Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10
(Read 144681 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #45 - 27.09.2002 at 16:23:07
 
Ja, pa še tole. Anine mucke so bile samo povod, ki me je pripravil, da sem se končno spravila zadevo zorganizirat. Upam, da bo nameravanje steklo. Ah, se moram navadit:

NAMERAVAM, DA BO KROG NAMERAVANJA USPEŠEN IN DA BOMO DOSEGLI STVARI, KI SI JIH BOMO ZASTAVILI,
v najvišje dobro Vesolja, mene in vseh udeleženih

Smiley

Vsi, ki ste se nameravali priključit, zadevo sprobat, al pa samo pokukat kako zgleda, tule je meeting place:

http://www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/

vsak ponedeljek ob 20:00 (do nadaljnjega)


Čez vikend si pa ravno lahko namere pripravite. Wink

Tule je pa tazadnja verzija namere za Anine mucke:
NAMERAVAM, DA BO ANINIH PET MLADIH MUCK NAŠLO LJUBEČE NOVE DOMOVE


Back to top
« Last Edit: 30.09.2002 at 10:01:03 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Nameravanje
Reply #46 - 30.09.2002 at 09:15:56
 
Vsaka izkušnja in vsaka sprememba v vaši izkušnji odraža namen. Namen ni samo želja. Je uporaba vaše volje. Če vam ni všeč odnos, ki ga imate z možem oz. ženo, npr., in bi radi drugačnega, zgolj želja ne bo spremenila vašega odnosa. Če resnično želite spremeniti svoj odnos, se sprememba začne z namenom, da ga spremenite. Kako se bo spremenil, pa je odvisno od postavljenega namena.

Če nameravate svoj odnos z možem oz. ženo narediti skladen in ljubeč, vam bo ta namen odprl nove zaznave. Opazili boste lahko ljubezen, ki jo vaš mož oz. žena izraža do vas na svoj način, če gre za tak primer. V drugem primeru boste lahko videli odsotnost te ljubezni. To vas bo preusmerilo k harmoniji in ljubezni, da boste iz tega zornega kota lahko jasno videli, kaj je potrebno, da bi spremenili svoj odnos, in če je to možno doseči.

Če nameravate svoj odnos končati, se začne konec z namenom končati. Ta namen bo v vas ustvaril nemir. Vaš partner vas bo vedno manj osrečeval. Čutili boste odprtost do drugih na način, ki ga prej niste občutili. Vaš Višji jaz je začel iskati drugega partnerja. Ko se bo ta partner pojavil, vas bo vleklo k njemu ali njej, in če boste partnerja sprejeli, kar je tudi namen, se vam bo odprla nova pot.

Če se nameravate spreti, boste razdvojeni, ker bosta obe dinamiki v gibanju in nasprotni ena drugi. Če se ne boste zavedali vseh svojih namenov, bo zmagal najmočnejši. Morda imate zavesten namen, npr., da boste izboljšali svoj zakon, obenem pa nezaveden namen končati ga. Če bo nezavedni namen končati zakon močnejši od zavestnega izboljšati ga, bo dinamika nemira in pomanjkanje zadovoljstva končno prevladalo nad zavestnim namenom postati v zakonu ljubeč in skladen. Na koncu bo zakon razpadel.

Če bo zavestni namen spremeniti zakon močnejši od nezavednega končati ga, in če vam bo mož ali žena v bistveno podporo, potem boste uspeli. Vendar pa bo dinamika nasprotnega namena v vas ustvarjala zmedo in tesnobo. Morda bo tako za vaju oba, ko se bosta odprla novim zaznavam ljubezni in zakonske skladnosti, hkrati pa občutila nemir, pomanjkanje zadovoljstva in odprtost do drugih partnerjev.

Tako doživlja razdvojena osebnost. Okoliščine v svojem življenju doživlja kot močnejše od sebe. Razdvojena osebnost, ki ima zavesten namen izboljšati svoj zakon in močnejši nezaveden namen končati ga, bo po razpadu svojega zakona čutila, da se stvari kljub naporom niso zgodile tako, kot je nameravala. To ni res. Zgodilo se je natančno tako, kot je nameravala, ker pa je imela nasprotne namene, je prišlo do velikega vrtinčenja v toku Luči skozi to osebo.

Če so nasprotni nameni skoraj enako težki in če osebnost ni pripravljena ali ne more priznati, da je en vidik ali da so vidiki nje same v nasprotju z njenim zavestnim namenom, lahko pride do resnega stresa in čustvene bolečine. To lahko povzroči shizofrenična stanja in fizične bolezni. V manj resnih primerih pa je lahko trpljenje prav tako boleče.

by Gary Zukav, Domovanje duše
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #47 - 01.10.2002 at 07:23:24
 
Miška, tole besedilo od Zukava je pa zelo prijetno prebrati. Prav pasalo je. Hvala ti.

In naj se zahvalim vsem, ki ste sodelovali pri nameravanju včeraj zvečer posebej za naše mačkice. Ker mi je mrknil dostop do interneta (danes že dela), nisem bila prisotna, vendar pa to ne pomeni, da v mislih nisem bila z vami. In misel je najmočnejša energija, kenede Grin

vsem in vsakemu posebej Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Nameravanje
Reply #48 - 01.10.2002 at 07:38:10
 
ana – dobro jutro! Upam, da so dekleta in fantje včeraj dobro »znameravali« tvoje mucke… Tudi mene ni bilo, sem pa zato danes zjutraj poslala eno tako dobro namero tvojim muckam. Wink

Bi bilo lepo, da bi tisti, ki ste včeraj sodelovali pri nameravanju malce povedali, kako je bilo?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #49 - 01.10.2002 at 08:59:06
 
