Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8708 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Otroštvo - Ljubezen V NJEM
30.03.2003 at 12:05:25
 
Danes premišljujem.
O svojem Otroštvu.
Kako lepo, da je bilo. Bilo, ko sem se lahko IGRALA  - takrat še nismo poznali vsega kar sedaj IMA ta generacija ( računalniške igrce, playstations.. vse elektronseke  zadevice, ki jim krajšajo čas...)
Imela sem zgolj Prijateljice in svoje Igračke iz Pliša. A kaj to - najraje sem imela domače živali ( mucke in kužke, pa ribice... Wink ).
Nečesa pa mi je v življenju  primanjkovalo.

Ljubezni...
Očeta..
Njega.
Njegove ljubezni in vsega kar sodi v odnos OČE- Hči.
Svoje otroštvo sem preživljala pri Starih starših od Matere.
Tudi Tam sem spoznavala, da nikakor ne Zmorejo Ljubezni, ki se Deli med drugimi družinami -  Otroki, ki sem jih poznala.
TI so vsak dan dobili kak poljub ali objem, jaz pa sem to le bežno opazovala.
Stara starša od matere sta bila precej trda v svoji Naravi - vzgoja je bila temu primerna.
Nikoli nisem dobila kakšne pohvale - ne da bi vedela. Od stare mame sploh. Pa sem si želela. Želje so bile tako močne, da so presegale potrebo po tem, da sem iskala globje.
Medtem ko sem spoznavala odnos, ki se je odvijal med mojim očetom in materjo -  sem iskala nek manjkajoči delček - Sebe -  Ljubezen do same Sebe.
Potrebovala sem jo.
Zase...
Od matere sem včasih dobila kakšno majceno pohvalo, vendar kot Otrok, ki raste in spoznava Svet  - sem bila Željna več.
In naj se Sliši še tako " smešno", ljubezni sem se Učila od Živali. Prejemala sem jo do njih. V veliki meri. Neko Zvetje  - Toplino sem Čutila Ob njih. Res je bilo kot, da bi prejemala Polno Ljubezni.
Očeta - njega nisem mogla poznati - ni ga bilo prisotnega. Veliko zdoma. Običajno se je meni in mojima sestricama obdolžil s kako Igračo. A To -  To ni Ljubezen.
Nikoli ni bila in Nikoli ne BO.  Če me razumete.

Le kaj POMENI LJUBEZEN -  le kaj.
Ko je ne prejemamo KO Rastemo, KO se Oblikujemo, Zorimo - Zgubimo nek delček Sebe, ki se le s težka Najde.
Jaz sem jo morala iskati v Sebi, Naravi, ki me je obdajala in me še vedno.
Nekaj več mi daje.
Čutim vedno več..
Polnim Praznino, ki mi je Primanjkovala na MOji Poti Otroštva in Udejanjam ravno to, česar Niso Zmogli Moji Stari Starši in Starši -  dajem Ljubezen -  svoj del Ljubezni - Naprej.

Želja mi je, da mi ZAUPATE, koliko Ljubezni Ste vi Prejemali v Svojem Otroštvu in na kakšen Način Vam je bila podarjena....
V čem ste jo najbolje Začutili?

Ste imeli Lepo otroštvo ali ...

Lep dan VAM želim še naprej In veliko SONČNIH Žarkov v  Njem in pa predvsem LJUBEZNI.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #1 - 30.03.2003 at 20:55:07
 
Ko sem bil najstnik, nisem nikoli pomišljal na starševsko ljubezen. Verjetno zato, ker, kot danes vem, jo je bilo dovolj. Če je ne bi bilo, bi se tega verjetno zavedal takrat.

In ko danes poslušam razne izpovedi, sem še bolj prepričan v to, da sem imel dovolj starševske ljubezni, čeprav ni bilo nobenega razvajanja. Tudi sam skušam hčerki pokazati, da je ljubljena, ji stati ob strani in pomagati kolikor se da. Prihaja v t.i. kritična leta (13).

Simona, čeprav vem, da se starševske ljubezni ne da nadoknadit, ti želim v življenju čim več ljubezni.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #2 - 30.03.2003 at 21:16:07
 
Quote:
Simona, čeprav vem, da se starševske ljubezni ne da nadoknadit, ti želim v življenju čim več ljubezni.


