Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12
(Read 75020 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #45 - 29.05.2003 at 09:15:55
 
titud wrote on 28.05.2003 at 16:33:49:
Vlogo ksantipe v sokartovem lajfu se napačno razlaga. Sokrat je ful občudoval nejno dejavno mladostno energijo in ji ni nč zameru, da ni imela doma nobenga obstanka. Je blo tud zanjga čist normalno da je godrnjala nad filozofom, ki je bil dejaven samo v svoji glavi...



Heheh, kot pri nekomu doma. Wink
Sem brala res en ful dobr članek V. Gerkmana o Sokratovem odnosu z Ksantipo, in opisuje, kako ga je ženska dobesedno uničila, da na koncu niti za sovraštvo več ni imel moči. Da pa je ona godrnjala je daleč premila beseda. Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #46 - 29.05.2003 at 11:27:16
 
Quote:
Jaz sem jazin kaj meni je dobro, tega ti ne moreš vedeti - zatorej se nehaj projecirati v mene in če imaš ti probleme, jih jaz na tvojo žalost nimam (vsaj ne takih kot ti).




Zanimivo  Roll Eyes

Drugač pa oprosti, ker sem te nekaj vprašal. Zanimalo me je tvoje mnenje in ne gre za nikakršno projeciranje. Oglasil pa sem se prav zaradi tvoje omembe "problema".

Ti si predstavil svoj pogled na človeško "končnost" in mene je iskreno zanimalo malo več o tem, zato sem ti pač postavil par vprašanj. Pa sorry no, se enkrat za vznemirjanje.



bye


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #47 - 29.05.2003 at 11:57:20
 
Quote:
Sem brala res en ful dobr članek V. Gerkmana o Sokratovem odnosu z Ksantipo, in opisuje, kako ga je ženska dobesedno uničila, da na koncu niti za sovraštvo več ni imel moči. Da pa je ona godrnjala je daleč premila beseda
.  

Hecno, da se oba sklicujeva na isti vir, pa vsak v njem  svoje projekcije razpoznava. Jest sem zasledu pač to, da kakorkoli mu je s vsojo vražjo naravo že grenila življenje,  jo sam ni nikol kritizirov in jo clo  zmeraj  zagovorjal pred kritiko svojih sočutnih kolegov.  

To žensko mentalitieto je osho  mal mačistisčno razložu, da ženska za razliko od moškega ne potrebuje logične utemeljitve cilja, ki si ga zastavi. Kričanje je v tem smislu dost bolj  učinovita metoda za dosego cilja kot pa logika, kar je na sokrata  seveda delovalo  uničujoče, ampak mu je hkrat dajalo eno modrostno dimenzijo, h kateri se (moški?) še vedno zatekamo. Roll Eyes Smiley  





Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #48 - 29.05.2003 at 12:04:10
 
titud wrote on 29.05.2003 at 11:57:20:
Hecno, da se oba sklicujeva na isti vir, pa vsak v njem  svoje projekcije razpoznava.

To žensko mentalitieto je osho  mal mačistisčno razložu, da ženska za razliko od moškega ne potrebuje logične utemeljitve cilja, ki si ga zastavi.


Ja, res hecno. Grin Ne glede na to, je škoda, da nimamo tu teh Gerkmanovih razmišljanj - men je nekaj neverjetnega, kakšno 'širino' ma Grin. V eni izmed naslednjih številk Aure pa je vzel v obdelavo prav Osha, ki je menda priznal svoji edini intimni prijateljici, da sploh ne razume žensk. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #49 - 29.05.2003 at 12:15:59
 
Bi pa mogoče pod temo Nedelanje bil primeren prav ta primer Oshota in njegovega materializma, kot mu je kasneje očitalo mnogo učencev, saj je imel eno posebno manijo - kupovanje RollsRoysev, ki jih je menda mel neko tromestno število.. ne spomnim se točno, in če v določenem trenutku ne bi prišlo do realizacije, da en ta nov spet stoji na njegovem, bi se mu menda zmešalo oz. bi umrl, kot se je izrazil.

Je res zanimivo in skrivnostno, zakaj ni mogel (ali ni hotel) te navezanosti presečt.




