Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 
(Read 80249 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #240 - 19.06.2003 at 12:00:42
 
ajde nakaži mi pravo smer

do zdej je men še vse bleme, ki jih inteligenca ni zmogla razrešit razrešila 'duhovnost', mogoče bolje, ezoterika ali najpodomače intuicija, njej je treba pa verjet. to gre pa raciu slabo od krivulj.
zdej pač iščem informacije na to temo. če jih nimaš, jih ma pa kdo drug. bo že prletu okrog, ko bo čas pravi.

če veš teoretično, zaupaj mi.
ampak pejst ne velja, sploh ne angleški, slovenski ja, angleški ne.

tist text ki sm ga quotu mi je jasn, in se z njim strinjam, zato sm ga nalimu, drgač ga nebi.

in v splošnem v kar se _ne_ obregnem, se vsaj strinjam z.



in če obstajajo vzporedna vesolja, kako prit v kakšno od njih.
kar bi znalo bit clo lažje, kako prit kamorkoli drugam kot tukaj kjer sem zdaj?


zdej pa fotošop

boš nov thread odprl počas?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #241 - 19.06.2003 at 12:32:39
 
t wrote on 19.06.2003 at 11:43:14:
Vede so samo eden izmed virov - eden od mnogih, ki zaradi svoje nejasnosti potrebuje tudi dodatne razlage.

pol pa vzem zavetje osebe ki ti bo razlozil njihov smisel. al pa tud ne, kokr hoces.

Quote:
Veliki pok pa je emprično ugotovljeno dejstvo, zato bi mu le težko lahko rekel špekulacija. Za veliki pok namreč obstajajo dokazi oziroma obstajajo dejstva, ki dokazujejo, da se je to zgodilo.

zame ne obstaja nbenih dokazov za to. ce jim pa ti "verjames" se pa ti pol z njimi ukvarjaj.

Quote:
Medtem, ko špekulantom, ki so spisali vede in ki jih zagovarjajo, še vedno za svoje trditve ni uspelo pridobiti nobenih dokazov razen njihove vere v to, kar tam piše (vera pa ne spada med dokazno gradivo).

jaz "verjamem" Vedam, ti "verjem" komur ces, zarad mene tud empirikom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #242 - 19.06.2003 at 12:35:43
 
Bardo_Thodol wrote on 19.06.2003 at 11:48:37:
Kaj niso Srimad Bhagavatam tudi samo še ena v dolgi vrsti različnih špekulacij?

zame ne. ce so zate je to pol tvoja odlocitev, do katere si seveda upravicen.

Quote:
V teh spisih naprimer ne najdeš nobenih konkretnih in preverljivih podatkov o starosti vesolja, o začetnih procesih z osnovnimi delci, ki bi naprimer poskusili razložiti današnjo strukturo materije (naprimer, zakaj je v vesolju razmerje materije tako, kot je - 75% vodika 23% helija, ..) in zakaj se galaksije oddaljujejo druga od druge in ali to pomeni, da so bile enkrat skupaj itd...

smisel obstoja je zadovoljstvo. ce teb to zgornje "konkretno" znanje prinasa prav to, pol se pac ni treba ukvarjat z Vedam in Srimad Bhagavatamom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #243 - 19.06.2003 at 12:37:22
 
gape, bom odpru nov topik, ti pa mi zmodifaji moj post in napis link na ke notr, ker jz tega ne znam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: enost...
Reply #244 - 19.06.2003 at 13:00:20
 
Quote:
smisel obstoja je zadovoljstvo. ce teb to zgornje "konkretno" znanje prinasa prav to, pol se pac ni treba ukvarjat z Vedam in Srimad Bhagavatamom.

Smisel obstoja je obstoj sam.

Zadovoljstvo je za sam obstoj nepotrebno in je  odziv naših sicer dokaj omejenih čustev na dražljaje. Kamen naprimer tudi obstaja, pa ne bi mogli trditi, da je smisel obstoja kamna njegovo zadovoljstvo (ki ga, mimogrede, sploh ne premore).

Seveda tega ni mogoče pričakovati od vseh, vendar mislim, da bo vsakega, ki premore vsaj kanček zdravega firbca, zanimalo tudi to, kako je svet, v keterem prebivamo, sestavljen, kako funkcionira, prav gotovo pa so zanimivi tudi podatki o (vsaj približni) starosti Zemlje,  vesolja...  pa še česa in najbrž bi bilo ravno tako zanimivo vedeti, kako in iz česa je vse to nastajalo.




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #245 - 19.06.2003 at 13:04:39
 
Bardo_Thodol wrote on 19.06.2003 at 13:00:20:
Smisel obstoja je obstoj sam.

zame ne. ni mi vredno obstajati ce nimam zadovoljstva ali vsaj upanja vanj.