Življenja -  Naša so si tako različna.
Vsako piše SVOJO ZGODBO ŽIVLJENJA.
Življenje...
Otroško
Ko začutimo neko praznino, se že kot mali "počutimo prikrajšani za nekaj, pa takrat še ne vemo kaj  bi in je to bilo...
In to ko si napisal " razvajanje".
Nekateri res Ljubezen izkazujejo preko "dajanja", dajanja materialnih stvari otrokom, ker drugače svoje ljubezni ne zmorejo pokazati - oddati.
Ne vem, dosti tega opazim dandanes.
Pa to ni ljubezen...


Ali se bojijo nečesa, ali pa samo ne znajo " od nekje".
Opažam pri svoji materi, kako težko ji je reči besedico; Rada te imam ( meni poogosto Zato, ker je nikoli ni slišala od TIstega, ki jo je nekoč vzgajal, tako kot ona mene, sama pa na tem ni delala -  mogoče se ne zna spremeniti ).
Večkrat pa se sprašujem, kako le PRAVILNO IZKAZUJEMO LJUBEZEN, kakooooooo???

Res pa je in tega ne zanikam, da kljub temu, da mi ni bila ljubezen dana, v tolikšni meri kot sem jo želela prejemati kot OTROK, se sedaj zavedam, da je bila vzgoja lepa.
Starši so me vzgojili v "čustveno polno osebo", nekaj kar pri Sebi na moč Občudjujem in
Se jim Zahvaljujem Za-to.

Hvala ti, Harry - vem, da Ljubezen Ni vse, kar potrebujemo na POTI v Svojem Življenju, Je pa NEKAJ NAJLEPŠEGA...

LJUBEZEN je VEČNA in ŽIVI V NAS!!!

Verjamem, da DA svoji Hčerki Daješ vso Svojo Starševsko Ljubezen. Ravno sedaj jo bo potrebovala v POLNI meri.  Wink

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #3 - 31.03.2003 at 08:13:24
 
Moonlight wrote on 30.03.2003 at 21:16:07:
Večkrat pa se sprašujem, kako le PRAVILNO IZKAZUJEMO LJUBEZEN, kakooooooo???

Star12, po mojem mnenju ne gre za »pravilno« ali »nepravilno« izkazovanje ljubezni. »Pravilno« in »nepravilno« sta besedi, ki se ju (vsaj jaz) predvsem v zadevah, ki so povezane s čustvi in občutki izogibam. Ker tega enostavno ni.

Gre samo za to, kdo sem jaz in kdo si ti. Kaj pomeni ljubezen meni in kaj pomeni ljubezen tebi... Jaz poskušam tebi dati ljubezen na način, ki si ga želiš in potrebuješ ti in ti poskušaš dati meni ljubezen, ki si jo želim in potrebujem jaz... In to je vse…  Smiley

No, ja... Na kratko povedano... Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #4 - 31.03.2003 at 09:55:36
 
Miska wrote on 31.03.2003 at 08:13:24:
Star12, po mojem mnenju ne gre za »pravilno« ali »nepravilno« izkazovanje ljubezni. »Pravilno« in »nepravilno« sta besedi, ki se ju (vsaj jaz) predvsem v zadevah, ki so povezane s čustvi in občutki izogibam. Ker tega enostavno ni.


LEpo si napisala.
Sedaj malo razmišljam.
Ljubezen
"Širok pojem je, seveda."
Ampak Pri njej gre vseekakor za občutja, v to sem sama prepričana.
Občutja, da Si ( zaželjen, ljubljen, da te imajo radi, da so s teboj ko..., da... )
Ljubezen je...
Ampak ne vsesplošna tista edina - nam dana, v otroštvu dana...Sicer pa se celo Življenje Učimo SPREJEMATI in ODDAJATI.
Tudi ljubezen.

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #5 - 31.03.2003 at 11:24:21
 
Moonlight wrote on 31.03.2003 at 09:55:36:
Ljubezen
"Širok pojem je, seveda."
Ampak Pri njej gre vseekakor za občutja, v to sem sama prepričana.
Občutja, da Si ( zaželjen, ljubljen, da te imajo radi, da so s teboj ko..., da... )
Ljubezen je...

