Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 27928 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #90 - 04.05.2003 at 00:42:37
 
frittzy wrote on 03.05.2003 at 17:04:07:
Moja napaka je bila in je da sem krivil sebe za njune prepire za njune pretepe.

Potreboval sem veliko časa da sem se sam prepričal da nisem jaz bil povod.

bravo ... sam da ti je ratal ... poznam ta vzorc ... ne morš verjet ... ampak tuki se nejlepš vid delovanje vzorca ... k si bil mejhn sta se sporekla tudi zaradi tebe, predvsm pa zaradi sebe in ker ti noben ni razložu da u bistvu sploh nisi ti kriv, si mislu da si, zdej veš da nisi ... si pa sokriv ... to je vedno ... za okolico si sokriv ... pa kriv je tolk butasta beseda ...


hmmm ... a je to napaka?
vzorec je napaka?
zanimivo

... ja ne ... ne zanmo pokazat ... tudi oni niso znali ... starši ... ljubezni
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Ditka
1
*
Offline


Posts: 5

Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #91 - 04.05.2003 at 19:45:50
 
Moja napaka je, da ne najdem meje med zaupanjem in naivnostjo.   Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #92 - 04.05.2003 at 20:51:31
 
Zaupanje

Tudi ta je " ena izmed mojih "

Napaka ali pač...

Zakaj se DOLOČEN del nas v NAS upira in ne ŽELI dati ven, tistega KAR NOSI V SEBI, pa četudi je to NAJBOLJŠemu prijatelju...

Zaupnost?

Čemu...

Pa se znova sprašujem - je to napaka?

Sprva jo sprevidi DRUG, ko tega ne naredim - potem pa sama sebi OČITAM, da sem tako postopala.
Ne vem, ni mi jasno.
Še vedno razmišljam o TEJ NAPAKI...

Lahko je DOBRA ali SLABA...

Premišljujem...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #93 - 04.05.2003 at 22:12:24
 
Nikakršne napake "NI".

Dopusti SI " BITI "...

Hvala - Kreden ... Cheesy Wink

Prosim DELUJ NAPREJ ... Smiley
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #94 - 05.05.2003 at 00:23:33
 
Ditka wrote on 04.05.2003 at 19:45:50:
Moja napaka je, da ne najdem meje med zaupanjem in naivnostjo.   Undecided

Ditka. Preveč zaupljivosti škoduje. Smiley Tvoja prazna vera je še najraje povezana z nesprejemanjem temnejše plati sebe. Tudi prekomerna kritičnost ti ne bo v korist, če jo od drugih navznoter množiš. In še bolj verjetno povsod iščeš nek ideal, da se lažje ob lastno samozavest spotikaš. Zastavi si vprašanje, kaj ti pomeni samozaupljivost, samozanesljivost in samozadostnost, koliko se notranje zavedaš in koliko fokusiraš. Ko ti bo uspelo to identificirat, ne boš privlačila česar ne rabiš, kvečjemu obratno prej.

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
KAJAka
1
*
Offline


Posts: 37
kamnik
Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #95 - 05.05.2003 at 00:41:43
 
Zame je naivnost lepa, ker se mi zdi, da je to globoka vera v dobrohotnost drugih ljudi. Nazalost pa nimajo vsi ljudje dobrih namenov in spet se zacne neka lepa stvar izkoriscat. Starsi mi nonstop govorijo da sm naivna, in mam filing od ljudi, da bi se mogla tega sramovat.. kokr da nism realna, trdna.. bedno. Ta svet skriva tolk cudes, da se ti zdi , da ni stvari, katera nebi bila mogoca, ali pa zamisli v lepem sveto.. takrat sele poslusam o svoji naivnosti.
Mogoce so pa naivni ljudje eni iz pisane mnozice ljudi, ki pripomorejo k izboljsanju sveta.

Back to top
 

.. samo ena od varjant
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #96 - 05.05.2003 at 00:56:22
 
KAJAka wrote on 05.05.2003 at 00:41:43:
Ta svet skriva tolk cudes, da se ti zdi , da ni stvari, katera nebi bila mogoca, ali pa zamisli v lepem sveto.. takrat sele poslusam o svoji naivnosti.

