Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 56625 times)
Lea
Guest




Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #30 - 18.12.2004 at 08:57:08
 
Ehm... Meni se večkrat v sanjah prikazuje temno oblečen človek- moški. Ima pištolo. Vedno me lovi in jaz bežim pred njim. Zadnjič se mi je sanjalo, da sem še z nekim neznancem bežala pred njim, ko me je v trgovini ustrelil v trebuh. Ampak nisem umrla! Ustrelila sem ga nazaj! Kaj to pomeni?

Pa še tole: Sanjalo se mi je , da  me je v roko ugriznil črn labradorec. Nato sva si dopisovala po palačinkah. Kaj neki bi to pomenilo? Aja, pisal mi je da ne želi umreti in da ga bodo lastniki ubili.Jaz pa sem rekla, da naj pride k meni v varstvo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #31 - 21.12.2004 at 00:05:47
 
Lea  Smiley

težko povedat kaj sanje pomenijo ... za druge iz glave

sanje se najbolje lahko razloži na podlagi budnega življenja

en tak dober vpogled v svoje življenje in dogodke

definitivno ti lahko povem, da če se ponavljajo, te na nekaj opozarjajo (neki kar moraš ozavestit v zvezi z odnosi z ljudmi, nekaj, kar se še morda ni prebudilo ali vztrajno zanikaš ... )

včasih nas sanje zgolj kličejo v budno (zavestno)življenje, čeprav se zelo paradoksalno sliši  Roll Eyes

fino je, da si sanje zapisuješ, pa recimo tudi dogodke vsakdanjega življenja , potem pa lahko začneš tudi spoznavati simboliko svojih sanj ... in kar naenkrat jih lahko začneš tudi brat in razumet - ker vsake sanje (po moje) nam nekaj sporočijo, nam nekaj povejo, predvsem o nas samih

želim ti veliko lepih sanj!  Smiley

LP

(a sada uzimam cipele za šetanje kroz snove)

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #32 - 04.01.2005 at 00:37:26
 
Glede raziskovanja sanj, upam da smem narediti eno majhno reklamico Grin

Projekt: Lov na pozabljene sanje (lahko se ga udeleži vsakdo)
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #33 - 04.01.2005 at 08:34:05
 
Jaz sem pa ravno včeraj končno razvozlala sanje, ki so se mi pojavljale večkrat v življenju, v časovnih razmikih več let včasih. Začele so se mi pa že kot majhni deklici.

Končno mi je vse jasno. In sem ful hepi, ko mi kaj takega uspe.  Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #34 - 04.01.2005 at 08:38:03
 
Strawin wrote on 04.01.2005 at 00:37:26:
Glede raziskovanja sanj, upam da smem narediti eno majhno reklamico Grin

Projekt: Lov na pozabljene sanje (lahko se ga udeleži vsakdo)


Všeč mi je ideja, bom poskušala. (Sicer se jaz spominjam sanj po dveh ključih - ali jih takoj ob prebujanju zavestno zadržim, tako da jih jasno verbaliziram v mislih- če ne, pa se jih spomnim tekom dneva, ko se moj spontani miselni tok dotakne pomenov, ki me preko asociacije pripeljejo do sanj. Seveda se to ne zgodi vedno.)

Nisem pa našla "tu spodaj", kjer bi se dalo prijaviti. Grin
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #35 - 04.01.2005 at 11:27:34
 
Lilith wrote on 04.01.2005 at 08:38:03:
Nisem pa našla "tu spodaj", kjer bi se dalo prijaviti. Grin

Me veseli, da te zanima! Smiley Na žalost se moraš na forum najprej registrirati, ker nočemo imeti nepregledne množice "gostov". Wink Potem pa samo spodaj prilepiš en post, kjer izraziš tvojo voljo do sodelovanja in se pridružiš debati, ki bom tam potekala. Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #36 - 30.01.2005 at 10:58:14
 
Dreams prophesize illnesses
12/03/2004 18:02

A lot of people, who suffered a heart attack, say that the attack had been preceded with a bad dream

Human brain is capable of signaling a forthcoming disease. Signals are "transmitted" when a person is asleep. They usually mean the presence of a disease, although one may have absolutely no symptoms of it. Dreams may often show, in which part of the body a disease will develop, or which organs it is going to hit.

http://english.pravda.ru/science/19/94/377/14675_dream.html
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #37 - 04.02.2005 at 21:40:15
 
Sanje, so stvar ki je "skrivnost". Lahko pa vam povem vsaj tole. Opazil sem ce delate nekaj cez dan in vam kaj "zaznamuje" dan se bo to skoraj 100% pojavilo v vasi sanjih v taki ali drugacni stvari. Ce pa ste cel dan "povprecni" pa se lahko v sanje prikrade kaksna podoba iz prihodnosti.


Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
xyz
Guest




Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #38 - 04.02.2005 at 22:38:04
 
meni se je dogajalo v sanjah, ki so se ponavljale :

da sem tko mocno usta stiskal.. da so mi VSI zobje full bolel in da se mi bo vsee zdrobil.. in se mi tut je vse zdrobil.. in ful bolel in.. o pizda zdej sm pa brez zob.. pa FULLL STISKAT.. RES:. da kr SKRTA pa poka vse .. pa kr stiskat..

zjutri se primem za usta in ves vesel, oo vse zobe mam.. Cheesy

ker sam nism prsu do odgovora kaj naj bi to bilo, niti si ne mores pod razno razlagat s cimerkoli..
sem enkrat povedal prijatelju ki mi je blizu, in je rekel da se mogoce zdi, da prevec stiskam zivljenje..
???
meni se sploh ni zdelo.. ampak sem vseeno sprejel idejo v razmislek.. kako to misljeno, da stiskam ???

nikoli nisem prisel do dna, sanje so se pa tut nehale in nevem ce ravno zard tega.. cist mozno da zarad cesa druzga, in sm nevede jih razumel...
nauk je pa, da vcasih drugi, tvoji bliznji, ki te poznajo , po prvem filingu znajo vrzt pravo prvo sled do razumevanja... sicer itak da vzames v razmislek, ne verjames na prvo besedo itd.. sej clovek sam zacuti, ko mu nekdo pove, ce je pravo al ni pravo..


sem imel pa se neke sanje ki so mi zelo ostale v spominu, saj sm se zbudui :
nekaj smo poceli ene 2 prijatelja sta bla..
nakar js padm v en trance...
in se nekaj vrtim itd..
in pol prijateljica rece glej kaj se sveti in ko odprem oci, me gledajo, v celo, iz katerega naj bi prihajala svetloba oz svetila noter..
nenadoma me vrze na hrbet na tla, ko zaprem oci vidim samo svigajoco svetlobo notr ven nevem karkoli sviga bela svetloba
cist sm bil razburjen oz waaaa , ne v smislu da sm se cudu ampk, sploh nc nism mislu samo drvelo je in ful je blo napeto , kr zivcn sm bil
stopnjevalo se je to dokler neki nism znotri sebe reku doost dost dost , ne morm shendlat, in tkrt sm se zbudu..

sm verjetno iz ksnih filmov potegnu ven  Grin Grin
razlagat si jih pa ne znam
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #39 - 04.03.2005 at 04:22:53
 
SPIDER WOMAN LEGENDS

http://www.crystalinks.com/spiderwoman.html

ONE of the stories:

...


The Native Americans believed in the legend of Spider Woman. She who sits at the great gallactic center. She who is the female force of all creation who joins all nations, all tribes, all gallactic families, and all globes together in her web. They believe that what happens at one part of the web influences all parts of the web.

This in fact seems to be why the UFO's are in our skies today. They have woven their web of destiny with us in the past through thousands of years of interaction on our planet. And now we as a people and we as a planet stand at a crossroads at the end of a major age and the birth of a new age of revelations and inner peace. We stand at a possiblity of destroying ourselves environmentally, with war weapons and global politics, and the petty little bickerings of dictatorships and power hungry men.