Ljubezen je… Širok pojem, ja, se strinjam. In različno jo pojmujemo, vsak zase in vsak po svoje pojmuje občutja, ki jih želi doživljati pri ljubezni. Tebi ljubezen pomeni občutja, ki si jih zgoraj zapisala, nekomu drugemu lahko ljubezen pomeni popolnoma nekaj drugega.

Pred časom smo debatirali o brezpogojni ljubezni. In ti tukaj dodajam delček mojega razmišljanja o tej temi. Z željo, da bi ti pomagalo pri tvojem razmišljanju...  Smiley


Miska wrote on 19.07.2002 at 22:47:11:
In če zdajle poskusim definirati, kaj pomeni brezpogojna ljubezen meni (se mi zdi, da bom s temle odgovorila na tvoje vprašanje, Thot), potem seveda izhajam iz sebe. Osnovne vrednote razumevanja moje brezpogojne ljubezni so: iskrenost, zaupanje, zvestoba, sočutje, srčnost, človečnost, nežnost, toplina, občutek varnosti, pozornost, pa če bi zdajle še bolj pomislila, bi verjetno lahko še kaj našla… To, recimo, je brezpogojna ljubezen zame. Odnos, v katerem lahko vse to doživim in v katerem lahko vse to tudi dam…

Zdaj… Kdaj bom jaz srečna v tej moji ljubezni… Edinole v primeru, če bom našla človeka, ki bo razumeval ljubezen s svojega vidika z istimi vrednotami… To je seveda iluzija, tega se zavedam. In ker pri svoji definiciji težko odstopam od nekaterih osnovnih vrednot, potem si postavim prioritete. Kar pomeni: pri teh in teh lastnostih lahko malce popustim, pri teh in teh lastnostih ne morem. Te so mi zelo pomembne in od teh ne odstopam. Enako naredi tisti, s katerim sem v odnosu. In potem skupaj pogledava, kje sva lahko prišla skupaj in kje še lahko prideva skupaj… Če se razhajava že v osnovni definiciji vsak svoje ljubezni in če nikakor ne zmoreva pri vrednotah najti skupne poti, priti skupaj – potem je bolje, da greva čimprej vsak svojo pot… Nekako tako.

Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #6 - 31.03.2003 at 12:32:40
 
večino svojega otroštva sam preživela brez staršev, kar so oni pridno delali v Nemčiji in so počitnice ki smo ih preživljali skupaj bile zelo dragocene. Vse tiste stvari ki smo jih brat in jaz imeli kot otroci niso mogle zamenjat njih. Mi se zdi pa da sam zato hitreje odrasla kot drugi otroci in sam z bratom bila zelo blizu kar sva si kot otroka vse zaupala in stala eden drugemu ob strani.
Ko sta starša prišla domov in smo začeli skupaj živet vsi štirje je to na začetku bilo kot da bi živeli skupaj ljudi ki se ne poznajo. Z ljubeznijo in vstrajnostjo vseh nas smo najdli stik ki nas zdaj močno veže skupaj.
Rada ih imam.  Smiley
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #7 - 31.03.2003 at 21:35:50
 
Moje otroštvo je bilo tragedija, poleg malih svetlih trenutkov. Bogu hvala da je mimo, pa da sem zdržala.
Pa saj vem, da sem s sabo dobila toliko moči, kolikor sem je rabila, zatorej vse je OK! Preteklost. Roll Eyes
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #8 - 31.03.2003 at 23:54:11
 
Miska wrote on 31.03.2003 at 11:24:21:
Tebi ljubezen pomeni občutja, ki si jih zgoraj zapisala, nekomu drugemu lahko ljubezen pomeni popolnoma nekaj drugega.


Res je.
Pomeni mi, da jo MORAM občutiti. In ko jo Enkrat prejmem, jo lahko tudi oddajam. In zdi se mi pomembno, da jo občutimo ravno v Otroštvu. Tam, kjer se Začnemo Oblikovati v Osebnosti, vsaj v tistem obdobju.
Potrebna Nam je kot so; Sonce, Voda in Zrak.
Vsi pa Jo Definiramo Drugače.
Tudi pomeni Vsakemu Drugače. Nekaj Drugega.
Menim,da ravno zato, ker ima nekdo nečesa "dovolj" išče pa nekaj drugega -  VSAK SVOJE.
Ampak to ni iskanje - je čutenje - znova.
In spet sem v Otroštvu.
Od tam najprej NAS POT vodi  -  Do sem, kjer SI Sedaj.
To kar SI sedaj.

