Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 
(Read 55617 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #135 - 05.01.2004 at 07:20:56
 
sej nism čist zihr kr_eden, če si ti mogoče tko kot jaz "krama" prebral kot "karma"?? čeprav na cajte zlo podobno izpade...

" V: Težko mi je, ko stalno mislim na njihove težave.
 O: Eden od razlogov, da imaš težave z negativnimi mislimi je, da si v stresu. Preveč se dogaja. Um skoči na negativno potovanje. Ustavi ga. Dokler je um zaposlen, ne more skočiti v negativen prostor. Zaposli um. Ko smo v stresu, izgubimo kontrolo nad umom in gre kamor hoče. In čas je, da začneš z meditacijo. Posebej zjutraj. Zagotovi si čas in prostor, da boš lahko sama s seboj. Meditiraj na angela Služenja s pozornostjo na služenju sebi.
  • Kako naj služim sebi? Angel, pomagaj mi, da bom služila sebi.
  In začni delati tudi z angelom Svobode. Počasi in polno vdihni skozi nos in izdihni skozi usta, pokliči angela Služenja in ga dihaj ter pri tem občuti, da ti ta angel napolnjuje pljuča in srce ter počasi vse telo. Prosi ga, da ti pomaga, da se naravnaš, da se uglasiš na sebe samo. Po 5-10 minut. Potem pokliči angela Svobode z istim počasnim polnim dihanjem. Predstavljaj si, da se polniš s Svobodo Boga. Prosi ga, da ti pomaga pri odklapljanju od vseh teh stvari, okrog katerih sedaj tako ali tako ne moreš pomagat. Posebno se odklopi od skrbi zaradi problemov drugih.
 Uporabi to molitev: Opuščam ovire do svojega jaza, ljubim sebe in druge, odpiram se, pripravljena in voljna, da najvišje in najboljše pride v mojo zavest, v moje življenje.
 Ko si danes prišla sem, si rekla, da želiš spremeniti svoje življenje. Vendar, ali polno razumeš, da to pomeni, da se bo tvoje življenje spremenilo? Tvoj izziv je:
  • Kako opustiti življenje tako kot je?
  Ljudje po vsem planetu si danes želimo spremembo, vendar ne želimo spremembe. Paradoks. Želim, da bi se mi življenje spremenilo, vendar ne morem nehati skrbeti za mamo in brata, za to in ono... Ne gre za to, da ne bi mogla nehati skrbeti, ampak za to, da si to navajena. To je past, ki jo z nami igra um. Še vedno pa gre za to ali imaš pogum, da mami in bratu rečeš Ne kličita me več. Ljubeče in ljubeznivo: Nisem vajin psihiater. Ne vem, kako rešiti vajine težave, nisem usposobljena za to.
 Ko boš meditirala z Angeli, boš v nekaj dnevih opazila del tebe, ki je zelo nedolžen in zelo čist. To je ljubezenski odnos s seboj, ki ga iščeš. Ko enkrat vstopiš vanj, vstopiš v začetek Ljubezni do sebe. Tako dobiš pogum za potrebne spremembe. Res pa potrebuješ dnevnik. Začni pisat dnevnik, čeprav samo za nekaj minut na dan. Začni pisati inventuro svojega življenja, da boš videla, kaj si do sedaj dobila.
 Potem napiši seznam:
  • Kaj si jaz želim?
  In potem seznam:
  • Kaj želim spremeniti pri sebi (ne pri drugih)?
  Potem začni odgovarjati na te spremembe, jih delati, uresničevati."
Back to top
 
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #136 - 05.01.2004 at 08:08:09
 
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Zdejle si me pa našla.   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Seveda, tako kot si napisala, temu se reče, površno branje.

Eva   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #137 - 05.01.2004 at 08:34:28
 
...

se dogaja tud nam najboljšim  WinkGrin Shocked Grin  Grin ane  8) Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #138 - 06.01.2004 at 06:55:24
 
