Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 21
(Read 104937 times)
bp
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #135 - 14.01.2004 at 11:52:11
 
Devi wrote on 09.01.2004 at 18:15:26:
Gledat na boga in božanske aspekte kot na figure v Disneylandu?
Odvisno od tega, kak je bil tvoj pogled nanje. Mogoče bi moral v svojem življenju najt več svetosti, če so se ti zdeli samo komercialne figure, razvrednoteni. Če so se ti dopadli, pa je bil mogoče poudarek, da je življenje oz svetost le-tega bolj otroško igriva. Če imaš sicer kako posebno mnenje o teh bogovih, pa si ga najlažje tako sam razložiš.

Sam sanje so pa specialne! Cheesy

Pravzaprav sem vecino casa cakal v vrsti skupaj z drugimi ljudmi na veliki rollercoaster ride (tako kot v Disneylandu pa se kje). Bogovi so bili pa bolj dekoracija (tako kot figure v Disneylandu pa se kje).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #136 - 14.01.2004 at 12:06:15
 
Quote:
no sanje grejo tako:)

bil sem na enem zuru in kar naenkrat se znajdem doma z enmi frendi, oni so hoteli nazaj na zur, jst sm pa reku da moram jit pac prej kakat

in namesto na wc sem sel v sobo od starsev in se pokakal na postlo ???, ampak ker je nisem hotel umazat sem spodaj nastavil roko da je pač ne bi umazal in potem tisto nesel v školjko, zdraven pa ful gledal da nism nc umazal

sej pravim, weird Sad


Bo m še jaz poskusila, samo mi moraš tule malo pomagat.
Se s starši ne štekaš najbolje? Jim tvoj life style ni všeč, morda mislijo, da serješ po njih v simboličnem smislu. Ti pa njim nočeš nič žalega - se trudiš ohraniti čisto, ampak potreba je pač potreba (po nekem načinu življenja).
Starši tvoja dejanja jemljejo osebno, ti pa jih nočeš prizadeti, tako nekako...

Se ti sliši skladno s tvojo situacijo v real life-u?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #137 - 14.01.2004 at 18:39:50
 
Hallo,

Sem na temu topicu precej na siroko govoril o sanjah o dveh hribih in nasploh o podrocju tu blizu mene, ki ga ze vrsto let precej pogosto obiskujem v sanjah. Sama sanjska pokrajina je zelo avtenticna s to razliko, da v sanjah tam kjer je sicer ravnina stojita dva hriba.
Kot sem ze rekel, sem vse ze precej podrobno opisal na temu topicu in se ne bom ponavljal.

Vceraj zvecer sem se vsedel v avto in se odpeljal brez konkretnega cilja proti temu predelu. Zavil sem na cesto, po kateri se se nisem vozil in, da skrajsam, na svoje veliko presenecenje po krajsi voznji naletel na vas s pribliznim imenom Pod Gora.

Zakaj se ravno ta vasica imenuje Pod Gora ne vem, vem samo, da kaksnega zemljepisnega razloga za to ravno ni. Vsaj ocitnega ne, da skrajsam in ne kompliciram.

Morda le nisem edini, ki je tukaj sanjal hribe, ki jih sicer ni. Malce spekulacije...

Skratka, zvecer, ko sem se vrnil domov, sem sel seveda spat. Tokrat v sanjah sem zopet obiskal to vasico in bil z vec ljudmi v eni od his iz te vasi.
Nato sem zapustil vas in odsel v kraj, ki je prav tako blizu mene. Tokrat juzno. Vstopil sem v staro, nekdaj romarsko cerkev. V tej cerkvi sem bil nestetokrat, a sem jo sedaj prvic videl v sanjah. Eden kip je se posebej pritegnil mojo pozornost. Z njim sem se v bistvu kar precej casa ukvarjal...
Ko sem se koncno odlocil, da zapustim cerkev, me je na vratih pricakal duhovnik. Prijazno mi je postavil nekaj vprasanj, malce sva se pogovorila, nato pa sem odsel.

