Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 27914 times)
EvaZh
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #60 - 24.04.2003 at 09:02:48
 
Quote:
tud to, da zdej občutim sramoto pa strah si si kar sam izmislu zdej.
matr ..................

Dobro. Ko sem to pisala, ju nisem čutila, ko sem popala tiste loge, kar je za nameček še nesramno dolgo (  Smiley) trajalo, je strahy v klasični obliki zavel v meni. Na račun koga/česa mi še vedno odteka energija, bom šele pogruntala.
Quote:
E: Poleg tega, ko se jest enkrat z Mihom pogovorim, mi je takoj ful lažje in to sem takrat naslednji dan itak nardila    


H:Iluzija, ki te bo čez nekaj časa spet mahnila po glavi.

Mogoče bi veljalo, če bi rekla: da mi je po pogovoru dobro. Sem pa rekla, da mi je lažje in to še vedno drži. Nasploh "se moram pohvalit":. Da sem se z Mihom kar dobro naučila pogovarjat o vsem, tudi o tistem, o čemer naj se sicer ne bi preveč pogovarjalo, ampak bolj izražalo: čustvih. To ni zdaj NJEGOVA lastnost. To je lastnost vsakega izmed naju, za kar je meni dokaz (komu drugemu - mogoče prav Mihu - pač ne) že to, kar imava zapisano v astroloških kartah.
Na splošno imam navado, da prikazujem pozitivnejše aspekte najinega razmerja. To ne pomeni, da se negativnih ne zavedam. Po eni strani lahko sicer rečem, da to kaže na moj optimizem. Po drugi strani utegnem imet en občutek, da nepopolnost mojega razmerja z najbližjim človekom kaže preveč na mojo nepopolnost. Sam zdej mi pri tej razlagi ni jasno, zakaj bi se sekirala zarad svoje nepopolnosti... mora pa bit nekaj v zvezi s tem, kako bi želela, da me drugi vidijo.  Roll Eyes ???

Quote:
H: sam jest vem kaj sem in kaj ne, ter me tisti log ne more prizadet
Jest tud mislim, da vem, kaj sem in kaj ne -  v mejah tistega loga. Kar se pa tiče prizadetosti - gre za to, da s tem, kar sem, nisem zadovoljna. Največ - pravzaprav: Preveč, kar lahko rečem o tem je: delam na tem. Undecided Roll Eyes

Aha, pa radovednost po resnici ni napaka.
sem se pol spomnila

Quote:
23:06:22 [himynameis]>[EvaZh] sej ne rečem, da jest ne počnem podobnih traparij
23:06:27 [himynameis]>[EvaZh] zato pa vse to tud vem
23:07:31 [himynameis]>[EvaZh] zato sva si tolk podobna, ker sva oba dala skoz podobno... oz. ti še vedno to doživljaš
23:07:37 [EvaZh]>[himynameis] ja vem, brez zrcaljenja tole ne bi šlo
23:09:22 [EvaZh]>[himynameis] me zanima, èe si že ugotovil, kako si se v tistem msg-ju zrcalil?

To sem ti sicer skor hotla že povedat, pa se mi ni zdel tolk važno. Ker pa zdej zgleda da je važno - kar bi lahko vedla že zato, ker sem opazila. Bom zdej razložila: Pol ko gre najina debata v to, zakaj se "zdej" ne pogovarjava več izključno o meni ( Roll Eyes) sem takrat iskala razlago, zakaj.. ampak se je verjetno preveč mudilo in nisem najdla pravega začetka. Bil je pa začetek tega v zgornjem citatu, ker me je zanimal, da če veš, da si govoril tudi o sebi - ko si govoril o meni - v tem primeru, ali pol veš, da si tud v tistem msg-ju govoril o sebi. Ker (ja sej vem, bo treba še msg nalimat kaj?) si me v msg-ju direkt obtožu, kakšna da sem do tebe in tud še nism našla pravega odpuščanja za tisto, sem hotla od tebe priznanje, da si govoril o sebi. Bolj mi je blo pomembno priznanje za tist msg, kot pa za ta log.
Sem imela odmor med pisanjem. Zdej bi rekla samo še to, da sem se verjetno velikrat zamučkala v vsem tem pisanju, pa da nimam nič proti, če mi poveste, kje to je. Je pa težko al sploh nemogoče, najt eno sredno pot, ko skušam dokazovat "svoj prav" (um) pa it v srce. Grin Tongue o Jesus! Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #61 - 24.04.2003 at 09:59:25
 
