Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 21020 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Sankukai
Reply #15 - 20.05.2003 at 16:51:24
 
mind wrote on 20.05.2003 at 16:49:18:
če Bog ne bi bil sposoben biti fizično bitje bi to pomenilo, da smo mi lahko nekaj, kar on ne more bit

To se mi zdi rečeno nekako tako, kot bi risba na papirju rekla: "Če ni človek sposoben biti 2 dimenzionalna risba na papirju, bi to pomenilo, da sem jaz (risba) nekaj, kar on ne more bit." Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Sankukai
Reply #16 - 20.05.2003 at 17:19:17
 
a smem uprašat zakaj je temu forumu naslov lepi sankukai?
lp
brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Sankukai
Reply #17 - 20.05.2003 at 19:02:04
 
Quote:
To se mi zdi rečeno nekako tako, kot bi risba na papirju rekla: "Če ni človek sposoben biti 2 dimenzionalna risba na papirju, bi to pomenilo, da sem jaz (risba) nekaj, kar on ne more bit."  



himi, človek pač ni vsemogoč
, da bi lahko bil tud risba  Kiss


Quote:
a smem uprašat zakaj je temu forumu naslov lepi sankukai?
lp
brus-li



sorry man  Smiley




LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Sankukai
Reply #18 - 20.05.2003 at 19:05:46
 
mind wrote on 20.05.2003 at 19:02:04:
himi, človek pač ni vsemogoč
, da bi lahko bil tud risba  Kiss

Tudi vsemogoč ne pomeni, da lahko postaneš nižje nivojsko bitje, ali karkoli. Človek je vsemogoč v smislu dveh dimenzij, saj lahko riše ali izbriše vse. V tem smislu je to mišljeno. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Sankukai
Reply #19 - 20.05.2003 at 19:12:52
 
Quote:
Človek je vsemogoč v smislu dveh dimenzij, saj lahko riše ali izbriše vse.


himi, če bi človek bil vsemogoč v smislu dveh dimenzij, bi lahko postal slika.....ker pa tega ni zmožen pomeni da ni vsemogoč


Lips Sealed


bye
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Sankukai
Reply #20 - 20.05.2003 at 19:20:50
 
mind wrote on 20.05.2003 at 19:12:52:
himi, če bi človek bil vsemogoč v smislu dveh dimenzij, bi lahko postal slika.....ker pa tega ni zmožen pomeni da ni vsemogoč

A ni vsemogoč v smislu dveh dimenzij? A ne more narediti kar hoče v tem smislu? Le nad tretjo dimenzijo ni vsemogočen. Zato človek pogleda iz drugega kota in lahko vidi, da je stvar le slika in neresnična 3D predstava. 2D "bitje" tega ne bi moglo storiti, torej je človek zanj vsemogoč. Get it?

Ne razumem pa tvoje teze, da bi človek moral sam postati 2D? Človek je SESTAVA iz 2D delov, ne razumeš? 3D se generira iz 2D. Tako se posledično 4D generira iz 3D, 5D iz 4D, itd. Bog je lahko 4D ali pa 10D in ni imel problema nas ustvarit. Smiley

Seveda govorim hipotetično. V Boga tako ali tako ne verjamem. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
GregaJ
Guest




Re: Sankukai
Reply #21 - 24.05.2003 at 19:50:54
 
Če je ze naslov sankukai in se pogovarjate o necem tretjem, bi jaz samo to dodal, da glede na to, da sem videl ene par razlicnih stilov karateja (shotokan, uichi ryu, shoto ryu, sportn, sankukai) in moram rect, da se mi zdi sankukai najbolj zgresen in dalec najbolj komercialno usmerjen (ala visji pas 1 leto ali 2x poletn kamp:)). Saj ce malce pogledamo zgodovino nastanka je tudi njegov stvaritelj (nan bu do - neki taksnega), ki je bil res zelo dober karateist, ugotovil po parih letih ,da je zgresil s tem stilom in ustvaril nanbudo. Edino kar je impresivno je njihov pristop v slo (g. Paradiznik), saj imajo najvec clanov (znajo narest biznis, ce ze ne kaj drugega).
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Sankukai
Reply #22 - 24.05.2003 at 20:51:27
 
Listen to this man.......bravo Grega....clo prijetno sem zacuden kako lahko prleti na nas forum tako dober poznavalec razmer v Sloveniji. Se popolnoma strinjam s povedanim....ampak mislim da vseeno vsaka cast da se je zadeva s tako malo reputacije (ce primerjas npr. s shotokanom) tako dolgo obdrzala.....in edini res dobr tekmovalec je ...in je bil....Stemberger Aljaz iz kocevja....eden najhitrejsih nogasev v Sloveniji ki pa ga je karate srenja trenerjev pustila nekje ob strani....po krivici...pa tut tip ne ve cist dobr kaj bi sam s svojo kariero...mal premal se grebe....