Miška

Moonlight wrote on 30.03.2003 at 12:05:25:
Želja mi je, da mi ZAUPATE, koliko Ljubezni Ste vi Prejemali v Svojem Otroštvu in na kakšen Način Vam je bila podarjena....
V čem ste jo najbolje Začutili?
Ste imeli Lepo otroštvo ali ...


To so bila moja vprašanja.
Hvala ti vseeno, ker si povedala in napisala, kaj Čutiš Ti S svojega Pogleda...
In mi dodala še nek NOV VPOGLED.

In Brezpogojna Ljubezen je tista, ki naj bi jo MATI dajala Svojemu Otroku. V otroštvu, od malega, pa vse do dne, ko bi Že sam čutil.

In ti prav lepo našteješ Vrednote;
Osnovne vrednote razumevanja moje brezpogojne ljubezni so: iskrenost, zaupanje, zvestoba, sočutje, srčnost, človečnost, nežnost, toplina, občutek varnosti, pozornost... .

Hvala ti zanje.
To Znamo vsi IZKAZOVATI, eni malo bolj, eni manj.
Menim, da se nekateri bojijo... mogoče jih je Pri tem dajanju NEČESA STRAH.
To je samo moje mnenje.

In še vedno sem pri LJUBEZNI v OTROŠTVU.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #9 - 31.03.2003 at 23:59:16
 

Io.
Svetli trenutki So nam in Nam bi bili v otroštvu zelo Potrebni. In vsi Nekje v sebi Se Z močjo Svojih Misli, že kot Otroci podpiramo - NEKAJ NAS podpre, da Ostanemo TRDNI.
Zdržimo, tako kot pišeš Ti, seveda.
IN MOČ, moč V NAS, nas VODI naprej...  Smiley

Res lepo, da si DOBILA moč v SEBI in se "požvižgaš" na pretekolost...  Wink
Oh, ko bi se vsi LAHKO...   Undecided
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #10 - 01.04.2003 at 00:07:08
 
miriam wrote on 31.03.2003 at 12:32:40:
Z ljubeznijo in vstrajnostjo vseh nas smo najdli stik ki nas zdaj močno veže skupaj.
Rada ih imam.  Smiley


Ljubezen RESNIČNO dela ČUDEŽE.
Tudi če se MORAMO PONOVNO spoznavati, pa SMO SI ENAKE Krvi.
Miriam, lepo, da ste se KOT DRUŽINA spet našli Po dolgem času in SI dovolili PODARITI vse.
VSO Ljubezen, ki se Deli v Družini.
To je res nekaj vredno.
Tudi Jaz imam RADA svojo DRUŽINO.
Ljubezen JIM vračam - dodajam. Vse kar je nekje -  nekoč primajkovalo...
Ali kako naj lepše NAPIŠEM...
Nekje na poti ni bilo IZKAZANO ( zatajeno ).

Imeti rad...
Vse kar sodi POLEG...
Ja Miška... vse tvoje vrednote in Še kakšna bi se našla...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #11 - 01.04.2003 at 10:44:56
 
Moonlight wrote on 31.03.2003 at 23:54:11:
In zdi se mi pomembno, da jo občutimo ravno v Otroštvu. Tam, kjer se Začnemo Oblikovati v Osebnosti, vsaj v tistem obdobju.

Ja, Star12, res je… Se strinjam… Ampak – moje mnenje je, da boš zelo zelo težko našla nekoga, ki je v otroštvu dobil tisto ljubezen, ki bi jo v resnici potreboval. Naši starši so (bili) ravno tako »samo« ljudje – vsak s svojimi vrlinami in vsak s svojimi napakami… Ali vsak s svojimi vzorci, če tako hočeš… In močno verjamem v to, da so nam dali vso tisto ljubezen, ki so jo znali dati in ki so jo zmogli dati…

In razmišljanje o tem, koliko in kakšno ljubezen sem dobil/a v otroštvu je tudi zame pomembno. Ampak le v toliko, da (ponovno) samo odkrijem, kdo in kaj sem. Kakšno ljubezen sem dobila od svojih staršev, kaj mi je manjkalo in kakšno ljubezen sem želela in potrebovala jaz. Kaj je tisto, kar mi omogoča ali onemogoča danes - tukaj in zdaj, vzpostaviti tak odnos, kakršnega želim vzpostaviti.

