Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10
(Read 30838 times)
Karmen
Ex Member




Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #45 - 07.11.2002 at 22:23:53
 
Quote:
Tu so ženske prave umetnice, vsaj kadar se govori o (ne)enakopravnosti med spoloma.

Izgleda že tako. A Miro kljub temu. Zdi se mi, da nisi dobro bral celega posta, pa si morda prehitro zaključil. Predvsem ta zadnji odstavek, kjer sem predpostavila, da bi bile ženske prej kot ne za take meritve toplote (brez tehnoloških aparatov jasno), bi lahko vneslo več zračnosti v tvoj odgovor - če sem se potrudila in povedala nekaj svojemu spolu v zagovor.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #46 - 08.11.2002 at 06:51:11
 
Quote:
Emancipacija je svobodna odločitev ob pogoju, da prevzameš odgovornost za svoja dejanja.

Vsak se torej lahko (vsaj v naši družbi) emancipira kadar hoče. Nesmiselno je iskati vzroke izven sebe.

Če bo kaj odrešilo feministke njihovih problemov, jih bo prav svoboden fuk. Tistega jim namreč manjka. Manjka jim spoznanje, da so narejene tako, da bi imele rade moške.

Seveda pa je to njihov problem, ne moj.


V naši "družbi" je moj kolega - moški, ki manj naredi, kot jaz in ima višjo plačo od mene. Je pa drgač ful u redu tipček.

A mi priporočaš, da naj z svobodnim fukom dosežem povišanje plače?
Kaj pa če direktor ne bo za to? Embarrassed

akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #47 - 08.11.2002 at 11:16:02
 
Quote:
Izgleda že tako. A Miro kljub temu. Zdi se mi, da nisi dobro bral celega posta, pa si morda prehitro zaključil. Predvsem ta zadnji odstavek, kjer sem predpostavila, da bi bile ženske prej kot ne za take meritve toplote (brez tehnoloških aparatov jasno), bi lahko vneslo več zračnosti v tvoj odgovor - če sem se potrudila in povedala nekaj svojemu spolu v zagovor.


OK. Ampak pred mano res ni treba zagovarjati tvojega spola. Ga namreč dobesedno obožujem.

Quote:
V naši "družbi" je moj kolega - moški, ki manj naredi, kot jaz in ima višjo plačo od mene. Je pa drgač ful u redu tipček.


To lahko dosežeš tudi ti. A ti kdo prepoveduje ali kaj? Boš rekla, da je splošna klima takšna, a ne..

Quote:
A mi priporočaš, da naj z svobodnim fukom dosežem povišanje plače? Kaj pa če direktor ne bo za to?


Vidiš kako si odvisna od enega usranega direktorja. Kot sem rekel: svobodo si moraš vzeti sama, seveda pa prevzeti tudi odgovornost za to. Šele takrat ti ne bo treba spraševati direktorčkov za mnenje.

Me pa zelo zabava, kako hitro si povezala fuk in denar...
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #48 - 08.11.2002 at 12:15:41
 
Quote:
Vidiš kako si odvisna od enega usranega direktorja. Kot sem rekel: svobodo si moraš vzeti sama, seveda pa prevzeti tudi odgovornost za to. Šele takrat ti ne bo treba spraševati direktorčkov za mnenje.

Me pa zelo zabava, kako hitro si povezala fuk in denar...



Da ne bom z drugimi stvarmi več tukaj (v tem topiku) motla, samo dve stvari: A si ti Miro sploh, vsaj malo, od koga odvisen?

Mene fuk in denar zabavata vsak posebej.  Wink

akobané

lumpy


p.s. od tangic so mi najbolj všeč tiste z črne z malimi marihuanicami.
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #49 - 08.11.2002 at 13:36:19
 
Quote:
A mi priporočaš, da naj z svobodnim fukom dosežem povišanje plače? Kaj pa če direktor ne bo za to?  


In prosim Lumpy...  Koliko je zensk, ki so si ravno s fukom priborile bljse delovno mesto kot so ga imele? Temu sledu boljsa placa.

Samo prosim ne jamrat zenske. Nobena geenracija Slovenk ni bila tako emancipirana kot vi.  Seveda ve hocete vec in vec. Delajte tudi fizicna dela, ki jih navadno opravljajo  moski.