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Sankukai
Reply #23 - 28.06.2003 at 23:52:38
 
mind wrote on 20.05.2003 at 16:49:18:
če Bog ne bi bil sposoben biti fizično bitje bi to pomenilo, da smo mi lahko nekaj, kar on ne more bit


Grin  Grin logično....  Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
marjetica2
Guest




Re: Sankukai
Reply #24 - 25.01.2004 at 12:56:10
 
V mestu sem opatila plakate, ki spet vabijo k vpisu v Sankukai karate klub Forum. Pa me zanima, a se splača začet trenirat sredi leta. Ali naj raje počakam na september? Kaj kej pravite?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Grega123123
Guest




Re: Sankukai
Reply #25 - 28.01.2004 at 00:20:17
 
Jaz bi pozabil oz. sem pozabil na vse karateje in bi šel na tvojem mestu trenirat kickbox. Veliko bolj gibčna bos postala, motorika gibanja se bo izobljšala pa tudi praznega zraka ne bos tepla. Priporočam klub Pantera pa še tretina zacetnikov je zenskega spola, tako, da ni bojazni, da bos sama.
Back to top
 
 
IP Logged
 
hasbro
Guest




Re: Sankukai
Reply #26 - 28.01.2004 at 21:41:00
 
a maš kakšne slabe izkušnje glede karateja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Grega123123
Guest




Re: Sankukai
Reply #27 - 28.01.2004 at 22:38:42
 
Treniral karate in uzival, dokler nisem zacel malce bolj razmisljat in analizirat borilne vescine in ugotovil, da če bi karateju vzel azijatske pravljice (o vseh "hudih" mojstrih, notranjem razvoju,ipd), mehanske kate, 1-3 point napovedan kumite in mlatenje zraka ter dodali oz. poslusali svoje telo pri gibanju, uporabljali naravne stave, dodali mehkobo, sproscenost, bi postal super. Žal tega ni oz. če je, je to v obliki kaksnega posameznika, in zato ne vidim smisla v karateju.
O sankukaiju pa rajsi ne bi, lahko pa kaksen nanbudovcev pove, zakaj je ustanovitelj sankukaja dejal, da je zgresil in ustvaril nanbudo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
matjaz f
Guest




Re: Sankukai
Reply #28 - 29.01.2004 at 08:43:39
 
Quote:
O sankukaiju pa rajsi ne bi, lahko pa kaksen nanbudovcev pove, zakaj je ustanovitelj sankukaja dejal, da je zgresil in ustvaril nanbudo.

nanbu je bil razocaran nad tem k je vecina njegovih ucencev vidla v sankukaju le ucinkovit stil za doseganje medalj in nenehno sportno udejstvovanje. ker so bli tko ozko gledani se je "vescina" pocas izgubljala. zgublju pa se je tud obcutek za osebno zdravje. v seb si je reku, kwa pa pol sploh ostane, ce ni medalj? in po premisleku je ustanovu nanbudo, ki naj bi bla vescina ki ni fokusirana na tekmovanja ampak bl na samo kvalitetno harmonicno izvajanje borilne vescine, ki naj bi pripomogla k splosnemu boljsemu pocutju praktikanta.

nanbudo tehnike so primerjalno od sankukaja bl gladke, tekoce in se izvajajo z naravno zavedno sproscenostjo, kar ne pomeni mlahavostjo. tekmovanja sicer obstajajo ampak so mal drgacnga tipa kot karate, pa se ta niso glavni povdark te vescine. nanbu se je pac odlocu raziskovat sebe s pomocjo borilne vescine in v skladu s tem se tud nanbudo vescina stalno spreminja ob njegovih novih notranjih spoznanjih. enim ta vescina sede, drugim pac ne. okol okusov pa se itak ne splaca kregat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
majcha
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 41

Re: Sankukai
Reply #29 - 24.09.2004 at 10:20:14
 
Quote:
Če je ze naslov sankukai in se pogovarjate o necem tretjem, bi jaz samo to dodal, da glede na to, da sem videl ene par razlicnih stilov karateja (shotokan, uichi ryu, shoto ryu, sportn, sankukai) in moram rect, da se mi zdi sankukai najbolj zgresen in dalec najbolj komercialno usmerjen ala visji pas 1 leto ali 2x poletn kamp:)).


no tole je tko mal larifari!
Prvo kot prvo ne gre za ravn nek camp, ampak to niti ni pomembno.
Kar se tiče samega napredovanja po pasovih in omenjenih časovnih intervalov in pa pogojev za višji pas, ima sankukai proklet dobr poštiman.
Res je, da me že nekaj časa ni v klubu, verjamem, pa da se tozadevno ni tolk velik spremenil. Časovni intervali so res v primerjavi z drugimi stili morda dolgi, vendar pa je tehnika daleč najbolje povdarjena ravno pri sankukaiu in posledično je tudi manj poškodb v kolikor se ta navodila upoštevajo. V času, ko sem še trenirala, sem bila na pokalni tekmi, kjer so bili vsi stili....pretty scared prvo ko vidiš, sami visoki pasovi (jaz sem mela sam zelenga Wink ). Tekmovala sem v katah in osvojila 3. mesto. Torej kje je znanje, ki naj bi se skrivalo za temi visokimi pasovi? (tekmovala sem takrat še pri pionirkah, ker sem bla mal še mlada Tongue  Grin)

Ker so kriteriji za napredovanje po pasovih pri posameznih stilih tako različni, je sploh še vredno ocenjevati na podlagi barve pasu?

Tko da prosim lepo sam ne mi sankukaia kritizrat, ker je mnogo bolj humana varianta kot večina stilov, kjer si car dokler rasturaš, ko pa pride kriza (vsak športnik  to doživi), odpadeš kot knof od gat, torej hvala lepa Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4