Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11
(Read 55649 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #105 - 04.12.2003 at 02:35:53
 
Eva wrote on 28.11.2003 at 06:34:06:
Čutila sem jih kot določeno energijo v glavi, v nekaterih trenutkih skoraj boleče. Sedaj je že dobro.


Eva wrote on 03.12.2003 at 13:03:14:
 V: Kaj pa druga bitja, ki niso vsa Ljubezen. Je možno, da pristopi k meni slaba energija?
 O: Možnost vedno obstaja, za vsakega od nas. Ključ za to stanje je tvoj Namen - biti z Bitji Svetlobe. Ta Namen avtomatično blokira vsako drugo temo.
 V: Ampak slaba bitja so na zemlji?
 O: Ne bi jim rekel slaba. To so samozavajajoče energije, zavedle so same sebe. Niso dobre/slabe. Vendar se ne ukvarjaj z njimi. To ni tvoj fokus in dobesedno niso pomembne.


Eva wrote on 04.12.2003 at 01:13:14:
 V: Moja meditacija je dihanje in navajena sem čakre čistiti z Oshojevim dihanjem po čakrah...
 O: Dihanje prinaša stvari na dan. To ni vedno dobro. Potrebuješ dni, ko stvari ne prihajajo na dan.




hudo dobr

je to use u knjigi?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #106 - 04.12.2003 at 02:41:50
 
Je, ja  Smiley
"hudo dobr" in "v knjigi"
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #107 - 05.12.2003 at 05:35:15
 
" V: Na večji in zame zelo pomembni delavnici sem imela več opraviti s tremi ljudmi in to na skoraj vseh ravneh. Še danse čutim, da je šlo za dosti igre, dosti mešanih sporočil, v katerih sem se lovila. Rada bi to dogajanje razumela.
 O: Resnica je, da tisti, s katerimi si imela tako intenzivno opraviti, niso nič bolj duhovno razviti kot ti. Skušali so imeti pošten namen, skušajo se učiti in rasti, učijo se od istega učitelja, pri katerem ene stvari razumejo, drugih pa ne; skušajo se učiti istih povezav, uglasitev, naravnanosti kot on in včasih jim uspe... Na vsak način pa je v vse, kar počnejo, vpleten ego, njihova osebnost. Angeli pravijo, da se vseskozi zavedaj: Boga ni okrog senzacij, kot npr. Naj naredim to ali ono zate, al čutiš, vidiš svetlobo, iskre, to in ono... To ni Bog. Vse to se dogaja v iskanju Boga, vendar Bog to ni.
 Imeli smo Učitelje, ki so nam resnično pokazali, kaj pomeni biti uglašen s Stvarnikom, kako biti ubran. Jezus nikoli ni učil procesa niti ni omenil besede regresija, dobesedno nasprotno je učil: Ne hodi nazaj, usmeri se na to, kar prihaja, kar je novo, kar je božansko. Naj mrtvi pokopljejo mrtve.
 Angeli pravijo, da pazi na ljudi, pazi na energije na delavnicah in seminarjih, ki so polni neverjetnih nekontroliranih energij. Navlaka kar leti povsod in to ni Bog.
 Kdorkoli pravi, da je Bog, da te lahko reši, ga raje ne poslušaj. Pravi je tisti, ki reče: Naj sedem in ti pomagam najti Boga v tebi. Dnevi učitejev so mimo. Prihaja doba: Jaz sem svoj učitelj! To ne pomeni, da ne uporabljamo znanja drugih ljudi, ampak pomeni: Poslušam, berem, gledam to znanje, vendar izbiram in najdem svojo resnico. Ta resnica je univerzalna, vendar je treba vstopiti vanjo kot v svojo resnico."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #108 - 06.12.2003 at 05:23:23
 