Quote:
Napake, za katere mislim, da jih imam:

- samokritičnost (včasih tudi do sebe Grin)
- svojeglavost
- ne znam se vklopit v družbo ???
- ločenost, samotnost
- pretvarjanje, da je vse o.k.
- občutljivost (zamerljivost) oz. skrivanje le-te





NO, včasih se mi sedaj že rata vklopiti v družbo, ampak ostalo velja pa isto za mene!
Lubi Buh, same napake. Kaj naj rečem. Če bi me pa kdo sedajle vpr. kaj so pa moje vrline, pa ne bi našla niti ene.

A ni to žalostno? ???
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #62 - 24.04.2003 at 10:02:39
 
veronika wrote on 24.04.2003 at 09:59:25:
NO, včasih se mi sedaj že rata vklopiti v družbo, ampak ostalo velja pa isto za mene!
Lubi Buh, same napake. Kaj naj rečem. Če bi me pa kdo sedajle vpr. kaj so pa moje vrline, pa ne bi našla niti ene.

A ni to žalostno? ???


Ja, je žalostno. Ampak zato pa imamo druge..., naravo, živali, Boga, da lahko vidimo lepoto v njem, pa je potem le-ta nekako posredno v nas. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #63 - 24.04.2003 at 10:03:31
 
Zdele sem tuhtala.
Zdaj, ko sem javno razkrila skoraj vse svoje pomanjklivosti, se bom pa za nijimi skrivala.

Npr samopomembnost, kaj hitro lahko ven udari, pol se pa lahko izgovarjam, ja takšna pač sem.

To pa ni fajn, kaj pravite?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #64 - 24.04.2003 at 10:08:01
 
veronika wrote on 24.04.2003 at 10:03:31:
Zdele sem tuhtala.
Zdaj, ko sem javno razkrila skoraj vse svoje pomanjklivosti, se bom pa za nijimi skrivala.

Npr samopomembnost, kaj hitro lahko ven udari, pol se pa lahko izgovarjam, ja takšna pač sem.

To pa ni fajn, kaj pravite?

TOčno to. Jest se pol, ko mam eno napako ogledano, skoz nanjo izgovarjam in si vse dovolim z opravičilom, da mam to napako  Roll Eyes ???  mislim, blja! Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #65 - 24.04.2003 at 11:47:40
 
Jst pa bom delala spisek svojih, čeprav je delček mene tudi v napakah, ki so jih drugi izpostavili. Meni te #napake# sploh ne pomenijo napake, ampak je pač to moja pot, teh stvari sem se prišla učit sem, da postanem boljša, kot sem že prišla. In mi je ravno, to, da se jih kdo boji izpostavit z izgovorom, da pol to za izgovor ponuca, to men ne pomenijo. Ampak bolj soočanje same s seboj. Moje pomankljivosti, so takrat, ko se jih zavem in začnem jst njih kontrolirat in ne one mene, tako postanejo moja moč, samozavedanje... Vsi jih imamo, prav vsi, čeprav se marsikdo ne vidi in noče prepoznat. Jst se svojih ne sramujem, se imam rada z vsemi njimi vred.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #66 - 24.04.2003 at 12:55:59
 
Pozabila sem še svojo NEPOTRPEŽLJIVOST (nestrpnost, vihravost, zmedenost, živčnost, nejevernost - grozljivka skratka Grin).

Najbolj me mene tud moti, da takšno naštevanje (priznavanje napak) nič ne pomaga. To ni pravo zavedanje, ali pač? Kako jih odpraviti, omiliti? Življenje prinaša priložnosti, al kako?