In glede svobodnega fuka. Dokler ga ne bo v pravi meri, bo slo itak v se na dol, pa bo en kup depresije, pa locitev pa vse to. In to sem vam ze napisal se preden ste sploh modrc odpele-------------------------------pa pogledale startno stevilko.  Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #50 - 08.11.2002 at 14:09:47
 
Andres wrote on 08.11.2002 at 13:36:19:
Delajte tudi fizicna dela, ki jih navadno opravljajo  moski.


Kdaj si nazadne posodo ribou, pa tus kabino pa banjo... (v 8 mes. nosecnosti?!)  Tongue  Grin

EvaZh -> feministka No1. ka je zmeri hotla moshkega, k je mochnejshi od nje, ker je taka genetska predispozicija.

torej, bodo moshki mogl 'cici, pa rito pocivej' direktorska dela prepustit neznejsim zenskam, ki so itak ze na zacetku os v povprecju bolj pridne... pa tko.. nene tega se ne mormo it... to je sam za hec lahko  Smiley (kaj mi manjka en smajli s prvihanmu noskam, k se samemu seb zdi najpametnejsi in nepripravljen se kej slisat? Grin)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #51 - 08.11.2002 at 14:15:51
 
Andres wrote on 08.11.2002 at 13:36:19:
Samo prosim ne jamrat zenske. Nobena geenracija Slovenk ni bila tako emancipirana kot vi.  Seveda ve hocete vec in vec. Delajte tudi fizicna dela, ki jih navadno opravljajo  moski.

In glede svobodnega fuka. Dokler ga ne bo v pravi meri, bo slo itak v se na dol, pa bo en kup depresije, pa locitev pa vse to. In to sem vam ze napisal se preden ste sploh modrc odpele-------------------------------pa pogledale startno stevilko.  Grin

Če nobena generacija Slovenk ni bila tako emancipirana kot je ta, to še ne pomeni, da naslednja ne more bit še bolj. Ali morda ne?

Evo, jest grem delat fizična dela, po tvojem izboru, če če greš ti v tekstilno tovarno delat za šivalni stroj na normo al pa skrbet za tam kakšnih 56 predilskih strojev.

Glede svobodnega fuka pa, zakaj se ne greš ti rajš potem mal več j......, pri vsej tej pripravljenosti ki naokrog šprica, in to kar se da dobesedno, ker bi ti po mojem lahko samo koristilo.
Sicer ti bo šlo še kaj navzdol. Ali pa že zdaj ne gre gor?

Ma še katera na tole kaj za dodat?

Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #52 - 08.11.2002 at 15:00:33
 
Quote:
1. Če nobena generacija Slovenk ni bila tako emancipirana kot je ta, to še ne pomeni, da naslednja ne more bit še bolj. Ali morda ne?

2. Evo, jest grem delat fizična dela, po tvojem izboru, če če greš ti v tekstilno tovarno delat za šivalni stroj na normo al pa skrbet za tam kakšnih 56 predilskih strojev.



1. Kar pravilno razmišljanje
2. Čist mimo usekala, ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #53 - 08.11.2002 at 15:12:43
 
Zakaj mim usekla? Emancipacija gor al pa dol, na normo delat pa čist nobenem ne privošim delat.
svoboden fuk? Sem kar se tega tiče, še bolj stare šole in verjamem, da zvestoba nekaj velja, če si pa samski, je pa prec druga debata.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #54 - 08.11.2002 at 15:23:15
 
veronika wrote on 08.11.2002 at 15:12:43:
Zakaj mim usekla? Emancipacija gor al pa dol, na normo delat pa čist nobenem ne privošim delat.
svoboden fuk? Sem kar se tega tiče, še bolj stare šole in verjamem, da zvestoba nekaj velja, če si pa samski, je pa prec druga debata.


Še en dokaz da vas beseda EMANCIPACIJA, vrže iz ravnotežja.

Pa ne mi pravt, da bi šla katera od vas npr. en navaden dan dela opravt kot ga jest. Dejte ga srat punce, npr. ko sem pri gapu pomagal čistiti tisto prvo rundo starih aparatov, si upam stavit, da nobena od vas nebi mogla zamenat mojega veličastja ob nošnji pralnih strojev, hladilnikov, omar...... En dan. Medtem ko si jest upam it, na katerikoli stroj šivalni, ročni pletilni če hočte, al pa limanje nalepk na krožnike,.....