" V: Vem, da bi morala meditirati, dihati, vendar ne vem, zakaj ne morem in se zato jezim nase.
 O: Dihaj angela Božje Volje ali kateregakoli angela, ki ga potrebuješ v določenem trenutku. Dihaj angela Ljubezni Boga skozi vsak strah, ki je zunaj tebe in ga prosi, da ti pomaga raztopiti ta strah. Na ta način ne bežiš od njega, ga ne potiskaš, ampak se soočaš z njim. Najmogočnejša je sedeča verzija in dihaj angela dnevno vsaj 10, najbolje 20 minut. Isto dihalno meditacijo uporabi pri hoji, ko voziš avto, pomivaš posodo, samo z odprtimi očmi. Namen je uvesti navado:
  • Ob kako različnih časih lahko to meditacijo uvedem v svoj dan?
  Delaj jo v dvigalu, kjerkoli in povsod. Vendar nobena ni nadomestek za eno dobro 20 minutno meditacijo."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #109 - 07.12.2003 at 12:36:47
 
" V: Kaj si duša želi od mene, pa tega ne vem in ne delam na tem?
 O: Tvoja energija zase in za druge je Ljubezen. To je tvoja energija. Tudi na Svobodi dela duša, zato se ti deloma dogaja, kar se ti. Trudiš se osvoboditi sebe in to ni lahek proces. Gre za Svobodo Boga, delati izbire vsak trenutek dneva, ne da bi nanje vplivala preteklost ali strah pred prihodnostjo.
 Čista Svoboda je sposobnost delati izbiro za izbiro, ki ni z ničimer povezana - Svobodna sem! Si v tem procesu osvobajanja sebe od sebe. Od svojega uma, od čustev, podzavesti, navad. Ni lahko, vendar v tem procesu si. Osvobajaš se od svojih prepričanj, zamisli, predstav, od svoje preteklosti, sedanjosti in prihodnosti, da boš resnično svobodna, svobodna v vsakem trenutku..
 Angeli ti svetujejo sprehode in dihanje angela Svobode v naravi, v vrtovih. Čas je za nežno meditacijo, za dihanje angelov Ljubezni in Svobode. Oshojevo predihavanje čaker ni dnevna tehnika. Ljubezniva in nežna bodi s seboj, ko prihajaš iz temnega tunela v novo energijo, v nove stvari.
 Ljudje imamo vedno izbiro potegniti se nazaj. Zelo blizu si osvobajanju od sebe. Bližje si izhodu, kot si misliš, to je gotovo.
 Vendar pazi, nagibaš se k temu, da izgubiš pogled na smer, na to kam greš. Preveč se usmerjaš na proces. Ne usmerjaj se na proces, usmeri se na to, kam te pelje. Meditiraj še danes in zunaj boš, če se usmeriš na izhod. Vendar se ti v glavnem usmerjaš na tunel. Ne veš, kje se je začel in kje je konec. To je dobro, ni pa barometer tega, kje si. Če želiš barometer gledaš vzhod in izhod. Ti pa gledaš tunel. To je v redu, ni pa ugodno. Temno je noter. Začni se usmerjati na zaključek, na izhod iz tunela.
 Osvobajanje od sebe je velika iniciacija."
Back to top
« Last Edit: 08.12.2003 at 05:08:14 by Eva »  
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #110 - 08.12.2003 at 05:29:21
 
