Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 90198 times)
ajgor
Ex Member




Re: Mayi
Reply #60 - 27.07.2008 at 20:04:47
 
OK, Alojz, ti bom prinesel posneto predavanje o razumevanju mayevskega koledarja Tzolkin.

Sam pa nisem kakšen zagovornik Pitagora in numerologije.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mayi
Reply #61 - 27.07.2008 at 20:41:10
 
Quote:
OK, Alojz, ti bom prinesel posneto predavanje o razumevanju mayevskega koledarja Tzolkin.

Sam pa nisem kakšen zagovornik Pitagora in numerologije.

Lp, Igor


Aygor

Na to temo sva že čist na začetku govorila. Ne, jaz trdim,da Mayi svoj koledar (tako kot večina civilizacij) vežene na razvoj naše zavesti znotraj posameznega 28000 letnega civilizacijskega vala. Mayevski koledar je v bistvu opis rasti naše zavesti znotraj točno določenega časovnega okvirja enega  civ. vala. V bistvu je brezčasen,ker je cikel vedno isti. Zavest ima tako pet stopenj samizraza-najvišja je samospoznanje in pred to smo mi vsi. Kar se tiče numerologije ima svoj smisel ravno tako pa Pitagora,ki je zfrknil zahodno civilizacijo,katera ne verjame v selitev duš v naši narav ni reprodukciji.
Ključ je razumevanje teoloških sporočil!! ne njihovo branje na pamet,ki so v večino potem narobe interpretirana s strani t.i. nepoklicanih.
Da ne bo zamere-štos je vedeti iz sebe.Ali berem o Mayih ali ne- jaz vem po sebi in iz sebe.  
To bova rešila pri meni. Postavil mi boš vprašanje,kaj je kaj in jaz ti bom na vsako odgovoril.Jaz ne rabim brati mayevskih sporočil  jaz vem kaj je sporočilo! Imej potrpljenje in se boš prepričal sam!, Cool

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mayi
Reply #62 - 27.07.2008 at 21:40:07
 
Kot vem so imeli mayi več koledarjev. In kot razumem koledar tzolkin  ne govori časovno in je znotraj 16 milijard v 10 stopnjah zavesti in se važe na cikel galaksije.

Lp, Igor
Back to top
« Last Edit: 28.07.2008 at 00:04:01 by ajgor »  
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mayi
Reply #63 - 28.07.2008 at 00:35:23
 
Sem še enkrat prebral in takšnega koledarja kot si ga opisal ne poznam.

Pri numerologiji (kaj ni bil Pitagora utemeljitelj) pa, seveda ima svoj smisel, če si iskalec in potrebuješ neke dokaze.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mayi
Reply #64 - 28.07.2008 at 11:53:44
 
Alojz in Sandib wrote on 27.07.2008 at 20:41:10:
Ne, jaz trdim,da Mayi svoj koledar (tako kot večina civilizacij) vežene na razvoj naše zavesti znotraj posameznega 28000 letnega civilizacijskega vala. Mayevski koledar je v bistvu opis rasti naše zavesti znotraj točno določenega časovnega okvirja enega  civ. vala. V bistvu je brezčasen, ker je cikel vedno isti. Zavest ima tako pet stopenj samizraza-najvišja je samospoznanje in pred to smo mi vsi.

a ni to edino kar je ... pomembno?
zavest

zame že ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mayibna
Reply #65 - 28.07.2008 at 16:13:30
 
gape wrote on 28.07.2008 at 11:53:44:
Alojz in Sandib wrote on 27.07.2008 at 20:41:10:
Ne, jaz trdim,da Mayi svoj koledar (tako kot večina civilizacij) vežene na razvoj naše zavesti znotraj posameznega 28000 letnega civilizacijskega vala. Mayevski koledar je v bistvu opis rasti naše zavesti znotraj točno določenega časovnega okvirja enega  civ. vala. V bistvu je brezčasen, ker je cikel vedno isti. Zavest ima tako pet stopenj samizraza-najvišja je samospoznanje in pred to smo mi vsi.

a ni to edino kar je ... pomembno?

zame že ...