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #50 - 29.05.2003 at 12:41:15
 
Quote:
Je res zanimivo in skrivnostno, zakaj ni mogel (ali ni hotel) te navezanosti presečt.


Po eni interpretaciji je s tem izkazoval cinizem do materialnosti, ampak tud cinizem kot  potreba po  izkazovanjo nenavezanosti samo ena sprevržena navezanost. Tko da naj to vprašanje ostaja odprto tko kot tud vprašanje sokratovega (ne)delovanja glede ksantipe.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nedelanje
Reply #51 - 29.05.2003 at 15:17:00
 
Quote:
Bi pa mogoče pod temo Nedelanje bil primeren prav ta primer Oshota in njegovega materializma, kot mu je kasneje očitalo mnogo učencev, saj je imel eno posebno manijo - kupovanje RollsRoysev, ki jih je menda mel neko tromestno število.. ne spomnim se točno, in če v določenem trenutku ne bi prišlo do realizacije, da en ta nov spet stoji na njegovem, bi se mu menda zmešalo oz. bi umrl, kot se je izrazil.

Je res zanimivo in skrivnostno, zakaj ni mogel (ali ni hotel) te navezanosti presečt.







Mogoče zaradi tega, ker je hotel še vedno uživat življenje na Zemlji? A ni poanta, da karkoli počnemo na zemlji, glej, da to počneš s srcem in uživaš? Baje, da je Zemlja edini planet, kjer imamo dvojnost, povsod drugje so le dobri ali slabi. Mi pa imamo vsi v sebi oboje lastnosti. Paradox, a tako je.. Če smo tako ali tako svetlobna bitja, a ni potem poanta življenja tu, življenje samo?

Osho je pač štekal, da ga Bog ali Ultimativno bitje ne bo kaznovalo ali kar koli, če je imel obsesijo z avti. Wink Strah pred božjo trdo roko pa tako vemo iz kje izvira. Wink

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #52 - 29.05.2003 at 15:21:14
 
Samo vseeno si je bil bogi, ne?, če ga je to tolk prevladalo, al kaj.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #53 - 29.05.2003 at 15:32:16
 
Saj pravim, men je to skrivnost, tako kot vsako človekovo življenje. Rada pa razmišljam o tem...
Morda mu je prav do "tod" blo usojeno življenje; vprašanje če bi lahko bil tovrsten guru, če ne bi imel ene te posebne lastnosti, ki ji jaz pravim trdota. Določeni ljudje se niti ne morejo predat, tud če bi se hotli. Zihr je maximalno izpolnil za kar je živel - on je že vedel. Na drugi strani je pač mogoče to svojo moč kompenziral, ker vemo tud, da je pred smrtjo preživljal strahotne muke zaradi fizičnih bolečin, katere si je lajšal z drogo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #54 - 29.05.2003 at 15:52:34
 
Quote:
Osho je pač štekal, da ga Bog ali Ultimativno bitje ne bo kaznovalo ali kar koli, če je imel obsesijo z avti.  Strah pred božjo trdo roko pa tako vemo iz kje izvira.

Ja, je bi osho težek nekonformist pa provokator,  je proviciral tako posvetne kot svete avtoritete. Nezmernost je bla lahko tud obika nekonformizma, saj je 100 RR čista provokocija tud za  bogatine, ki si svojga bogastva prav zarad navezanosti na materialnost niso upal tko očitno brez veze razsipat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nedelanje
Reply #55 - 29.05.2003 at 16:00:36
 
titud wrote on 29.05.2003 at 15:52:34:

Ja, je bi osho težek nekonformist pa provokator,  je proviciral tako posvetne kot svete avtoritete. Nezmernost je bla lahko tud obika nekonformizma, saj je 100 RR čista provokocija tud za  bogatine, ki si svojga bogastva prav zarad navezanosti na materialnost niso upal tko očitno brez veze razsipat.  


