Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11
(Read 40075 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #60 - 21.08.2003 at 07:33:01
 
21. AVGUST

Vsakdo je že doživel, da so ga besede ali dejanja drugih ljudi popolnoma vrgla iz tira. Namesto, da bi se bil takoj soočil z njimi, si morebiti dopustil, da so se te polastila in usmerjala tvoje gledanje na svet in življenje, nato pa si ugotovil, kako zvezan si in ne moreš nikomur koristiti. Mogoče si začel dan z najboljšimi nameni, z ljubeznijo v srcu do vsakogar, odločen, da boš videl samo najboljše, kamorkoli boš pogledal. Ko se ti bo naslednjič zgodilo kaj takega, prepoznaj, za kaj gre, in nemudoma dvigni svojo zavest. Pokliči me. Misli name in me sprejmi v svojo zavest. Videl boš, kako zelo se bo vse spremenilo. Če zmoreš hitro preusmeriti misli name in mojo božjo ljubezen, ko se znajdeš v negativni situaciji, se bo vse popolnoma spremenilo. Naslednjič se tega spomni. Poskusi in videl boš, kako deluje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #61 - 21.08.2003 at 08:56:01
 
uh, tale mi je pa prav prišel danes Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #62 - 22.08.2003 at 07:42:43
 
m wrote on 21.08.2003 at 08:56:01:
uh, tale mi je pa prav prišel danes Smiley

Joj, Marjana... Če verjameš, ali pa ne - ko sem tipkala včerajšnjo misel, si se mi v misli prikradla prav - TI... Wink Smiley

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #63 - 22.08.2003 at 07:43:27
 
22. AVGUST

Ne glede na to, kje si ali kaj delaš, sem vedno s teboj. Toda, če tega zavestno ne sprejmeš, lahko stopaš skozi življenje kot slep človek, ne da bi se zavedal čudežev in lepot okoli sebe, ko tipaš po svoji poti naprej. Ko se jih zavedaš, imaš oči, ki vidijo, in ušesa, ki slišijo. Vse majhne stvari v življenju dobijo nov in globlji pomen. Ničesar ne jemlješ kot samo po sebi umevno, ampak vidiš namen in načrt, ki potekata skozi vse, kar se ti dogaja v življenju. V vsem, kar se ti dogaja, vidiš resnično radost in spodbudo. Gledaš z očmi duha. Razumeš, kaj je pomembno v življenju, ki prekipeva od radosti in sreče. Spoznaš, da ni nič naključnega. V vsem prepoznaš mojo roko, tvoje srce je polno ljubezni in hvaležnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #64 - 23.08.2003 at 07:29:46
 
23. AVGUST

Naj se moč duha pretaka v tebi in skozte. Odpri se tej neskončni moči in spoznaj, da je njena skrivnost v tesnem stiku z menoj, v črpanju iz neskončnega, večnega vira. Vedno je na voljo vsem dušam, ki so jo pripravljene uporabljati za dobro celote. Pripravljen moraš biti; prositi moraš, da dobiš. Ne bom je porinil predte, dokler nisi pripravljen. Verjameš, da so z menoj vse stvari mogoče? Sprejemaš to kot resnico ali še vedno dovoljuješ strahovom in dvomom, da kvarijo popolnost tvojega življenja? Življenje utripa v popolnem ritmu; ko utripaš v njem, te popelje za seboj, ne da bi se moral za to naprezati, saj ob tem uživaš. Zakaj torej ne bi sprejel ritma, se uglasil in radostno živel?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #65 - 24.08.2003 at 08:14:50
 
24. AVGUST

Preišči svoje srce. Je v tebi kaj takega, kar povzroča neenotnost in ločenost? So v tebi nerazumevanje, ljubosumje, zavist ali karkoli negativnega, kar deluje kot zavora? Pošteno in odkrito se moraš soočiti s seboj. Brez senčice dvoma boš spoznal, ali si ti tista ovira, ki zadržuje popolno izpolnjevanje mojega načrta. Če se počutiš neprijetno, če se zalotiš pri opravičevanju ter zagovarjanju svojih dejanj in misli, si lahko prepričan, da je globoko v tebi nekaj, kar se mora spremeniti. Ko boš to prepoznal, ne dovoli, da bi te še naprej tlačilo k tlom, ampak spremeni svoje gledanje in naravnanost. Vedno sem tu, da ti pomagam. Pokliči me in pomagal ti bom premagati vse, kar te ovira na poti in preprečuje, da bi se čutil eno s celoto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #66 - 25.08.2003 at 08:28:40
 
