Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 12
(Read 74390 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Nedelanje
27.05.2003 at 13:13:15
 
Nedelanje je tehnika zaustavljanja sveta kot ga poznamo - je postavljanje "resnice" v oklepaj in dopuščanje novih možnosti. Možnosti videnja sveta na način vidcev.

don Juan o tem spregovori takole:

"Nedelanje je sila preprosto in sila težavno. Tu ni česa razumeti; samo obvladati ga moraš. Krona prizadevanj vsakega vedca je seveda videnje, do tega pa pride šele, ko ustavi svet, in sicer s tehniko nedelanja."

"Delanje je tisto, zaradi česar je tista skala skala in tisti grm grm. Delanje je tisto, kar dela tebe tebe in mene mene."
"To, vidiš, pa je težava pri govorjenju," je rekel. "Človek zmeraj vse pomeša, če govori. Če začneš govoriti o delanju, nazadnje zmeraj govoriš o nečem drugem. Zato je boljše samo delovati.
Tistale skala, na primer. Če jo pogledaš, je to delanje, če pa jo vidiš, je to nedelanje."
"Tistale skala je zate skala zato, ker je to vse, kar si lahko o njej misliš."  je rekel. "Temu jaz pravim delanje. Vedec, recimo, pa ve, da je skala skala samo zaradi delanja, in če noče, da bi bila skala skala, mu ni treba storiti drugega, kot da se oprime nedelanja. Razumeš zdaj, kaj hočem reči?"
 "Svet je svet zato, ker poznaš delanje, ki je potrebno, da je takšen," je rekel. "Če ne bi poznal tega delanja, bi bil pač drugačen."


Pokazal je na podolgovat balvan, ki je stal naravnost pred nama. "Oglej si senco tega kamna. Njegova senca je kamen, pa vendarle to tudi ni. Če gledaš ta kamen zato, da bi videl, kaj kamen je, je to delanje, če pa gledaš njegovo senco, je to nedelanje.
 Sence so kakor vrata, vrata nedelanja. Vedec, na primer, takoj prepozna najgloblja človekova občutja, samo da pogleda njegovo senco.”
 "Je v njih kakšno gibanje?" sem vprašal.
 "Lahko bi rekel, da je gibanje v njih, ali pa, da se v njih zrcalijo obrisi sveta, ali pa, da iz njih prihajajo občutja."
 "Ampak kako lahko občutja prihajajo iz senc, don Juan?"
 "Če meniš, da so sence zgolj sence, je to delanje," je pojasnil. "Takšno mnenje pa je nekam bedasto. Poglej na to takole: v vsaki stvari na tem svetu se skriva še toliko vsega, zakaj torej ne tudi v sencah? Navsezadnje se nam zdijo sence sence samo zato, ker jih delamo za sence."

"Ko si začel sanjati, si uporabljal mojo osebno moč, zato ti je šlo lažje. Zdaj si pa prazen. Toda truditi se moraš še naprej, vse dokler ne boš imel sam dovolj moči. Vidiš, sanjanje je nedelanje sanj, in ko boš napredoval v nedelanju, boš napredoval tudi v sanjanju. Gre samo za to, da si ne nehaš pogledovati v dlani, pa četudi ne verjameš, da je v tem, kar počneš kakšen smisel. Kot sem ti že rekel, bojevniku sploh ni treba verovati, saj dokler deluje, ne da bi veroval, v resnici nedela."


Don Juan je pripomnil, da moje telo ve precej več, kot se mi sanja, saj je sila, ki naju zasleduje, na moji desni. Tiho, z zaupnim glasom je pripomnil, da se mi je zaveznik tistega dne že dvakrat tako zelo približal, da je moral posredovati in ga ustaviti.  "Podnevi so sence vrata v nedelanje," je rekel. "Ponoči, ko je spričo teme na delu le malo delanja, pa je senca prav vse, z zavezniki vred. Sploh pa sem ti že pravil o tem, ko sem te učil teka moči."
"Vse, kar sem ti doslej povedal, je bil vidik nedelanja. Bojevnik vse na tem svetu gleda skozi ta vidik, in vendar ti ne morem povedati nič več, kot sem ti danes že povedal. Zdaj moraš še svojem telesu pustiti, da odkrije moč in občutek nedelanja."
"Neumno je od tebe, da zaničuješ skrivnosti sveta samo zato, ker pač veš, kako se to dela," je rekel z resnobnim obrazom.


"Pa je vse to res, don Juan?"