Hodil sem ob cesti in opazoval travnik zdraven. Zopet sem videl hrib in mocno slutnjo kaj naj bi bil, vendar sem ga v sanjah zavrnil kot neustreznega. Sel sem naprej in nenadoma zagledal se en hrib in na njemu grajske razvaline. Tokrat gre za povsem avtenticno zadevo, ki obstaja tudi v resnici. Sanje o temu hribu, razvalinah in kraju pod njim so bile dokaj dolge in natance, pa jih sedaj nebi opisal...

Zanimivo je, da je tudi legenda povezana s tem hribom med ljudmi se ziva. Gre za podrocje, ki je bilo v predkrscanski in tudi predrimski dobi se kako zivo. Vsaj iz zgodovinskega stalisca pa je dokoncno zamrlo tam na zacetku 16. stol., ko je katastrofalen potres dokoncno opravil tisto, kar zaton srednjega veka s svojimi druzbenimi spremembami se ni utegnil.

Je zanimivo, da so plemici, ki so se imenovali po tem kraju, a niso ziveli v zgoraj omenjenem gradu, ob zatonu srednjega veka gosposcino preselili ravno tja blizu, v isto ravnino, kjer lezi vasica Pod Gora.

Tako je starodaven in vsaj se v visokem srednjem veku precej znan kraj postal samo se eden izmed mnogih v nasem prostoru.

S tem mislim, da lahko zgodbo o prvih sanjah, ki so trajale leta, vsaj v tej obliki, zakljucim.
Se je pa ocitno sedaj povsem nepricakovano odprlo novo poglavje, ki sega se globje v preteklost...


Lp
Jst


P.S.: Seveda ne smemo pozabit, da gre se vedno samo za sanje, tko da na izi... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #138 - 15.01.2004 at 17:38:09
 
Jaz sem pa sanjal svinjo v sosedovi koruzi.

Le kaj to pomeni ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #139 - 19.01.2004 at 08:48:09
 
Quote:
Jaz sem pa sanjal svinjo v sosedovi koruzi.

Le kaj to pomeni ???


Da sosed svinjo v koruzi pase... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #140 - 25.01.2004 at 19:28:08
 
Kaj pa je svinja delala v koruzi Smiley

Kakšna je bila koruza  itd...

Pa majo res sosedovi koruzo?

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Sanje II.
Reply #141 - 27.01.2004 at 04:15:29
 
Moonlight wrote on 25.01.2004 at 19:28:08:
Kaj pa je svinja delala v koruzi Smiley

Kakšna je bila koruza  itd...

Pa majo res sosedovi koruzo?



Dremala.  Tongue

Koruza kot koruza, te bom enkrat peljal na njivo, pa ti bom pokazal koruzo, nekje jeseni, važi  Cheesy

Sosedovi nimajo koruze  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #142 - 27.01.2004 at 14:54:20
 
Quote:
Dremala.  Tongue

Koruza kot koruza, te bom enkrat peljal na njivo, pa ti bom pokazal koruzo, nekje jeseni, važi  Cheesy

Sosedovi nimajo koruze  Grin


A spala je.

Poznam koruzo...jo imajo pri meni sosedovi Smiley.
Poleti se je prav luštno loviti in skrivati med njenimi stebli:)

Ej tale Svinja mogoče tebe malo izraža:).
A ješ meso?
Bila je v okolju -  rastlinskem -  pa še spala je Wink.
Drugače se ona baje samo baše -  vse bi pojedla ( simbol požrešnosti Smiley kar ji daš. Vedno ma poln želodec -tale pa se niti gane ne  Cheesy.

Zdi  se mi, da je hrana niti ne mika.


Ej kako kaj tvoj sosed?
Če nima koruze, pa svinje - se dobro počuti?
Prehranjuje pa to:).


Aha - pa še nekaj o KORUZI; ne samo da je rastlinskega izvora in s tem simbol BLAGIJE: V meniških in sorodnih kulturah je IZRAZ;

Sonca, Sveta in Človeka





Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Sanje II.
Reply #143 - 30.01.2004 at 04:44:59
 
Moonlight wrote on 27.01.2004 at 14:54:20:
A spala je.