" Eno po eno. Počasi. Lažje je reči, kot storiti, ampak, začni se odklapljati od ljudi. To ne pomeni, da jih ne maraš, amak, da ne moreš več zapravljati svojega časa za njihove težave. Lahko se sliši poenostavljeno, vendar vsa vprašanja vodijo h glavni temi: Čas je za rast, čas za odklop, za svoje prebujenje. To ni tako težko storiti. Izziv je - začni to delati. Meditacija je čas zase, ko rečeš ostalemu svetu: To je moj čas. Če boš pisala ta dnevnik in meditirala, boš odkrila, da imaš dosti več časa kot se ga sedaj zavedaš. Ravno v tem obdobju življenja dosti tvojega fizičnega časa hrani tvojo čustveno energijo.
 Ko se boš začela čustveno odklapljati od drugih, te bo presenetil čas, ki ga boš kar naenkrat imela. Dnevno lahko 2-3 ure skrbimo za sestre, mame, tete in strice in ne spoznamo, da je to vse skupaj nekaj ur, ki smo jih preživeli v skrbeh in stresu.
 Res je potrebno nekaj pisanja v dnevnik, saj ne moreš vsega tega storiti v glavi, vendar je okrog tebe energija, ki pravi, da je Sprememba za vogalom. Največje vprašanje je Kaj boš ti naredila?
 Še enkrat in vem, da ponavljam: Nabavi dnevnik. Napiši. Da boš vedela, kaj počneš. In glede brata in mame in tašče... Ko boš dihala z angelom, si vzemi trenutek in jim pošlji božji Mir. In predstavljaj si, kako angel Miru Boga gre k vsakemu posebej in mu nosi Mir. Potem pa jim dovoli, da s to energijo storijo, kar želijo."

se nadaljuje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #139 - 07.01.2004 at 08:02:04
 
" V: Zelo sem navezana na mamo. Ko je ni doma, jo pogrešam, ko je doma pa bežim od nje.
 O: Za vzorec gre. Mi vsi živimo po vzorcih. Čutim, da zadeva tvoje otroštvo. Je bila dosti odsotna, ko si bila otrok?
 V: Zaradi tragedije v družini je bila bolj psihično odsotna, jaz pa sem se, kar pomnim, trudila, da bi ji olajšala stvari.
 O: Razumevanje bolečine kakega od staršev ne preseže naše čustvene bolečine do tega starša.
 Popolnoma razumem, kaj se dogaja, mama, kar pa ne pomeni, da se jaz ne počutim zapuščena ali prizadeta.
 V resnici opisuješ stanje: Ko si odsotna, mama, te res pogrešam, sedaj, ko si tu, te pa sovražim, ker te ni.
 Oglej si to in prepoznaj, da je to vzorec, ne Resnica. To ni Resnica. Je vzorec in jaz ga lahko ustavim. Da boš lahko ustavila vzorec, ga moraš najprej objeti, priznati ga moraš sebi, ne materi in to je, da te je mati dala na stran. Ti veš, da s teboj ni ravnala, kot si si želela, ko si boš to lahko priznala, boš to lahko objela in nadomestila z občutkom, da je s tem vse v redu. Na mentalni ravni sedaj to lahko sprejmeš, ampak gre za to, da boš to občutila, da boš res občutila, da je s tem vse v redu. In to izhaja iz poštenosti do sebe in iz objema bolečine.
 Bolečina nima nič opraviti s tvojo mamo, bolečina si ti. Vsaj sedaj. Lahko se je začela pri njej, sedaj pa je ta bolečina tvoj vzorec. Če ne boš pazila, bo s teboj vse življenje. Tudi ko bo mrtva, jo boš "soražila ko je in pograšala, ko je ni".
 Spet: Piši dnevnik. V odnosu do mame v resnici počneš naslednje. Pogrešaš jo, ko je ni in sebi zanikaš izkušnjo nje, ko je  steboj. To ni dosti več od stanja otroka, ki kaznuje svoje starše. Sedim in jokam in sem osamljena, ko te ni in ko se vrneš, te bom kaznovala tako, da te bom sovražila. In samo priznaj si: To je to, kar počnem in to ni to, kar jaz sem; samo vzorec je in lahko se ločim od svojega vzorca."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #140 - 10.01.2004 at 04:33:44
 