gape

Imaš prav zavest ni edina pomembna. Temelj si vedno ti sam, kot individulna življenjska stvarnikova samomanifestacija. To je tvoj nujni  in prvi življenjski predpogoj,da bi sploh lahko sebe spoznal kot iskalca
'resnice' našega bivanja.
To je zame temelj -izhajati iz sebe-samo rojena spodbuda .Mnogo ljudi preživi življenje,ne da bi se globlje vprašali zakaj sploh živijo in o smislu življenja.
Upam,da se razumeva.Ko ti odkriješ bistvo veš,da je vse  večno-sedaj
vesoljna samomanifestacija-katere samozavedni,ali samospoznani del si-Tu je bistvena razlika med osebnim vedenjem in nevednostjo.
Samozavedanje-samospoznanje  !!!!!! Wink Cool

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi
Reply #66 - 29.07.2008 at 00:06:20
 
Alojz wrote ;

.Mnogo ljudi preživi življenje,ne da bi se globlje vprašali zakaj sploh živijo in o smislu življenja.

No, ja, seveda, Alojz , ... seveda Huh.

Vendar pa, ... a ti veš, zakaj sploh živiš + kaj je smisel življenja ?

No, če veš, ... potem nam lahko tukaj "samosedaj" tudi malo na kartko pojasniš to zadevo  Roll Eyes.

In, ja, ... to tako , lepo , enostavno, da bi tudi kak Bk' + mi ostali kmečki fantje lahko kaj več razumeli  Roll Eyes Cool.

No, če lahko, bi prosil, ker so se mi tvoje poprejšnje razlage zdele preveč dvo/tro umne ... Lips Sealed

Hvalaaa. Cool

Lep pozdravbavčav  Cool, ...

by Boštyx + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mayi
Reply #67 - 31.07.2008 at 12:35:27
 
Boštyxz wrote on 29.07.2008 at 00:06:20:
Alojz wrote ;

.Mnogo ljudi preživi življenje,ne da bi se globlje vprašali zakaj sploh živijo in o smislu življenja.

No, ja, seveda, Alojz , ... seveda Huh.

Vendar pa, ... a ti veš, zakaj sploh živiš + kaj je smisel življenja ?

No, če veš, ... potem nam lahko tukaj "samosedaj" tudi malo na kartko pojasniš to zadevo  Roll Eyes.

In, ja, ... to tako , lepo , enostavno, da bi tudi kak Bk' + mi ostali kmečki fantje lahko kaj več razumeli  Roll Eyes Cool.

No, če lahko, bi prosil, ker so se mi tvoje poprejšnje razlage zdele preveč dvo/tro umne ... Lips Sealed

Hvalaaa. Cool

Lep pozdravbavčav  Cool, ...

by Boštyx + # Kiss#



Ja seveda vem Bošty. Smisel mojega življenja je samo vesoljno življenje. Jaz sem tu zato,da ,telebajske,tvojega kova učim spoznati vesoljno samopojavnost življenja(stvarnika),ki se samomanifestira v nas ljudeh ,da njegovemu lastnemu življenju(on smo tudi mi) prostovoljno služimo,ker smo najvišja možna (stvarnikova) vesoljna življenjska samomanifestacija.Iz tega soodgovorni v lastni stvarnikovi življenjski samobitnosti zanj.*

Čiv-čiv Smiley Cheesy Shocked Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi
Reply #68 - 13.08.2008 at 00:02:08
 
Hmm, a samo to ? Huh

A nič več, kot to ?  Shocked

Jaz sem bil pa že skoraj prepričan, da bo kaj več od tebe  Huh Roll Eyes.

No, pa drugič napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ...

+ lahko nočko

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mayi
Reply #69 - 14.08.2008 at 19:50:52
 
Boštyxz wrote on 13.08.2008 at 00:02:08:
Hmm, a samo to ? Huh

A nič več, kot to ?  Shocked

Jaz sem bil pa že skoraj prepričan, da bo kaj več od tebe  Huh Roll Eyes.

No, pa drugič napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ...

+ lahko nočko
y Boštyxz + #


Bošty

Ja od tebe Bošty je pa sam, Juuuuuuheeeeejjjjjjjj!
Jaz vsaj bistvo povem,da bi ga ti juhej lahko razumel.
Ga razumeš- juhej?

