Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 40135 times)
kreden
Ex Member




Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #75 - 31.08.2003 at 09:30:33
 
Le naivnež verjame, da bo samo z govorjenjem kaj dosegel, doma pa leži v popolnem brezdelju.

Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #76 - 31.08.2003 at 09:35:28
 
Quote:
Le naivnež verjame, da bo samo z govorjenjem kaj dosegel, doma pa leži v popolnem brezdelju.

Grin Grin Grin Grin



Ti to o sebi al o drugih, kreden? Wink

Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #77 - 31.08.2003 at 09:48:10
 
Ne vem, kako kdo kaj vzame, trenutno pa jaz nisem v brezdelju, saj se še kramp in lopata od včeraj nista popolnoma ohladila, tako, da že pluvam v roke in vsak trenutek bom začel vihteti, kramp mislim.
Ja, je treba ego stolčt ven, izkopat.   Grin Grin Grin Grin Grin

Drugače pa, nameravam, da se vsaj kramp stali od dela, kar je preveč je pa preveč.  Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #78 - 01.09.2003 at 07:15:00
 
1. SEPTEMBER

Ko je tvoje srce polno ljubezni in hvaležnosti, lahko poletiš visoko v višave. Toda tako kot droben škrjanček se moraš tudi ti najprej odgnati od tal, moraš se potruditi za to. Ni treba, da se naprezaš, lahko se potrudiš veselo in z lahkim srcem. Zakaj bi ostajal zasidran, če pa ti lahko eno samo dejanje popolnoma spremeni življenje? Zri visoko, čim višje. Pričakuj najbolj čudovite dogodke, pa ne v prihodnosti, ampak takoj zdaj. Stopaj naprej s trdnim, odločnim korakom, izhajajoč iz globokega notranjega védenja, da boš dosegel vsak cilj, ki si ga boš zastavil. Zakaj ne bi že danes napravil nekaj pozitivnega? Zakaj ne bi zavrtel krmila? Ko boš opravil svojo nalogo, boš dobil vso pomoč, ki jo potrebuješ, vendar ne prej. Zaupaj v svojo sposobnost, da lahko narediš vse, saj črpaš iz mene. Ko veruješ vame in mu zaupaš, lahko narediš vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #79 - 02.09.2003 at 07:31:01
 
2. SEPTEMBER

Ko želiš prinašati mir in harmonijo na svet, moraš začeti tako, da najprej najdeš oboje v svojem srcu. Govorjenje o miru je zapravljanje časa. Iskati in najti moraš zavedanje miru, ki ga nič in nihče ne more zmotiti, in ostati v njem. V tem stanju zavesti boš lahko učinkovito pomagal prinašati mir in harmonijo v življenje mnogih ljudi. Najprej se zavedaj miru in harmonije v lastnem življenju, nato se bodo kot pri kamnu, ki ga vržeš na sredino ribnika, valovi širili vsenaokrog ter se dotaknili življenja mnogih ljudi. »Kot si sejal, tako boš žel.« Ko seješ prepir in neskladje, ju tudi žanješ; ko seješ mir in harmonijo, je žetev obilna, pa ne le zate, ampak za vse tiste duše, s katerimi prideš v stik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #80 - 03.09.2003 at 07:12:07
 
3. SEPTEMBER

Dajaj in dajaj. Nikoli ne skušaj ničesar kopičiti. Naj se vse svobodno pretaka. Naj gre za nadarjenost, denar ali stvari, ki so tvoje, naj se pretakajo, naj se nenehno gibljejo. Ko boš tako ravnal, boš spoznal, da se bo vse potisočerilo. Ne moreš kopičiti življenjske moči v telesu; mora se gibati, krožiti, kajti samo tako lahko vate vstopi nova, bolj sveža in celo večja življenjska moč, ki te dela vse močnejšega. Tako je z vsem; naj kroži, nikoli ne zaustavljaj obtoka. Glej, kako se ti življenje odvija v resnični popolnosti. Glej, kako je vsaka tvoja potreba zadovoljena točno ob pravem času. Pričakuj, da bo in ne dovoli dvomom stopiti v tvojo zavest. Bodi vedno pozitiven, ne glede na to, kakšne so videti zunanje okoliščine in čuti, kako skopuške misli izginjajo, ko jih nadomeščaš z rastjo in obiljem. Veruj, da je vse zelo zelo dobro in deluje odlično, saj je vse v mojih rokah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #81 - 04.09.2003 at 07:11:33
 