" V: Astrolog me je seznanil s cikli hladnih obdobij v mojem zakonu. Rada bi to prerastla.
 O: Zavestno se zavedaj teh ciklov in ne pozabi, da to ni nekaj, kar se dogaja tebi ali zakonu. Hladna obdobja v zakonu so nekaj, kar ti počneš. Izberi hladnost ali pa se odloči, da boš v zakon vnesla nekaj topline. Jaz slišim, da gre za cikle in obdobja, v katerih boš potrebovala samo malo več truda od običajnega, da boš obdržala normalen odnos. Lahko izbereš ta večji trud ali pa pot naprej v skladu z astrološko napovedjo. Vendar je to dosti običajen astrološki riding za vsakega zakonca. V zakonu enostavno so obdobja skladne partnerske energije in druga, ko je ta energija zadržana, potegnjena nazaj. Ne pozabi, da je astrologija samo vpliv; nima moči. Vpliva pa. Če ne pazimo, sledimo temu vplivu.
 Sri Sri paramahansa Jogananda je astrologijo, v katero je verjel, določil takole. Če te lahko pogleddam in povem tvoj pravi astrološki znak, potem ga ne živiš prav dobro. Astrologija je zelo resnična, ima vpliv, vendar ne vodi.
 Angeli še pravijo, da vajina poroka temelji na duhovnosti. Oba z možem sta na potovanju duš, katerih delo je zelo duhovno, delo Stvarnika. Vajina poroka na višjem nivoju je soglasje vajinih duš, da si bosta pomagali v tej izkušnji. Ti in mož se na nivoju duš strinjata, da pomagata in podpirata svoje duhovno delo in duhovno delo drug drugega. Iz ravni duš sta prišla z zelo visokimi duhovnimi ideali.
 Ti sama si na točki opuščanja omejitev in ovir do sebe in si na točki, ko se jih z dnevno meditacijo in molitvijo lahko prav hitro znebiš. Potem se lahko premakneš v prostor stalnega zavedanja in usmeritve na najvišje in najboljše. Ena tvojih prednosti, torej stvari, ki jih znaš početi, je opuščanje, spuščanje stvari. Imaš sposobnost usmeriti se na to, kaj prihaja, ne na tisto, kar odhaja. V tej sposobnosti opuščanja nevrednega in usmerjanja na novo, na to, kar prihaja, pa ti izziv predstavlja tale slabost. Stvari, ki jih želiš pustiti za seboj, želiš sprocesirati. To je zanimiv paradoks. Tvoja lekcija sta zato molitev in meditacija. Tako boš premaknila zavest na to, kar prihaja. Preteklosti ne daj ničesar; ne časa ne pozornosti ne enegije!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #141 - 11.01.2004 at 11:43:27
 
Eva wrote on 06.01.2004 at 06:55:24:
 Še enkrat in vem, da ponavljam: Nabavi dnevnik. Napiši. Da boš vedela, kaj počneš.

Mogoče mi pa danes le prevagalo in bom začela pisat Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #142 - 11.01.2004 at 18:04:30
 
ma ni slabo pisat, ker lahko čez pol ure al pa čez en dan, al ap čez en teden.. leto.. lahko z bolj objektivnega stališča prebereš besedilo in vidiš, kaj je blo čudno, kaj je blo tumač.. kaj je sploh blo
sej že prou, če ne boš na forum napsiala, al pa msg  Tongue Grin
nene sej jest tud mam ene stvari čist privat Embarrassed Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #143 - 26.01.2004 at 15:47:33
 
kak se že reče...? Wink
Ne bom več gledala nazaj v življenje, nisem v regresiji. Karkoli v zvezi z mojo kronsko čakro, kar potrebuje rešitev in odpuščanje, mi prosim postavite predme v tem mesecu. hvala hvala hvala… Smiley

Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #144 - 26.01.2004 at 16:09:08
 
8) u yea
419
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #145 - 04.02.2004 at 12:16:35
 
" V: Dva otroka imam, ki se ne razumeta. Leta sem se trudila, sedaj pa sem skoraj obupala.
 O: Spor med tvojim sinom in hčerko je zelo star; brat in sestra sta bila že prej. Sprašujem, če meditirata, ker ni dosti kar bi ti lahko storila zanju in ni dosti, kar bi onadva lahko storila za njun odnos na nivoju osebnosti. Gre za spor, ki ga je mogoče rešiti z odpuščanjem, z meditacijo in osebno duhovno rastjo, ki bo zrasla ven iz spora. Spor je tako star, da še vesta ne, da je v njima. Tvoja lekcija je nenavezanost na njun spor. Odvezava. Ne skrbi. To je stvar njunih duš. Podelala bosta, ko bosta pripravljena.
 In pazi - če ne boš pazila, se boš zaradi njunega spora čutila krivo ti. Vendar ti nisi storila nič. Gre samo za duši, ki sta skozi tebe prišli na svet, da bi rešili stvar med sabo. Tako je to. Ni razloga, da bi se čutila krivo. Zadnje čase uporabljam izraz: Odklopi se od tega vidika odnosa. Energija okrog njiju kaže, da se bosta v prihodnosti, morda čez 10 do 15 let zbudila in vse bo mimo. Spoznala bosta, da sta si bližje in bolj intimna, kot sta kdajkoli mislila, da bosta."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #146 - 05.02.2004 at 07:02:53
 
