Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 16290 times)
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #15 - 26.06.2003 at 13:14:02
 
Quote:
Trenutno tipam to, da imam 15-tega plačo, s katero je potrebno preživet familijo, vzgoja otroka, če kaj ostane še v hiško investirat. Če so to zate oblaki, potem ne vem, kaj naj ti še rečem.

ce vidis zaenkrat samo to, pol so to vec ali manj samo oblaki ja. sam kaj ces, tko je.

ce bi te nekdo vprasal cemu trdo delas da dobis placo in spocnes ter vzgajas otroke, investiras v hiso itd., bi bil najbrz tvoj odgovor (ali izgovorjen ali pa samo v umu), da zaradi zadovoljstva, ki ga pricakujes ko bos te stvari uspesno opravil. ce ne druzga kot zadovoljstvo, vsaj "obstoj" bi imel rad priskrbljen, torej za prezivetje.

ampak a je to zgornje res pravilno ukrepanje in delovanje, da se doseze tisto kar smo si zadali in konc koncev (ce ne drgac potihem) pricakujemo, tj. prezivetje, obstoj, mir, zadovoljstvo.

ce zaznavamo resnico le s pomocjo nepopolnih instrumentov zaznave (kot je 5 cutil, in logika), in na podlagi tega sklepamo o teoretskem konceptu in praksi/delovanju v skladu s tem, pol bojo tud nasi rezulati takega delovanja bolj kot ne "nesigurni". iz tega prihaja nas vsakdanji strah in vznemirjenje, ki ga vsi cutimo, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Biti asket?
Reply #16 - 26.06.2003 at 13:15:27
 
Quote:
seks obljublja zadovoljstvo, drgac ga nben ne bi pocel.

zdej, al so vsi odnosi zanic in obvezno obsojeni na propad, in je pol boljs bit sam (samozadosten) kot tud nekateri tu na forumu propagirajo, al pa je treba poiskat tak odnos, ki ne bi bil obsojen na propad, torej bi moral obstajati nad vplivom casa. je to mozno? vprasi svoj srce.


Pa še to. Seks ne obljublja zadovoljstva - si čist mimo usekal. Obljublja ga tvoja iluzija. Kdo ti dons sploh vnaprej obljubi zadovoljstvo. Dej ga srat. Jest ti lahko obljubim zadovoljstvo v Gardalandu, greva 10x zapored v prvo vrsto na vlakec un ta velk. Jest bom užival. in ti lahko zadovoljstvo obljubim. Svoji ženi ga ne morem, ker ji že ob pogledu na vrtiljakaste naprave začne želodec delat v obratni smeri.

In zakaj je odnos obsojen na propad? Ja glih zato, ker se vanj zmeče milijon iluzij in pričakovanj. Samo zato. Nima seks tle nobene veze. Odnos je lahko dober med dvema človekoma s seksom, brez seksa, malo seksa, nima veze.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Biti asket?
Reply #17 - 26.06.2003 at 13:18:35
 
Aryan, saj jaz te po eni strani čist razumem. Poskusi še ti mene. Poglej, midva živiva v povsem različnih svetovih. Jaz zase trdim, da hodim po zemlji, ti pa v oblakih.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #18 - 26.06.2003 at 13:25:58
 
Gru Gru wrote on 26.06.2003 at 13:06:15:
Aryan in res ne vem, kaj za vraga so s teboj naredli, da se tok bojiš seksa.

bojis se ga lahko zato ker je "nepravilen" seks greh, ki v koncni fazi prinasa trpljenje. kar sejes, to zanjes ponavad modri govorijo.

drgac pa se ne gre tuki le za strah pred trpljenjem, ampak bolj za neizpolnjenost. ce ti genitalni ali mentalno/subtilni seks ne potesi tvoje zeje po "ljubezni" ali zadovoljstvu, pol te najbrz vznemirja to, da pijes vodo po kapljicah, ce pa si sredi puscave in ornk zejen, a ne? rad bi se odzejal, kar pa je nemogoce ob kapljici vode na vsake toliko.