Mogoce so pa naivni ljudje eni iz pisane mnozice ljudi, ki pripomorejo k izboljsanju sveta.

Lahko imajo tvoji starši povsem prav, težko bi se drugače kaj naučili iz izkušenj? En pregovor pravi, naj se bojimo ljudi, ne drugih bitij ali stvari.

Za zadnji stavek ti lahko samo pritrdim, ker omenjeni "naivci" za protiutež uporabljajo znanje.

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
KAJAka
1
*
Offline


Posts: 37
kamnik
Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #97 - 05.05.2003 at 01:24:24
 
Ja, mene se stvari primejo samo preko svojih izkusn, drugo so samo se bolj sanjave predstave kar govorijo drugi.
Sm dobila noz od cloveka, ki mi je naprtiv njegovo lastno napako, ampak, po dolocenem casu sm stvar v sebi precistla in spet dala cloveku novo moznost, zacela na novo z njim, pa se je izkazal, da me ta clovek noce vec sprejet in zdej je vsega konec.
Back to top
 

.. samo ena od varjant
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #98 - 05.05.2003 at 17:58:59
 
Moonlight wrote on 03.05.2003 at 22:15:27:
Ko Krivimo Drugega, Krivimo v Bistvu Sebe ...

Je tako, ja.
Ko sem jaz krivil Evo za analiziranje mene (ko je za to nisem prosil), sem pravzaprav kritiziral sebe, ko sem analiziral njo (čeprav me je prosila).

Ampak tisti detajli v oklepajih niso pomembni, ane? Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #99 - 05.05.2003 at 20:31:51
 
KAJAka wrote on 05.05.2003 at 01:24:24:
Ja, mene se stvari primejo samo preko svojih izkusn, drugo so samo se bolj sanjave predstave kar govorijo drugi.
Sm dobila noz od cloveka, ki mi je naprtiv njegovo lastno napako, ampak, po dolocenem casu sm stvar v sebi precistla in spet dala cloveku novo moznost, zacela na novo z njim, pa se je izkazal, da me ta clovek noce vec sprejet in zdej je vsega konec.

Koliko si pa stara KAJAka? Me zanima, ker sem najprej imela občutek, da govorim z otrokom.  Po tem postu sklepam pač, da noža nisi dobila ti ali pa so bile na delu kakšne sanjave predstave drugih. Tretje možnosti ne bi raje omenjala. Morda pa je vse le stvar hude izkušnje.

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #100 - 18.05.2003 at 20:46:34
 
Moja napaka.

Hmmmmmm.

V svojem otroštvu sem si zmeraj govoril "NIKOLI NE ŽELIM TAKŠNEGA ŽIVLJENJA KOT GA ŽIVITA MOJA STARŠA" in se vsaki dan spraševal kako ga lahko izboljšam kaj naj naredim da bom bolje lepše harmonično zaživel svoje življenje.

Iskal sem odgovore na različne načine na vse pretege in moči sem želel, da mi enostavno prisluhnejo in mi pomagajo najti pravilno izbiro poti za moje življenje.

Z to idejo sem bil tako obseden, da se enostavno nisem zavedal da ves čas nosim odgovor pred sabo na svoji dlani.
Nisem se enostavno zavedal, da sta moja starša tista, ki sta mi pokazal kako se pride do pravilne poti.

Sedaj vem da imam vsak odgovor že na dlani samo dovolj dobro moram prisluhniti in vedel bom odgovor na moje zastavljeno vprašanje, če bom imel težave vem da imam že podane odgovore kako naj zadevo mojstrsko izpeljem.

Sedaj sem jima resnično hvaležen za vse kar sta me naučila pa čeprav ni bilo na prelep način.

Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #101 - 18.05.2003 at 20:53:03
 
Starša sta mi pokazal pot ki sem jo iskal.

Napaka je bila da nisem znal prisluhniti nisem razbral besedila med njunima vrsticama.

...

Prisluhnimo staršem tudi med njuni vrsticami.
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7