Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 10018 times)
aryan
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #15 - 23.05.2003 at 08:42:54
 
Quote:
Zakaj praviš, da mi ne mormo z našim trudom začutit povezave z Bogom? Če se moramo iskrenosti in ponižnosti najprej naučit oz. odvreči vse, da ostane to, je to neke vrste trud, a ne?

jaz ne pravim da brez nasega truda, ampak govorim o tem da ekskluzivno samo z nasim trudom ne mormo dosezt. enkrat sm ze razlagu o vodnjaku v katerga ti nekdo vrze vrv. brez vrvi se iz vodnjaka ne da ven pridet, brez da pa se mi drzimo vrvi pa tud ne. potrebna je "milost" od zgori in tud nase sodelovanje v obliki drzanja vrvi. nas trud je zelo pomemben, ampak ni edini faktor odresitve.

Quote:
Sveti duh gre skozi osebe, ki so dovolj čiste, ki to dopustijo in ali ni point, da prav sam postaneš tolk čist - kako bi drugače sploh lahko videl koga svetega? In če veš, da še nisi, se prestrašiš, ker tvoj um ne miruje dovolj?

ko prides v stik s sveto osebo, se bo tvoja potencialna cistost bolj zaznala, hkrati pa bos tud opazu kok si v bistvu necist.  ko srecas zdravo osebo, takrat spoznas kolk bolan si. ko pride svetloba, opazis kok si bil v temi prej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #16 - 23.05.2003 at 08:48:06
 
Quote:
ko prides v stik s sveto osebo, se bo tvoja potencialna cistost bolj zaznala, hkrati pa bos tud opazu kok si v bistvu necist.  ko srecas zdravo osebo, takrat spoznas kolk bolan si. ko pride svetloba, opazis kok si bil v temi prej.


Človek za vsako svojo bolezen nosi v sebi tud zdravilo, potencial zdravega človeka in zdravnika. In ker smo si ljudje ogledala, ali ni potem tako, da v drugem samo zagledamo zdravnika (sebe). Ker zmeraj pišeš, da kao zasvojenec sam sebe brez zdravega človeka ne more pozdravit. Kako veš, da je ta drug zdrav, če ti je samo odsev? Čemu/komu zdaj verjet?

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #17 - 23.05.2003 at 09:05:45
 
Quote:
Človek za vsako svojo bolezen nosi v sebi tud zdravilo, potencial zdravega človeka in zdravnika.

pol ga pa poisc v sebi. razisc kaj je primerno tvojemu zdravju kaj pa je primerno tvoji bolezni, slabe ali pa dobre izkusnje pa naj ti bojo dokazilo.

nekateri se bojo drzal nasveta naj se ne dotikajo vroce peci, nekateri pa se bojo na vsakem koraku opekli. vsak ma svobodno voljo.

Quote:
In ker smo si ljudje ogledala, ali ni potem tako, da v drugem samo zagledamo zdravnika (sebe). Ker zmeraj pišeš, da kao zasvojenec sam sebe brez zdravega človeka ne more pozdravit. Kako veš, da je ta drug zdrav, če ti je samo odsev? Čemu/komu zdaj verjet?

odsev je le impersonalen, ampak ker smo mi poleg tega tud osebe, pol ti lahko nekdo predlaga ali svetuje iz svojih izkusenj. zdej, mi mamo zmeri moznost al odklonmo al pa sprejmemo. ce imamo zaupanje (iz filinga) pol bomo sledil drgac pa ne. tud ce zaupas le seb, bos scasoma ugotovila da se sama sebe goljufas, ker zaupas tvojemu zmotnemu-poistovecanju (telesu, umu, inteligenci in ekstenzijam), ne sebi (dusi).

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #18 - 23.05.2003 at 09:34:14
 

Quote:
tud ce zaupas le seb, bos scasoma ugotovila da se sama sebe goljufas, ker zaupas tvojemu zmotnemu-poistovecanju (telesu, umu, inteligenci in ekstenzijam), ne sebi (dusi).