Lp Alojz Grin Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi
Reply #70 - 25.08.2008 at 18:54:04
 
Alojz in Sandib wrote on 14.08.2008 at 19:50:52:
Boštyxz wrote on 13.08.2008 at 00:02:08:
Hmm, a samo to ? Huh

A nič več, kot to ?  Shocked

Jaz sem bil pa že skoraj prepričan, da bo kaj več od tebe  Huh Roll Eyes.

No, pa drugič napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ...

+ lahko nočko
y Boštyxz + #


Bošty

Ja od tebe Bošty je pa sam, Juuuuuuheeeeejjjjjjjj!
Jaz vsaj bistvo povem,da bi ga ti juhej lahko razumel.
Ga razumeš- juhej?

Lp Alojz Grin Tongue


Niti do bistva še prišel nisi, ob vsej svoji domnevni vsevednosti . Tongue.

No, po drugi strani, pa , če prav pogledam, ... niti jaz (še) nisem  Wink Roll Eyes Tongue.

Vendar pa sem malo bližje kot ti , zahvaljujoč Bogu-Stvarniku  Kiss Kiss Kiss

Pa dober + bližnji dan, vam želimo, še napreeejjjjjjj, juheeeeeeejjjjjjjjjj, ...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lotus`
Ex Member




Re: Mayi
Reply #71 - 04.09.2008 at 22:18:18
 
Danes na območju Gvatemale živi okoli 7 milijonov Majev. Od samega začetka stvarstva in življenja na planetu Zemlja obstajata dve vrsti Majev. Zemeljski Maji, ki so se razvili z evolucijo planeta Zemlja in galaktični Maji, višje razvita inteligentna bitja, ki so pripotovala iz paralelnih svetov resničnosti, iz osončja Plejade, planeta Maya in vstopila skozi Vrata Dimenzij našega planeta.  

Tako eni kot drugi so nam zapustili  Zemeljski ali "Long Count" in Galaktični ali "Dream Spell" koledar in horoskop. Oba vsebujeta T'Zolkin 13: 20, matrico, ki je sestavljena iz trinajstih svetih števil in dvajsetih solarnih pečatov. Oba sta popolnoma dovršena in točna ter skupaj predstavljata jin - jang, ženske in moške aspekte, notranjost in zunanjost. Združena v eno predstavljata zlitje, alkimijo in ljubezen časa četrte dimenzije.

Starodavni in veličastni Maji, tisti, ki so se ukvarjali z astronomijo in astrologijo, z matematiko, števili in akustiko, s prerokbami in napovedmi, z opazovanjem Venere in s proučevanjem osončja, planetov ter njihovih ciklusov, niso bili krvoločni bojevniki, kot jih prikazuje današnja družba, kot tudi niso izvajali množičnih krvavih žrtvovanj.

Zemeljski ali "Long Count" koledar je prilagojen na gregorijanski koledar. Konča se 28.10.2011 in hkrati začne Veliki Cikel 13.0.0.0.0. Zemeljski osebni horoskop predstavlja tvoj jang, tvoj moški aspekt, tvojo snovno, fizično, zemljsko in vidno delovanje tukaj in zdaj. Kaže ti, kakšno je tvoje zemeljsko poslanstvo, kako se predstavljaš svetu in kako te vidijo drugi.

Galaktični ali "Dream Spell" koledar je uglašen tako s 13 lunarnim koledarjem (13x28+1=365) kot tudi z gregorijanskim. Ključni datum je 21.12.2012, ko se zaključi zadnji, peti 5.125-letni cikel 26.000-letnega popotovanja Sonca okoli osončja Plejade. Galaktični horoskop predstavlja tvoj jing, tvoj ženski aspekt, tvojo dušo, tvojo Osebno Legendo, tvoj notranji svet, potenciale in resnico. VSTOPI V SVET PARALELNE RESNIČNOSTI IN POZDRAVI TISTO, KAR IŠČEŠ! TI SI RESNICA, KI JO IŠČEŠ!

Nekateri verjamejo, da so pradavni Maji preprosto izumrli, spet drugim pa je ljubša resnica, da so se nekateri, najverjetneje galaktični, z močno namero in kritično točko kolektivne zavesti, s planetarno sinhronostjo in naravno uglašenostjo, z notranjim vedenjem in jasnim videnjem, s čisto pozornostjo za in na pravi trenutek ter z globljim vpogledom in božanskim razsvetljenjem in nenazadnje z močjo števila 13, 'teleportirali' v druge dimenzije vesoljne brezmejnosti in neskončnosti časa.

