Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 12
(Read 38938 times)
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
15.07.2003 at 08:24:11
 
Quote:
Nekdo je nekoč, nekje napisal . VSE JE LAŽ.
In imel je, ima in imel bo, prekleto prav.
VSE JE LAŽ.

kdo to? in kako to da se ti strinjas z njem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #1 - 15.07.2003 at 11:26:43
 
Quote:
Boga ni.

Kdor ne verjame, ta je sigurno duhovno popolnoma nerazvit.

....

Mi smo ljudje in delamo podobe nekakšnih bogov, božanstev v obliki človeka, ali vsaj človeku podobno stvorenje, če bi znale opice slikati bi narisale opičjastega boga in ta bi bil za njih svet in pravi, krave bi sigurno narisale podobo kravjega boga, sloni pa podobo slonskega boga in tako bi lahko našteval do neskončnosti.


Bravo, kretenček moj! Res si dobro napisal. Ljudje smo nagnjeni k temu, da tisto, česar ne razumemo, narišemo po svoji podobi.
Boga ni. Obstaja pa nekaj bistveno širšega, bolj neskončnega in bolj človeku nedoumljivega.
Boga ni, obstaja pa VSE.

Quote:
VSE JE LAŽ

Grin Grin Grin

Sve je sranje, osim pišanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #2 - 15.07.2003 at 11:40:01
 
Quote:
Boga ni.

mas kaksen dokaz za to?

Quote:
Obstaja pa nekaj bistveno širšega, bolj neskončnega in bolj človeku nedoumljivega. Boga ni, obstaja pa VSE.

kaksna pa je zate razlika med VSE in Bog?

ce je VSE cloveku nekaj nedoumljivega, kako lahko pol trdis da VSE ni Bog? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #3 - 15.07.2003 at 12:17:54
 
sicer se mi zdi prov škoda energije, pa naj bo ...

smo mel thread ki se je imenoval brez bogecov
pejd si ga prebrat ...

kdo si ti da boš sodil kdo je in kdo ni duhovno (ne)razvit ???

obstaja thread
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=display;board=general;num=104898...
ki ti lahko osvetli zakaj je bog bil tolk neumen, da je naredu kar je naredu, obstaja njih še več (planet alert ipd), pa si jih boš že poisku, če te seveda zanimajo odgovori.
maš tud na pozitivkah neki člankov na to temo, temo ki butastemu, vseskozi razmišljajočemu in neprestano žlobudrajočemu razumu skušajo obrazložit tisto česar se obrazložit ne da.

če se tebi zdi tvoje življenje nekoristno in neuporabno, verjamem da si zmožen to posplošit na vse ostale.
ne sodi drugih po sebi.

jest verjamem ... največji neumnež na zemlji ...

jest sm se vprašu manogokrat in zdej vem kaj je izmišljotina in kaj proizvod bolanih umov in kaj je odsev Resnice.

ker imaš ti očitno preveč časa, se lahko še ti izmisliš kakšno zgodbico, nam jo serviraš in mi jo bomo kupili. sej smo ja sami naivneži ... nope ... neumneži ...

ti očitno ne poznaš in nisi poznal jezusa ... zakaj spet sodiš druge po sebi ???

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=104438325...

pejd pa si preber jstovo razlago kako so stari ugotovil, da je človek veliko več kot žival ali pa angel ... ima namreč dostop do obeh nivojev ... je najpopolnejša slika boga.
(in ni bog slika nas)


eni pač vemo ... enim se je bog pač razkril ... in tuki ti nobeno pisanje ne pomaga ... NOBENO

tole:
*kaksna pa je zate razlika med VSE in Bog? *
pa tud mene zanima ...
edina caka ki tuki nastane je: kaj sploh je VSE; in posledično, kaj je BOG ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #4 - 15.07.2003 at 12:34:57
 
Kathopanisad:

nayam atma pravacanena labhyo
na medhaya na bahuna srutena
yam evaiva vrnute tena labhyas
tasyaiva atma vivrnute tanum svam (2.23)


"God cannot be attained, realized by delivering lectures, by intellect, by becoming a great erudite scholar. The Supreme Lord will reveal His own Eternal Form only to a bonafide surrendered soul."

verodostojen (ucinkovit) proces predaje ali vdanosti Bogu pa se lahko izve spet izkljucno le od Njega in njegovih avtenticnih pooblascencev.

-----------------
pa se ena za razmislt (predvsem za iskrene) glede Boga, VSEga in procesa nasega spoznavanja le tega.

1. To err is human. To err is inevitable for all, being not perfect. Still, no one wants to remain imperfect. There is an element within all that is animate that tends towards perfection. If it were not so, we would feel no want at all.

2. Our tendency towards perfection is certainly very weak and limited; otherwise, we could attain the goal at once.

3. Our limited capacity and tendency for perfection makes room for the guide or guru.

4. The imperfect is not so if it is not in need of help, and that also from beyond itself.
5. The perfect is not perfect if He cannot assert Himself or help others,and that too, of His own accord.

