Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 19227 times)
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #45 - 03.07.2003 at 12:28:00
 
Quote:
Mah daj, aryan. Grdo, slabo, neprimerno je subjektivno in je state of mind posameznika. Zakaj otrok v mnogih stvareh ne vidi nič slabega, pokvarijo pa jih odrasli s svojim obsojanjem nečesa in 'slabo naravnano' miselnostjo?

to da otrok ne vidi nic slabega se ne pomen da ne obcuti neprijetnosti ob rezultatu taksne ali drugacne aktivnosti. ce otrok ne ve ali ne vidi, da se bo spekel ce se bo dotaknil vroce peci, to se ne pomen da se ne bo opekel, kajne?

Quote:
Meni se recimo zdi bolj neprimerno, da si pripravljen čisto sebe zanikat za neko imaginarno trajno zadovoljstvo.

men je tud to neprimerno, kadar se govori o imaginaciji.

Quote:
Ni ga tam nekje, al pa potem, ko boš se tolk in tolk odpovedoval nekim imaginarnim nečistostim. Je prav zdaj tu. To je vse kar je. Čim več takšnega zavedanja pomeni več življenja, vrednega življenja.

pol pa deluj tud prakticno v skladu s tem zgornjim konceptom in bodi srecna in zadovoljna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #46 - 03.07.2003 at 12:34:45
 
Quote:
to da otrok ne vidi nic slabega se ne pomen da ne obcuti neprijetnosti ob rezultatu taksne ali drugacne aktivnosti. ce otrok ne ve ali ne vidi, da se bo spekel ce se bo dotaknil vroce peci, to se ne pomen da se ne bo opekel, kajne?

men je tud to neprimerno, kadar se govori o imaginaciji.



Zakaj pa pol zmeraj dajaš vedno kakšen čisto izmišljen primer k eni temi?

Ja pa kaj pol, če otrok čuti kakšno neprijetnost. Tega ga ne moreš obvarovat. That's life in njemu pripada. Otrok se tako največ nauči - ni ga sploh čez lastno izkustvo. Če se je starš opekel na kakšni izkušnji, ni nujno, da se bo otrok tudi na tej isti zadevi, zato je neprimerno ga posiljevat z nekimi blodnjami, sploh pa ne predčasno. Starš naj nastopi takrat ko je potrebno.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #47 - 03.07.2003 at 12:43:24
 
Quote:
Zakaj pa pol zmeraj dajaš vedno kakšen čisto izmišljen primer k eni temi?

vcasih s pomocjo zgodbice ponazorim nek nauk ki ga hocem povedat. vcasih se izrazam bolj indirektno s pomocjo zgodbic, vcasih pa bolj direktno.

Quote:
Otrok se tako največ nauči - ni ga sploh čez lastno izkustvo.

se strinjam da je lastno izkustvo edino kar je vredno. sam izkustva pa so prijetna in neprijetna. a se teb zdi narobe ce nekomu predlagas iz svojih izkusenj z nasvetom (ne silis) kako naj se on sam izogne nekaterim neprijetnim izkusnjam?

kot pa sem ti ze velikrat povedu, izkljucno iz negativnih izkusenj izves cesa NE pocet, ne izves pa kaj JA pocet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #48 - 03.07.2003 at 12:47:14
 
Quote:
a se teb zdi narobe ce nekomu predlagas iz svojim izkusenj z nasvetom (ne silis) kako naj se on sam izogne nekaterim neprijetnim izkusnjam?

kot pa sem ti ze velikrat povedu, izkljucno iz negativnih izkusenj izves cesa NE pocet, ne izves pa kaj JA pocet.


Ja, to se mi ne zdi prav, ker je imaginarno. Seveda lahko poješ svojo pesem, spoznanja, whatever, ampak, da imaš namen, da bi se nekdo izognil neprijetnim izkušnjam, je nesmisel. Kar je zate neprijetno, je za koga drugega prijetno in obratno.

Isto velja tu. Kar JA počet je tista največja skrivnost, ker je zmeraj tam, da moraš prisluhnit sebi. To je pa včasih najtežje. Negativno in pozitivno sta samo dva predznaka. Vse je "pozitivno".
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #49 - 03.07.2003 at 12:51:22
 
Quote:
Ja, to se mi ne zdi prav, ker je imaginarno. Seveda lahko poješ svojo pesem, spoznanja, whatever, ampak, da imaš namen, da bi se nekdo izognil neprijetnim izkušnjam, je nesmisel. Kar je zate neprijetno, je za koga drugega prijetno in obratno.

obstaja tudi nekaj kar je univerzalno "prijetno" za vsakogar, in to je ljubezen, ki je vecna, brezpogojna.