25. AVGUST

Niti za hip naj te ne prevzame občutek, da nimaš česa dati. Ogromno lahko daš. Spoznal boš, da manj, ko razmišljaš o tem, bolje deluje. Bolj, ko misliš in živiš za druge, tako, da popolnoma pozabiš na svoj jaz, ko jim služiš, ne da bi sploh pomislil, kaj bi lahko sam dobil od življenja, srečnejši boš. Nikoli ne dajaj z eno roko in jemlji nazaj z drugo. Ko daješ, pa naj bo karkoli, dajaj brez vsakršnega pričakovanja. Ko daješ, dajaj obilno, svobodno in iz vsega srca, nato pa pozabi, da si dal. To načelo velja za darove na vseh ravneh, pa naj bodo materialni, duhovni, otipljivi ali ne. Bodi darežljiv v svojem dajanju in se nikoli ne boj, da boš trpel pomanjkanje, sicer to ne bo pravo dajanje. Ob pravem dajanju ti ne primanjkuje ničesar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #67 - 26.08.2003 at 08:06:46
 
26. AVGUST

Veliko moraš narediti. Gre za tiho delo, ko ustvarjaš več ljubezni na svetu: kot kvas je, ki zelo tiho in brez vsakršnega hrupa v testu opravlja svoje delo, in vendar bi bil kruh brez njega trd. Zato ljubi ljudi, ki te obdajajo, ljubi svoje delo in okolje, ljubi duše, četudi je videti, da so tvoji sovražniki. Veliko več milosti je v ljubezni do tistih, ki navidez ne ljubijo, kot v ljubezni do tistih, ki te ljubijo. Začuti potrebo po ljubezni v vsaki duši in dopusti, da boš postal kanal ljubezni, ki bo zadovoljila potrebo. Ko se bodo vsi naučili ljubiti zaradi ljubezni same, se bodo težave na svetu zmanjšale, kajti ljubezen prinaša prvino lahkosti v težave in temo. Ljubezen zaživi v posamezniku, zato poglej v svoje srce in jo privleci na plano. Dajaj jo svobodno in z radostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #68 - 27.08.2003 at 07:20:13
 
27. AVGUST

Zahvaljuj se za vse. Naj bo tvoje srce široko odprto in naj se hvaležnost izliva v neskončen pretok. Za toliko stvari si lahko hvaležen. Hvaležnost ti odpira oči zame in za moje čudeže. Ničesar več ne zamudiš in vidiš me v vsem, kar se dogaja. Veš, da se tvoje življenje odvija po načrtu; nič ni naključnega. Vsak stik je pravi; vsako dejanje je vodeno. Tvoja vera mora biti popolna, da lahko tako živiš, vera, da vodim in usmerjam tvoje življenje. Najprej moraš vse, kar imaš, predati meni v uporabo. Naučiti se moraš, da vse dobiš šele potem, ko vse daš. To lahko storiš, ko se me naučiš ljubiti z vsem srcem, umom, dušo in močjo; kajti brez ljubezni ne moreš narediti teh korakov, ne moreš živeti tega življenja. Torej odpri srce in ljubi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #69 - 28.08.2003 at 08:20:16
 
28. AVGUST

Čas je, da se naučiš postaviti prave stvari na prvo mesto, kajti samo, če jih boš postavil, se bo vse odvijalo v popolnosti. Preišči svoje srce in ugotovi, kaj postavljaš na prvo mesto. Si to ti ali tvoja sreča? So to tvoja služba in materialne okoliščine? Si zadovoljen, da stopaš skozi življenje, ne da bi se me sploh zavedal, prepričan, da prav lahko živiš brez moje pomoči in da me sploh ne potrebuješ? Popolnoma svoboden si, da lahko sprejmeš katerokoli naravnanost. Nihče te ne bo zaustavljal. Vendar moraš biti pripravljen tudi prevzeti posledice, ko gre kaj narobe. Zapomni si: ko veš, kaj je prav, in se odločiš iti po svoji poti, je odgovornost, ki jo prevzameš, še večja, saj se ne moreš izgovarjati na nevednost. Nikoli se ne opravičuj, da imaš veliko dela, da nimaš časa, da bi vse uskladil. Ponavljam ti: ko postaviš prave stvari na prvo mesto, je čas za vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #70 - 29.08.2003 at 07:05:44
 