6. So the guidance to perfection or Absolute Truth is necessarily a function of the Absolute Himself, and the divine agent through whom this function manifests is Sri Guru or the divine guide.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #5 - 15.07.2003 at 12:59:21
 
Quote:
*kaksna pa je zate razlika med VSE in Bog? *


Jasna in glasna. VSE obstaja, bog je pa nekaj, kar si je človek izmislil za VSE. Bog je samo simbol za VSE, ki si ga vsak nariše po svoje, zato da bi svoj ego s tem nafutral.

Okoli bogov so se ljudje vedno preklali, okoli vsega pa se ne morejo, ker se morajo strinjat, da je.

Kredena pa sploh nista razumela, kaj hoče povedat.
Se bojim, da vaju je bolj zanimalo, kdo je to napisal in ne kaj je napisal. In da je napisal več, kot je napisanega.

Ozkost pa taka. Pa hud filing, ni kaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #6 - 15.07.2003 at 13:06:54
 
Quote:
Jasna in glasna. VSE obstaja, bog je pa nekaj, kar si je človek izmislil za VSE.

Bog je samo simbol za VSE, ki si ga vsak nariše po svoje, zato da bi svoj ego s tem nafutral.

torej po tvoje se Boga ne da opisat, simbolizirat itd. da ga pri tem ne bi "omejil"?

a ni pol tud ena izmed nujno omejenih simbolik tudi to tvoje "VSE" s katerim si futras svoj ego?

se strinjam da se Absoluta/Boga/VSE-ja ne da z omejenimi mediji dokoncno opisat, ampak to ne pomen da je vsakrsnokoli opisovanje, simboliziranje itd. nesmiselno. nekateri specificni "priblizki" opisov ali "simbolov" (ki prihajajo od tistih ki so Boga ze realizirali) so lahko za nas zelo koristni in z njihovo pomocjo lahko mi sami kasneje realiziramo Boga, ki je neskocen, vsemogoc, vseprisoten in hkrati ima obliko (ki ni omejena) in ki je tudi osebnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #7 - 15.07.2003 at 13:48:02
 
Quote:
Kredena pa sploh nista razumela, kaj hoče povedat.

ajde razlož mi kaj je hotu povedat ... sej me poznaš, sej veš kakšne termine uporabljam ... dej ... prosim ... čakam

kaj je model hotu povedat ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #8 - 15.07.2003 at 14:13:34
 
Quote:
VSE  JE  LAŽ

komu pa ti verjames da si prsu do tega zakljucka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #9 - 15.07.2003 at 15:00:35
 
tko kt sm v začetku vidu ... škoda energije ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #10 - 15.07.2003 at 15:02:35
 
gape wrote on 15.07.2003 at 15:00:35:
tko kt sm v začetku vidu ... škoda energije ...

se strinjam.

bi blo zgleda res boljs najprej pogledat kdo je pisu kokr kaj je napisu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #11 - 15.07.2003 at 18:05:06
 
gape wrote on 15.07.2003 at 13:48:02:
ajde razlož mi kaj je hotu povedat ... sej me poznaš, sej veš kakšne termine uporabljam ... dej ... prosim ... čakam

kaj je model hotu povedat ???


Do tega moraš sam prit. Ne gre drugače.
Potrudi se, samo to ti še manjka, pa boš res ta prav.
Če pa si bral nadaljevanje, pa sploh. Tam celo to piše.

Pa poglej, kakšne prijavljaš. Daj preberi z glavo, prosim:

Quote:
eni pač vemo ... enim se je bog pač razkril ... in tuki ti nobeno pisanje ne pomaga ... NOBENO


Ne me basat.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Smešna plat verovanja.
Reply #12 - 15.07.2003 at 18:45:10
 
Quote:
Kreden:  Če bi bog obstajal, tako, kot trdijo in zatrjujejo nekateri, potem sigurno ta bog ne bi naredil tako smešnega, skrajno nerazumnega in neciviliziranega otočaja, kateri si je nadel ime " človek " , le kateri bog bi bil tako nor, da bi naredil sramoto nad sramotami.

Že dolgo nisem srečal človeka s tolikšnim manjvrednostnim kompleksom, kot je ta, ki ga predstavlja navedeni citat. Predlagal bi mu, da si najde ustrezno strokovno pomoč. Še mnogo bolje pa bo, če bo začel iskati Boga, in ko ga bo našel, bo videl, koliko je vreden on sam, in kako v resnici modro je Bog ta njemu tako čudni svet v resnici ustvaril.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #13 - 16.07.2003 at 08:25:23
 
kreden, velika napaka, ki jo delaš, je, da enačiš boga z vatikanom. vatikan ni bog. vatikan je institucija, kjer sedijo cerkveni veljaki in že dolga stoletja nategujejo narod.

bog pa je nekaj čisto drugega. a si že kdaj bil v situaciji in si vsaj pomislil na stavek "bog pomagaj".

bog je v nas. kdor nima boga v sebi, je prazen.

vidiš, jaz ne maram vatikana.

maram pa boga.

tebi pa bog pomagaj, če vidiš tako črno.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #14 - 16.07.2003 at 08:50:33
 
Tud jaz sem dojela prvi post. Roll Eyes Vsekakor pa je to tvoja in Mirova le prehodna faza. Saj ni dokončno stanje ta gnev do gluposti in s tem zanikanje Boga. Le pustita si pretresti korenine. Jaz verjamem v Boga. Zame je čista ljubezen in milost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 12