"Če bi pritrdil, bi bilo to delanje, če bi zanikal, ravno tako. Ker pa se učiš nedelanja, ti moram reči le to, da sploh ni pomembno, ali je vse to res ali ne. Ravno v tem je bojevnik v prednosti pred navadnim človekom. Navadnemu človeku je vedno veliko do tega, da bi vedel, ali je kaj res ali ne, bojevniku pa prav nič. Navaden človek ravna z rečmi, za katere meni, da so resnične, tako, z rečmi, za katere meni, da niso resnične, pa drugače. Če za nekaj velja, da je res, se tistega loti in verjame temu, kar počne. Če pa za nekaj velja, da ni res, potem se tistega sploh ne loti ali pa, če se vendarle, ne verjame temu, kar počne. Bojevnik pa se loti dejanja v obeh primerih. Če za tisto, kar počne, velja, da je res, potem to počne zato, ker hoče delati. Če pa počne nekaj, kar ne velja za resnično to počne zato, ker hoče nedelati. Razumeš zdaj, kaj bi rad povedal?"


Back to top
« Last Edit: 28.05.2003 at 10:28:58 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #1 - 27.05.2003 at 20:24:47
 
Kar se dela in delanja tiče, jest ponavadi prej pogledam kakšno Hanno Arendt in njen koncept Vitae Aktive, se mi še zmeri zdi aktualen in čedalje bolj spotenciran.

Kar se _delovanja_ tiče, vsaj po splošni rabi tega izraza, pa sem do sedaj s svojim _delovanjem_ uspel prepoznat naslednje zadeve:
  • razmišljanje o nečem, govorjenje o nečem ni enako stvari sami, z zavestnim oz. premišljenim _delovanjem_ se nam resničnost in pristnost trenutka vedno izmuzne
  • _nedelovanje_ je manifestacija oz. je ekvivalentno ljubezni do življenja
  • skozi _nedelovanje_ se obnavlja ali vzpostavlja življenska energija

Če bi _nedeloval_, bi šel pa raje na pir, po bobnih razbijat, pisat, ustvarjat, se pogovarjat,  se zafrkavat al pa babe jagat.

No, bom pa zdaj malo _nedeloval_.  Smiley

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nedelanje
Reply #2 - 27.05.2003 at 20:50:33
 
delanje == vzorci

???

dej mi povej razliko med bojevnikom in navadnim človekom
in med vzvišenim in navadnim človekom

kaj ju definira za eno al drugo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #3 - 27.05.2003 at 21:54:46
 
gape wrote on 27.05.2003 at 20:50:33:
dej mi povej razliko med bojevnikom in navadnim človekom
in med vzvišenim in navadnim človekom

kaj ju definira za eno al drugo?



Bojevnik kakor ga jaz dojemam se definira s popolnim sprejetjem smrti in dejstva, da bo umrl (smrt je prva in edina realnost in dejstvo - smrt kot dokončna); po drugi strani pa se definira s svojo brezgrajnostjo, to je s tem, da vedno, da od sebe vse (karkoli že počne). Bojevnik je lovec na popolnost.

Stvar vzišenega ali navadnega pa je po moje stvar aristokracije (kakršnekoli elite) - za moje pojme popolnoma preživeto.  S stališča smrti smo tako ali tako vsi isti - tako vzvišeni kot navadni.

Za eno ali drugo ju definira njin odnos, najprej do smrti, nato pa tudi do vsega, kar počneta.


lp

(delanje pa se po moje ne enači z vzorci)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nedelanje
Reply #4 - 27.05.2003 at 23:00:33
 
"Delanje je tisto, zaradi česar je tista skala skala in tisti grm grm. Delanje je tisto, kar dela tebe tebe in mene mene."

delanje so vzorci preko katerih si interpretiramo okolico

"Tistale skala, na primer. Če jo pogledaš, je to delanje, če pa jo vidiš, je to nedelanje."

ko jo pogledaš jo pogledaš da boš neki mislu o njej al pa kej
če pa jo samo usput opaziš, zlito z okoljem, si jo opazu, bi lahko reku je nisi ustvaru. nisi ti skolapsiru njene funkcije.

"Tistale skala je zate skala zato, ker je to vse, kar si lahko o njej misliš."

