Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 16
(Read 41541 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
stojči
30.06.2003 at 22:43:13
 
Kar precej je bilo tule prebrano od vseh vas na topicu, ki sem ga odprl pred štirimi meseci (cca 7000)
Dobil sem kar nekaj javnih in osebnih pohval, dobil sem pa tudi nekaj graj, češ da posiljujem ljudi z Maharajijevim samospoznanjem.
Na temle topicu, ki ga odpiram, me lahko mirno kdorkoli popljuva glede mojega posiljevanja, ampak naj me argumentirano, ne pa jaz mislim, da si ti to in tako.
Dva od vas sta izrazila dvom v M. učenje, vendar nista argumentirala zakaj.
Dvom in strah je tisti hudič, ali satan, ki vsakemu dela probleme in težave, zakaj se ga ne bi rešil, če se ga lahko.
Zelo bi bil vesel, da mi ti poveš, kje v katerem postu vidiš z moje strani posiljevanje tebe, oziroma katera je tista stvar, ki ti v mojih postih vzbuja dvome.
Sam sem ponosen na to, kar sem napisal tu in na pozitivkah in ni me sram to priznati .
Ponos je po SSKJ občutek velike moralne, etične vrednosti in moja izpolnjena duša ima na mojo srečo ta prelep občutek.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: stojči
Reply #1 - 01.07.2003 at 10:22:40
 
stoychi wrote on 30.06.2003 at 22:43:13:
Dvom in strah je tisti hudič, ali satan, ki vsakemu dela probleme in težave, zakaj se ga ne bi rešil, če se ga lahko.

Dvom: http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030612200819746

Hudič ali satan: http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030120205934354

bp
Back to top
« Last Edit: 01.07.2003 at 13:17:43 by bp »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči
Reply #2 - 01.07.2003 at 10:43:24
 
moji dvomi se nanasajo predvsem na koristnost nasega delovanja v skladu z monisticno filozofijo s katero si je gospod M. zacel domisljat, da je "Perfect master" na zahodu, in "Gospod Krishna" v Indiji. v velikih citatih ali njegovih lekcijah se zazna ta filozofija. mogoce bom kdaj kaksen konkreten primer se tuki na forum napisu in razlozil za kaj se gre.

gospod M. uci 4 tehnike ki so ponavad del vsakdanje sadhane (prakticiranja) hatha yogijev, ceprav trdi da je on v izvoru osnoval te tehnike in s tem ne priznava njihovega pravega izvora.

dostkrat citira verze iz Bhagavad-gite, ali Svetega pisma, vendar ciz izven konteksta, da s tem upravici svoje nadaljnje delovanje in svoj osebni interes. to je podobno kot rezanje glave kokosi. enkrat je nek "inteligenten" clovek zakljucil da bi blo dobr da bi svoji kokosi odsekal glavo (ker jo more hranit in ima s tem stroske) in ji pustil samo zadnji del (od katerega ima profit v obliki jajc). tko da takih stvari si nekdo ki se javno razglasa za "perfect mojstra" ne bi smel kr tko zlahka privoscit. mene osebno je zmotil sam to da na iniciaciji kjer daje "Knowledge" citira drug verz iz 9ga poglavja Bhagavad-gite, nadaljevanja poglavja pa ne uposteva, torej vzeto ciz izven konteksta.

kot se govori okol (jaz o tem nimam direktnih izkusenj) zato bom povedal samo iz "verjetja", zdej ce je res je, ce pa ni pa ni. v glavnem baje je gospod M. zelo navezan na raznorazne intoksikante, najvec alkohol, in da je imel v preteklosti oz. tudi zdaj veliko neprimernih spolnih vedenj s svojimi ucenkami in ostalimi. in ker ne zahteva nobenih eticno/moralnih pravil svojim ucencem (potem najbrz tudi zase ne), je to kr dost verjetno. drgac pa te se v yogi (iz katerih je on ven pobral tehnike) na zacetku ucijo o eticno/moralnih pravilih, ki so del vsake avtenticne duhovne prakse.

kar se pa tice tebe, stojchi, je pa tko. tist ki deluje v smeri avtenticnega samospoznanja iz dneva v dan ratuje bolj ponizen zarad kontakta z Resnico, in zmeraj bolj agresiven do Neresnice oz. iluzije in varanja. v tvojem primeru se dogaja lih obratno. v vedski literaturi ali iz besed avtenticnih realiziranih mojstrov bos zvedu zakaj je to tako (kaksna je nasa vecna konstitucionalna pozicija/narava) in kje se to prakticno opazi.