" V: Na kaj naj se usmerim v sedanjem obdobju mojega življenja?
 O: Začni se gledati kot duhovno energetsko bitje in upravljati s svojo energijo. Naj ti postane jasno, da smo energetska bitja, ne fizična. Tvoja angela Varuha sta lastnosti Stvarnika in oobenem lastnosti duše: Ravnotežje Boga in Zavedanje Boga. Namen je torej, da živiš oba načina in ju izražaš, tako da sta na voljo drugim ljudem. Ljudje vidijo, kaj počnemo in na to odgovorijo. Naš izziv glede teh božjih lastnosti je, da jih včasih zelo živimo, drugič pa nikakor ne.
 Tvoje zadnje življenje je iz Grčije, kjer si kot ženska stalno prehajala iz zelo duhovnega v zelo neduhovno življenje in iskala ravnotežje. Iskala si, katero je boljše, primernejše zate. Nekatere znake tega načina življenja lahko prepoznaš v tem življenju, saj ti je duhovno znanje zelo lahko dosegljivo; ko ga enkrat slišiš, ga osvojiš. Poleg tega si v obdobju življenja, ko potrebuješ popolno čiščenje hiše na vseh ravneh, od fizičnega do duhovnega. S pomočjo dnevnika si odgovori na naslednja vprašanja, piši torej:
  • Kaj sem pripravljena sedaj opustiti v mojem življenju?
  Na isto vprašanje odgovarjaj nekaj dni zapored; en dan s fizične, drugi dan s čustvene, potem z mentalne in duhovne ravni. Na duhovni ravni bi npr. lahko opustila prepričanja ateista, saj je ateizem samo druga vrsta odnosa do Boga. Napiši torej seznam vsega, čemur si se pripravljena odreči.
  • Stvari, ki bi jih rada prejela na vseh ravneh.
  Napiši seznam, inventuro - duhovno znanje, modrost, nov avto, karkoli. Vedela boš, ko bo seznam zaključen.
  • Stvari, ki jih delam in vem, da jih ne bi smela?
  Moje navade, občutki, misli, postopki...
  • Stvari, ki vem, da bi jih morala delati, pa jih ne?
  Za inventuro gre, ne za ocenjevanje prav/narobe.
  • Kdo sem novi jaz, ki ga ustvarjam?
  Kakšna želim biti ob koncu mojega življenja kot duhovna oseba, ženska, mati, žena, poslovna ženska...?
 Skušaj pokriti vsa področja, vključno s prehrano.
 Tako boš prišla do jasnosti in jasnost je moč. Vem, kdo sem, kam grem, s čim se povezujem. Naredi torej to, če želiš. Angeli vedno rečejo: če se strinjaš. Ni "moraš". Na vrsti so velike spremembe in za njih potrebuješ jasnost. Pisanje zelo koristi. Če bi želela to narediti mentalno, bi um racionaliziral. Uči se poslušati notranji glas in prepoznati pravi odgovor v meditaciji."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #111 - 09.12.2003 at 05:53:05
 
" V: Ljudem, s katerimi sem sprta, sem skušala pošiljati dobro energijo, pa ni šlo.
 O: Če ljudje pošljemo dobro energijo in to resno mislimo, potem deluje. Vztrajaj torej, dokler se polno ne uravnaš z njo. Včasih mentalno spoznamo, da moramo biti pozitivni, čutimo pa, da to nikakor ne gre. Preostane nam samo, da se naravnamo na dobro energijo, se uglasimo z njo in jo pošljemo. Najlažja pot za to je, da spustimo mentalno energijo iz glave v srce in dvignemo čustveno iz trebuha v srce, potem pa energijo pošljemo iz srca ven. Lahko bo delovalo, kot upaš, ali pa ne.
 Ampak pravi blagoslov nekoga pomeni: Ni mi mar če bom dobila kar želim, kljub temu pošiljam blagoslov."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #112 - 10.12.2003 at 08:43:39
 