Najhušja frustracija mi je ravno to - vidiš v 'ogledalu' nekaj, kar te zmoti, pa se ne moreš skregat s tistim. Ker itak on ve, da je to v tebi in ti veš, da on ve, da ti veš. Kreganje jemlje energijo. Sprejmeš. Ja, ampak kako? Nase? Čisto nase? Dopustiš. Potem pa tistega človeka, kot da ga ni, al kako? Men je to jasno - o.k. maš karmo le sam s seboj, vendar čisto sam pa ne zmoreš. Zato rabiš drugega. Drugi te noče met zato, ker ga rabiš. Drugi bi rad, da ga ljubiš. Hudoooo. (EvaZh - to je zdaj pač tu naneslo, Smiley, pa glih tak bi pasalo med 'Odnose na forumu')




Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #67 - 24.04.2003 at 13:01:18
 
Petra. wrote on 24.04.2003 at 11:47:40:
In mi je ravno, to, da se jih kdo boji izpostavit z izgovorom, da pol to za izgovor ponuca, to men ne pomenijo. Ampak bolj soočanje same s seboj. Moje pomankljivosti, so takrat, ko se jih zavem in začnem jst njih kontrolirat in ne one mene, tako postanejo moja moč, samozavedanje...


Jest se zdej skoz mal počutim, da vse name leti, zato tud v tem citatu vidim nekaj v zvezi s tem:
Quote:
Jest se pol, ko mam eno napako ogledano, skoz nanjo izgovarjam in si vse dovolim z opravičilom, da mam to napako

Jest nism hotla reč, da se bojim napake izpostavit (joj že vidim, kakšen stavek...) z izgovorom, da ko bodo enkrat izpostavljene, se bom lahko pol skoz izgovarjala nanje - da "taka pač sem". Čeprav je res, da sem se prav zarad tega vprašala o smiselnosti tega ( Grin), da bi svoje napake govorila; ker zdej mam že izgovor: boljš da ne govorim o temle, ker se bom pol še na tole izgovarjala. ... V glavnem hotla sem samo povedat, da sem že opazila, npr. ko sem prebrala v horoskopu, da mam manjvrednostni kompleks, sem se začela opazovat in sem vedno rekla: glej a ni to zdej ta moj kompleks iz mene govoril? in pol sem začela v oklepaju pisat á la "(evo moj kompleks)" in nisem poskusla povedanga preoblikovat tako, da ta kompleks iz besedila ne bi bil razviden, ker sem si pač rekla : bo naj, ker taka sem.  Roll Eyes  Al pa bi ravno, če bi spremenila tist tekst to naredila zarad manjvrednostnega k. - češ da ne bi izrazla tistga, kar mi je prvo padlo na pamet. Sam itak, tisto, kar men "prvo pade na pamet" je velikrat po resnici že čist problikovano scenzurirano pa zmaltretirano   Smiley Undecided

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #68 - 24.04.2003 at 13:29:13
 
EvaZh, kaj pa ko bi vzela takole: zaradi večvrednostnega kompleksa si izbrala življenje (če že gledaš s svojega stališča), zdaj pa pač treba najt pravo vrednost (življenja, ki ga z vsakim majhnim razsvetljenjem prostovoljno izbereš). Sploh pa so baje škorpijoni nagnjeni k ekscesom v tem smislu, da sami sebe dajejo v nič, da lahko ponovno dosežejo dostojanstvo, ki je itak njihova naravna drža Grin..
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #69 - 24.04.2003 at 13:40:17
 
LittleStar  Grin No, ko smo že ravno pri tem, naj povem kar to, da mi v istem horoskopu na enem mestu piše, da mam manjvrednosti kompleks, na drugem mestu pa, da mam večvrednostnega... tisto kar si povedala o škorpijonih  Grin je pa že prav hudo - to je kao un plan, ki ga mam tko zahrbtno premišljenga, da še sama ne vem, kakšen je  Roll Eyes
aja tud to mi piše, da sm ga ful optimist.. tko da.. konc koncev se počutim, kot da mi tistgale sploh ni blo treba rečt, ampak preden bom preveč vzvišena ratala: Hvala LittleStar  Smiley to je blo itak zarad tega, kako sem si tvoje besede interpretirala  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #70 - 24.04.2003 at 14:25:14
 
Eva ne se sekirat.

Moram še par svojih izpostavit:

- drama queen
- za svoj okus, še vedno vse preveč opravljam Roll Eyes (predvsem bakico od partnerja, ki je največje zmaj/ogledalo moje, kar jih poznam  Grin)

Več ali manj vrednostni kompleks je v bistvu eno in isto... Srednja pot je rešitev verjetno v vsemu kle na Zemlji.

Tko ima potem lahko vsak tudi spisek svojih pozitivnih lastnosti in jih ima za izgovor, kao, saj sem ful dober človek, zakaj bi pol... ne?