ce posvetno umetnost (v tvojem primeru pesmi) pogledas mal bolj podrobno hmal ugotovis da nimajo v sebi nbene konkretne niti teoreticne niti prakticne vrednosti, ampak le zavajajo in ljudi vodijo v oblake in raznorazne iluzije. tisto o cemer ti govoris da cutis  zadovoljstvo je pa le spoznavanje in obcutenje subtilne sfere materije. in tud ce bolj podrobno pogledas, bos ugotovu da sploh ni to nevemkaksno zadovoljstvo, ampak le neke vrste "nenavadno zacudenje" v primerjavi s tem kar smo navajeni iz grobe materije. ponavad pa to "zadovoljstvo" dobis sele ko o tem govoris drugim (ali svojemu umu) in si emocionalno zaprepaden.

kar se pa tice tistih 4 tehnik ki jih uci M, in prakticiras ti stojchi je pa res da delujejo, ce jih izvajas redno. na kaj te tehnike delujejo in kaksen je njihov rezultat? te tehnike nas osvobajajo poistovecanja z grobo materijo, in nas ucvrscujejo v subtilni materialni sferi ki je vec ali manj le negacija grobe. s tem se res nekak priblizamo resnici o tem kdo smo, ampak to subtilno spoznanje se ni dokoncno in iz tistega subtilnega polozaja spet pades nazaj v grobo (ce ne gres naprej).

sicer sm pa ze veckrat povedu, sele ko spoznas (oz. priznas) da nekaj ne stima (neizpolnjenost), sele takrat bo nekdo lahko kej "slisal", pred tem ne. tko da jaz ti predlagam da se naprej vestno izvajas te tehnike da bos rezultate ki ti jih nudijo cimprej iztrosu, da bos pol lahko pocas razumel o cem res govorijo Vedski spisi, ki nam prakticno pomagajo pri dokoncnem Samospoznanju in delovanju v skladu s tem in kaksen je rezultat takega delovanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: stojči
Reply #3 - 01.07.2003 at 11:59:08
 
Quote:
ce posvetno umetnost (v tvojem primeru pesmi) pogledas mal bolj podrobno hmal ugotovis da nimajo v sebi nbene konkretne niti teoreticne niti prakticne vrednosti, ampak le zavajajo in ljudi vodijo v oblake in raznorazne iluzije. tisto o cemer ti govoris da cutis  zadovoljstvo je pa le spoznavanje in obcutenje subtilne sfere materije. in tud ce bolj podrobno pogledas, bos ugotovu da sploh ni to nevemkaksno zadovoljstvo, ampak le neke vrste "nenavadno zacudenje" v primerjavi s tem kar smo navajeni iz grobe materije. ponavad pa to "zadovoljstvo" dobis sele ko o tem govoris drugim (ali svojemu umu) in si emocionalno zaprepaden.


Jaz se sploh ne strinjam s tole izjavo, da stojchijeva poezija vodi v oblake in iluzije. Nasprotno, zdaj, ko je tud zame nastopilo 5 minut, ko sem si končno začela priznavati trenutek sedaj, ki je vedno pogosteje sam po sebi poln neke naravne radosti, pred katero sem si vztrajno zatiskala oči, se vedno znova s hvaležnostjo spomnim na ta duh ljubezni, ki ga stojchi razširja v svojih pesmih. Mislim, da iz nobenega človeka brez neposrednega izkustva kdo je, ne bi prišlo toliko lepih misli. Mislim tudi, da je nekdo, ki tako širi pozitivno misel pogumen, malokdo namreč prizna, da za obstoj in srečno sploh ne potrebuje veliko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči
Reply #4 - 01.07.2003 at 12:06:53
 
littlestar... vcasih dobimo strup skozi injekcijo in nas ob tem na zacetku zaboli, vcasih pa dobimo strup v obliki tabletke, ki je na zacetku bolj "mila".

ampak se zmeri je strup le strup, pa ne glede v kaksni obliki pride do nas.

tko je posvetno/materialno znanje zavito v umetnisko izrazanje se zmeri le posvetno znanje.

jaz mocno upam, da bomo enkrat ugotovil da odstranjevanje trpljenja oz. olajsanje tegob ni enako pozitivnemu zadovoljstvu, ki je posledica direktnega pravilnega delovanja, med tem ko je odstranjevanje trpljenja le izogibanje napacnemu delovanju (je pa to seveda indirektno pravilno delovanje).
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči
Reply #5 - 01.07.2003 at 12:27:58
 
ali po domače povedano:

