Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12
(Read 74965 times)
bp
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #30 - 28.05.2003 at 14:31:35
 
Quote:
Ne vem, ne vem 8)

Ooo, ti pa že veliko veš Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #31 - 28.05.2003 at 14:43:48
 
t wrote on 28.05.2003 at 13:13:12:
Razmišljanje o neskončni vrsti reciklaž je v primerjavi s tem navaden blef.
Je blo treba z markerjem pocahnit.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #32 - 28.05.2003 at 16:33:49
 
Quote:
Ja baba Ksentipa - ženska z najostrejšim in najbolj strupenim jezikom v Atenah. Se res ni čuditi, da je postal majevtičar, če se je hotel z njo kaj pomeniti.


Vlogo ksantipe v sokartovem lajfu se napačno razlaga. Sokrat je ful občudoval nejno dejavno mladostno energijo in ji ni nč zameru, da ni imela doma nobenga obstanka. Je blo tud zanjga čist normalno da je godrnjala nad filozofom, ki je bil dejaven samo v svoji glavi...


Quote:
Eva - če živiš, je smrt edino dokočno in absolutno dejstvo, zares lahko živiš šele, če se zavedaš kratkosti in omejenosti. Torej kot končno in umrljivo bitje - kot smrtnik, ne pa kot neka večna neumrljiva duša, ki ima še eone časa in je itak sama na sebi popolna. To je to. To je življenje iz življenja.  

Saj ni treba, da se v celot identificiraš  s vojo dušo. Maš pač omejen cajt, da jo opedenaš in nardiš zanjo znotraj tega cajta vse, kar najbolje moreš. To, da ona nadaljuje svoj lajf naprej skoz eno recikliranje, te neč ne odvezuje dejavnosti tukaj pa zdej. Dejavnosti te odveže le to, da si ji do konca brez ostanka (od)služu.  

Quote:
Razmišljanje o neskončni vrsti reciklaž je v primerjavi s tem navaden blef.  


Saj pravim: lahko da neskončna vrsta reciklaž tud ni blef, ampak to te nč ne odveže trenutne zavezanosti duši.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #33 - 28.05.2003 at 16:40:13
 
t wrote on 28.05.2003 at 14:14:14:
Končno si lahko predstavljam, kako se je počutil Sokrat pri svojem majevtičarstvu  8)




Cheesy
:KILL:
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #34 - 28.05.2003 at 16:41:02
 
Quote:
če živiš, je smrt edino dokočno in absolutno dejstvo, zares lahko živiš šele, če se zavedaš kratkosti in omejenosti. Torej kot končno in umrljivo bitje - kot smrtnik, ne pa kot neka večna neumrljiva duša, ki ima še eone časa in je itak sama na sebi popolna.



nevem, jaz v minljivosti in kratkosti nekako ne vidim smisla tega "uživanja", kar naj bi življenje bilo.....ali pa je po tvoje smisel življenja, da se trpi (razen če ti uživaš ob misli na svojo končnost)

pomoje ne


kje vidiš ti smisel življenja, ob takšnem pesimističnem (z dejstvi, ki to niso, ampak so samo ugibanja) razmišljanju ?

ampak ne reči, da je smisel "čim lepše" preživet teh cca. 80 let.....ker ta "smisel" ne vsebuje samo "lepega" temveč tudi nekaj "neprijetnega" (smrt)

kakšen je torej smisel življenja ?

Smiley


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #35 - 28.05.2003 at 16:48:21
 
mind wrote on 28.05.2003 at 16:41:02:
kakšen je torej smisel življenja ?

Ga ni. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #36 - 28.05.2003 at 17:10:41
 
Quote:
Ga ni.



odkod nam pa želja poiskat ga ?

zakaj potem živimo, se tukaj zdaj pojavljamo in pogovarjamo ?

pa ne mi rečt, da se ti nikoli ne vprašaš po smislu, to je nekaj kar je v nas zakoreninjeno.....nenehno iskanje, želja po spoznanju...itd....

res pa je, da se nekateri (tud sam sem bil včasih takšen) s podobnimi vprašanji ne ukvarjajo, ker že imajo svoj "lažni" smisel (materialna zadovoljenost....čuti/um/dobrine...) ves čas (kulturno vsiljenega) pred nosom

če pa pogledaš vsaj malo izpod nosu (ampak iskreno),  takšni lažni smisli kaj hitro izginejo.....saj ti postane jasno, da so to v bistvu "nesmisli"  Smiley


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #37 - 28.05.2003 at 17:12:44
 
Kar se Ksantipe tiče, me ni bilo zraven, za Sokratesa se pa ve, da ni bil neki neaktivni filozof, temveč obrtnik - lončar in filozof v prostem času, po sili razmer pa tudi vojak (za hrabrost svojo je bil tudi odlikovan).

mind wrote on 28.05.2003 at 16:41:02:
nevem, jaz v minljivosti in kratkosti nekako ne vidim smisla tega "uživanja", kar naj bi življenje bilo.....ali pa je po tvoje smisel življenja, da se trpi (razen če ti uživaš ob misli na svojo končnost)

pomoje ne

kje vidiš ti smisel življenja, ob takšnem pesimističnem (z dejstvi, ki to niso, ampak so samo ugibanja) razmišljanju ?

ampak ne reči, da je smisel "čim lepše" preživet teh cca. 80 let.....ker ta "smisel" ne vsebuje samo "lepega" temveč tudi nekaj "neprijetnega" (smrt)

kakšen je torej smisel življenja ?