Nimam rada, da svoja zmotna kao nepoistovečanja projeciraš v mene, zato ti želim, da boš sam sčasoma to ugotovil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #19 - 23.05.2003 at 09:49:58
 
Quote:
Nimam rada, da svoja zmotna kao nepoistovečanja projeciraš v mene, zato ti želim, da boš sam sčasoma to ugotovil.  

hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #20 - 23.05.2003 at 10:32:12
 
Spet sem brala dokaj površno, ali bolje ustavila sem se na stavkih,ki so pritegnili mojo pozornost.
Moje razmišljanje je najbljižje odgovoru,ki ga je podal bp.
Bi Te pa vseeno nekaj vprašala zvezdica.Od kdaj  približno, se zavedaš tega občutka?
Verjetno ima neko povezavo z razočaranjem,takšnim ali drugačnim...

Lp,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #21 - 23.05.2003 at 16:03:33
 
Quote:
Ne vem, če se bom lahko znebila tega čudenja in spraševanja zakaj sem ravnala kot sem. So pač stvari, ki bi jih rada razumela..

Zavedat se moraš le to, da zakaj ni pomemben. Pomembno je le kaj storiš. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #22 - 23.05.2003 at 16:09:07
 
himynameis wrote on 23.05.2003 at 16:03:33:
Zavedat se moraš le to, da zakaj ni pomemben. Pomembno je le kaj storiš. Smiley



Se ti zdi? Meni se pa zdi precej pomembno razumet zakaj. Ko to spoznaš, lahko presežeš svoje vzorce.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #23 - 23.05.2003 at 16:14:28
 
m wrote on 23.05.2003 at 16:09:07:
Se ti zdi? Meni se pa zdi precej pomembno razumet zakaj. Ko to spoznaš, lahko presežeš svoje vzorce.

Vsi zapleti se začnejo pri besedi "zakaj". S tem postaneš slave sistema causality in se vrtiš v začaranem krogu non-stop. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #24 - 23.05.2003 at 16:24:55
 
ok, bom povedala z drugo besedo: zavedanje

seveda pa ni nujno da v tvojem svetu to drži Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #25 - 23.05.2003 at 16:25:05
 
himynameis wrote on 23.05.2003 at 16:14:28:
Vsi zapleti se začnejo pri besedi "zakaj". S tem postaneš slave sistema causality in se vrtiš v začaranem krogu non-stop. Smiley

Himynameis,

A si končno našel svojo vero? Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #26 - 23.05.2003 at 17:16:56
 
Quote:
A si končno našel svojo vero? Wink

Ni vera. Je odkritje. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #27 - 23.05.2003 at 17:19:17
 
m wrote on 23.05.2003 at 16:24:55:
ok, bom povedala z drugo besedo: zavedanje

seveda pa ni nujno da v tvojem svetu to drži Wink

Zavedaš se itak vseh svojih odločitev. Ampak problem je ko prideš do tiste nesigurnosti in se vprašaš Zakaj? V trenutku odločitve se ti je zdelo tisto prav, kar si storila, a kljub temu se danes sprašuješ zakaj. Nekaj tule ne štima, ane? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #28 - 25.05.2003 at 01:45:11
 
Brez zamere, a zdi se mi, da ste pozabili na zvezdico,ki je odprla tole zadevo...