Quote:
Ti pa nekaj posplošuješ in že mesece stokaš kok je seks slab.

jaz ne pravim da je "seks" (akt ljubezni) slab, ampak pravim da tisto kar ponavad ljudje poimujejo seks je le lizanje sladoleda skozi steklo (ali popacena reflekcija ljubezni, oz. seksa).

jaz ne propagiram "asketizma", tj. popolnega odpovdovanja seksu, ampak hocem dosezt njegovo pravilno uporabo, v vecnosti in popolni "cistosti".

Quote:
Povej kako ga ti doživljaš ali si ga, preden si zajadral v take misli. Se pa opravičujem, če si že kje izpovedal to kar te sprašujem in sem pomotoma spregledal!!!

sem nekaj o tem pisal na topiku "seks (slab)..." v "spolnost in odnosi". tam si lahko preberes. tisto kar je gape notr pisu, da jaz govorim o kundaliniju ni moj cilj, tud o tem pise, sam ponavad velik ljudi tist spregleda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #19 - 26.06.2003 at 13:27:47
 
Quote:
Aryan, saj jaz te po eni strani čist razumem. Poskusi še ti mene. Poglej, midva živiva v povsem različnih svetovih. Jaz zase trdim, da hodim po zemlji, ti pa v oblakih.

sm opazu ja. sej zato pa je cas tist ki je nad vsemi nami. nekaterim je ta cas prijatelj, nekaterim pa sovraznik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #20 - 26.06.2003 at 13:29:58
 
Gru Gru wrote on 26.06.2003 at 13:15:27:
Pa še to. Seks ne obljublja zadovoljstva - si čist mimo usekal.

cemu ga pa ti pol izvajas?

Quote:
Odnos je lahko dober med dvema človekoma s seksom, brez seksa, malo seksa, nima veze.

a se ta tvoj "dober" kej razlikuje od mojega "zadovoljnega"? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #21 - 26.06.2003 at 13:34:11
 
Men se zdi Aryan, da si ti sam en sam velik greh.
Sigurno si bil in si še vedno razočarnam nad nasprotnim spolom in kdor je tako razočaran govori take neumnosti, kot, da je seks med dvema, ki se imata rada gred.
Grd je v tebi ker ti ni ipolnil pričakovanj in ker si sam sebe napumpal, da je pač seks grd in da je greh.
Greh si pa ti sam, ne sex.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #22 - 26.06.2003 at 13:35:03
 
Quote:
sm opazu ja. sej zato pa je cas tist ki je nad vsemi nami. nekaterim je ta cas prijatelj, nekaterim pa sovraznik.



Izgleda, da je tebi sovražnik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Biti asket?
Reply #23 - 26.06.2003 at 13:47:38
 
Quote:
cemu ga pa ti pol izvajas?

a se ta tvoj "dober" kej razlikuje od mojega "zadovoljnega"? Wink


Aryan, ne razumeš. Niso vsi zadovoljni v seksu, zato ne moreš na splošno trdit, da ga obljublja. Zato sem ti dal prispodobo z Gardalendom.

dober - zadovoljen v tem kontekstu gre skozi Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #24 - 26.06.2003 at 13:56:54
 
Gru Gru wrote on 26.06.2003 at 13:47:38:
Niso vsi zadovoljni v seksu, zato ne moreš na splošno trdit, da ga obljublja. Zato sem ti dal prispodobo z Gardalendom.

ce ga ne bi obljubljal ga nben ne bi pocel sploh, ker vse se vrti le okol zadovoljstva oz. "dobrega" kot ti zgleda rajs pravis.

kar se tice genitalnega seksa se lahko ciz komot univerzalno ugotovi zarad cesa ga ljudje izvajajo in tud univerzalno se ciz komot rece kaj od tega dobijo, le da eni ob tem "rezultatu" opazijo vec, eni manj. nc druzga.