LP



Če je zate smrt samo ugibanje je zame to dejstvo - tako kot tudi za vse živo na tem planetu in mogoče še kje drugje. Pesimizem pa vidim prej v obremenjenosti z neko kvazi večnostjo večne duše (ki je najbrž samo manifestacija ega, kateri si svojega konca ne zna predstavljati - predvsem zanj je smrt tisto neprijetno, končno realno), kot pa v priznavanju nekega dejstva, ki je naša smrtnost.

Uživam pač tako ali drugače - ti tega ne moreš vedeti.

In če smisla ne vidiš, ga pač ni - dejstvo smisla pač.


uživaj

pa bo
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #38 - 28.05.2003 at 17:34:15
 
mind wrote on 28.05.2003 at 17:10:41:
odkod nam pa želja poiskat ga ?

Iz notranje praznine.

Quote:
zakaj potem živimo, se tukaj zdaj pojavljamo in pogovarjamo ?

Beri moj podpis.

Quote:
pa ne mi rečt, da se ti nikoli ne vprašaš po smislu, to je nekaj kar je v nas zakoreninjeno.....nenehno iskanje, želja po spoznanju...itd....

To sploh ni relevantno.

Quote:
res pa je, da se nekateri (tud sam sem bil včasih takšen) s podobnimi vprašanji ne ukvarjajo, ker že imajo svoj "lažni" smisel (materialna zadovoljenost....čuti/um/dobrine...) ves čas (kulturno vsiljenega) pred nosom

Sam ga nimam in ga tud iščem ne več, ker nima smisla. Wink

Quote:
če pa pogledaš vsaj malo izpod nosu (ampak iskreno),  takšni lažni smisli kaj hitro izginejo.....saj ti postane jasno, da so to v bistvu "nesmisli"  Smiley

Iskanje smisla je nesmisel. Vzemi, kar se ti ponuja. To je ves smisel. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #39 - 28.05.2003 at 17:37:03
 
Quote:
Pesimizem pa vidim prej v obremenjenosti z neko kvazi večnostjo večne duše (ki je najbrž samo manifestacija ega, kateri si svojega konca ne zna predstavljati - predvsem zanj je smrt tisto neprijetno, končno realno



Dejstvo, da ti je  (tvojemu egu) neprijetno ob pomisleku na minljivost še vedno ostaja. In ta ego je v tebi/nas.(tako se nam zdi) Ta ego je tvoje telo (meso, um, čustva..) Nekaj je torej narobe. Narobe je to, da ti misliš, da si ego (telo). Ker je pa tvoja duša (ti) večna, pride do "trpljenja", ki izhaja samo iz napačnega poistovečanja. (ego-ta)





Quote:
Uživam pač tako ali drugače - ti tega ne moreš vedeti.


Zato te pa sprašujem. In zaenkrat mi odgovarjaš, da uživaš, čeprav priznavaš da je (tebi ali tvojemu egu) neprijetno.

Quote:
In če smisla ne vidiš, ga pač ni


In če smisla ne vidiš, ga pač nimaš Wink



LP




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #40 - 28.05.2003 at 17:51:58
 
himi, ti nimaš smisla, niti ga ne iščeš, jemlješ pač kar se ti ponuja , obenem pa praviš, da imaš željo po njem in da izhaja iz notranje praznine ?


lahko tud iskreno kaj poveš



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #41 - 28.05.2003 at 17:58:55
 
mind wrote on 28.05.2003 at 17:51:58:
himi, ti nimaš smisla, niti ga ne iščeš, jemlješ pač kar se ti ponuja , obenem pa praviš, da imaš željo po njem in da izhaja iz notranje praznine ?


lahko tud iskreno kaj poveš

Odgovarjal sem zgolj na tvoja vprašanja in nisem govoril o sebi. Kar pa sem že povedal o sebi, sem pa povedal jasno, direktno in iskreno. Torej, ne mi polagat besed v usta le zaradi tega, ker ne moreš sprejet mojih odgovorov. Tako sojenje drugim ti ne bo prav nič pomagalo pri iskanju svojega smisla. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nedelanje
Reply #42 - 28.05.2003 at 22:09:00
 
Quote:
Ampak tisto s skalo pa nism razumela kot pogledaš : opaziš. Pogledaš : vidiš je blo zame:
Ko jo pogledaš, maš bolj en namen pogledat: Aha, kje.. tamle je skala.
Ko jo pa vidiš, je pa men že bolj na videnje usekal, a ni blo nekje omenjeno tud, da ko nedeluješ, veš

znaš met res ...

hec je u tem da je u iber preprosto

Quote:
če živiš, je smrt edino dokočno in absolutno dejstvo, zares lahko živiš šele, če se zavedaš kratkosti in omejenosti. Torej kot končno in umrljivo bitje - kot smrtnik, ne pa kot neka večna neumrljiva duša, ki ima še eone časa in je itak sama na sebi popolna.
To je to.
To je življenje iz življenja.  

to je to, to isto ti krščanarji pravjo.
rainkarnacija in to je samo za lažje razumevanje, ne za prelaganje odgovornosti v naslednje življenje.


smisel je ... ljubezen je smisel
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #43 - 28.05.2003 at 22:20:19
 
gape wrote on 28.05.2003 at 22:09:00:
smisel je ... ljubezen je smisel

To je dejansko res, ampak sem imel občutek, da mind išče kak globji odgovor dlje od tega in to zanj ne bi bilo dovolj. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #44 - 29.05.2003 at 01:01:14
 
mind,

mene ego prežene

Jaz sem jaz in kaj meni je dobro, tega ti ne moreš vedeti - zatorej se nehaj projecirati v mene in če imaš ti probleme, jih jaz na tvojo žalost nimam (vsaj ne takih kot ti).



uživaj
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12