"You're moving with Grace,
or your God is,
kicking you in your arse"

v prevodu:
"Ali se gibaš z Milostjo,
ali pa te tvoj Bog brca v tvojo rit"

Nekateri toliko podcenjujejo Boga,
da se ne zavedajo,
da je Bog njihova lastna vest,
ki se izraža skozi njihovo kakršnokoli lastno počutje,
da prav vsak od nas dobiva svojo lekcijo,
tako, ali drugače.
To, kar kdo misli je nepomembno,
kar je pomembno je,
koliko je kdo sposoben sprejemati božansko milost,
se gibati z njo
in jo dajati od sebe.
Dvomi in strahovi so hudič, ali satan,
vsakega posameznika
in vsak se mora z njimi spopasti sam.
Vsak negativizem izvira izključno iz ega
in kot tak, kar naprej dobiva svoj bumerang.
Svetujem ti:
ne dajaj svoje energije negativizmu drugih
in tvoj negativizem bo sam od sebe ugasnil,
drugače se boš kar naprej vrtel
v svojem začaranem krogu.
Nobena stvar, ki se nam zgodi,
se nam ne zgodi slučajno,
ampak vedno samo zato,
da se iz nje nekaj naučimo.
Tudi tvoja trpljenja so posledica tvoje negativnosti, tvojih dvomov in tvojih strahov
in imajo svoj smisel,
vse dotlej, dokler se ne boš notranje toliko sprostil,
da jih boš od sebe odpel in spustil.
Koliko tvoje pisanje izvira
iz tvoje negativnosti in tvojega ega
si lahko izračunaš sam.
Vzemi vsak svoj stavek posebej in ugotovi:
ali je pozitiven, ali negativen
je preverjen ali nepreverjen,
ima pozitiven naboj, ali negativen,
bo kdo od tvojega pisanja imel kako korist, ali nobene.
Vse tvoje nepreverjene in negativne  trditve
izvirajo iz tvojega ega. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči
Reply #6 - 01.07.2003 at 13:00:04
 
stoychi wrote on 01.07.2003 at 12:27:58:
Vzemi vsak svoj stavek posebej in ugotovi:
ali je pozitiven, ali negativen
je preverjen ali nepreverjen,
ima pozitiven naboj, ali negativen,
bo kdo od tvojega pisanja imel kako korist, ali nobene.
Vse tvoje nepreverjene in negativne  trditve
izvirajo iz tvojega ega.

recimo imam na cesti pijanca ki prosi za alkohol.

ce mu ga dam, bom s tem zadovoljil njegovo bolezen (in mogoce trenutno olajsal njegovo trpljenje ki mu ga prinasa prav ta zasvojenost). ce mu ga ne dam, bom s tem zadovoljil njegovo zdravje (trajno in cisto zadovoljstvo).

v primeru da mu ga dam, bo njegova bolezen vzklikala "to je pa res pozitivna oseba".

v primeru da mu ga ne dam, bo njegova bolezen vzklikala "to je pa res ena negativna oseba".

ce radi zivimo v iluziji, bo za nas resnica nekaj negativnega, ce pa hocemo izvedt resnico, bo laz za nas nekaj negativnega. in ce verjamemo da obstaja ena Absolutna resnica, pol se mora negativno oz. pozitivno ugotavljat glede na njeno razsodbo.

Resnica in zadovoljstvo sta interno nerazdruzljiva. bolj ko poznamo Resnico bolj zadovoljni smo. kot pa smo ze velikrat tuki ugotavljal pa se zadovoljstva delijo na kratkotrajna, dolgotrajna in vecna. kratkotrajno in dolgotrajno zadovoljstvo (znotri grobe in subtilne materije) je v primerjavi z vecnim (duhovnim) le trpljenje in tesnoba.

pa se neki bom razlozil.

ogenj lahko zakuri les. zelezo lesa ne more zakurit. ampak ce je zelezo v stiku z ognjem dalj casa bo to zelezo privzelo kvaliteto kurjenja od ognja. in tud tako razbeljeno zelezo lahko zakuri les.