4. SEPTEMBER

Imej vizijo popolnosti, harmonije in lepote vedno pred očmi in jo uglej v vsaki stvari, v vsakem človeku. Naj ljubezen v tebi prekipeva in se pretaka do vseh v enaki meri. Naj v tebi ne bo razločevanja, kajti vsi ste moji; vsi ste ena družina. Univerzalna ljubezen se porodi v vsakem posamezniku in deluje iz njega navzven. Ko bodo vsi to spoznali in dopustili, da se bo ljubezen prosto pretakala, bo prišlo na svetu do velikih sprememb, saj ljubezen preobrazi sovraštvo, ljubosumje, zavist, kritiko in pohlep. Te lastnosti sprožajo vojne, uničevanje in smrt. Ljubezen ustvarja življenje – večno, bogato življenje. Ljubezen prinaša s seboj mir, radost, resnično in trajno srečo in zadovoljstvo. Predvsem pa prinaša enotnost in enost. Če si torej zašel na obvoze in stranske poti ter se izgubil, se vrni na pot ljubezni, ki pelje naravnost k meni, in našel me boš, kako globoko v tebi čakam nate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #82 - 05.09.2003 at 07:08:57
 
5. SEPTEMBER

Ko se boš odločil izpolnjevati mojo voljo in hoditi po mojih poteh, boš moral to delati z vsem srcem, pa naj pomeni karkoli. Enako boš moral sprejemati dobro in slabo, ko se boš učil življenjsko pomembnih lekcij o pokorščini moji volji. Šele, ko boš dal vse, boš prejel vse. V tem duhovnem življenju ne moreš izbirati samo rozin in pustiti potice; gre za vse ali nič. Mnoge duše rade izbirajo tiste dele tega življenja, ki jih privlačijo in se ne zmenijo za one, ki ne izpolnjujejo njihovih nižjih želja. Takšno življenje ni duhovno; gre za izbiranje tistega, kar želiš delati, ne tistega, kar zahtevam od tebe. Ne moreš pričakovati, da se bo življenje lepo razvijalo, če si tako naravnan. Potrebujem tvojo popolno vdajo in predanost, preden začnem izvajati čudeže v tebi in skozte. Zakaj ne bi zdaj, ko to veš, storil kaj v zvezi s tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #83 - 06.09.2003 at 08:06:08
 
6. SEPTEMBER

Živi vsak dan posebej. Ne hiti naprej, ne načrtuj za jutri, kajti današnjega mogoče nikoli ne bo. Neizmerno se veseli današnjega dne; uživaj, kakor da bi bil tvoj zadnji dan. Napravi vse čudovite stvari, ki si jih želiš narediti, pa ne nepremišljeno ali brezskrbno, ampak z resnično radostjo. Bodi kot majhen otrok, ki ne misli na jutri, ki je pozabil, kaj se je zgodilo včeraj, in živi, kakor da bi bil sedanji trenutek edini pomemben čas. Sedaj je najvznemirljivejši čas od vseh, kar si jih kdaj poznal, torej ne zamudi niti sekunde. Tvoje življenje naj bo polno, bodi pripravljen, da se v vsakem trenutku lahko zgodi karkoli. Ko boš tako živel, boš pripravljen in odprt za vse, kar se utegne zgoditi. Prišlo bo do sprememb, in to zelo hitro. Odpri srce v globoki hvaležnosti, ko se bodo dogajale druga za drugo. Vedno uvidi samo najboljše v vsaki spremembi, ki se zgodi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #84 - 07.09.2003 at 08:12:39
 
7. SEPTEMBER

Naslednjič, ko se boš moral soočiti z delom, ki te ne privlači, si vzemi čas, preden se ga lotiš in spremeni svoje gledanje nanj. Sprejmi, da delaš zame in če je tvoja ljubezen do mene takšna, kakršna bi morala biti, boš odkril, da z veseljem in radostno delaš, karkoli že je. Še več, spoznal boš, da imaš dovolj časa za vse, kar mora biti storjeno. Ne zapravljaj časa s prepričevanjem samega sebe, da nimaš časa, da si preveč zaposlen. Loti se dela in ga opravi. Naj ti življenje poteka gladko in mirno, brez vsakršnega občutka, da se mudi. Ko začneš dan na pravi način, s polnim srcem ljubezni in hvaležnosti, z občutkom pričakovanja, da bo čudovit in da bo vse potekalo v najlepši harmoniji, se bo to tudi zgodilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #85 - 08.09.2003 at 07:15:50
 