"Tistale skala je zate skala zato, ker je to vse, kar si lahko o njej misliš."  je rekel. "Temu jaz pravim delanje. Vedec, recimo, pa ve, da je skala skala samo zaradi delanja, in če noče, da bi bila skala skala, mu ni treba storiti drugega, kot da se oprime nedelanja. Razumeš zdaj, kaj hočem reči?"
 "Svet je svet zato, ker poznaš delanje, ki je potrebno, da je takšen," je rekel. "Če ne bi poznal tega delanja, bi bil pač drugačen."
imaš vzorec o skali
vedec ve da je to samo vzorec in ker ve zanj ga je verejtno tud že ozavestu, saj je ja vedec, in zato tam ni vzorca in lahko model vedec nedeluje z uno skalo in jo izniči in je u bistvu zlo deloval, ampak je u bistvu nedeloval, karme si ni ustvaru bi lahko reku.


gape wrote on 24.05.2003 at 12:27:09:
skratka egu moram odvzet kontrolo nad temi vzorci.
ko kontrole ni več, lahko to pot izkoristim za kreativno kanaliziranje energije in moči iz vesolja na zemljo.
iz vedno višjih dimenzij/svetov/nivojev/... v nižje.
na najnižjega ... materijo.
iz misli v materijo.
materializacija.
materializer.
vsi to znamo.
edino čas nas jebe.
čas pa porabljamo zato ker naši energetski kanali niso pretočni ampak so zabutani z vzorci (ki so pod kontolo (z lahkoto na to gledaš tko da namest da bi se odločitveno vezje odločlo v realnem času, se mora za odločitev poklicat podporgram in ta ima seveda spet podprograme, saj so vzorci prepleteni in soodvisni med sabo - in čas teče in aplikacija je počasna - ti podprogrami so pa u bistvu ego)), in po teh kanalih energija in moč ne moreta tečt brez upora ampak samo z uporom in ta upor pobira čas.
ustvarja čas pravzaprav.



kadar deluješ delaš po vzorcih
nedeluješ če deluješ tisto kar te ne obremenjuje z vzorcem.





to o senci in tole
*Kot sem ti že rekel, bojevniku sploh ni treba verovati, saj dokler deluje, ne da bi veroval, v resnici nedela.*
mi ne potegne glih

"Podnevi so sence vrata v nedelanje," je rekel. "Ponoči, ko je spričo teme na delu le malo delanja, pa je senca prav vse, z zavezniki vred. Sploh pa sem ti že pravil o tem, ko sem te učil teka moči."

tud to mi ni glih jasn

ker
ponoči je vse senca
podnevi ko posije sonce, pa so sence točno odmerjene.
ne poštekam kaj je v njih. kao neki prehod v višji nivo?

in zgoraj je razlika drugače opisana kot si ti predstavljaš, se mi zdi.

vzvišenega človeka pa sam mislu iz daoizma, kjer je ta edini sposoben sploh dojet sporočilo.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #5 - 27.05.2003 at 23:23:20
 
Gape,

delovanja ne bi kar tako enačil z vzorci zaradi navezave, ki jo don Juan naredi na sintakso (ki je sicer tudi neke vrste "nad-vzorec" - imaš "našo sintakso" in "sintakso vidcev"). Delanje je neke vrste kolapsiranje valovne vunkcije, kot si omenil, vendar pa je to tudi nedelanje - le da ima slednje popolnoma drugačne rezultate.

Delanje ima za svoj rezultat običajen svet - nedelanje pa ima za svoj rezultat videnje.
Delanje je poraba energije - nedelanje pa pridobivanje moči.
Nobeno pa se ne more popolnoma ogniti vzorcem (sam to besedo jemljem v bolj pozitivnem pomenu: imaš vzorce, ki ti jemljejo moč in vzorce, ki ti jo prinašajo).

Zato tudi ne gre samo za ozaveščanje - gre za zamenjavo perspektive in početja. Zato tudi takšen pomen sencam - in takšen pomen temu, da verjetje ni potrebno, saj je ravno verjetje, tako kot resnica predvsem del delanja (resnica je oblika zmote, brez katere določena vrsta ne bi mogla preživeti). Nedelanje je sopomenka včasih pa kar tehnika za zaustavljanje sveta.


Pri kitajcih so vzvišeni predvsem aristokrati - tako aristokrati duha (magi - filozofi - modrijani), kot tudi kralji. Drugače pa vzvišeni ve in zna (pozna Dao), navadni pa ne.
Back to top
« Last Edit: 28.05.2003 at 01:23:19 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #6 - 28.05.2003 at 01:01:53
 
                  43

Najtršjega na svetu -
obvlada najmehkejši;
nepredirnega in brez vrzeli -
predre tisti brez substance.

Po tem spoznam koristnost nedelovanja.
Poučevanje brez besed,
delovanje, pa nič zoper naravo -
kaj redkokdaj boš srečal to
v našem svetu.


