tako vehementno trdite eno, se vam ni treba razburjati, če nekdo enako vehementno trdi nasprotno.


miro, kdo se pa razburja? Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #24 - 16.07.2003 at 11:47:50
 
kreden.

poglej. mislim, da sem tvoj prvi post razumel. kar se tiče boga in njega opis. a se hecaš?

kot sem rekel, boga imaš v sebi. veruješ lahko v ljubezen, poštenje, družino....itd, več načinov je, da v nekaj veruješ.

če misliš, da harry misli na onega strica z dolgo belo brado, ki se vozi po nebesih, potem me nisi razumel.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #25 - 16.07.2003 at 11:50:02
 
Quote:
miro, kdo se pa razburja? Wink


Se mi je kar zdelo, da bo kdo to vprašal. Malo preberi, pa boš začutil živčni ton.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #26 - 16.07.2003 at 11:55:12
 
natural wrote on 16.07.2003 at 11:34:52:
Ali je bil bog vedno vseveden,neomejen,neodvisen?Ali pa se je razvil v to kar je in se se razvija?

Bog je nad vplivom materialnega casa. materialni cas je ena izmed njegovih energij/potenc, ki jo ima on pod popolno kontrolo. torej on je vedno bil, vedno je in vedno bo, vseveden, vseprisoten, vsemogocen, neomejen, neodvisen, in tudi popolnoma blazen.

razlika je v individualnih dusah (nas) ki smo le delcek ene izmed njegovih potenc, in na nas lahko vpliva njegova druga/zunanja potenca iluzija/maya v obliki materialnega prostora in casa.

ko se mi po svobodni volji (ki potrebna za ljubezen, ker vemo da ljubezen ne pozna prisile) obrnemo stran od sonca/boga (svetlega, toplega, zivljenja in zadovoljstva dajajocega) vidimo samo senco (temno, mrzlo, mrtvo, brez zadovoljstva, tesnobo) in se zacnemo zmotno poistovecat z materijo (materialni prostor, cas), in seveda minljivost v obliki ponavljajocega kroga rojstev in smrti.

ce se obrnemo spet nazaj k njemu bomo spoznal naso vecno originalno naravo in dolznost kot vecni sluga Boga, in le na ta nacin se lahko sami sebe tudi dokoncno spoznamo, dokoncno spoznamo Boga in nas vecni medsebojni odnos, ki daje neskoncni mir, znanje in zadovoljstvo.

Bog je energetik/substanca, ki ima neomejeno energij/potenc. energetika in energije ne mormo nikoli razdruzit, torej sta ENO, pa vednar sta hkrati razlicno. npr. ognja ne mormo nikol razdruzit od svetlobe in toplote, pa vendar svetloba in toplota nista ogenj.

za ljubezen potrebujemo dva, ki se zdruzita v ENO (v interesu) a hkrati ostajata DVA individuma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #27 - 16.07.2003 at 11:57:35
 
Quote:
Se mi je kar zdelo, da bo kdo to vprašal. Malo preberi, pa boš začutil živčni ton.


Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #28 - 16.07.2003 at 11:57:43
 
natural wrote on 16.07.2003 at 11:34:52:
Ali je bil bog vedno vseveden,neomejen,neodvisen?Ali pa se je razvil v to kar je in se se razvija?



Bog je večno takšen, kakršen je. Vseprisoten, neodvisen, vseveden,....itd.itd.

In tud naš odnos z Njim je večen. Mi smo večno njemu podrejeni in od njega odvisni, in sicer v tem smislu, da Mi rabimo njegovo milost (ki jo je vsakemu iskrenemu in vdanemu) pripravljen dat, medtem ko On nas ne potrebuje.

Tako tud imamo (nam je dana) "svobodna volja", namreč v ljubezni (tudi do Njega) ne more bit prostora za prisilo. IN edini način, da izkoristimo naš potencial (zadovoljstva) je iskrena, ponižna in prostovoljna odločitev za služenje njemu v ljubezni. (brez da izgubimo svojo individualnost).



LP
 
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #29 - 16.07.2003 at 14:16:33
 
Mind,aryan,kako pa je postal bog vse to?Priporocam da si ogledata principe ki so nam do sedaj poznani iz kvantne mehanike.
Mene namrec ne zadovolji razlaga on je vecen in tako je pa pika.Dobro razumem pojem brezcasja,ceprav mnogi fiziki ne marajo uporabe termina neskoncno,saj pravijo da je to samo izgovor za neznanje.
Saj ne zanikam, da bog ni vse to kar pravita.Ostro pa zanikam to, da je to za nas pomembno, ter da sluzimo komurkoli razen sebi.In da, lahko bi rekli, da na ta nacin tudi bogu.Prav tako zanikam, da se bog vmesava v nase pocetje ter sodi.sodijo naravni zakoni,ki jih je morda postavil pravzrok.
Verjamem(torej ne vem), da so vse moci v cloveku.Tako mi kazejo moje izkusnje(to vem).
Menim da je edini cilj bivanja razvoj individualne duse.Zakaj?To je pa ze druga pesem.
Prav tako menim, da je kakrsna koli religija, ki te omejuje pri svojem duhovnem napredku v nasprotju z naravo stvarstva in da vodi v propad.
Verjamem, da se lahko dusa, ce to zeli, odloci za neobstoj,saj ima svobodno voljo.Po domace za vedno izgine.
In na koncu verjamem, da zivljenje ni tak kunšt, kot ga nekateri zelijo narediti.Ze, ce znas opazovati naravo, ter ljudi okoli sebe, se lahko veliko naucis o Resnici in ne potrebujes brati zapiskov drugih,ki jih je njihov ego ali neznanje sililo, da pisejo svete knjige, kot dejstvo in s tem naredijo nedejavne miljone ljudi.
Nedejavnost ima svoje posledice tako kot jih ima dejavnost.
Toda nobena stvar ni popolnoma koristna ali nekoristna.
Zal vidim da vase predstave o bogu niso pravzaprav vase temvec povzete iz ved,drugih knjig ali pa kulturnih vzorcev.
Sedaj se pa posteno vprasajmo; ali mi vsi, torej tudi jaz dejansko vidimo to, kar tu pisemo in trdimo drug drugemu?Ze iz tega, da se vsi ne strinjamo lahko potegnemo zakljucek, da ne dozivljamo vsi istih misli.(istega boga?)Pa ste se kdaj vprasali zakaj je temu tako?
Morda bi bilo bolj pametno poiskati kaj skupnega ali se bolje kaj novega.



lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12