Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 19230 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Greh in grešniki
Reply #60 - 04.07.2003 at 08:51:12
 
Mislim, če se kdo hoče dons dobr met, se kr javim.


Cheesy Grin Cheesy Grin Cheesy Grin

sekaaaaaaaaa
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #61 - 04.07.2003 at 09:29:25
 
littlestar, ponavad velikrat govoris o "zavedanju". cesa pa hoces bit ti zavestna sploh?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Greh in grešniki
Reply #62 - 04.07.2003 at 09:35:28
 
Quote:
LittleStar, ne samo misliti, to moraš počasi tudi razumeti in prav fino ti gre, le tako naprej, v tebi je pravi duhovni sonček, ki vedno bolj sije in razgrinja temo tvojih dni.

Umiri svoj notranji dih, zavej se ga, vse kar prihaja iz tebe je sama notranja lepota. Dihaj, zavedaj se, dihaj, globoki vdih skozi nos, hitri izdih skozi usta, naj gre vse črno stran, notranje sonce te greje, čutiš to, slišiš klic, ki kliče, notranja svetloba se odpira, LittleStar, le tako naprej.

Ne pozabi, vdih, izdih.    Wink Wink Wink Wink



Kreden to si pa ti briljantno povedal.

Grin Wink Grin

tristo angelov, a nismo rekli, že nekje na tem forumu, NE SODI, sem se u jezik ugriznu
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #63 - 04.07.2003 at 09:40:22
 
Quote:
Ja valda sebe, ne?

sicer si mi ze ene parkrat rekla da ti si se ze zdavni spoznala, ampak ok, pustmo zdej to.

a si ti kdaj vidla ze lahko svoj obraz, brez zunanje pomoci (ogledala)? pa, a si opazla da tud ogledalo ne nudi "tocne" slike, ker je dvodimenzionalen pa se popaci lahko.

tocka opazovanja ne more "opazit" samo sebe. zavednik/opazovalec se ne more zavest/opazit sebe, brez ogledala, torej brez zunanje pomoci. in bolj ko je to ogledalo popolno/cisto, bolj prava slika je.

Quote:
Mislim, kr mi ni najbolj fajn, da sem tolk"vodena" od drugih. Undecided

od drugih si lahko vodena le tolk, kar se tice njihovih nasvetov in predlogov, ampak se zmeraj si samo ti tista ki se odlocas ali bos tisto nardila ali ne. in ker prihajajo od zuni in od znotri raznorazni predlogi in nasveti, je seveda tezko vedt katermu sledit (ampak zal enmu moras, ker mi smo po naravi aktivni, ne staticni). in tko kot nas drugi lahko napacno ali pravilno usmerjo, tko se tud sami sebe lahko napacno ali pravilno usmermo. in zdej, eni se ravnajo po svojih prejsnih izkusnjah ali intuciji ali nasvetih drugih al kokrkol ze in pol scasoma pridejo do nekaterih smernic /tirnic poti (delovanja) katera jim ustreza in katera naj bi jim v koncni fazi odstranla tesnobo in prinesla zadovoljstvo.

a do tuki se strinjava?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #64 - 04.07.2003 at 09:46:05
 
Quote:
od drugih si lahko vodena le tolk, kar se tice njihovih nasvetov in predlogov, ampak se zmeraj si samo ti tista ki se odlocas ali bos tisto nardila ali ne. in ker prihajajo od zuni in od znotri raznorazni predlogi in nasveti, je seveda tezko vedt katermu sledit (ampak zal enmu moras, ker mi smo po naravi aktivni, ne staticni). in tko kot nas drugi lahko napacno ali pravilno usmerjo, tko se tud sami sebe lahko napacno ali pravilno usmermo. in zdej, eni se ravnajo po svojih prejsnih izkusnjah ali intuciji ali nasvetih drugih al kokrkol ze in pol scasoma pridejo do nekaterih smernic /tirnic poti (delovanja) katera jim ustreza in katera naj bi jim v koncni fazi odstranla tesnobo in prinesla zadovoljstvo.

a do tuki se strinjava?


Ne, sploh ne. Finta je, da sploh nisem jaz tista, ki se odločam, ker je nesmiselno in brezplodno. Karkoli se odločim samovoljno, ga mimo pihnem. Nasvetov in predlogov pa si mi itak ne upa noben dajat. Štekaš do tu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #65 - 04.07.2003 at 10:14:14
 
Quote:
Ne, sploh ne. Finta je, da sploh nisem jaz tista, ki se odločam, ker je nesmiselno in brezplodno. Karkoli se odločim samovoljno, ga mimo pihnem. Nasvetov in predlogov pa si mi itak ne upa noben dajat. Štekaš do tu?

a si to ti?? littlestar?

lej, nben drug se ne odloca o teb razen ti in samo ti. vsako zavestno zivo bitje ima moznost odlocanja, ker mu je Bog dal svobodno voljo. res da je ta svobodna volja relativna (ker so omejene moznosti izbire), ampak se vseen je to svobodna volja.

in kadar imamo odlocanje, oz. svobodno voljo to pomen da morta obstajat vsaj 2 razlicni moznosti, drgac ne bi mel smisla rect "odlocanje". na podlagi cesa se mi odlocamo? odlocamo se lahko na podlagi nasvetov drugih, izkusenj, intuicije, "notranjega glasu", itd.

to kar si gor napisala, da se odlocis samovoljno in ga zmeri "pihnes mimo", je mal v kontradikciji s tistim kar si prej rekla, da se ti zdi da te prevec vodijo drugi. ampak ne glede na to, to da si opazla da ga "pihnes mimo" najbrz pomen da nisi zadovoljna z rezultatom take odlocitve in smeri delovanja. odlocila si se itak sama, ampak po katerem nasvetu si pa delovala je pa treba zdej raziskat in ugotovit zakaj ti ni prinesu nic dobrega.

primer.