ce gleda "otrok" jezero bo vidu vodo. ce kemik gleda jezero bo vidu vodo + da je to H20, nekdo drug bo spet videl vodo, H20 in mogoce se kaj vec itd. tuki ne gre za "imaginacijo" enega ali drugega, ampak za izkusnje in dejstva. isto je pr genitalnem ali mentalno/subtilnem seksu.

ce koga zanima kej o tem lahko konzultira verodostojne vire informacij, ali pa to scasoma skozi veliko veliko izkusenj (najveckrat razocaranj in trpljenj) to sam spozna. "the choice is yours."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Biti asket?
Reply #25 - 26.06.2003 at 14:30:17
 
Poleg užitkov, ki nam jih ponuja, ne smemo pozabiti, da je osnovni namen seksa razmnoževanje.

V dveh milijardah letih odkar se je spolno razmnoževanje prvič pojavilo, se je razvilo nešteto različic tovrstnega načina ohranjanja in nadaljevanja življenja.
Vse te različice spolnega razmnoževanja pa imajo vse nekaj skupnega, namreč združitev moške in ženske celice, (kombiniranje informacij iz dveh različnih DNK molekul), ki se nato z delitvijo razvija v nov organizem.

Različnih načinov, na katere je narava skozi evolucijo "ukanila" posameznike, da to nujno potrebno združitev tudi res izvedejo, je ravno tako zelo veliko, pravzaprav toliko, kolikor je različnih vrst, ki se spolno razmnožujejo. Nekatere vrste pri tem početju uživamo (kar seveda ni nič narobe), in česar za nekatere druge vrste ne bi mogli trdili, vendar gre pri vseh za isti primarni namem - za ohranjanje vrste in življenja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #26 - 26.06.2003 at 14:51:32
 
Bardo_Thodol wrote on 26.06.2003 at 14:30:17:
Nekatere vrste pri tem početju uživamo (kar seveda ni nič narobe)...

good luck Wink

Quote:
...in česar za nekatere druge vrste ne bi mogli trdili, vendar gre pri vseh za isti primarni namem - za ohranjanje vrste in življenja.

zivljenje se ne "ohranja" skozi seks. zivljenje izvira iz zivljenja in je vecno. vse kar je, je da pogojene duse (enote zivljenja) menjavajo materialna telesa. ko materialno telo "umre" se zivljenje nadaljuje nespremenjeno naprej v novem telesu. temu se rece reinkarnacija. seks in zdruzitev celic proizvede le novo telo, ne pa zivljenja.

teorija da nekatere dolocene bioloske in kemicne reakcije "proizvedejo" zivljenje je zmotna in nikol dokazana. vsaj men ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Biti asket?
Reply #27 - 26.06.2003 at 14:56:18
 
Quote:
zivljenje se ne "ohranja" skozi seks. zivljenje izvira iz zivljenja in je vecno.

Spet pretiravaš (paradiraš) z velikimi besedami, kot so večnost, ki pa v bistvu nič ne povedo.

Sicer me pa prav zanima, kako dolgo bi še obstajalo življenje (in ljudje), če bi naenkrat vsi nehali seksat.



Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Biti asket?
Reply #28 - 26.06.2003 at 15:03:01
 

Živel seks!
In tudi zadovoljstvo, zadovoljitev, potešitev, sprostitev, energičnost ... ki jim seks botruje!
Pa čimvečkrat!

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Biti asket?
Reply #29 - 26.06.2003 at 15:08:38
 
Bardo_Thodol wrote on 26.06.2003 at 14:56:18:
Sicer me pa prav zanima, kako dolgo bi še obstajalo življenje (in ljudje), če bi naenkrat vsi nehali seksat.

kako dolgo bi še trajalo...

zivljenje je vecno, se ne zacne in se ne konca, ampak samo je. ko to prakticno realiziras je tisto zgornje vprasanje odvec, in tud skrb o "prezivetju" postane odvec, ki nam skos tok po glavi hod, a ne bardo?

sam teb to itak nc ne pove, tko da lahko komot spregledas ta post.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5