Druga resnica je za prenekatere, najverjetneje za vse tiste, ki doživljajo kronično pomanjkanje časa in za tiste, ki odkrivamo sočasnost in mavričnost neskončnih nivojev vzporednih paralelnih svetov resničnosti in mnogoterih potencialov, prava, zanimiva, magična, privlačna, razumljiva, mogočna, skrivnostna, močna in resnična čarovnija, ki je tesno povezana s časom. Kaj pa če je vse res? Kaj so oni vedeli takrat, kar mi danes še ne vemo?

Maji so bili pravi mojstri časa, kako tudi ne, saj so v svojem delovanju in bivanju večino svoje pozornosti namenili raziskovanju ČASA, ki so ga povezovali z naravnimi ciklusi, sončnim vzhodom in zahodom, s človekom in s planeti, z Vesoljem in zvezdami, z galaktičnimi in solarnimi plemeni, s totemi živali, rastlinami in števili, s štirimi elementi, z univerzalnimi energijami in vibracijami. V njihovi matematiki sveto število 13 predstavlja veličastno moč, univerzalni ključ za vrata četrte dimenzije. Maji so tisti, ki so prvi iznašli 0.

Ohranjene majevske zapuščine, zapisi na piramidah in arhitekturah nakazujejo, da se je to ljudstvo neverjetno zavedalo delovanja Zemlje in njenih ciklusov, Sonca in njegovih moči, pa tudi mikro in makrokozmičnih kretenj. V svojem dojemanju, zavedanju, bivanju, ohranjanju in delovanju, niso bili omejeni s fizičnim, snovnim telesom, 'nosilcem duše', temveč so bili zelo globoko zagledani v Duha. Jasno so poznali EN ČAS, preteklost, sedanjost in prihodnost, kot tudi natančno predvideli Cortezov prihod in nemilostno osvajanje ter uničenje.

S svojim mnogovrstnim računanjem časa so natančno predvideli prelomnice iz oddaljene preteklosti in napovedali nove v daljni prihodnosti. V njihovih zapisih se pojavljajo datumi, ki so še posebej vplivali na našo zgodovino. Čas Kristusa in Mohameda, kot  tudi ključni datumi vojn in bližnjih dogodkov. 11. september je zelo pomemben datum pri njihovem računanju "konca časa".

Danes se že v 90-ih državah po svetu zavestno prebuja vse večje število posameznikov, ki združeno uporabljajo gregorijanski, majevski in 13-lunarni koledar za ponovno najdenje celosti, kot tudi za vnovično uglasitev in harmonijo z vsem bivajočim.

Še več info o majih http://www.akademija-zivljenja.si/  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mayi
Reply #72 - 05.09.2008 at 15:11:47
 
astral wrote on 04.09.2008 at 22:18:18:
Danes na območju Gvatemale živi okoli 7 milijonov Majev. Od samega začetka stvarstva in življenja na planetu Zemlja obstajata dve vrsti Majev. Zemeljski Maji, ki so se razvili z evolucijo planeta Zemlja in galaktični Maji, višje razvita inteligentna bitja, ki so pripotovala iz paralelnih svetov resničnosti, iz osončja Plejade, planeta Maya in vstopila skozi Vrata Dimenzij našega planeta.  

Tako eni kot drugi so nam zapustili  Zemeljski ali "Long Count" in Galaktični ali "Dream Spell" koledar in horoskop. Oba vsebujeta T'Zolkin 13: 20, matrico, ki je sestavljena iz trinajstih svetih števil in dvajsetih solarnih pečatov. Oba sta popolnoma dovršena in točna ter skupaj predstavljata jin - jang, ženske in moške aspekte, notranjost in zunanjost. Združena v eno predstavljata zlitje, alkimijo in ljubezen časa četrte dimenzije.

Starodavni in veličastni Maji, tisti, ki so se ukvarjali z astronomijo in astrologijo, z matematiko, števili in akustiko, s prerokbami in napovedmi, z opazovanjem Venere in s proučevanjem osončja, planetov ter njihovih ciklusov, niso bili krvoločni bojevniki, kot jih prikazuje današnja družba, kot tudi niso izvajali množičnih krvavih žrtvovanj.