(Dao De Jing)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #7 - 28.05.2003 at 08:48:51
 
Ko sm jest prebrala, mi je tud na vzorce potegnil - na to kar je ustaljeno in dolgočasno.
Ampak tisto s skalo pa nism razumela kot pogledaš : opaziš. Pogledaš : vidiš je blo zame:
Ko jo pogledaš, maš bolj en namen pogledat: Aha, kje.. tamle je skala.
Ko jo pa vidiš, je pa men že bolj na videnje usekal, a ni blo nekje omenjeno tud, da ko nedeluješ, veš: Tole: "Možnost videnja sveta na način vidcev." Pa zarad mene bi lahko videnje blo sestavljeno tudi iz tega dela, da ti skalo gledaš s fizičnimi očmi, ampak jo vidiš tudi "s srcem" - vidiš več kot le fizično manifestacijo, eno bitje iz kraljestva mineralov

Pri teh sencah sem tud bolj na mrzlem ostala. Ampak lahko pa razlagam naprej tako, da ponoči lahko poskusiš še tko gledat (če je dost temna noč), pa ti na ta način ne bo ratal kej dost ugledat, zato se moraš ponoči še tolk bolj zanašat na videnje (intuicija, srce) ???
Quote:
Delanje ima za svoj rezultat običajen svet - nedelanje pa ima za svoj rezultat videnje.  
Delanje je poraba energije - nedelanje pa pridobivanje moči.
Nobeno pa se ne more popolnoma ogniti vzorcem (sam to besedo jemljem v bolj pozitivnem pomenu: imaš vzorce, ki ti jemljejo moč in vzorce, ki ti jo prinašajo).  

-kaj nima v bistvu zdej to že ful zveze s tem: Če ti nekaj počneš, zato ker "moraš, da skoz prlezeš" - npr sediš v eni pisarni cel dan in nekaj brezveznega škljocaš, to DELAŠ.
ČE pa ti v bistvu počneš nekaj, kar te veseli, pa mi pravimo: to ni delo - ker se ti ne počutiš delavno, ti se počustiš v transu, ko te not potegne nekaj, kar te navdušuje. In npr. pomivanje posode: al ti pristopiš k tem ostankom hrane in cetu in prsušenim krožnikom, al ti pristopiš k temu, da ti voda teče po dlaneh, pa si prepevaš pesmico zraven al še kej tretjega - sploh nisi v pomivanju - čeprav je na konc dobr pomit-

Se mi dopade predvsem zato, ker spet zgleda bolj preprosto, kot sem si pa predstavljala tole nedel(ov)anje

??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #8 - 28.05.2003 at 09:49:19
 
Quote:
Če ti nekaj počneš, zato ker "moraš, da skoz prlezeš" - npr sediš v eni pisarni cel dan in nekaj brezveznega škljocaš, to DELAŠ.
ČE pa ti v bistvu počneš nekaj, kar te veseli, pa mi pravimo: to ni delo - ker se ti ne počutiš delavno, ti se počustiš v transu, ko te not potegne nekaj, kar te navdušuje. In npr. pomivanje posode: al ti pristopiš k tem ostankom hrane in cetu in prsušenim krožnikom, al ti pristopiš k temu, da ti voda teče po dlaneh, pa si prepevaš pesmico zraven al še kej tretjega - sploh nisi v pomivanju - čeprav je na konc dobr pomit-

Se mi dopade predvsem zato, ker spet zgleda bolj preprosto, kot sem si pa predstavljala tole nedel(ov)anje

??? ???


Si kar dobro pogruntala, ampak vseeno je še dvojnost prisotna, to me mal moti, ker 'si' ločila: "moraš, da skoz prlezeš" in na drugi strani "kar te veseli". Kakor hitro je dvojnost je del(ov)anje. Po mojem pravi vidci/vedci tud to presežejo, če razumeš. Pa presežejo tud ni prava beseda. Ni jim bistveno, ker nimajo sebe. Skoz so v tej meditaciji in pol sploh ni važno, kaj je res in kaj ne. (npr. al je v službi, al pa doma, al na pikniku).

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #9 - 28.05.2003 at 10:00:38
 
Smiley
V bistvu mi ni jasno, kako sem naredila dvojnost z ločevanjem?
Povedala sem, da sta dve varianti, kako je s tem "delom" in s tem početjem ki je za nas bolj "zabava" (čeprav to zdej ni to) In je res tud to, da lahko v pisarni prav tko nedeluješ, kot pa npr, pri bobnanju.