les je grobo materialno telo. zelezo je subtilno materialno telo. to subtilno materialno telo dobi moznost kurjenja/zivljenja od duse (spirita), in takrat to subtilno telo lahko spravi v gibanje tudi grobo telo. ko mi spoznavamo to razbeljeno zelezo (subtilno telo) se nam zdi kot da je on edini vzrok in animator grobega telesa, in seveda ob tem obcutimo tudi neko "drugacno, nenavadno" zadovoljstvo (v primerjavi z grobim). tko kot lahko obcutimo zgoc obcutek ce primemo v roko razbeljeno zelezo (se nam zdi kot da bi obcutili originalni ogenj). ampak ali je razbeljeno zelezo sposobno samo po sebi kurjenja, neodvisno od pravega ognja? in ali je kvaliteta obcutka vrocine pravega ognja (zadovoljstva) enaka kvaliteti razbeljenega zeleza? podobno je ze, ampak ne enako. eno je bolj pristno kot drugo. in ce mi ob dozivljanju razbeljenega zeleza/subtilnega telesa povecujemo nas ponos (proti tistim ki dozivljajo le grobega), in zanemarno pravi ogenj, se kaj kmalu zgodi da se zelezo zacne ohlajati.

ko prvic vzamemo drogo je najboljs, scasoma pa jo lahko jemo v isti kvaliteti in isti kvantiteti pa ne bo dajala vec tistega kot prvic, iz dneva v dan bo ucinek droge usahoval.

na podobn nacin, ce nekdo ne prizna izvora vseh izvorov (tudi zadovoljstva) in vzroka vseh vzrokov (med drugim tudi nas) bo s casom postopoma nase zadovoljstvo zacelo upadati.

kot pa sem ze napisu, tehnike ki jih uci gospod M. delujejo pri prehodu iz grobega na subtilno materialno telo. in ce se tam ponosno ustavimo bomo scasoma zaceli izgubljat to zadovoljstvo (ki je v bistvu bolj olajsanje) ki ga obcutimo ob prakticiranju le teh.

Bog je izvor vsega. materialni cas sestavljen iz preteklosti/prihodnosti/sedanjosti je ena izmed Njegovih potenc pod Njegovo popolno kontrolo. ce se prostovoljno in v popolnem zavedanju ne predamo  gospodarju tega casa (pod njegovimi pogoji) bomo stalno ziveli v strahu, negotovosti, tesnobi in seveda neizpolnjenosti. v obratnem primeru pa bomo dosegli spiritualno "nebo" v katerem je le cista sedanjost, torej cista vecnost.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči
Reply #7 - 01.07.2003 at 13:33:10
 
ego se vedno naslanja na zveličavne teoretične resnice in na mi in naše, nikoli ne uporablja v svojih izvajanjih svojih izkustevin spoznanj, ker takih nima.
Če že kaj pišeš, napiši:
jaz sem izkusil to in to, to so moja lastna spoznanja,
za temi besedami stojim, ker so posledica mojega izkustva.
ampak ti aryan trpiš, kar si tu javno priznal in napisal,
zato tvoje besede, ki izvirajo iz trpljenja nimajo prave veljave.
Imele pa jo bodo, ko se boš rešil svojega trpljenja.
Vse moje besede napisane tu izvirajo iz moje notranje radosti in veselja, ki ga z vsemi vami rade volje delim.
Včasih za nekoga izpade, kot da sem na njega, ali njo jezen, kar pa ni res, kako moreš biti jezen na otroka, ki pade, ko se uči hoditi. Končno pa to mene ne boli, boli tistega, ki pade, a ne?
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
,Re: stojči
Reply #8 - 01.07.2003 at 13:36:50
 
Smiley
draga little star
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči
Reply #9 - 01.07.2003 at 13:45:28
 
stoychi wrote on 01.07.2003 at 13:33:10:
ampak ti aryan trpiš, kar si tu javno priznal in napisal, zato tvoje besede, ki izvirajo iz trpljenja nimajo prave veljave. Imele pa jo bodo, ko se boš rešil svojega trpljenja.

trpim zato, ker zaenkrat se ne stepam mleka dovolj da bi iz njega dobil maslo (vecno zadovoljstvo). teorija je pravilna, le praksa mi malo pesa.

vseen pa lahko napovem (iz teorije in nekaj prakse), da stepanje vode ne more prinest masla. (mogoce le nekaj umsko proizvedenih imitacij in sugestij, ki pod vplivom casa izpuhtijo).

Quote:
Vse moje besede napisane tu izvirajo iz moje notranje radosti in veselja, ki ga z vsemi vami rade volje delim.

sej jih mas velik takih ki ga sprejemajo od tebe, samo ne pa vsi.