Zemeljski ali "Long Count" koledar je prilagojen na gregorijanski koledar. Konča se 28.10.2011 in hkrati začne Veliki Cikel 13.0.0.0.0. Zemeljski osebni horoskop predstavlja tvoj jang, tvoj moški aspekt, tvojo snovno, fizično, zemljsko in vidno delovanje tukaj in zdaj. Kaže ti, kakšno je tvoje zemeljsko poslanstvo, kako se predstavljaš svetu in kako te vidijo drugi.

Galaktični ali "Dream Spell" koledar je uglašen tako s 13 lunarnim koledarjem (13x28+1=365) kot tudi z gregorijanskim. Ključni datum je 21.12.2012, ko se zaključi zadnji, peti 5.125-letni cikel 26.000-letnega popotovanja Sonca okoli osončja Plejade. Galaktični horoskop predstavlja tvoj jing, tvoj ženski aspekt, tvojo dušo, tvojo Osebno Legendo, tvoj notranji svet, potenciale in resnico. VSTOPI V SVET PARALELNE RESNIČNOSTI IN POZDRAVI TISTO, KAR IŠČEŠ! TI SI RESNICA, KI JO IŠČEŠ!

Nekateri verjamejo, da so pradavni Maji preprosto izumrli, spet drugim pa je ljubša resnica, da so se nekateri, najverjetneje galaktični, z močno namero in kritično točko kolektivne zavesti, s planetarno sinhronostjo in naravno uglašenostjo, z notranjim vedenjem in jasnim videnjem, s čisto pozornostjo za in na pravi trenutek ter z globljim vpogledom in božanskim razsvetljenjem in nenazadnje z močjo števila 13, 'teleportirali' v druge dimenzije vesoljne brezmejnosti in neskončnosti časa.

Druga resnica je za prenekatere, najverjetneje za vse tiste, ki doživljajo kronično pomanjkanje časa in za tiste, ki odkrivamo sočasnost in mavričnost neskončnih nivojev vzporednih paralelnih svetov resničnosti in mnogoterih potencialov, prava, zanimiva, magična, privlačna, razumljiva, mogočna, skrivnostna, močna in resnična čarovnija, ki je tesno povezana s časom. Kaj pa če je vse res? Kaj so oni vedeli takrat, kar mi danes še ne vemo?

Maji so bili pravi mojstri časa, kako tudi ne, saj so v svojem delovanju in bivanju večino svoje pozornosti namenili raziskovanju ČASA, ki so ga povezovali z naravnimi ciklusi, sončnim vzhodom in zahodom, s človekom in s planeti, z Vesoljem in zvezdami, z galaktičnimi in solarnimi plemeni, s totemi živali, rastlinami in števili, s štirimi elementi, z univerzalnimi energijami in vibracijami. V njihovi matematiki sveto število 13 predstavlja veličastno moč, univerzalni ključ za vrata četrte dimenzije. Maji so tisti, ki so prvi iznašli 0.

Ohranjene majevske zapuščine, zapisi na piramidah in arhitekturah nakazujejo, da se je to ljudstvo neverjetno zavedalo delovanja Zemlje in njenih ciklusov, Sonca in njegovih moči, pa tudi mikro in makrokozmičnih kretenj. V svojem dojemanju, zavedanju, bivanju, ohranjanju in delovanju, niso bili omejeni s fizičnim, snovnim telesom, 'nosilcem duše', temveč so bili zelo globoko zagledani v Duha. Jasno so poznali EN ČAS, preteklost, sedanjost in prihodnost, kot tudi natančno predvideli Cortezov prihod in nemilostno osvajanje ter uničenje.

S svojim mnogovrstnim računanjem časa so natančno predvideli prelomnice iz oddaljene preteklosti in napovedali nove v daljni prihodnosti. V njihovih zapisih se pojavljajo datumi, ki so še posebej vplivali na našo zgodovino. Čas Kristusa in Mohameda, kot  tudi ključni datumi vojn in bližnjih dogodkov. 11. september je zelo pomemben datum pri njihovem računanju "konca časa".