Quote:
Seveda tega ni mogoče pričakovati od vseh, vendar mislim, da bo vsakega, ki premore vsaj kanček zdravega firbca, zanimalo tudi to, kako je svet, v keterem prebivamo, sestavljen, kako funkcionira, prav gotovo pa so zanimivi tudi podatki o (vsaj približni) starosti Zemlje,  vesolja...  pa še česa in najbrž bi bilo ravno tako zanimivo vedeti, kako in iz česa je vse to nastajalo.

zakaj ga naj bi pa to zanimalo. mogoce zarad zadovoljstva?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: enost...
Reply #246 - 19.06.2003 at 13:12:31
 
Če obstoj vežeš na zadovoljstvo si tako ustvarjaš nove navezanosti in na določen način (prosto po budizmu) nove omejitve. To pa, čeprav se sliši paradoksalno, doseže ravno nasprotni učinek -  namreč nezadovoljstvo.

Firbec in spoznavanje sveta ima čisto praktičen učinek, saj z novimi spoznanji povečujemo tudi naše zmožnosti delovanja (in nenazadnje tudi preživetja) v tem čudovitem svetu.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #247 - 19.06.2003 at 13:34:00
 
Bardo_Thodol wrote on 19.06.2003 at 13:12:31:
Če obstoj vežeš na zadovoljstvo si tako ustvarjaš nove navezanosti in na določen način (prosto po budizmu) nove omejitve. To pa, čeprav se sliši paradoksalno, doseže ravno nasprotni učinek -  namreč nezadovoljstvo.

no pol se pa ne vezat na zadovoljstvo, in se odvez od vseh stvari in samo obstajaj, ce ti je tko vsec.

Quote:
Firbec in spoznavanje sveta ima čisto praktičen učinek, saj z novimi spoznanji povečujemo tudi naše zmožnosti delovanja (in nenazadnje tudi preživetja) v tem čudovitem svetu.

bardo, ne bit prevec vezan v ta cudoviti svet, v znanje o njem, v delovanje in tudi ne bit vezan na prezivetje, in nenazadnje, ne bi tok navezan na svoj firbec. sej ves kam vse to pelje na konc.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: enost...
Reply #248 - 19.06.2003 at 13:43:07
 
Hehe, saj se trudim ...

Sicer pa s tem, da si firbčen, ni nič narobe, lahko je tudi koristno.
Narobe bi bilo, če bi postal od firbčnosti obseden ali pa če bi celo svoj obstoj vezal na firbčnost.
Kot je najbrž narobe tudi, če postaneš obseden od česarkoli in če karkoli vežeš na obstoj.


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: enost...
Reply #249 - 19.06.2003 at 16:28:11
 
Quote:
pol pa vzem zavetje osebe ki ti bo razlozil njihov smisel. al pa tud ne, kokr hoces.

zame ne obstaja nbenih dokazov za to. ce jim pa ti "verjames" se pa ti pol z njimi ukvarjaj.

jaz "verjamem" Vedam, ti "verjem" komur ces, zarad mene tud empirikom.



Ne rabim nikogar, da bi mi razlagal vede.


Če zate dokazi ne obstajajo, to še ne pomeni, da jih ni. Pri dokazih ne gre za verjetje - temveč za videnje in razumevanje. Teorija je pač vredna samo toliko, kolikor lahko razlaga in napoveduje - in tule (v praksi) Vede odpovedo na celi črti.


Ti kar; samo ne pozabi: Kdor visoko leta, nizko pade Wink



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #250 - 19.06.2003 at 17:33:17
 
t wrote on 19.06.2003 at 16:28:11:
Če zate dokazi ne obstajajo, to še ne pomeni, da jih ni.


Quote:
Pri dokazih ne gre za verjetje - temveč za videnje in razumevanje.

si ti preveril dokaze oz. si "videl" teorijo o big bengu tud v praksi?

Quote:
Teorija je pač vredna samo toliko, kolikor lahko razlaga in napoveduje - in tule (v praksi) Vede odpovedo na celi črti.

no, jaz nimam lih takih izkusenj.

sicer pa "proof od the pudding is in the eating". kolk si pa ti prakticno sledil navodilom Ved in na podlagi tega prisel do zgornjih "zakljuckov" pa itak ti najbl ves.

Quote:
Ti kar; samo ne pozabi: Kdor visoko leta, nizko pade

tist k pa ne leta (iz strahu pred padcem, sploh seveda ce se nikol ni ucil letet) pa nikamor ne pride.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #251 - 19.06.2003 at 17:48:45
 
Quote:
gape, bom odpru nov topik, ti pa mi zmodifaji moj post in napis link na ke notr, ker jz tega ne znam.



hočeš rečt da je tole
Smisel obstoja... zadovoljstvo?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105602051...
nadaljevanje tega threada?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17