29. AVGUST

V tem duhovnem življenju moraš opraviti svoje delo. Vedno sem tu, da pomagam tistim dušam, ki si pomagajo, vendar moraš ti narediti prvi korak. Nikoli se ne boš ničesar naučil, če ti vse naredijo drugi. Če hočeš, da bo otrok odrastel, ne smeš ti narediti vsega zanj. Pustiti ga moraš, da se sam nauči delati zase. Ne glede na to, kako neroden ali počasen je na začetku, moraš stati ob strani in biti zelo potrpežljiv. Zelo potrpežljivo in ljubeče moram stati ob strani in gledati, kako opravljaš svoje delo in se motiš. Ne pozabi, da ti napake koristijo; nič ni zaman. Ves čas se učiš novih lekcij in napreduješ na duhovni poti. Vsak korak, naj bo še tako majhen, te popelje bliže k cilju, spoznanju enosti z menoj; dokler končno ne ugotoviš, da ločenosti ni, da je vse eno in si del te enosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #71 - 30.08.2003 at 08:04:33
 
30. AVGUST

Se včasih sprašuješ, zakaj si, kjer si, zakaj delaš, kar delaš? Se ti kdaj zgodi, da podvomiš? Globoko razišči svoje srce in pošteno odgovori na ta vprašanja. Če začutiš, da si še vedno nejeverni Tomaž, si vzemi čas in se umiri, išči notranje razsvetljenje in spoznaj, kje je tvoje mesto v celotnem obsežnem načrtu. Zagotavljam ti, da nisi po naključju tam, kjer si. Mogoče je bilo življenje zelo trdo s teboj. Mogoče si moral doživeti veliko muk in preizkusov. Mogoče si se celo cvrl v žareči peči. Vendar si lahko prepričan, da za vse to obstaja razlog; bilo je zato, da je lahko zgorela vsa nesnaga in je ostalo samo čisto zlato – jaz v tebi. Zdaj lahko delujem v tebi in skozte ter udejanjam svoje čudežnosti in veličastja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #72 - 31.08.2003 at 06:04:59
 

Week commencing Saturday, 30th August 2003

Why are we all so fond of facts and figures?
Why are scientists obsessed with “proof”?
Well, here we are, on a tiny ball of rock, which spins as it hurtles through space.
We have no idea where we were before we arrived.
Nor do we have the faintest clue what will happen to us when we leave.
All we can say for certain is that our future will contain a moment of departure.
We cannot prove the existence of an eternal spirit.
Nor, can we prove there is such a thing as love.
So here we all are.
Insecure, bewildered and nervous - pinning our highest hopes on a set of wild assumptions.
Crazy?
Well, here’s a funny thing.
As long as you now have faith in your brightest dream, it illogically but delightfully comes true!
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #73 - 31.08.2003 at 07:45:37
 
31. AVGUST

Obstajajo življenjsko pomembne lekcije – potrpežljivost, vztrajnost in doslednost – ki učijo zakone manifestacije. Naučiti se moraš brezpogojne ubogljivosti in biti voljan slediti mojim napotkom ne glede na to, kako neumni so videti. Ko se boš naučil teh naukov in jih udejanjal, se ti bodo v življenju začele dogajati čudovite stvari; res boš videl, kako moji zakoni živijo in se udejanjajo. Zapomni si, delovati moraš, živeti moraš. Ne živi le v molitvi, upajoč, da se bo kaj zgodilo. Molitev je potrebna, a ne zadošča. Naučiti se moraš živeti, tako da bodo vsi to videli. Govoriti o veri ni dovolj. Živeti moraš tako, da bodo vse duše okoli tebe videle, kaj pomeni živeti z vero, kaj pomeni vložiti vso vero in zaupanje vame, božje v tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #74 - 31.08.2003 at 09:19:18
 
Undecided

danes spet rabim malo naravnavanja...

Pomagaj si in Bog ti bo pomagal.
Vse se da, ce se hoce.
Namera je zakon. Smiley

(tnx to ten  Kiss)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11