Quote:
Negativno in pozitivno sta samo dva predznaka. Vse je "pozitivno"

potem pa je najbrz nesmiselno jamrat o "bednih" obcutkih ( Wink ), ker s tem ocitno izgubljas le cas in energijo in "trenutek" in bodi samo skos "pozitivna" in zadovoljna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #50 - 03.07.2003 at 12:54:58
 
Quote:
potem pa je najbrz nesmiselno jamrat o "bednih" obcutkih ( Wink ), ker s tem ocitno izgubljas le cas in energijo in "trenutek" in bodi samo skos "pozitivna" in zadovoljna.

Undecided Embarrassed Undecided Someday...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #51 - 03.07.2003 at 13:09:34
 
Quote:
Undecided Embarrassed Undecided Someday...

ne "someday" to je ze prihodnost, ki je le eden izmed dveh predznakov sedanjega trenutka.

tko da ti predlagam da bodi zadovoljna "tu in zdaj" (in ne jamrat), sej to je baje tvoj moto in moto velikih tukile na tem forumu. problem je le, ker o tem vecina le upajoce "sanja" in si vso stvar le imaginira ter seveda sugerira in namerava.

sej ni problem littlestar, ce si ne bos sama pomagala ti naj pa drugi, sej mas velik "somisljenikov" okol sebe in tisto kar je tebi zgleda najljubse, uci se iz svojih izkusenj.

kot sm ti ze dostkrat napisu... ko bos zejna bos sigurno spontano, neprisiljeno in seveda ponizno prosila za vodo. ce pa jo mas ze itak v sebi, pol pa se tok boljs in lazje, a ne? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #52 - 03.07.2003 at 13:17:54
 
Quote:
ne "someday" to je ze prihodnost, ki je le eden izmed dveh predznakov sedanjega trenutka.

tko da ti predlagam da bodi zadovoljna "tu in zdaj" (in ne jamrat), sej to je baje tvoj moto in moto velikih tukile na tem forumu. problem je le, ker o tem vecina le upajoce "sanja" in si vso stvar le imaginira ter seveda sugerira in namerava.

sej ni problem littlestar, ce si ne bos sama pomagala ti naj pa drugi, sej mas velik "somisljenikov" okol sebe in tisto kar je tebi zgleda najljubse, uci se iz svojih izkusenj.

kot sm ti ze dostkrat napisu... ko bos zejna bos sigurno spontano, neprisiljeno in seveda ponizno prosila za vodo. ce pa jo mas ze itak v sebi, pol pa se tok boljs in lazje, a ne? Wink


Someday... zame ni prihodnost. Je 'ujeti' pravi trenutek - za to živim. Jaz pa tebi predlagam, da mi ne govoriš, da naj neham jamrat, ampak bodi raje sam ta sprememba, ki jo želiš. Hkrati ti tud predlagam, da ne ocenjuješ, kolk sem v resnici ponižna. Pa predlagam ti, da se maš bolj rad, in ne razširjaš svojega nezadovoljstva na druge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #53 - 03.07.2003 at 13:25:21
 
Quote:
Someday... zame ni prihodnost. Je 'ujeti' pravi trenutek - za to živim.

no lepo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Greh in grešniki
Reply #54 - 03.07.2003 at 13:34:39
 
Smiley
verniki, tako kot aryan spoznavajo svojo umazanost in grešnost in se z branjem svetih spisov pravil in ritualov skušajo znebiti svoje umazanije v svoji glavi,
ampak jim to nikakor ne uspe?
Zakaj?
Iz preprostega razloga,
ker z eno umsko umazanijo ne moreš čistiti druge umske umazanije.
Mojstri delujejo povsem iz druge plati.

Prvo kot prvo:

Sprejmi samega sebe takšnega kot si.

Takšen kot si si že najboljši in najčistejši.

Prenehaj se ukvarjati s svojimi kakršnimi koli miselnimi umazanijami in se začni ukvarjati s svojim srcem.
Tam se nahaja tvoje zadovoljstvo, ki ga iščeš.
V tvojem srcu ni nobene umazanije, ampak najlepša čistost, ki se ne more umazati.
Vse kar moraš storiti je samo to,
da ponovno pogledaš v svoje srce,
tako kot si to znal, ko si bil še dojenček. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #55 - 03.07.2003 at 14:12:46
 
stoychi wrote on 03.07.2003 at 13:34:39:
Smiley
verniki, tako kot aryan spoznavajo svojo umazanost in grešnost in se z branjem svetih spisov pravil in ritualov skušajo znebiti svoje umazanije v svoji glavi,
ampak jim to nikakor ne uspe?

si ze izkustveno preveril vsakogar da govoris o takih zakljuckih ali v to le "verjames"?