- ce se jaz zmotno poistovecam z avtom bom hotu met bencin. in ce bom pil bencim bom scasoma ugotovil da ni dobro zame. (moje poistovecanje mi bo dalo nasvet in predlog kaj naj pocnem in kaj naj si zelim)

- ce se jaz zmotno poistovecam s tigrom bom hotu jest druge zive zivali surove in bom scasoma spet ugotovu da ni dobro zame. (isto kot zgori).

to zgori je je samo princip razlozen s pomocjo primera. no, in na podobn nacin, mamo mi "nalepljeno" nase mnogo in mnogo teh raznoraznih zmotnih poistovecanj ali "oznacb" in od tega so pol odvisne nase potrebe, zelje, odlocitve in seveda delovanja ter rezultati takega delovanja. ampak ponavad sele scasoma ugotovimo da nismo zadovoljni ne s tem, ne s tistim, ne z unim in tko naprej. resnicno zadovoljni bomo lahko le takrat ko bomo prsili do "nas" samih, v originalu, brez vseh teh zmotnih oznacb in delovali v skladu s to naso pravo naravo.

a do tuki se strinjava?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Greh in grešniki
Reply #66 - 04.07.2003 at 10:18:39
 
Quote:
Mislim, kr če se hoče kdo danes (s)kregat, al pa karkoli,  se javim Undecided.



Jaaaaaa. Kwa bi ti rada?



al kej?
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Greh in grešniki
Reply #67 - 04.07.2003 at 10:26:20
 
Quote:
Mislim, kako bi tebi blo, če te bi praznina to spraševala?  8) Kaj bi ti sploh rad? Grin



Pa, kwa j teb?  Praznina samo praznini!  Sprašujejo pa nevedni.


a slediš?
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Greh in grešniki
Reply #68 - 04.07.2003 at 11:11:37
 
Quote:
Sm mela na ignore vse. Ni čudno, da sm bla tko v bedu. Poskusi prosim še 1x. Pol pa dajva zbrisat to odzunaj.


A tud mene?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Greh in grešniki
Reply #69 - 04.07.2003 at 11:17:55
 
Quote:
Vse.




A ti ni ratalo Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Greh in grešniki
Reply #70 - 04.07.2003 at 11:25:56
 
Quote:
Kaj zgleda, da mi je? Roll Eyes





Odvisno, od tega, kar si hotela Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #71 - 04.07.2003 at 12:03:35
 
littlestar, kaj zdej? a si ze zadovoljna al nis? al si sam se zmeri mal shizofrenicna in zmedena, ampak se zmeri si sugeriras "jaz sem srecna"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #72 - 04.07.2003 at 12:12:49
 
Quote:
Ne, nisem zadovoljna. Si srečen zdaj? Vsake tolk mam takšne krize, da resnčno razmišljam o samomoru. Ko pa sem o.k., pa je o.k.

men ni "fora" zrugat tebe, da hocem da ti reces "nisem srecna", in si te s tem podredil. to je brez veze.

sebe ne mors ubit. se prav tko da ne bi obstajala vec. tega se sploh ne da, zato je brez veze. je pa napacno ali "gresno" delovanje vcasih lahko kot smrt, kjer nisi zadovoljen, torej se ti zdi brez veze obstajat sploh. kot sem ze napisu v "smislu obstoja". ce zadovoljstva, entuziazma ni, pol res najveckrat pomislimo na samomor. sam ubit mormo nase napacne motive, gresne aktivnosti, ne pa sebe.

pa tud ce bos sla delat samomor si lahko ubijes le grobo telo. subtilno ti bo se zmeri ostalo in bos kot "ghost" obstajala se tok casa kokr bi mogu ta tvoj grob telo se ostat. problem tega stanja je, da si zelis jest ali pit ali kej druzga (zelje so se zmeri), ampak nimas grobega telesa skoz katere bi si to izpolnu. tko da zvis v konstantnem "zgocem" stanju bi se lohk rekl, in ni prevec prijetno. tko da samomor ti odsvetujem. jz ti bl svetujem da se sistematicno lotis odkrivanja tvojega pravega sebe in delovanja v skladu s tem, in to je tist kar te bo izpolnil. zato te prosim da preberes se enkrat tist post in poves ce si do tja sledila, kar sem nazadnje napisu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #73 - 04.07.2003 at 12:38:23
 
Prosila bi, če lahko zbrišete tiste zadnje poste danes, ki se nanašajo na moje že zbrisane, in da se za to ne jezite name. Se res opravičujem za izpad. Bom si vzela malce pauze. Hvala vsem, da ste.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #74 - 04.07.2003 at 12:42:46
 
ce se bos stalno samo izmikala ali si zapirala oci "nepravilnostim" v sebi, ne bojo sle nikol same od sebe stran, le nekje drugje bojo priplavale ven.

a nisi bla lih ti zagovornica tega da se mormo sprejemat? upam le, da nisi mislila s tem da se mormo sprejemat take kot hocemo bit (avtosugestija), in ne take kot smo trenutno res, ne v imaginaciji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6