Pa zarad tega se nimam za kaj več, ampak enostavno Bog je naredu moškega da lovi in srno da na hrbet, ženske pa da s košaricami po jagode, borovničke hodjo, in zato so tudi nežnejši spol.

Emancipacija - blodnja.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #55 - 08.11.2002 at 15:39:45
 
Oprosti no, ampak mene je Bog naredil z manj močnimi mišicami, ot jih imaš ti, pa še krepila jih nisem, čeprav sem sposobna tudi mariskatero "moško" delo opravit, nošenje res težkih predmetov raje prepustim komu, ki ima močnejše mišice od mene, še križ me matra od poroda.
Ampak nošenje težki predmetov ni toliko v tem, ali gre   za poškega ali žensko, ampak od sposobnosti. Poznam ženske, ki bi tud hladilnik, ali pa kaj drugega v štuke nosile, pa tudi moške, ki tega ne bi mogli nositi. Torej ne gre za vpr emancipacije, ampak fizične sposobnosti. Jaz osebno sem zelo švoh in tudi v proizvodnji na normo ne bi delala, ker bi v eni uri okrog padla.
Je pa tudi res da smo ljudje prilagodljivi in če je treba, se marisčesa navadimo.

Ne vem zakaj, ampak dobila sem občutek, da se počutiš ogroženega. Eh, mogoče se pa tudi motim, naj še drugi precenijo.

Pa še nega lupčka za lepši dan.  Wink Kiss
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #56 - 08.11.2002 at 16:05:43
 
veronika wrote on 08.11.2002 at 15:39:45:
Ne vem zakaj, ampak dobila sem občutek, da se počutiš ogroženega. Eh, mogoče se pa tudi motim, naj še drugi precenijo.

Pa še nega lupčka za lepši dan.  Wink Kiss


Ja čist sem že zgrožen, ne ogrožen, Grin

pa še enga lupčka ti nazaj pošiljam ...

lp
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #57 - 08.11.2002 at 16:11:26
 
No, če si pa sam zgoržen, pol pa ni panike.  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #58 - 08.11.2002 at 16:13:50
 
Ja, kej je pa lubček, ki mi ga obljubljaš? Na, za vzorec, da boš vedel kaj je to  Kiss Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Tangice za vse emancipirane.
Reply #59 - 08.11.2002 at 19:49:28
 
Quote:
Pa ne mi pravt, da bi šla katera od vas npr. en navaden dan dela opravt kot ga jest. Dejte ga srat punce, si upam stavit, da nobena od vas nebi mogla zamenat mojega veličastja ob nošnji pralnih strojev, hladilnikov, omar...... En dan.

Kaj si že slišal za gospe s kmetov doma? Delo v hlevu, na polju, + običajno pospravljanje in kuhanje... ne stavi glave kar tako  Tongue Pa tiste, ki so delale v rudnikih, oz. verjetno še delajo, pa še kje drugje, kjer so hudi pogoji, Bog gor al pa dol...  Sad
Pa zarad tega se nimam za kaj več, ampak enostavno Bog je naredu moškega da lovi in srno da na hrbet, ženske pa da s košaricami po jagode, borovničke hodjo, in zato so tudi nežnejši spol.
[/quote]
Kaj si že slišal za gospe s kmetov doma? Delo v hlevu, na polju, + običajno pospravljanje in kuhanje... ne stavi glave kar tako  Tongue Pa tiste, ki so delale v rudnikih, oz. verjetno še delajo, pa še kje drugje, kjer so hudi pogoji, Bog gor al pa dol...  Sad

Quote:
Emancipacija - blodnja.....

Mamo vsi svoje kvalitete in enim brez druzga en bi ratal. In men sploh ni nč hudga, ker velja, da ženska vodi z intuicijo, moški jo pa podpira s svojo močjo in tako gresta lhako skupaj naprej.
Cheesy

Pa pozabla sm povedat, da tangic še nism nosila v življenju in jih nism nikol imela, razn enkrat bi jih skoraj dobila, ko.. druga zgodba, k če vas zanima...  Wink

paapa!

p.s. veronika, nism Edi, ampak vsaj za malenkost kompenzacije  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10