Danes se že v 90-ih državah po svetu zavestno prebuja vse večje število posameznikov, ki združeno uporabljajo gregorijanski, majevski in 13-lunarni koledar za ponovno najdenje celosti, kot tudi za vnovično uglasitev in harmonijo z vsem bivajočim.

Še več info o majih http://www.akademija-zivljenja.si/  Wink


Lotos

Kakšno zadevo bi lahko malo popravil,vendar ne želim iz spoštovanja do te tradicije in tebe same. To sem ti nekje obljubil za vedno-nekje na nekem topicu se ne spomnim.

Če ti kaj pomaga brez mojega osebnega napihovanja. Sam sem ponovno rojen.28.10.ob 10 zjutraj. Ker vem,da smo vsi mi večno-sedanja živa individulna vesoljna samobitnost.

Lp Alojz s spoštovanjem.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Mayi
Reply #73 - 15.12.2008 at 03:53:58
 
Day Six During the Nine Underworlds

http://mayanmajix.com/art3790.html

by Barbara Hand Clow

During Day Six of any one of the Nine Underworlds, the creation of that Underworld flowers or blossoms; meaning, the whole purpose of that Underworld is revealed. During Day Six of the Cellular Underworld (2.5 to 3.8 billion years ago), the first unicellular life (Prokaryotes) emerged; during the Mammalian (126 to 190 million years ago), Pangea began to break apart and continents began to form while brain lateralization (left and right) formulated in mammals; during the Familial (6.3 to 9.5 million years ago), the earliest human lineages split from apes and chimpanzees and we stood up on two feet, freeing up our hands; during the Tribal (216,000 to 474,000 years ago), Neanderthal appeared as a species that was close to our current form; during the Regional (15,800 to 23,700 years ago), the Global Maritime civilization (Atlantis) sailed the seas and colonized the shores; during the National (AD 829-1223), the European and Islamic medieval awakening brought Europe out of the Dark Ages; and during the Planetary (AD 1952-72), America as potential consumerist global empire arose during the Cold War. I believe that during this current Day Six, we will move beyond consumerism and global warfare to manifest our creative potential. We will do this by discovering how to create without taking anything from anyone or anything else. The point is: the evolutionary force of Day Six aided by the cleanout of dysfunctional systems by Pluto in Capricorn will inspire us to end poverty and war by discovering new ways to co-create with nature. Stunningly, like a creature emerging from a cave ready to hover over the world, Pluto newly arrived in Capricorn has no aspects. Since we will see the power of Pluto revealed during this lunation, perhaps astronomers should reconsider the way they tinker with the archetypes that the ancients knew are shaping our minds?

The stellium in Sagittarius and Pluto moving into Capricorn are very strong forces that will go solo this month ignited by Uranus direct; basically they are like levers that will shift whole realities. To see how we might get along personally in this field, let's look to the other planets. Venus and Jupiter are conjunct in Capricorn and trining Saturn in Virgo. The fifth and final Jupiter/Saturn trine occurred November 21, so the extremely supportive and balancing energy of this earthy trine will still be with us in December. Probably the main reason the financial collapse has not yet caused riots and civil chaos has been because Jupiter has been in trine to Saturn since March 2007-that is, during Day and Night Five of the Galactic. The Jupiter/Saturn trine in earthy Capricorn and Virgo is still so close, perhaps the patience of the people with incompetents like Paulson and Bernanke will hold out until Obama takes over. Venus joins Jupiter in this favored trine, so feminine intuition and wisdom will be strong this month; we're going to need it!

Also, Venus/Jupiter in Capricorn closely sextiles newly direct Uranus in Pisces, which suggests spiritual forces in other dimensions are really helping us now. This favorable sextile implores us to remember that we are living in a guided universe on a feminine planet that is ruled by the goddess-whether the men remember it or not. This sextile may cause many people to really understand that Obama has become who he is now because of his partner, Michelle-a lesson that Bill Clinton could not attain. The aspects between Venus/Jupiter, Saturn, Uranus, and Neptune are exceedingly favorable for something that all of us must do now. We must recognize that a great drama is being played out now on the stage of life, while we are totally supported and secure. These planets exhibit the perfect geometrical configuration to support the radical intensity of Uranus direct and Pluto's entry into Capricorn just before the New Moon, and Mars/Mercury/Sun/Moon with no aspects. The weeks before the Winter Solstice are going to be truly memorable. Many people are awakening to deep compassion amidst the deepening troubles in the world, and with compassion, our heart dominates. We will need strong hearts to handle the tensions of Saturn opposite Uranus through 2010.