Ma ni mi jasno, kako sm jest dvojnost nardila?
??? Smiley
Quote:
Navaden človek ravna z rečmi, za katere meni, da so resnične, tako, z rečmi, za katere meni, da niso resnične, pa drugače. Če za nekaj velja, da je res, se tistega loti in verjame temu, kar počne. Če pa za nekaj velja, da ni res, potem se tistega sploh ne loti ali pa, če se vendarle, ne verjame temu, kar počne. Bojevnik pa se loti dejanja v obeh primerih. Če za tisto, kar počne, velja, da je res, potem to počne zato, ker hoče delati. Če pa počne nekaj, kar ne velja za resnično to počne zato, ker hoče nedelati.

Prosim, razloži.  Smiley

al gre samo za to, da nisem rekla, da se tud v pisarni da bit v meditaciji? češ, da so samo ena početja nedelovanje, ne da je lahko katerokoli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #10 - 28.05.2003 at 10:10:15
 
Quote:
Navadnemu človeku je vedno veliko do tega, da bi vedel, ali je kaj res ali ne, bojevniku pa prav nič. Navaden človek ravna z rečmi, za katere meni, da so resnične, tako, z rečmi, za katere meni, da niso resnične, pa drugače. Če za nekaj velja, da je res, se tistega loti in verjame temu, kar počne. Če pa za nekaj velja, da ni res, potem se tistega sploh ne loti ali pa, če se vendarle, ne verjame temu, kar počne. Bojevnik pa se loti dejanja v obeh primerih. Če za tisto, kar počne, velja, da je res, potem to počne zato, ker hoče delati. Če pa počne nekaj, kar ne velja za resnično to počne zato, ker hoče nedelati.



Po moje gre tu za popolnoma drugo izhodišče - "navadni človek" deluje na vsakdanjemu opisu sveta (na običajnemu svetu), v kateremu je resničnost ali neresničnost zelo pomembna, medtem ko gre bojevnik mimo tega - vsakdanji svet mu ni merilo, zato tudi nima nobene reference, s katero bi lahko ugotavljal resničnost. Njegova referenca je brezgrajnost v vsem.

Prizadevati si za popolnost bojevnikovega duha je edina naloga, vredna naše človeškosti.

Nedelovanje je ravno zaustavljanje tega sveta, v katerem ima resnica svoj pomen in svoja "pravila", medtem, ko on sledi drugemu opisu sveta, kjer so merila in zakoni (celotna "realnost") drugačni.

lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #11 - 28.05.2003 at 10:18:37
 
Quote:
Smiley
V bistvu mi ni jasno, kako sem naredila dvojnost z ločevanjem?
Povedala sem, da sta dve varianti, kako je s tem "delom" in s tem početjem ki je za nas bolj "zabava" (čeprav to zdej ni to) In je res tud to, da lahko v pisarni prav tko nedeluješ, kot pa npr, pri bobnanju.

Ma ni mi jasno, kako sm jest dvojnost nardila?
??? Smiley
Prosim, razloži.  Smiley

al gre samo za to, da nisem rekla, da se tud v pisarni da bit v meditaciji? češ, da so samo ena početja nedelovanje, ne da je lahko katerokoli?



Ja, verjetno. Smiley Zato sem tisti " 'si' ločila " dala v takšen enojen narekovaj, ker sem jaz videla dvojnost notr, ker si pač dala dve varianti, al kaj ???
Ker paralelni svet JE (iluzijo znotraj iluzije) in mislim, da bojevnik vidi oba hkrati. Ni mu važno nekaj bolj kot kaj drugega. Iziroma mu je važno le to, da mu ne bi bilo važno nekaj bolj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #12 - 28.05.2003 at 10:28:42
 
"Ampak kakšen smisel bi imelo takšno laganje, don Juan?"
 

"Nemara te bo napeljalo h kakemu drugemu delanju, in tedaj se ti bo nemara posvetilo, da sta obe delanji laž in neresnični in da s tem, da se ju oklepaš, samo zapravljaš čas, saj je edino resnično tisto bitje v tebi, ki bo umrlo. Priti do tega bitja pa je nedelanje samega sebe."


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #13 - 28.05.2003 at 11:14:28
 
Cheesy LittleStar: "važno je, da ni nič važno" ?  Grin

ten-nay, kaj je zdej tuki laganje?

pa tole  Shocked Roll Eyes Quote:
edino resnično tisto bitje v tebi, ki bo umrlo. Priti do tega bitja pa je nedelanje samega sebe.
 uf.. ???

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #14 - 28.05.2003 at 11:30:14
 
Quote:
Cheesy LittleStar: "važno je, da ni nič važno" ?  Grin


Še to ne bi smelo biti važno Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 12