Nameravanje vceraj je bilo cudovito in po moje je najbolj pomembno, da je prav cutit, kako to dela. Ko nekaj izreces, se to materializira in na nek nacin prav "vidis", kako je tvojo namero odneslo v vesolje od kjer se bo vrnila uresnicena. In ko jo podprejo se drugi, dobi ze krila in leti s svetlobno hitrostjo.
Bolj malo nas je sicer bilo, je bilo pa zato res zabavno. Naj zacetku sva bili z Marjano sami in najprej sva poskrbeli za Anine mucke, potem pa je Marjana se meni pomagala sformulirat par tezkih namer, za katere se mi je zdelo, da se sploh ne bodo dale ubesedit, pa sploh ni blo tak tezko. Marjana je pravi profi za te stvari, sej boste drugic vidli Wink Ko se nama je pridruzil se Ales, so namere dobile ze svetovni format in smo malo poskrbeli se za forum, drustvo, za celi svet, pa se za alesevo slovnico, ko pa se je na koncu prikljucil se JustMe, smo vse ze znali in namere so dobile se srce in se izrazale ze kot najlepse in naenkrat uresnicljive zelje.

Vcerajsnji vecer je bil tako lep, da je danes dan za njim cisto drugacen.
Nameravam, da se v ponedeljek najdemo na chatu in skupaj sprobamo to carovnijo Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #50 - 01.10.2002 at 09:23:53
 
Devi, a Urska ni pa nic povedala?

Marjana se je  namreč okrog pol desetih poslovila, je njena glava imela dovolj gledanja v monitor za en dan. Wink

Moram priznat, da je blo boljše, kot sem pričakovala. Se že veselim naslednjega tedna. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #51 - 01.10.2002 at 10:07:31
 
Urska ni nic povedala, ker je najprej izginil JustMe, glede na hitrost je imel po moje tezave s povezavo, takoj za tem pa sem jo prav na hitro zapustila se jaz, ker se mi je rezervacija za rac. iztekla Smiley Lahko, da ji je JustMe, ce se je vrnil, kaj razlozil. Pa upam, da se nam bo pridruzila naslednji ponedeljek.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nameravanje
Reply #52 - 01.10.2002 at 11:56:23
 
jest tud upam da se vam pridružim drug teden ... kononenko je svoje odpredavu tko da ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #53 - 07.10.2002 at 11:47:29
 

Se dobimo danes ob osmih (zvečer), a ne?  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #54 - 07.10.2002 at 20:03:19
 

Kaj zdaj, kolk čem čakat? Akademskih 15...

http://www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat


Če vam pa dan pa ura ne pašeta, se lahko za drug teden kaj drugega zmenimo. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Nameravanje
Reply #55 - 08.10.2002 at 14:01:45
 
Ja jest sem se pa zapel v poznavanje besede:

intend - intend (in tend)
vt.
1      to have in mind as a purpose; plan
2      to mean (something) to be or be used (for); design; destine [a cake intended for the party]
3      to mean or signify
4      [Archaic] to direct or turn (the mind, eyes, thoughts, etc.)
5      Law to construe or interpret legally
vi.
to have a purpose or intention
intender
n.

SYN.intend implies a having in mind of something to be done, said, etc. [I intended to write you]; mean, a more general word, does not connote so clearly a specific, deliberate purpose [he always means well]; design suggests careful planning in order to bring about a particular result [their delay was designed to forestall suspicion]; propose implies a clear declaration, openly or to oneself, of one's intention [I propose to speak for an hour]; purpose adds to propose a connotation of strong determination to effect one's intention [he purposes to become a doctor]

Etymology
[ME entenden < OFr entendre < L intendere, to stretch out for, aim at < in-, in, at + tendere, to stretch: see thin]

----------------------
intent - intent (for adj. in tent; for n. in tent, intent)
adj.
1 firmly directed or fixed; earnest; intense [an intent look]
2 a) having the mind or attention firmly directed or fixed; engrossed [intent on his studies] b) strongly resolved [intent on going]
n.
[ME entente, intente < OFr entente & ML intentus, both < L intentus, a stretching out < intendere: see intend]
1 an act or instance of intending
2 something intended; specif., a) a purpose; object; aim b) meaning or import
3 Law one's mental attitude, including purpose, will, determination, etc., at the time of doing an act
SYN. intention
to all intents and purposes in almost every respect; practically; virtually
intently
adv.
intentness
n.

Etymology
[L intentus, pp. of intendere: see intend]
-------------------------------------------------------
in kaj pravi prevodilac-slovar....

intend - nameravati, hoteti (namjeravati, smjerati, naumiti, htjeti kazati, namijeniti, kaniti, namjerati se, nakaniti, nakanjivati, namjeniti, namišljati, namisliti)

intent - odločen, vnet (namisao, predumišljaj, nakana)
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nameravanje
Reply #56 - 08.10.2002 at 14:20:30
 
..."Intent is not a thought, or an object, or a wish. Intent is what can make a man succeed when his thoughts tell him that he is defeated. It operates in spite of the warriors's indulgence. Intent is what makes a man invulnerable. Intent is what sends a shaman through a wall, through space, to infinity.
Don Juan Matus, The Wheel of Time

Intent, for the seers of don Juan's lineage, is the vibratory force in the universe that is aware of itself, and which is the basis of everything we do.


prevod je tud tuki:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101790...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #57 - 14.10.2002 at 12:06:57
 

A danes kdo namerava prit? Wink

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #58 - 14.10.2002 at 12:21:54
 
Marjana, dons zvečer po osmi uri pa lahko clo jaz pridem Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #59 - 14.10.2002 at 12:51:54
 
Uuu, fino. Smiley

Kako pa kaj mucke?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10