No,kakorkoli.
Zvezdica...ta občutek poznam.Tvoja preteklost se na nek način zliva z mojo,verjela ali ne.
In ja...tudi sama sem leta in leta plavala s temi občutki-kljub temu,da priznam,da je nekaj korenin še ostalo,medtem ko so tiste najbolj trdovratne že zunaj...
Vem,da se nočeš vračati nazaj...tudi jaz se nisem.A bolj ko Te bo "tole" dušilo,prej boš v to prisiljena.Zakaj?
Lahko Ti povem samo svoj plat zgodbe,preberi...mogoče boš v njej našla kanček sebe.Moje otroštvo je po vsej verjetnosti identično Tvojemu,poleg alkoholičnega očeta in mame (za katero vseeno pravim,da je unikatno najboljša), je tu še moj mlajši brat,ki ga imam neizmerno rada in obratno,ki je bil neglede na vse pri mami na nekem prvem mestu.Kljub njenemu zanikanju še danes to močno občutim in to je ena izmed stvari,ki jo še ne znam sprejeti.Ampak pustiva to.
Resnica,ki je vsa ta leta kljuvala v meni,pa sem jo potiskala stran je bila,da sem se borila za naklonjenost,ki je bila ostalim podarjena.S časoma mi je ta borba prišla v kri,moji najdražji pa so me kljub slednji na nek način vedno znova zapuščali.Vsaj tako sem dojemala takrat jaz.
S prvo ljubeznijo je sledilo razočaranje podobno Tvojemu.Sledilo je bolestno ljubosumje,ki mi je vcepilo strah pred neosnovano krivdo,ki ga sem ter tja začutim tudi danes,ko živim popolnoma drugače in popolnoma drugačno karakterno podkovanim človekom.
Nasilje je pečat pustilo tudi na meni,a danes se znam drugače postaviti po robu.
A pojdiva nazaj...
Prišlo je obdobje,ki sem ga preživljala popolnoma sama (2 leti).V tem obdobju sem sprejela največje odločitve do sedaj.Sama sem se odselila od doma v najeto stanovanje v katerem živim še danes,pol leta kasneje (pri 25 letih) sem se odločila za posel samostojnega podjetnika,ki mi neglede na trenutne težave,ki so del vsakega pozameznika lepo uspeva in podobno...
Veliko časa sem preživela sama s seboj,posledično je bilo ukvarjanje s sabo,kajti kljub perspektivni prihodnosti nisem bila srečna.
Brez kančka egoizma lahko rečem,da sem svojo zunanjost vedno štela kot prednost pri navezovanju stikov-tega sem se dobro zavedala.Kako plehek stavek,si boš mislila,a tako je bilo...
Bolj ko sem se v sebi hladila do nasprotnega spola,bolj sem jih pritegovala.Naj se mi je moški zdel še tako zanimiv sem kaj kmalu poiskala malenkost,ki ga je po krivim vrnila med ostale okoli mene.
Dokler končno nisem prišla do tega,da me je strah da se ponovno NAVEŽEM.Ja,to je bil moj glavni problem...
Bala sem se,da bom ponovno bila bitko,na koncu pa potegnila krajši konec.

Verjetno se še sama ne zavedam kakšno srečo sem imela,da sem v trenutku alkoholiziranosti (priznam!),pustila,da me je moj sedanji fant poljubil.Pravzaprav sem bila tako presenečena nad njegovo spontanostjo,da se mi je nehote zdela prisrčna.Njegova čustva do mene so bila na začetku bistveno močnejša od mojih-sama sem v tem svojem svetu čutila le eno veliko zmedo in en velik strah.
Spet lahko rečem kako hvaležna sem mu za vztrajanje,vso zaljubljenost,ki ga je spremljala in gnala naprej v ure in ure pogovorov z mano.Pomagal mi je...ali bolje...skrajašal je pot do katere bi (v to verjamem),enkrat vseeno prišla sama.

Še nekaj se mi je v Tvojem odgovoru zdelo zanimivo...
Pišeš,da teritorij zapustiš takoj,ko opaziš podobnost s Tvojim bivšim fantom.Pa se Ti ne zdi,da prav nekatere druge podobnosti bivšega fanta,potencialnega vseeno naredijo zanimivega?
To ni trditev,je zgolj iztočnica za razmišljanje...


lp,
Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ljubezen me na smrt prestraši..
Reply #29 - 25.05.2003 at 02:22:00
 
Do what you can, avoid the things you can't.

If you can't love, avoid love in a large circle. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4