" V: Pri zdravljenju zelo bolne ženske se mi je pokazal poseben simbol, ki mu ne zaupam, ker je ženska potem umrla.
 O: Simbol je bil predan tebi, vendar je nekako povezan z umrlo žensko. Ni pa simbol povezan z njeno smrtjo. Ima nekaj opraviti z njo, ni pa povzročil njeno smrt. To sta dve različni stvari.
 V: Moti me bela energija, kot bi jo simbol oddajal.
 O: Lahko se pogovoriš s simbolom. Reci mu:
  • Ne razumem tebe, ne tvoje narave, zato te ne morem uporabljati, Odkrij se mi, ali pojdi stran!
  Videla boš, kaj bo storil. Preprosto mu daj vedeti, da ga ne moreš uporabljati, če ga ne razumeš. To bi bilo neodgovorno pri delu. Reci mu, naj se jasno odkrije ali naj pride drugič, ko boš bolje razumela. Simbol ni ne dober ne slab. Angeli pravijo, da imaš pravico prositi za Jasnost. Celo pravijo, da je to tvoja odgovornost in jasnost ali pa ga ne uporabljaj, vrni mu energijo.
 Reci simbolu Razkrij se mi, ali pa te ne bom uporabljala! in videla boš kaj se bo zgodilo. Deloma se ti je pojavil zaradi lekcije Jasnosti in Odgovornosti. Simbol se bo razjasnil ali bo odšel.
 Četudi je simbol neovrgljiv, ga ne moreš uporabljati, če se ti ne bo razkril. Tudi Mojzes je vprašal goreči grm Kdo si in celo Bog je spoznal, da se mora razjasniti, sicer bo Mojzes odšel. Mojzes je bil mag; vedel je, kaj dela. Tu gre za isto energijo. In ne glede na vrsto energije gre za tvojo odgovornost, da razumeš naravo simbola in način njegove uporabe. To želijo poudariti Angeli."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #113 - 11.12.2003 at 03:15:40
 
" V: Kako naj prepoznam, če sem se nečesa v sebi znebil ali sem to potisnil?
 O: Ko lahko objameš svoje sence in strahove, ko jih lahko poimenuješ - takrat jih lahko spustiš. Če se jih bojiš in jih ne moreš objeti, takrat si jih potlačil. Vendar ne skrbi, saj nikamor ne gredo. Tvoja senca se bo drugikrat vrnila, da se z njo soočiš."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #114 - 13.12.2003 at 04:45:03
 
" V: Poslovna ženska sem in po naključju, ki ni naključje, sem v tujini srečala duhovnega učitelja, ki je v moje dokaj urejeno življenje prinesel zmedo - preveč globokih stvari je prišlo prehitro in sedaj niham med zaupanjem in dvomi.
 O: Božanski načrt je bil, pa tudi zahteva tvoje duše, ki ti v tej točki življenja pravi Pa začniva sedaj z duhovnimi stvarmi. Nastaviva torej naključna srečanja, ki bodo premaknila dosti stvari.
 Tvoj um je izjemno analitičen. Omogoča ti videti, kaj se res dogaja. Omogoča ti zavedanje, ko vidiš povezovanje vseh različnih energij. Proti tebi pa deluje, kadar stvari razstavi na take dele, da ne delujejo več. Včasih stvari popolnoma preanaliziraš. Zato je tvoj izziv: Kako uravnovesiti um? Kako stvari zanalizirati do točke zavedanja in ne do uničenja, do neuporabnosti? Edina tehnika, ki ti bo uravnovesila um, je meditacija."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #115 - 15.12.2003 at 05:22:29
 
" V: V meditaciji se sama prinašam okrog. Kako naj razlikujem, kaj sploh slišim?
 O: Meditacija dihanja angela Varuha ti bo pomagala. Ti ne potrebuješ knjig! Potrebuješ čas miru, meditacijo in mirno premišljevanje, ki jim bo sledila Jasnost.
 Dihaj angela skozi nos in usta in si zapisuj - začenjale bodo prihajati zamisli in informacije. Res si zapisuj. Lahko greš še naprej. Vsako situacijo, ki te zanima, vsako željo po znanju, torej vsako vprašanje postavi predse, dihaj angela skozi v obe smeri in čakaj na odgovor ali rešitev. Vse zapiši.
 Tvoj edini izziv bo misel To so moji odgovori! Jaz to delam! Zaneseš pa se lahko na naslednje. Če boš dva tedna zapisovala odgovore in to hranila ter kasneje prebrala, boš z vso jasnostjo spoznala, da tega nisi napisala ti. Jaz ne mislim na ta način, ne uporabljam takih besed, to niso moje zamisli.
 In vmes bodo dnevi z odgovori in dnevi brez odgovorov. V trenutkih dvoma se boš lahko vrnila k prebiranju zapiskov in spoznala boš, da odgovori prihajajo z ravni, ki je višja od tvojega zavestnega uma. Ta tehnika ti bo dostikrat nadomestila knjige. Ko pri branju prideš do zanimivega vprašanja, ga predihaj z angelom. Tako boš prišla do jasnosti in zavedanja o informaciji."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #116 - 16.12.2003 at 06:38:04
 