Quote:
Včasih za nekoga izpade, kot da sem na njega, ali njo jezen, kar pa ni res, kako moreš biti jezen na otroka, ki pade, ko se uči hoditi. Končno pa to mene ne boli, boli tistega, ki pade, a ne?

ce tebe ne zaboli ko otrok pade, zakaj ga pol sploh ucis hodit? ocitno bolj iz ponosa kot iz socutja. in, ali si preprican da ti ze znas hodit?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči
Reply #10 - 01.07.2003 at 14:26:08
 
tvoje trpljenje je posledica tvoje nevednosti,
kateri nobena teorija ne bo pomagala,
dokler se ne boš soočil
s svojimi dvomi in strahovi,
ki jih izražaš kar naprej in naprej
in če misliš, da boš s ponavljanjem mantre hare krišna kdaj dobil iz mleka maslo, naj ti povem, da ga ne boš.
Nobena teorija ni pravilna.
Kar je pravilno, je moje in tvoje prepoznavanje srca,
moja in tvoja intuicija,
moja Milost, ki mi pomaga prepoznavati
tisto, kar me vodi k notranjemu miru, zadovoljstvu in resnici in stran od nezadovoljstva, nemira, dvomov in strahov.

Zato ti toplo ti priporočam, da prenehaš stepati svojo vodo.
To kaj stepajo drugi, tega ti ne veš, ker te nikoli ni bilo zraven in o tem ne moreš soditi.  
Vsak od nas je znotraj sebe na različnih nivojih svojega zaupanja.
Eni se bojijo sebe,
drugi se še iščejo,
tretji, pa so se našli v zaupanju do samega sebe
in pomagajo tistim,
ki so pripravljeni sprejeti njihovo pomoč.
Na tem forumu sem samo za tiste,
ki jih branje mojih postov veseli in navdihuje
za odkrivanje svoje duše.

Trpljenje za druge,
je tipična religijska komponenta s katero religije upravičujejo svoj obstoj.
Nihče ni prišel na ta svet, da bi trpel za druge,
temveč da bi se osvobodil lastnega trpljenja.
Zato tudi prihajajo mojstri,
da ljudem pokažejo to pot.
Če je notranja "hoja" prepoznavanje moje duše
in mojega navdiha, ki iz nje prihaja,
potem trdim, kot sem živ,
da znam hoditi to notranjo pot.
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči
Reply #11 - 01.07.2003 at 14:34:15
 
stoychi wrote on 01.07.2003 at 14:26:08:
in če misliš, da boš s ponavljanjem mantre hare krišna kdaj dobil iz mleka maslo, naj ti povem, da ga ne boš.

to je tvoje misljenje, ki pa ga zal ne podpira cela Vedska literatura in samorealizirani svetniki.

Quote:
To kaj stepajo drugi, tega ti ne veš, ker te nikoli ni bilo zraven in o tem ne moreš soditi.

zakaj pa ti pol to stalno pocnes. primer mas zgori.

Quote:
Na tem forumu sem samo za tiste,
ki jih branje mojih postov veseli in navdihuje
za odkrivanje svoje duše.

kjer je ogenj je tudi dim (kadar delujemo znotraj materialne dualnosti).

Quote:
Trpljenje za druge,
je tipična religijska komponenta s katero religije upravičujejo svoj obstoj.

ne trpljenje za druge, ampak osebno trpljenje zaradi trpljenja drugih. to socutno trpljenje je v bistvu ene vrste zadovoljstvo ki ima le mal drugacen okus, pa vendar je prijeten.

Quote:
Nihče ni prišel na ta svet, da bi trpel za druge,
temveč da bi se osvobodil lastnega trpljenja.
Zato tudi prihajajo mojstri,
da ljudem pokažejo to pot.

zarad cesa pa pridejo pol mojstri nas ucit? iz socutja ali iz ponosa?

ce ti poznas le ucenje zarad ponosa pred drugimi, potem res ne bos zaznal "trpljenja" ki je pripeto k socutju in si ga bos napacno predstavljal.

Quote:
Če je notranja "hoja" prepoznavanje moje duše
in mojega navdiha, ki iz nje prihaja,
potem trdim, kot sem živ,
da znam hoditi to notranjo pot.

blagor teb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči
Reply #12 - 01.07.2003 at 15:09:31
 
Smiley
naj ti navedem nekaj preprostih dejstev, zakaj iz ponavljanja mantre hare krišna ne boš dobil masla iz mleka.