Poznam koruzo...jo imajo pri meni sosedovi Smiley.
Poleti se je prav luštno loviti in skrivati med njenimi stebli:)

Ej tale Svinja mogoče tebe malo izraža:).
A ješ meso?
Bila je v okolju -  rastlinskem -  pa še spala je Wink.
Drugače se ona baje samo baše -  vse bi pojedla ( simbol požrešnosti Smiley kar ji daš. Vedno ma poln želodec -tale pa se niti gane ne  Cheesy.

Zdi  se mi, da je hrana niti ne mika.


Ej kako kaj tvoj sosed?
Če nima koruze, pa svinje - se dobro počuti?
Prehranjuje pa to:).


Aha - pa še nekaj o KORUZI; ne samo da je rastlinskega izvora in s tem simbol BLAGIJE: V meniških in sorodnih kulturah je IZRAZ;

Sonca, Sveta in Človeka



Jap, tak kot si napisala.
Eh Star, mislim, da sem že tolkrat povedal, da sem vegi, da bi si lahko to že zapomnala Smiley

A da bi tista svinja mene malo izražala, no, sam me na žalost ne more, kajti, svinja je že zame preveč cenjena, kajti, jaz sem nižji od svinje, tudi to bi lahko že vedela, ničkolikokrat napisano.

Za sosede pa ne vem, jih bom pa vprašal, a so pri prehranjevanju svinje ali ne ?

A pa res misliš, da tista svinja mene izraža, a veš, da ne morem verjet, zdej sem pa jaz ugotovil, aha, to bo to, pa jaz sem prava svinja.

Kulj 8) 8)

Aha, pa še nekaj, kak pa zgleda prava svinja  ??? ??? ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #144 - 30.01.2004 at 07:55:08
 
Quote:
Aha, pa še nekaj, kak pa zgleda prava svinja  ??? ??? ??? ???


Zapri očke, pa se spomni sanj.
Al pa pridi kdaj v naš konec, ti bom sosedove pokazala... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Sanje II.
Reply #145 - 30.01.2004 at 11:28:58
 
Lilith wrote on 30.01.2004 at 07:55:08:
Zapri očke, pa se spomni sanj.
Al pa pridi kdaj v naš konec, ti bom sosedove pokazala... Grin



Sem vedel, da ne moreš ti brez Kr_enga  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Tudi če ni nate naslovljeno se oglasiš. Star12 sprašujem, sem pa vesel, da si mi odgovorila in se ponudila, da mi pokažeš svinje in to sesedove.

Žal pa vem kako izgleda svinja, pa ne sosedova.  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #146 - 30.01.2004 at 12:31:57
 
Quote:
Sem vedel, da ne moreš ti brez Kr_enga  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy



Si me le razkrinkal... Grin  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Sanje II.
Reply #147 - 30.01.2004 at 12:51:35
 
Lilith wrote on 30.01.2004 at 12:31:57:
Si me le razkrinkal... Grin  Kiss



Lilith, ti si srček ...   ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #148 - 30.01.2004 at 17:33:39
 
Si pa resno vzel;).
Sama svinja je po naravi požrešna in nemirna živalca, ta pa je dremala in bila pravo nasprotje - pa še v koruzi Wink.

Njena mirna narava je kazala na ravnovesje v naravnem okolju.

Ne soseda vprašaj kako se prehranjuje in ne povezuj  vsega s svinjo  kot samo. Še občutke daj poleg, če so bili.




Quote:
Aha, pa še nekaj, kak pa zgleda prava svinja  ??? ??? ??? ???


http://www.pigpalssanctuary.com/pictures/artie6.jpg

Še bolje pa je če jo vidiš v živo in te ovoha s svojim sluzastim gobcem Smiley.

Upam, da so ti te sanje kaj pomenile - morale so - če ne jih ne bi napisal Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #149 - 30.01.2004 at 17:35:50
 

Quote:
Aha, pa še nekaj, kak pa zgleda prava svinja  ??? ??? ??? ???


HEC... ???Wink

Quote:
Žal pa vem kako izgleda svinja, pa ne sosedova.  Cheesy Cheesy Cheesy


Kak to, da potem sprašuješ KAK ZGLEDA... Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 21