Pomembno je, da se zavem, da za tiste rane, ki sem jih dobila v svojem otroštvu, ni nujno, da ostanejo odprte… Da imam še vedno možnost, da zacelim te rane… In da hkrati ne pričakujem, da so starši tisti, ki jih bodo zacelili… Ker tega niso znali, niso zmogli in verjetno (razen, če je kdo izmed njih stopil na pot ozaveščanja) ne znajo in ne zmorejo niti danes. Da jih ne krivim in ne obsojam zato… In da so ljudje, ki so mi (ali mi še bodo) prekrižali mojo pot in mi dali možnost, da zacelim te svoje rane ob njih. In morda oni ob meni kakšno svojo... Pomembno je, da tukaj in zdaj prepoznam takšne ljudi… Saj veš: rane, dobljene v odnosih, se lahko celijo samo v odnosih…

Po mojem otroštvu sprašuješ? Bilo je lepo… Seveda s tem, da sem tudi jaz odnesla s seboj svoje rane… Nekatere prav globoke… Ampak – to je moja pot… Pot, na kateri želim te rane ozavestiti in zaceliti… Ne s svojimi starši, ker tega ne znajo in ne zmorejo… Ampak z drugimi ljudmi, ki jih imam okoli sebe… In ki mi bodo še prekrižali mojo pot... In svoje starše imam iskreno in zelo zelo rada…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #12 - 03.04.2003 at 14:20:02
 
Pozdrav.

Vidim da je veliko govora o ljubezni v "OTROŠTVU"

Moje mišljenje.

Kot otrok, nažalost tudi jaz nisem nikoli občutil starševske ljubezni.

Kot otrok sem si tega zelo želel, bila mi je enostavno prioriteta.

Kot otrok sem živel samo od materine ljubezni in njenega pogleda na ta svet.
Naučila me je gledati skozi, njene oči, in pri tem spoznavati kako ženske mislijo, koliko bolečin morajo enostavno sprejeti, koliko ternutkov je takih ki so za njih težki, koliko lahko ženska odnese  od teh izkušenj katere se mi moški nikoli ne zavedamo.

Moj oče.

Moj oče ni nikoli bi zame, nikoli mi ni stal ob strani, nikoli nisem dobil kakšnega nasveta od njega.
Nekako si nikoli ni vzel čas zame.
Ko fant nekako pride v nov svet, v svet pubertet potrebuje očeta kot sogovornika, in vzornika.

To so tiste bolečine, ki si jih kot otrok toliko ne zavedaš, zavedaš se jih ko si starejši.
Takrat se zavedaš kaj vse si enostavno zamudil, ker oče ni imel časa zate.

Še toliko bolj pogubno je za otroka, če mora znova in znova poslušati prepire med zakoncima.
Med dvema osebama, ki sta mu za vzor, ki sta mu starša.

Občutek je zelo boleč, zelo globok.

Ampak, sedaj nekako poizkušam sprejemati njuno odločitev.

Vsa zadeva pri tem me muči, kako da sta lahko tako dolgo prenašala, to zvezo.

Kako sta lahko se toliko prepirala??

Zakaj sta meni namenila le tako malo pozornosti???

To so vprašanja, na katere nikoli ni odgovora.

Starša sta se ločila pred petimi leti.

Vsa ta dolga leta sem vsebi nosil ogromno bolečino.

Sedaj sem starejši, se teh spominov ki so tako boleči jih nekako počasi pozabljam in se poizkušam spominjati samo lepi , srečnih trenutkov.

To je ogromno dela, in brazgotina na srcu bo za zmeraj ostala, vse kar lahko storim je le da to brazgotino oziroma  bolečino si olajšam.

Pri tem sem dobil zelo dobre nasvete od posebne osebe.

Star12
Hvala ti.

lp
frittzy
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #13 - 03.04.2003 at 16:40:01
 
Frittzy, najprej se ti Zahvaljujem za pogum in besede, ki si jih napisal.
Vem, da nikomur ni lahko OBNAVLJATI vsega, kar je nekje v Otroštvu doživljal. ŠE posebno, ko je opazil, da Raste v Okolju, ki Mu ne daje lepega zgleda, ki ga vleče v Svoj Svet in tam išče, kar bi sicer lahko prejemal.