The first of five oppositions between Saturn and Uranus was November 4, right during the American election, which explains the global focus on the American election. Uranus in Pisces (2003-2011) is inspiring the great spiritual awakening of the world, while Saturn opposing down-to-earth Virgo is doing a great job of crafting and directing the great awakening. This is why the majority of the people feel that this election is so important and inspiring, and this global connection will be strong throughout the Saturn/Uranus oppositions. The influence is indelible right now because Neptune in Aquarius (1998-2012)-which is also inspiring the great spiritual awakening-closely quincunxes commanding Saturn in Virgo. Neptune has an alchemical influence on the grounded and practical aspects of Saturn in Virgo. This configuration makes people feel like they must support change now, even if they don't like the idea, and it causes people to feel that Obama is a great spiritual leader as well as a very fine person, whether they agree with him or not. This configuration is so strong that it is going to be fun to watch the media try to tear Obama down in order to dishearten the people. This won't work now, but the media will probably play a nasty role in the world when Pluto and Jupiter form cardinal squares to Saturn opposite Uranus during 2010. Let's enjoy the good vibrations while we've got them, especially since the good feelings from Neptune and Chiron traveling on the lunar North Node during most of 2008 are beginning to separate. [Regarding house positions for Washington, DC, Chiron and Neptune are hovering right on the rising, and the Sagittarius stellium is on the 10th house. Like many other aspects of this lunation, this indicates a healing will come from a shift in power.]

My last comment about this New Moon is that possibly no major aspects to Pluto and the Sagittarius stellium may cause them to function like dancing puppets in the sky representing "Lame Duck Bush" and all his quacking lackeys. We may see a weird show of little boys acting like big men who don't know what to do while the world finally sees that they never did in the first place. In light of this, this lunation may feel peculiar and suspended in time, especially since the 2008 election was a quantum leap in intelligence. If the Lame Ducks are spinning out of control, the inept posturing will probably come to an abrupt and uncomfortable halt during the Gemini Full Moon of December 12. There will be a potent mutable grand cross with Saturn in Virgo opposite Uranus in Pisces squaring Sun/Mars in Sagittarius opposite the Full Moon in Gemini; this grand square is the annealing furnace of the Saturn/Uranus oppositions, the great force for change. Saturn in Virgo commands us to stop doing what doesn't work, while Uranus in Pisces inspires us to take the critical leap; Sun/Mars in Sagittarius encourages us to go for freedom and change everything, while the Moon in Gemini forges the new path by verbalizing the new paradigm. Since this grand square could represent the people and leaders being overtaken by stultifying inertia, I will take a chance and comment that if that happens, you may see Obama just take over-either overtly or covertly. According to the Mayan Calendar, the time has come to forge the new alchemy. This grant cross is so energized and quixotic that I think it could trigger a cascading series of events that would lead to the end of war on the planet. Of course, as always on Earth, this grand square could manifest a violent series of actions that could create some events that would later be recognized as the events that ended war.

We have so much to hope for now because the money spigot is temporarily dry, enabling humanity to demand peace and end the waste of the precious resources we need to support life. Have a great New Moon, and be sure to check out the analysis of the Winter Solstice before the holidays!


http://www.handclow2012.com/astroflash.htm
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mayi
Reply #74 - 16.12.2008 at 16:42:21
 
Sedaj bom malo opisal svoj horoskop. Rojen 28,10 ob 10 1952.
Ascedent v strelcu v prvi hiši mars v kozorogu. Sonce na 4 stopinje škorpijona z Merkurjem- v aspektu 72 stopinj S Plutonom v osmi hiši v leva.MC v tehtnici v konjukciji Saturn-Neptun.Descedent v dvojčkih dno v ovnu. Venera v 12 hiši,Jupiter v peti,Uran v drugi  vodnarju.Sodobna astrologija ne upošteva dejstva,da sta Venera in Merkur samo satelita Sonca in nikakor planeta.
Kdor razume sporočilo Petre G.bo že kaj našel,da se bo igral.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8