Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 16295 times)
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #30 - 26.06.2003 at 15:11:47
 
ARS wrote on 26.06.2003 at 15:03:01:
Živel seks!
In tudi zadovoljstvo, zadovoljitev, potešitev, sprostitev, energičnost ... ki jim seks botruje!
Pa čimvečkrat!
ARS

ARS, tud tebi, good luck. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Biti asket?
Reply #31 - 26.06.2003 at 15:15:20
 
Quote:
kako dolgo bi še trajalo...

Pustimo razne sofisticirane silogzme o "večnosti življenja", s katerimi nas zna naš razum tako lepo omrežiti.

Čisto preprosto vprašanje:
Če danes nehamo vsi ljudje seksat, kaj misliš ali bo čez recimo dvesto let sploh še obstajal kak živ človek?

Podobno je za življenje potrebno tudi dihanje ali hranjenje, da ne bi kdo pomislil, da poveličujem samo seks  8)

Če nehamo dihati, nas bo namreč še malce prej zmanjkalo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #32 - 26.06.2003 at 15:38:09
 
Bardo_Thodol wrote on 26.06.2003 at 15:15:20:
Pustimo razne sofisticirane silogzme o "večnosti življenja", s katerimi nas zna naš razum tako lepo omrežiti.

...ali pa o minljivosti in o skrbi za "prezivetje"...

Quote:
Čisto preprosto vprašanje:
Če danes nehamo vsi ljudje seksat, kaj misliš ali bo čez recimo dvesto let sploh še obstajal kak živ človek?

vsi ki so danes zivi, so bili zivi prej, in bojo zivi v prihodnosti. zivljenje je nad vplivom casa, kar za materialno telo ne mormo rect. ce pa se ti poistovecas s telesom pa ti nben seks ne bo pomagu pr ohranjanju tvojega zivljenja, tko da bi bla v tem primeru tud skrb o prezivetju ciz odvec, a ne?

Quote:
Podobno je za življenje potrebno tudi dihanje ali hranjenje, da ne bi kdo pomislil, da poveličujem samo seks

tud dihanje ali hranjenje ni potrebno za zivljenje. je pa potrebno za ohranjanje materialnega telesa.

Quote:
Če nehamo dihati, nas bo namreč še malce prej zmanjkalo.

telesa ja, tebe ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Biti asket?
Reply #33 - 26.06.2003 at 15:39:35
 
Quote:
seks je lep in hkrati grd. lep v obljubah ki jih ponuja, grd ko jih ne more zeljeno izpolnit (ce ne druzga, vsaj glede trajnosti).

Quote:
seks obljublja zadovoljstvo, drgac ga nben ne bi pocel.
ker pa je ta zadovoljstvo ki ga genitalni seks lahko proizvede le kratkotrajne narave (ali dolgotrajne pri tantrikih), hkrati ta seks postane grd.

Quote:
jaz se strinjam da ce se dva ljubita in zdruzita da je to samo lepo, sam kaj ko grdost teh minljivih odnosov slej k prej pokaze svoj obraz, v obliki locitve, neizpolnjenosti vznemirjenja, negotovosti itd.

Quote:
bojis se ga lahko zato ker je "nepravilen" seks greh, ki v koncni fazi prinasa trpljenje. kar sejes, to zanjes ponavad modri govorijo.

Quote:
drgac pa se ne gre tuki le za strah pred trpljenjem, ampak bolj za neizpolnjenost. ce ti genitalni ali mentalno/subtilni seks ne potesi tvoje zeje po "ljubezni" ali zadovoljstvu

Quote:
jaz ne pravim da je "seks" (akt ljubezni) slab, ampak pravim da tisto kar ponavad ljudje poimujejo seks je le lizanje sladoleda skozi steklo (ali popacena reflekcija ljubezni, oz. seksa).

Quote:
jaz ne propagiram "asketizma", tj. popolnega odpovdovanja seksu, ampak hocem dosezt njegovo pravilno uporabo, v vecnosti in popolni "cistosti".

Ježešmarička!
Iluzije in nasprotja ...

Pri taki naravnanosti boš pa težko na kakšno nabasu,
ki te bo (želela in lahko) dobr položila,
pa na vaje v trajnosti pripravila ...
... in iz obeh tvojih glav izcimila zadovoljstvo,
še manj pa posredno pripomogla k tvoji izpolnitvi in sreči ...

Ma, si še mlad, tut zate je še kaj upanja!
Sicer pa, vsakemu svoje!

8)
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Biti asket?
Reply #34 - 26.06.2003 at 15:44:13
 
Quote:
ARS, tud tebi, good luck. Wink

Thanks, dear.
I'm all luck I need to be lucky ... and sex with somebody else!

8)
Art Pure Said
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Biti asket?
Reply #35 - 26.06.2003 at 15:46:41
 
Quote:
tud dihanje ali hranjenje ni potrebno za zivljenje. je pa potrebno za ohranjanje materialnega telesa.

telesa ja, tebe ne.

Brez telesa ni človeka.

Ali tudi mene (ki se zavedam) brez telesa ni, je pa že drugo vprašanje.  To bi se glasilo; če nisem človek, kdo pa sem?



Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #36 - 26.06.2003 at 16:44:23
 
Aryan, vse kar si do sedaj napisal, razen kajev in čejev in zakajev in kakojev in vse možnih ostalih vprašanj so prepisi iz svetih spisem, nič tvojega. ?
Svašta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Biti asket?
Reply #37 - 27.06.2003 at 01:07:56
 
Aryan, a ti to resno, al samo kosti meceš za glodat? Počasi bom začel sumit, da nisi resen.