" V: Rada imam moža in najin odnos bi rada izboljšala. Premalo časa imava zase in nisem zadovoljna.
 O: Potrebuješ določene spremembe - meditacijo, delo s tvojimi Angeli, molitev, ljubezenski odnos do sebe in tako bo prišlo do tega, da bo mož to opazil. Tvoj mož te ljubi. Res tega ne izrazi, vendar ne gre za to, da ljubezni ne bi bilo. Ko se boš začenjala spreminjati, se bo on spreminjal s teboj.
 Angeli še predlagajo: Ko boš čutila, da želiš več ljubezni, začni ti dajati več ljubezni. In ko pomisliš Želim, da bi mi mož pokazal več ljubezni... Ali veš, kaj si v resnici želiš? Ali veš v kakšni obliki naj bi on to izrazil? Saj, če ti tega ne veš, kako naj bi mož to naredil?
 Če bi npr. k meni prišla moja žena in rekla: Moral bi mi pokazati več ljubezni, bi odgovoril:
 Dobro, določi to... Kaj misliš? Za kaj prosiš? Želiš reči, naj se te več dotikam, te več poljubljam, več seksam, ti prinašam rože... Kaj je to, za kar prosiš? To bi bilo nekaj, kar ona potrebuje in si želi in povedati mi mora, kaj je to. Naj jo več kličem?
 Če ti ne veš, kaj to pomeni, ne glede na to, kako se mož obnaša, še vedno ne bo vedel, kaj želiš, ker ti ne veš, za kaj prosiš. Kaj le ona misli s tem...? Naj samo skupaj sediva na kavču? Težko je reči, kaj je to, kar si ti želiš. Zate je pomembno. Tudi če nič ne rečeš možu, je zate pomembno: Kaj mi to pomeni? In prav imaš, začni biti bolj ljubeča z njim.
 In Angeli še sprašujejo za Namen vajinega zakona? Si na točki življenja, ko velja: Če želiš glavno spremembo v življenju, če želiš postati drugačna, potem sama začni s spremembo. Da bi to delovalo zate, možu ni potrebno sodelovati! Začneš lahko s tem, da bolj izpolniš svoje življenje."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #147 - 09.02.2004 at 06:50:10
 
" V: Oče in mama sta stara in bolna. Kaj lahko pričakujem?
 O: Angeli pravijo, da je tvoj način razmišljanja v zvezi z očetom in mamo - Zakaj živim z njima in zakaj ali kako sem se pri njima znašla. Tak način razmišljanja je v resnici senca, ki jo je treba objeti in jo sprostiti, jo opustiti.
 Skušaj si svoje življenje skupaj s staršema pogledati kot svobodo in izbiro. Tu sem, ker sedaj svobodno izbiram, da sem tu. Ko boš postala bolj izpolnjena v sebi, bo prišel čas, ko boš premaknjena drugam. Ko bo ta čas prišel, sledi svojemu srcu in vodenju! Očitno želiš ljubiti svoje starše, vendar so stvari v odnosu, ki jih je treba ozdraviti v svoji notranjosti. Tvoji starši imajo radi, da si z njima, in to na čuden naiven način. Zato imata rada to, kar te tam zadržuje. Nekako bosta prestrašena oziroma bo to zanju izziv, ko bosta opazila, da prihajaš v svojo polnost in celost. Dojela bosta to.
 Rešitev ali ključ za vaše odnose je energija Ljubezni. Ljubezen do sebe, da bosta starša lahko videla to dogajanje v tebi in ljubezen do staršev."
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #148 - 03.01.2005 at 15:25:37
 

Evaaa, a je to že vse?
Jaz sem (končno) začela brat.  Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #149 - 03.01.2005 at 17:09:12
 
a si zacela brat, al si ze vse tole prebrala?
se je drugac...  telih vprasanj in odgovorov se neki...
bomo vidl, kaj se da narest Grin sicer pa nas ma zdej ze ful to knjgiico, ane? Smiley bom mal pogledala pa se kej natipkala
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11