Oprosti, ampak ali si spregledal stavek, ki pravi, da je bil nemočen okol tega - ODVISEN... umrl bi, če ne bi v določenem trenutku kupil novega! Tako je priznal. Mogoče pa le ni vedel, da bi se morda zrušila le njegova namišljena? osebnost in ne on, kar pravzaprav nakazuje na to, da se je bal smrti - tako kot ostali bojevniki - to namreč namigujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nedelanje
Reply #56 - 29.05.2003 at 16:12:57
 
Ja valda, da je priznal. Edino pravilno, ker dokler smo na Zemlji imamo obe plati, dobro in slabo. In obe moramo izraziti na poti v popolno luč. Kajti po smrti smo itak luč, pa itak sta in tema in luč del celote, ki je pa luč.
Če me bo kdo razumel.  Wink Dokler si ne priznamo vseh paradoxalnostih v sebi in zanikamo, da smo tudi slabi, pol obtičimo. Ker kle smo jing in jang. Smiley

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #57 - 29.05.2003 at 16:21:00
 
Pri Ošutu slaba plat precej pretehta ta dobro... Če bi v življenju celo kaj naredil in ne samo govoril, bi še mu bilo kaj odpuščeno..
Lahko je filozofirat in se delat pametnega, ko imaš prepolno rit... Za enega RRja bi lahko nahranil najmanj milijon rojakov dnevno.

Quote:
Ja, je bi osho težek nekonformist pa provokator,  je proviciral tako posvetne kot svete avtoritete. Nezmernost je bla lahko tud obika nekonformizma, saj je 100 RR čista provokocija tud za  bogatine, ki si svojga bogastva prav zarad navezanosti na materialnost niso upal tko očitno brez veze razsipat.


Titud, od tebe ne bi pričakoval tako slepega idealiziranja Velikega Učitelja™.. Zdaj si se pa malo spustil med Sai Baba častilce.. Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #58 - 29.05.2003 at 20:20:26
 
Osho,
poln dobrih zamisli, hkrati pa poln uboštva na duhu (kot preprost človek pač ni zmogel brez preprostih stvari) - če bi karkoli od tega, kar je tako lepo govoril tudi uresničil, bi bilo popolnoma drugače - veliko besed in bore malo realizacije (ok, razen pri preprostih rečeh) - vsekakor pa kot tak ne more biti nek primer bojevnikovega duha



mind wrote on 29.05.2003 at 11:27:16:
Ti si predstavil svoj pogled na človeško "končnost" in mene je iskreno zanimalo malo več o tem, zato sem ti pač postavil par vprašanj.  






Meni gre tu predvsem za doslednost. Če na primer pogledamo geslo živi tu in zdaj oziroma osredotoči se na ta trenutek - se lepo vidi, kako smo zavezani neki zveznosti časa in kako smo odvisni od svojega telesa.

Gre za perspektivo, ki išče resnico tu in zdaj iz tu in zdaj - torej tudi ta resničnost velja za tu in zdaj. Zato se mi zdi govorjenje o resničnejši resničnosti oziroma o resničnejšem bistvu navadno zavajanje. Govorjenje, da se napačno poistovečamo s telesom pa čista neumnost.

Če iščemo resnico s stališča življenja je telo, ki bo umrlo prvo in edino dejstvo in kot tako resničnejše od česarkoli - od kakršnekoli večne in neumrljive duše. Tako kot je smrt dokončanje tega življenja.

Seveda obstaja še eno smešno geslo: Bodi to, kar si. Geslo, nove dobe, ki prinaša isto resnico, hkrati pa iz njega veje tudi nekakšna slaboumnost (to kar si, si - zakaj bi se torej ukvarjal s tem, naj bom nekaj kar itak že sem).



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Nedelanje
Reply #59 - 29.05.2003 at 21:07:52
 
Quote:
Če iščemo resnico s stališča življenja je telo, ki bo umrlo prvo in edino dejstvo in kot tako resničnejše od česarkoli - od kakršnekoli večne in neumrljive duše. Tako kot je smrt dokončanje tega življenja.




me veseli, da si pojasnil svoj pogled na življenje......vse lepo in prav, ampak še vedno nevem v čem bi lahko bil smisel takšnega življenja (rojstvo in rast telesa, zavesti, osebnosti, intelekta, itd... in potem odmiranje in smrt vsega tega) ?

to je približno enako, kot npr. razvijanje nekega pomembnega in zelo dragega izdelka, z vednostjo, da ta izdelek nikoli ne bo ustvarjen....oziroma če že bo kdaj ustvarjen bo kmalu zatem uničen....čemu potem sploh ves trud  ???




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12