We also stand at a place where we can transform our lives with inner healing, planetary healing, and taking responsibility for our choices, and our decisions.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
zvezdni_angel
2
**
Offline

angelski poljub
Posts: 57

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #40 - 13.03.2005 at 21:53:20
 
Js sm pršla do določenih zaključkov pri mojih sanjah, določeni simboli recimo sanje, ki jih je nekdo tuki opisal, da je stiskal usta in da so se drobili zobje, meni bi to pomenilo, da nočem sprejemat odločitev, zobje odločitve, stiskat usta in to močno bi lahko pomenilo trmo in upor.  Torej zame bi blo tko: trenutno dogajanje v življenju, kjer je potrebno sprejet nove odločive, nezavedno pa se temu upiram in trmarim, možna trma iz otroštva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
zvezdni_angel
2
**
Offline

angelski poljub
Posts: 57

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #41 - 13.03.2005 at 22:02:57
 
In še moja razlaga sanj od Leje.
Moški pred katerim beži, neozaveščen strah pred "močjo", se pravi del sebe, ki ga ne more sprejet, ko pa jo ta ustreli v trebuh.....tam je zame mesto moči.... pa ona ustreli nazaj. Sanje pokažejo, da mora odreagirat, se pravi prevzet odgovornost za svojo moč in nehat bežat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajin
Guest




Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #42 - 16.01.2006 at 01:42:41
 
Mogoce je off topic, samo to sem sanjal:


Sanjal sem izredno moc,  in bil je nekdo, ki me je hotel zabosti z nozem, in jaz sem mu rekel kr naj, ker mi nic ne more,.. u get the point, mogoce nek super ego..... prijel sem ga in ga mocno sunil, zagrabil in ga zabil nekam.... Cutil sem moc, to silo s katero sem ga zabil, bil sem poln jeze, moci, energije, in v trenutku ko sem to naredil, sem slisal zvok kitare, strun. To je povzrocilo, da sem prisel k zavesti in cez nekaj casa, mogoce dve tri minute, nevem tocno sem se zbudil in ugotovil da je kitara padala na tla. Od mene je bila oddaljena mogoce 1.50...


POmislim sem slednje: DA, sem nekako to energijo, projeciral v zunanjost, le to energija je prejela kitara preko nihanja strun in povzrocilo padec, kitare. Mogoce neka psihikineza, nevem, kaj vi menite o tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #43 - 16.01.2006 at 16:08:11
 
Quote:
Mogoce je off topic, samo to sem sanjal:


Sanjal sem izredno moc,  in bil je nekdo, ki me je hotel zabosti z nozem, in jaz sem mu rekel kr naj, ker mi nic ne more,.. u get the point, mogoce nek super ego..... prijel sem ga in ga mocno sunil, zagrabil in ga zabil nekam.... Cutil sem moc, to silo s katero sem ga zabil, bil sem poln jeze, moci, energije, in v trenutku ko sem to naredil, sem slisal zvok kitare, strun. To je povzrocilo, da sem prisel k zavesti in cez nekaj casa, mogoce dve tri minute, nevem tocno sem se zbudil in ugotovil da je kitara padala na tla. Od mene je bila oddaljena mogoce 1.50...


POmislim sem slednje: DA, sem nekako to energijo, projeciral v zunanjost, le to energija je prejela kitara preko nihanja strun in povzrocilo padec, kitare. Mogoce neka psihikineza, nevem, kaj vi menite o tem?


V času prebujanja tok časa še ni linearen, tko da se lahko zgodi, da  je nek dogodek (npr, hrup ob padcu kitare) vzrok za prebuditev, čeprav ga  dojemamo  kot  posledica prebuditve. Tok sanjskih  podob se odvija  reatrogardno, zard česar dogodek sproži verigo vzrokov, čepra zgleda obratno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajin
Guest




Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #44 - 16.01.2006 at 17:30:52
 
V času prebujanja tok časa še ni linearen, tko da se lahko zgodi, da  je nek dogodek (npr, hrup ob padcu kitare) vzrok za prebuditev, čeprav ga  dojemamo  kot  posledica prebuditve. Tok sanjskih  podob se odvija  reatrogardno, zard česar dogodek sproži verigo vzrokov, čepra zgleda obratno.


Nevem ali nisem bil dovolj jasen, podal sem mojo predpostavko, in zapisal zaporedje, mojega dojemanja.
Torej v trenutku, ko sem v snu sunil nekoga, cutil to moc, energijo, sem slisal padec kitare.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6