Prvo kot prvo v vedskih spisih Krishna ni Krishna ampak Krishn brez aja to je dodano mnogo pozneje.

Drugo kot drugo: večina hinduistov ponavlja mantro Ram, in ne rama, in za katero oni trdijo, da je mnogo bolj učinkovita, kot katerikoli druga.

Tretje kot tretje zakaj tvoja teorija ne drži:

Samorealizirani ljudje so obstajali:
mnogo tisoč let pred mojstrom Krišnom,
mnogo tisoč let pred mojstrom Ramom,
mnogo tisoč let pred mojstrom Šivom,
mnogo tisoč let pred mojstrom Višnujem in
mnogo tisoč let pred mojstrom Bramom.

Nobeno ponavljanje imena katerega koli mojstra ni nikogar pripeljalo do samorealizacije.

Razlika med tabo aryan in mano:
je samo ta:,
da sem sam kot sem že napisal
bil v centrih za zavest Krišne
že mnogokrat,
ti pa nisi bil z mojim mojstrom niti enkrat samkrat.

Vidiš v tem je ta bistvena razlika.

Mojstri ne prihajajo učit niti iz sočutja, niti iz ponosa, ampak izključno iz lastnega veselja,

kot iz lastnega veselja tu pišem tudi sam.

Če bo moje pisanje imelo na koga izmed vas pozitiven učinek lepo,
če pa ne bo, pač ne bo, nič hudega za to.

in res blagor mi, in moji duši,
kajti jaz sam, sem kip mojega Boga. Smiley

kakor boš mogoče nekoč, tudi ti. Smiley

 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči
Reply #13 - 01.07.2003 at 16:04:02
 
stoychi wrote on 01.07.2003 at 15:09:31:
Prvo kot prvo v vedskih spisih Krishna ni Krishna ampak Krishn brez aja to je dodano mnogo pozneje.

heh. no comment. a zdej ce tisti ki govorijo hindi in popaceno recejo krishn to pomen da nben drug ne zna sanskrita brat al kaj? sicer pa se sveto ime Sri Krishne lahko slisi tudi v interni meditaciji, tud ce nikol ne pogledas v Vedsko literaturo.

Quote:
Drugo kot drugo: večina hinduistov ponavlja mantro Ram, in ne rama, in za katero oni trdijo, da je mnogo bolj učinkovita, kot katerikoli druga.

nekateri castijo gospoda Ramachandro in izgovarjajo njegovo sveto ime. Ramachandra in Gospod Krishna sta ena in ista Vrhovna Osebnost, le v razlicni trancedentalni obliki in aktivnosti. drgac pa je eno izmed imen Sri Krishne tudi Ram, ali Rama.

Quote:
Samorealizirani ljudje so obstajali:
mnogo tisoč let pred mojstrom Krišnom,
mnogo tisoč let pred mojstrom Ramom,
mnogo tisoč let pred mojstrom Šivom,
mnogo tisoč let pred mojstrom Višnujem in
mnogo tisoč let pred mojstrom Bramom.

Sri Krishna, Ramachandra, Siva, Visnu so vecni, nad vplivom casa (cas je ena izmed Visnujevih/Krishnovih potenc). ne glede kolk let bos napisal bo to se zmeri znotraj vpliva casa, tko da tole zgori je bolj ali manj "megla".

Quote:
Nobeno ponavljanje imena katerega koli mojstra ni nikogar pripeljalo do samorealizacije.

ponavljanje Svetih imen Boga je edini mozen nacin za dosego dokoncne samorealizacije v kali-yugi (zdejsni dobi). sicer pa, a ti zgornje govoris iz teorije ali iz prakse?

Quote:
Razlika med tabo aryan in mano:
je samo ta:,
da sem sam kot sem že napisal
bil v centrih za zavest Krišne
že mnogokrat,

jaz nisem clan drustva za zavest Krishne oz. centrov v katerih si bil ti ze mnogokrat.

Quote:
ti pa nisi bil z mojim mojstrom niti enkrat samkrat.

tudi ti z mojim ne.

Quote:
in res blagor mi, in moji duši,
kajti jaz sam, sem kip mojega Boga.

"tvoj Bog" se bo razblinil v trenutku ko se bo iz socutja pred tabo pojavil pravi Bog ali njegov avtenticni predstavnik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči
Reply #14 - 01.07.2003 at 16:51:26
 
ali boš to ti trpeči aryan?
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 16