Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 10021 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #30 - 26.05.2003 at 10:17:32
 

Quote:
Kdor ne ve in ve, da ne ve, je potreben vzpodbude, nabijte ga.

Cheesy Cheesy Cheesy


Quote:
Si otroci sami izberejo, da jih bodo starši maltretirali? Povej!!


Quote:
Ja.


Quote:
Če se z otroki ne morete pogovoriti jih pretepajte, oni ne bojo nič boljši, le vam bo lažje.

Cheesy Cheesy Cheesy


Pa kaj je s tabo, človek? A se boste non stop pretepali? A so otroci krivi, če se starš al kdorkoli ne zna pogovarjat? V življenju se je ravno treba naučit komunicirat in en normalen stik z njimi vzpostavit. Agresija in nasilje ni in ne more biti prava pot spoznavanja.

Ni treba še glih met svojih otrok - govorim o stiku z svojim notranjim otrokom. Kakšen odnos bomo imeli do do njega, tako se bo slika navzven odražala in okolje bo jo odsevalo.

Zmotno je mišljenje, da si otroci izberejo, da jih bodo starši maltretirali. V najširšem priznavam, da si morda izberemo življenje, morda delno okoliščine, vendar vseh dogodkov ni moč predvidet - razsvetljenje se namreč ne meni za to, kako bo doseženo.

Sem prebrala, ko si nekje napisal, da si sam izkusil tepež staršev - in verjamem ti, da misliš, da si ga zaslužil, vendar to ni res. Noben otrok si ne zasluži tega. Starši bodo itak morali sami odplačati, kar so ti storili, zato jim raje odpusti. Vsak ima svojo karmo. In zdaj si že toliko zrel, da bi lahko nehal izzivat okolje, da te privablja v podobne situacije (nasilje..). Bodi raje prijazen do sebe. Tisti del, ki ga vidiš v drugem, je namreč v tebi. Začni se zavedati!!

Predvsem sem to sama sebi napisala, zato se opravičujem na neposrednosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #31 - 26.05.2003 at 11:27:22
 
Zvezdica, tako je, kot pravi pesnik:


Sticks and stones may break your bones - but love will always hurt you.



za popolno svobodo pa moramo žrtvovati samo svoj dolgčas


pa



uživaj
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #32 - 26.05.2003 at 12:01:54
 
littlestar,

tebe ni strah ljubezni, ampak te je strah trpljenja ki ga obvezno za sabo prinese "pozeljenje" ki ga mi trenutno zdej zamenjujemo z ljubeznijo.

vsak uzitek v tem svetu (grob ali subtilen) ma zraven sebe pripeto se trpljenje, le da ga mi nocmo opazit. mi zvimo znotri dualnosti. vsak kratkotrajen in dolgotrajen uzitek je hkrati trpljenje za duso, ki je princip vecnosti (nedualnosti). in k se te frustracije, ki jih ne opazmo/zaznamo (zarad ponosa) ornk naberejo in priplavajo na dan, se vcasih sploh ne zavemo v cemu je problem in zacnemo resvat na napacnih koncih.

ti si po eni strani zelis "ljubezen", po drugi strani te jo je pa strah. strah prihaja iz razuma. prava ljubezen pa ne odgovarja nasvetom razuma. tvoj razum te hoce opozorit pred "ljubeznijo" ki to sploh ni, in to je po eni strani dobr ne slabo. razum te hoce obvarovat pred popacenimi koncepcijami ljubezni. ampak ni te pa informiral kje lahko najdes ljubezen ki bo vecna, se prav nas nima bit pol kej strah da jo bomo izgubil, kot se to zgodi z vsemi "ljubeznimi" znotri tega sveta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #33 - 26.05.2003 at 13:46:40
 
Katarina wrote on 25.05.2003 at 01:45:11:
Nasilje je pečat pustilo tudi na meni,a danes se znam drugače postaviti po robu.


Me veseli, da se znaš, vem da ni recepta, vsak mora sam najti to moč v sebi.


Quote:
vsak uzitek v tem svetu (grob ali subtilen) ma zraven sebe pripeto se trpljenje, le da ga mi nocmo opazit. mi zvimo znotri dualnosti. vsak kratkotrajen in dolgotrajen uzitek je hkrati trpljenje za duso, ki je princip vecnosti (nedualnosti).