Važn, da se maš rada tako kot si z vsemi + in -.  Ker to vse si ti, hi hi...  Wink

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #71 - 24.04.2003 at 14:30:45
 
Quote:
Na račun koga/česa mi še vedno odteka energija, bom šele pogruntala.

A je sploh še treba gruntat? Po mojem že točno veš, vsaj podzavestno. Glej, pomagaš si lahk na ta način, da ga sigurno najdeš - pogovarjaš se z več ljudmi v živo, čimbolj iskreno in BREZ ega. Ko se boš počutila, da nekaj lahk poveš in te nič ne tesni pri tem, potem te tisti človek ne omejuje. Ko pa boš prišla do človeka, kjer brez ega z iskrenimi besedemi začutiš tesnobo in še toliko večjo, ko ti on odgovori, potem si ga našla tega, ki ti krade energijo. Zaradi njega si filaš ego, ker druge poti ne poznaš. Pa uspešno iskanje ti želim. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #72 - 24.04.2003 at 15:01:01
 


Še 1x, mogoče nam bo kapnilo.

   
In sedaj razčistimo naša prepričanja o karmi.
 Karma ni nič več kot nekončan posel, ki zadeva upravljanje moje energije. Toliko knjig in učiteljev pa ridingov razlaga o karmičnih vezeh in karmičnih odnosih. Karmo imate s to osebo, to skupino, celo deželo. Jasno bi rad povedal: Ni take stvari.
Nimate karmične vezi z nobeno osebo, prostorom ali situacijo, z nobeno stvarjo.  Vsa karma je vaša z vami.
Karmične vezi so moje do mene. Naredil sem jih jaz, podelam jih lahko jaz in dolgove lahko plačam sebi samo jaz. Vsa karma je s seboj. Kar pa imam poleg tega, je sposobnost, da pritegnem osebo, ljudi, ki mi bodo karmo prinesli prav pred nos. To delamo drug drugemu. Pritegnjeni smo k ljudem, ki nam bodo pomagali videti našo karmo. To je Resnica.
Ne zgubite se in ne zapravljajte svoje energije v veri, da ste povezani z drugo osebo. Ni mogoče. Ste pa karmično povezani s svojo karmo. Stalno boste pritegovali osebo, ki vam bo najučinkoviteje pomagala videti vaši karmo. Karma je torej vaša stvar, vaša lekcija. Naslednjič ko bo nekdo res pritisnil na vaš rdeči gumb, ga skušajte pogledati in reči: Hvala. Popolnoma sem pozbail na tole mojo karmo in moral sem se spomniti, da tega v meni še nisem rešil. Izjemno resno pravim: Če temu slu lahko to rečete, ste že na pol poti. Ko pa sebi ali drugim rečete: To si mi storil! okrepite svoj karmični vzorec. In potreben bo močnejši vpliv, da se bo vzorec spet pojavil, razkril pred vami.
Vsakič ko se ognemo lekciji ali jo zanikamo, se lekcija okrepi. In potem je potrebno več energije, da jo dobimo na površino. Zato se včasih čudimo zakaj se situacija slabša, namesto da bi se boljšala. Zaradi naše sposobnosti, da se ognemo očitnemu."





Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #73 - 24.04.2003 at 15:09:28
 
In v nadaljevanju, Eva. Ko najdeš dotičnega tatu tvoje energije, ga čimprej skenslaj iz svojega življenja in hitro pojdi naprej. Ponovno nabiranje energije in opustitev starih navad bo trajalo zelo dolgo, vendar hitreje - čimprej ukrepaš in narediš to zase. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #74 - 24.04.2003 at 15:12:14
 
himynameis wrote on 24.04.2003 at 15:09:28:
In v nadaljevanju, Eva. Ko najdeš dotičnega tatu tvoje energije, ga čimprej skenslaj iz svojega življenja in hitro pojdi naprej. Ponovno nabiranje energije in opustitev starih navad bo trajalo zelo dolgo, vendar hitreje - čimprej ukrepaš in narediš to zase. Smiley


Kaj jo hujskaš? Smiley Eva ni napisala, da ji kdo krade energijo, ampak, da ji odteka Grin. Misliš, da bi moral vsak po takšni poti kot ti, ko raje pustiš punco (zvezo) in greš na pivo. Wink Saj, če si srečen je gut. Ampak po threadu sodeč I wanna die - nisi!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7