8. SEPTEMBER

Naj delujem v tebi in skozte. Naj se moja ljubezen in svetloba svobodno pretakata v tebi in skozte v zunanji svet. Vedi, da je bilo tako na začetku, ko smo živeli skupaj; odtlej si prehodil celoten krog, se zdaj vnovič vrnil in postal eno z menoj. Ne sanjaj o tem, ne želi si, da bi bilo tako; enostavno vedi, da je tako in da ločenosti ni več. Nič več ti ni treba samemu in izgubljenemu tavati po pustinji, ker ne veš, kam bi se obrnil; vedi, da te vodim in usmerjam vsak tvoj korak; bolj ko se zavedaš mene in moje prisotnosti, manj nevarnosti je, da bi se še enkrat izgubil. Zahvali se mi za to. Naj tvoje srce prekipeva od hvaležnosti in ljubezni, tako, da ju nenehno izražaš in z vsakim dihom govoriš: »Hvala ti.«
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #86 - 09.09.2003 at 03:25:40
 

9th September

Deep down inside, you know that everything is going to work out well. You just aren't so sure how, when or why this is going to happen. That means you have to have a lot of faith. Your intellect doesn't know what to trust - or who. It cannot feel what your heart feels, nor can it see what it sees. Thus, it feels inclined to criticise and doubt your intuition. Don't be hard on your head, it can't help asking awkward questions. But don't be soft either. You have better things to do than sit around entertaining a bunch of irrelevant anxieties.   Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #87 - 09.09.2003 at 07:04:53
 
9. SEPTEMBER

Ko se duša nameni dobiti od življenja vse, kar je mogoče, ne da bi sama kaj dala, ne more najti resnične sreče in radost; globoko notranjo radost in zadovoljstvo je mogoče odkriti le v mišljenju in življenju za druge. Nihče ne more živeti samo zase in biti srečen. Kadarkoli se zalotiš, da te navdaja občutek nezadovoljstva s seboj in z življenjem, si lahko prepričan, da se je porodil zato, ker si prenehal misliti na druge in si se preveč ovil sam s sabo. Spremembo lahko dosežeš tako, da začneš misliti na druge in delati zanje ter pozabiš nase. Toliko duš je, ki potrebujejo pomoč. Delaj zanje. Zakaj ne bi odprl oči in srca ter dopustil, da bi ti svetloba kazala pot in ljubezen vodila tvoja dejanja? Naj te napolni in ovije moja ljubezen, bodi popolnoma miren.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #88 - 10.09.2003 at 07:21:25
 
10. SEPTEMBER

Ko vtakneš seme v zemljo, je lahko videti kot vsako drugo seme, rjavo in suho in brez vsakršne življenjske moči v sebi. Kljub temu ga z zaupanjem posadiš. Čez čas vzklije in začne rasti. Ve, v kaj bo zraslo. Ti samo po napisu na zavojčku veš, kaj si vtaknil v zemljo, vendar zaupaš, da bo iz semena zrasla prava rastlina. In res zraste. Ko posadiš prave ideje in misli v svoj um, moraš ravnati v popolnem zaupanju, zavedajoč se, da bo tisto, kar bo iz njih pognalo, popolno. Ko postane tvoje zaupanje neomajno, začnejo te plodne ideje in misli rasti in se razvijati. Tako lahko dosežeš vse. Deluje notranja moč, ki je v vsakem človeku. Delujem jaz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #89 - 11.09.2003 at 07:25:26
 
11. SEPTEMBER

Dokler ne boš začel udejanjati vsega, česar si se naučil, ne boš vedel, ali deluje ali ne. Morebiti deluje za druge, kaj pa zate? Vedi, da se ne moreš sončiti v globokih duhovnih izkustvih koga drugega. Pomaga, če bereš o njih, če se poučiš o njih in celo poslušaš ali se pogovarjaš o njih. Vendar je od tebe odvisno, ali jih boš doživljal in udejanjal v lastnem življenju. V tebi mora biti želja, da bi živel v duhu in z vero. Vsaka duša je popolnoma svobodna, da se sama odloči. Za kaj si se odločil? Boš samo sedel in vse svoje življenje le poslušal o izkustvih drugih ljudi? Ali boš začel takoj in stopil v življenje, popolnoma posvečeno meni? Boš udejanjal vse čudovite nauke, ki si jih sprejel, in opazoval, kako delujejo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11