" V: Ali je vse božja volja; ni svobodne volje?
 O: Pogovor o tem je težak zaradi besed. Koresnično spoznaš, da je Bog vse, kar je, je to res in istočasno imaš svobodno voljo, toda si Bog. Še vedno se moraš odločati."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #117 - 17.12.2003 at 07:16:02
 
" V: Precej dvomim in rada bi se znebila dvoma.
 O: Dvom je naravna človeška izkušnja, pa tudi navada. Skušaj objeti navado dvoma, sprejmi jo, z dvomom je vse v redu. Potem ga spusti in se premakni v prostor ravnotežja. Če se z dvomom bojuješ ali zapletaš vanj, dobi moč. Angeli pravijo temu senca. Imaš torej senco z lastnostjo dvoma. Objeti jo moraš, da dobiš nazaj moč, ki jo uporabljaš za dvom. Saj vse to si ti. Samo del tebe je, ki se manifestira kot senca dvoma. Objemi ga: O, to je samo ta senčni dvom, del mene, kako si kaj...? In greš naprej."

8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #118 - 19.12.2003 at 06:03:12
 
" V: Nedavno sem imel prečudovite sanje, ki sem jih dobesedno izkusil. Bilo je doživetje, ki v življenju ni možno...
 O: Zanimivo. Ta prostor v tvojih sanjah je pravi svet. Resnično. Je znotraj tebe, v tvoji zavesti, je prostor, kamor lahko greš v meditaciji, ga ponovno ustvariš in greš tja.
 V: Zakaj se bojim meditacije?
 O: Držiš se nazaj! Imenuj jo kako drugače, ne meditacija. Tudi dosti znanja imaš, vendar je pomembna tvoja potrditev in pritrditev primernosti take tehnike zate. Tako kot gledanje sveče, ki jo lahko čutiš, da je lepa; v sebi čutiš, da te dvigne. Kot sanje. Rečeš pa tudi lahko To ni res. pritrditi in potrditi pomeni reči Resnična je. V resnici se učiš potrditi sebe, pritrditi sebi in prepoznati kdo si. Angeli pravijo, da naj bi ti te sanje pomagale prebuditi se v svet lepote in miru. Izziv zate je potrditi ta svet ne samo kot resničen, ampak spoznati, da si ti del tega sveta. Namen je, da to daš tudi drugim, Zemlji in svetu okrog sebe. Da pritrdiš, potrdiš, prepoznaš in daš (drugim). To so Nebesa. Živim lahko v njih, izrazim jih lahko in jih dam.
 Meditacija je tvoj izziv. Vsi moramo meditirati. Temu lahko rečeš "miren čas, osredotočanje, uglaševanje, naravnavanje". Bolj ko boš meditiral, bolj boš našel svet iz sanj. Je v tebi, v tvoji zavesti, v tvojem bitju, dobesedno v tvojem telesu. Hoče ven, da ga priznaš."
Back to top
« Last Edit: 20.12.2003 at 19:03:02 by Eva »  
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #119 - 20.12.2003 at 19:08:30
 
" V: Zanima me karizma dajanja. Je to samo dajanje?
 O: Živimo v univerzumu, kjer si je dobro priznati Resnico. Resnica je: Ne moreš dajati brez sprejemanja. Tudi Mati Tereza je to vedela. Bolj ko dajem, bolj sprejemam na vseh ravneh, tudi na duhovni. Torej - če dam dovolj, postanem svetnik. Ne moreš pa dajati zato, da bi dobil. V barantanju z Bogom vedno zgubiš. Ta pretok je stalen. Včasih je videti, kot da ljudje samo sprejemajo, pa ne dajejo. Vendar to nikoli ni Resnica. Dajejo na enem ali na drugem nivoju. Univerzum vedno najde ravnotežje. Vedno."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11