Quote:
Sprejmi samega sebe takšnega kot si.
Takšen kot si si že najboljši in najčistejši.

zakaj bi pol sploh potreboval mojstra, oz. gospoda M.?

Quote:
V tvojem srcu ni nobene umazanije, ampak najlepša čistost, ki se ne more umazati.

pol je pa itak ze vse v najlepsem redu. zakaj bi pol izvajal 4 tehnike in sledil gospodu M. ce sploh nismo umazani?

Quote:
Vse kar moraš storiti je samo to,
da ponovno pogledaš v svoje srce,
tako kot si to znal, ko si bil še dojenček. Smiley

moj pravi jaz ni bil nikol dojencek in tud nikol ne bo. materialno telo ali subtilno telo sta lahko dojencek, ampak ne jaz.

sploh pa zakaj bi stremel po necem kar sem baje ze imel/ali bil. a nisem takrat ugotovil da je tist dobro? zakaj sem spustil tist iz rok sploh, ce je bilo pa tako dobro in blazeno in izpolnjujoce Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #56 - 03.07.2003 at 14:16:07
 
Quote:
Tole si pa zelo dobro napisala in se strinjam, zato pa marsikateri mojster pravi, glejte, opazujte in učite se od otroka.
Najdite otroka v sebi, najdite tistega otroka, ki ste ga pokopali, spet ga najdite in se čudite.


Ja, to sem res dobro napisala, ampak kaj mi to pomaga, ko pa imam po tvoje tako črno dušo, da mi je ne bo uspelo sčistit niti v večih življenjih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Greh in grešniki
Reply #57 - 03.07.2003 at 15:32:16
 
Vse govorim iz svojega izkustva in kot svete knjige govorijo, da je eno samo srečanje z mojstrom kot petdeset let prakticiranja, lahko to sam potrdim, da tako tudi je.
Večina ljudi je tako daleč od svojega srca, kot so zvezde na nebu, zato večina ljudi potrebuje mojstra, da ponovno prepozna to čistost, da to kar oni iščejo v resnici je znotraj njih samih.
Večina ljudi ima o pravem jazu toliko pojma kot ga ima opica o pralnem stroju in njegovem namenu.
Tako dolgo dokler ne boš opral svojih umazanih misli v pralnem stroju svojega srca, je ta tvoj pralni stroj samo še en nepotreben kos pohištva.
Ne glede na to ali misliš, da si dojenček ali ne,
je ta energija, ki te živi še vedno ista
in jaz tu ves čas govorim o sposobnosti čutenja
in gledanja v srce.
Ta sposobnost bo končno odločala,
ali boš odšel iz tega življenja izpolnjen ali prazen.
Celo življenje je ena sama šola,
kjer se spuščamo znotraj sebe na nižje,
ali višje energetske nivoje.
Nižji nam povzročajo zmedo, depresije trpljenje,  in bolezni
višje pa zdravje, veselje in blaženost.
Na zdravje Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Greh in grešniki
Reply #58 - 03.07.2003 at 22:38:33
 
Quote:
Mah daj, aryan. Grdo, slabo, neprimerno je subjektivno in je state of mind posameznika. Zakaj otrok v mnogih stvareh ne vidi nič slabega, pokvarijo pa jih odrasli s svojim obsojanjem nečesa in 'slabo naravnano' miselnostjo?

Greh je ravno tako odrekanje nečemu, kar ti življenje ponuja, da bi bilo ozaveščeno. Če ti čutiš, da tebi to škodi, o.k., ne pa zdaj razglašat, kako je to slabo na splošno. Čistost zavesti je prav v tej večni igri.

Meni se recimo zdi bolj neprimerno, da si pripravljen čisto sebe zanikat za neko imaginarno trajno zadovoljstvo. Ni ga tam nekje, al pa potem, ko boš se tolk in tolk odpovedoval nekim imaginarnim nečistostim. Je prav zdaj tu. To je vse kar je. Čim več takšnega zavedanja pomeni več življenja, vrednega življenja.


Kreden, in temu ti praviš dobro razmišljanje? ? ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Greh in grešniki
Reply #59 - 04.07.2003 at 08:47:07
 
Quote:
In kaj si hotu s tem povedat?


... ne dobro, temveč odlično ....
Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6