LPO Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #38 - 27.06.2003 at 08:28:13
 
Quote:
Aryan, a ti to resno, al samo kosti meceš za glodat? Počasi bom začel sumit, da nisi resen.

glede cesa ce sem resen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #39 - 27.06.2003 at 08:31:24
 
Bardo_Thodol wrote on 26.06.2003 at 15:46:41:
Brez telesa ni človeka.

Ali tudi mene (ki se zavedam) brez telesa ni, je pa že drugo vprašanje.  To bi se glasilo; če nisem človek, kdo pa sem?

na "Splosno, aktualno..." mas topik "Kdo smo" in si lahko preberes.

na hitro pa... ti nisi to telo, ampak se z njem (ti kot dusa, zavest, princip vecnosti) le zmotno poistovecas in privzames zraven te misidentifikacije se vse raznorazne skrbi in strahove, vznemirjenja, in seveda teb najljubsa "prezivetje". zakaj pa si v tej zmedenosti in kako jo odpravt je pa ze druga stvar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Biti asket?
Reply #40 - 27.06.2003 at 09:30:07
 
Quote:
zakaj pa si v tej zmedenosti in kako jo odpravt je pa ze druga stvar.

Jaz bivanja ne bom poimenoval "zmedenost", ker mi enostavno ne zgleda kot zmedenost. Meni bivanje zdaj zgleda kot nekaj harmoničnega in izpolnjujočega. Tukajšnjega bivanja tudi nimam namena odpravljat, ker ga razumem kot dar in ga kot dar s hvaležnostjo sprejemam.


S tem, ko mi poveš, da nisem telo, ampak duša, si dejansko le eno (že malo zguncano) besedo  zamenjal z drugo (tudi že kar zguncano). Skratka gre le še za enega iz malhe trikov, ki jih razum premore ...
In kaj naj mi tale ceneni trik razuma sploh pomaga, razen, da bom najverjetneje postal "nesrečen v lastni koži"  in se skušal telesa čimprej znebiti?



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #41 - 27.06.2003 at 09:51:27
 
Bardo_Thodol wrote on 27.06.2003 at 09:30:07:
Meni bivanje zdaj zgleda kot nekaj harmoničnega in izpolnjujočega.

samo zgleda ti tako, ali ga obcutis kot takega?

Quote:
In kaj naj mi tale ceneni trik razuma sploh pomaga, razen, da bom najverjetneje postal "nesrečen v lastni koži"  in se skušal telesa čimprej znebiti?

jaz s tem ko ti povem da nisi ti to telo, ne pravim da se ga cimprej znebi. ampak se pozanimaj o tem zakaj se dusa zmotno poistoveca z njem in zraven njega dobi pripeto se toliko skrbi in trpljenj (tega ti kot si zgori napisu ocitno nimas, razen kot smo pr teb opazil  skrbi o "prezivetju").

ko bos spoznal vzrok te misidentifikacije in kaj ta za sabo prinese, bos istocasno izvedu tud kako se ta vzrok odpravi. in eden izmed instrumentov s katerim lahko ta vzrok misidentifikacije odpravis je prav to telo ki ga imamo. torej, da s tem telesom "pravilno" delujes. ce/ko pa bos deloval popolnoma v skladu s tvojo vecno naravo/dolznostjo pa ne bos le odstranil trpljenja in skrbi, ampak bos dobil tud pozitivno, vecno zadovoljstvo.

med oddihom pred strahom, trpljenjem, vznemirjenjem (osvoboditev) in "vecnim zuranjem" (delovanjem v skladu z tvojo vecno naravo) je razlika. tud o tej se lahko pozanimas. sam tezko da se bos, ker je tvoje trenutno stanje ze itak izpolnjujoce in v harmoniji, tko da sorry ker spet govorim mimo tebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Biti asket?
Reply #42 - 27.06.2003 at 10:18:48
 
Zgleda ali občuti, saj ni dosti razlike, ker so tako čutila kot občutki iz istega "materiala".

Naj te potolažim, da me za preživetje res ne skrbi.
V svojem pisanju le navajam svoja opažanja o funkcioniranju tega sveta (živih), v katerem ima boj za preživetje nedvomno pomembno vlogo. (Si že kdaj opazoval, kako plen v smrtnem strahu beži pred plenilcem, ki jo nato ujame in požre. Če zasledovalcu ne uspe, je pa sam obsojen na stradanje in pogin.)

Napačno (samo)identifikacijo pa je po moje najlažje preseči tako, da se začneš intenzivneje videti (in občutiti) ne samo v svojem telesu, kar je tudi važno, saj sicer ne bi bili v njem in skozi njega, ampak tudi kot del vsega, kar obstaja.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #43 - 27.06.2003 at 10:36:57
 
Bardo_Thodol wrote on 27.06.2003 at 10:18:48:
Napačno (samo)identifikacijo pa je po moje najlažje preseči tako, da se začneš intenzivneje videti (in občutiti) ne samo v svojem telesu, kar je tudi važno, saj sicer ne bi bili v njem in skozi njega, ampak tudi kot del vsega, kar obstaja.

in prakticno kako to zgleda?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Biti asket?
Reply #44 - 27.06.2003 at 10:44:04
 
Najlažje se je videti ali občutiti kot del vsega kar obstaja z ljubeznijo. Torej na kratko, prakticiraj ljubezen (samo govoriti o njej je premalo). Ljubezen nesebično, polno razumevanja in sprejemanja in odprto za nova spoznanja.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5