Temu ni nujno da je tako, če se zavedaš minljivosti teh užitkov. Če se že enkrat res resnično zaveš, potem ti itak ni več do njih. Trpljenje je pač v tolko, če se navežeš na užitke in si odvisen od njih. To pa moraš sam rešit. Srednja pot - zavedanje.

Morda je moj razum le strah pred ljubeznijo, ki to JE, in vsem, kar prinaša zraven - da se je treba PREBUDITI (skup pobrati in vzeti svoje 'stvari' v svoje roke - ubraniti svojo 'trdnjavo').


t wrote on 26.05.2003 at 11:27:22:
za popolno svobodo pa moramo žrtvovati samo svoj dolgčas


Raje samo počasi.. a ne?

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #34 - 26.05.2003 at 14:23:20
 
Quote:
Temu ni nujno da je tako, če se zavedaš minljivosti teh užitkov. Če se že enkrat res resnično zaveš, potem ti itak ni več do njih. Trpljenje je pač v tolko, če se navežeš na užitke in si odvisen od njih. To pa moraš sam rešit. Srednja pot - zavedanje.

lazje rect kot pa storit. eno je teorija, drugo pa praksa. da pa bi bla nasa praksa uspesna pa je treba se velik vec kot le samo zavedanje. zavedanje le indirektno eno stvar prikaze, ne zna pa je razresit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #35 - 26.05.2003 at 14:33:00
 
Hvala za tale post, kreden. Je že res, da ima strah velike oči in marsikdaj, ko sem kakšne tvoje zgodbe prebrala, me je do kosti zazeblo.. To je pač to, da ima vsak svojo resničnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #36 - 26.05.2003 at 14:33:52
 
Quote:
To je pač to, da ima vsak svojo resničnost.

kar pac ni cist res...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #37 - 26.05.2003 at 14:48:35
 
Quote:
Raje samo počasi.. a ne?




Tudi počasi se daleč pride, samo traja malo dlje, ali kakor pravi pesnik:


JEJ, PIJ IN KAVSAJ,
ZA VEČNOST SE NE RAVSAJ!

pa


UŽIVAJ!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #38 - 29.05.2003 at 00:56:16
 
Quote:
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.


Tule pa si zadel bistvo. 100% se strinjam.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #39 - 29.05.2003 at 01:19:29
 
Quote:
Tule pa si zadel bistvo. 100% se strinjam.

Jest pa se niti ne bi strinjal. Po moje je tudi to le stvar percepcije, kako stvar dojemaš in nanjo gledaš. Enostavno je lahko enostavno, če stvari sam ne kompliciraš. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #40 - 29.05.2003 at 08:48:37
 
Quote:
Če hočeš biti srečen, moraš živeti skrito.

???
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #41 - 30.05.2003 at 01:05:17
 
Quote:
Do nekega trenutka nisem vedela, da je to v meni, zdaj pa vidim, da je Cry. Ko mi je nekdo res všeč in bi lahko bilo..... me to na smrt prestraši, do kosti, do živega. Tema. Zakaj? Spadam v tisti Dark Spirituality, al kaj? Kaj čem na tem svetu sploh?

Če nisi bila nikoli ljubljena, imaš občutek, da tega pravilno tudi sama "ne znaš izvesti", kar je verjetno deloma res in te to žene k strahu pred neuresničitvijo, kar te posledično do te tudi pripelje. Zapleten paradoks, ki za razplet zahteva čudež.

Še ena od variant, mogoče tud napačna. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #42 - 30.05.2003 at 07:45:36
 
Quote:
Če hočeš biti srečen, moraš živeti skrito.


Le zakaj? ??? ??? ???
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #43 - 31.05.2003 at 22:05:50
 
Quote:
.... Je stvar zaupanja in odpuščanja.
.... filing zapuščenosti od mame, izgubljenosti, teme, ko sem bla ful mala.
.....strahovi pa so ostali.


Tu so vsi odgovori, ki jih potrebuješ. Si morda brala knjigo Ženske, ki preveč ljubijo? (Norwood)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #44 - 31.05.2003 at 22:19:15
 
Ali lahko ljubiš preveč?  ???
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4