Verjamem, da so Nam starši podarili vse kar so lahko. Tudi njim ni bilo lahko, saj je bila nekoč trdna vzgoja. Ni bilo vsega tega, kot Imamo danes. Knjige, katere nas Spodbujajo k vedno večji rasti, prijazni nasveti od posameznikov, ki se jim zaupamo...

Revije, ki so polne "učenja življenja"...
Predvsem je pomembno, da so dostopne vsem.
Skratka, prepričana sem, sedaj, da Se je Svet zelo spremenil.

Sicer še vedno delamo nekje napake, kot naši starši, nekje jih oponašamo, ampak si prizadevamo, da BI DELOVALi boljše in To danes -  v TEJ SODOBNOSTI Zmoremo.

Kot otrok, sem se tudi sama soočala s tem, kaj sem prejela in kaj ne. Zakaj mi niso IZKAZALI onega in zakaj ne TEGA.

Sedaj spoznavam, da sem v Določenih trenutkih v življenju OTROKA hitreje rastla, ko se je "srd" starša preusmeril vame, če je bilo med očetom in materjo kaj "nerazčiščeno". Bolelo me je, a sem zmogla in si dopovedovala, da SAMA NE BOM TAKA, a v določenih trenutkih ravno to počnem.
Sedaj jih po malem razumem.
Zakaj po malem...
Ker bi lahko preprosto vse nekje delala" v mejah normale."

Ampak kot otroci, ko beremo o LEPOTAH, pravljicah, ki nam rišejo Barve v Očke in vse žari, si to želimo tudi v realnosti spoznavati, a...
Sem včasih mislila, da je brezvezno brati pravljice, ker se itak nikoli ne uresničijo. Kot otrok -  Da Se imata princ in princesa rada -  da sta taka lahko tudi moja starša... Kot mož in žena.
Oddaljila sem se, ko tega nisem opazila na NJIJU. Te ljubezni, to pa zato,ker mi nihče razložil kaj pomenijo pravljice. Da niso resnične...
A sem hitro spoznavala...

Otroštvo...
Ko uzremo luč sveta, SE ŽE BORIMO za svoj Obstanek.
In si želimo NEKE Topline, katere ne znamo opisati.

Besedica Kot je ; RAD/A TE IMAM
Zakaj, zakaj, Zakaj - zakaj mi je nikoli nista podarila. Izrazila.
Drugi način  -  kot dajanje ali kupovanje nekaterih "igrač" je bilo bolj pomembno. S tem sta me zgolj razvajala
Pa saj vem...
Vsak izraža ljubezen na svoj način...

Vsi jo...
Ampak otroštvo si GRADIMO po nekem Zgledu in Starši so nam ta Zgled.

Frittzy, razumem te.
Bila sem že nekajkrat pred tem, opazovala sem Potem zgolj "tišino", ta se je zarezala vame.
Živ spomin je - četudi si ŽELIM se ga ne da rešiti.

Oh, kako si želim včasih, da BI BILA že kar ODRASLA -  se rodila. Ampak spet - Svet odraslosti je "kompliciran"...
PA se znova vrnem potem -  ŽELIM SI OSTATI vedno OTROK..

Ah, kako mešani občutki...

VESELA sem za vse; starše ( ki jih še imam ob sebi-oba, življenje, ki ga živim, lepoto, ki jo uživam, prijatelje, ki me podpirajo na tej poti in OTROŠTVO, ki mi je dalo veliko za vnaprej...)

In frittzy - Hvala ti in NE POZABI - ŽIVIŠ SEDAJ!
SEDANJOST je pomembna. S tem da Gradiš in Spoznavaš, kaj si želiš LEPEGA OD PRIHODNOSTI, česa ti je nekoč primanjkovalo ... Tam, Spreminjaš in Dodajaš.

Kako lepo se je DELITI, ko Spoznavaš vedno več -  DA NA POTI SKOZI ŽIVLJENJE nisi SAM...

Srce in Duša - Vodita nas - Iz njunih Globin se SPOZNAVAMO.
OTROŠVO-MLADOST-ODRASLOST...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #14 - 03.04.2003 at 16:56:41
 
Frittzy,zato pa imaš sedaj tolko več dobrih prijateljev,kateri ti bomo nesebično stali ob strani Wink

Tvoj prijatelj,
Matej Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3