Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 56952 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Odpiranje notranjih vrat - 1. del
20.04.2003 at 08:04:12
 
ODPIRANJE NOTRANJIH VRAT, Eileen Caddy

Nikoli se ne boj stopiti v neznano, v novo. Stori to brez strahu, pričakujoč najboljše, ko stopiš. Življenje je zelo zanimivo in razburljivo, če si voljan pognati se v novo z absolutno vero in zaupanjem.

Če o resnici samo poslušaš, bereš in govoriš, te ne more osvoboditi. Resnica mora živeti, se premikati in bivati v tebi. Tedaj te osvobodi in šele tedaj spoznaš resnični pomen svobode srca, uma in duha.

Živi in delaj, vendar se ne pozabi igrati, zabavati in uživati v življenju. Vse mora biti uravnoteženo. Če preveč delaš, življenje izgubi ravnotežje, medel postaneš in nezanimiv. V vsem, kar počneš, najdi ravnotežje, odkril boš, kakšna radost je življenje.

***

Leta 1953 je začel Eileen Caddy voditi tih notranji glas, izhajajoč iz vira, ki mu pravi Bog znotraj. Preprosti nauki, ki jih je prejela v desetletjih, ponujajo duhovno resnico in vizijo ter uvid v srečnejše, bolj smiselno in popolnejše življenje. To vodstvo ji je bilo vir navdiha pri ustvarjanju in razvijanju komune v Findhornu, mednarodne duhovne skupnosti in holističnega izobraževalnega središča na severu Škotske.

To je knjiga o duhovnih vrednotah – ljubezni, radosti, miru, hvaležnosti, enosti. Te in druge teme se v tekstu ves čas prepletajo – z besedami Eileeninega vodnika: »Zelo prijazno in zelo ljubeče te nenehno opominjam na stvari, ki so pomembne v življenju, dokler ne bodo končno postale del tebe in živele, se prelivale in bivale v tebi.«

Ta trajni dnevnik ponuja navdihnjena sporočila praktičnega vodstva v preprosti in neposredni prozi s posebnimi predlogi za dnevno rast in razvoj. Mogoče boste zjutraj, ko se prebudite, prebrali dnevno sporočilo, ki vam ponuja celotno usmeritev za dan. Lahko ga izmenično prebirajo družinski člani ob zajtrku ali pa ga uporabite za osnovo dnevne meditacije. Vnovič ga preberite, preden zaspite, saj bo pripomoglo k boljšemu pregledu dneva. Kakorkoli se že odločite, sprejmite te nauke in jih nosite v sebi dan za dnem, leto za letom ter živite in rastite v njih, dokler ne bodo opravili svojega blagega in dobrohotnega dela, to pa je »odpiranje notranjih vrat«.
Back to top
« Last Edit: 08.07.2003 at 07:32:25 by Miska »  
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #1 - 20.04.2003 at 08:04:50
 
20. APRIL

Vsako stvar, ki se je lotiš, delaj z mojim blagoslovom. Nikoli noro ne hiti naprej, ne da bi ga počakal. Umiri se v tišini in dopusti, da te mir in vedrina vsega ovijeta. V stanju popolnega miru prosi za moj blagoslov in ga sprejmi. Nato nadaljuj v popolni veri in zaupanju ter stori, kar moraš storiti. Vedi, da sem vsepovsod s teboj in da se bo vse odločno izteklo. Večja ko je naloga, ki jo moraš izpeljati, večja je potreba po mojem blagoslovu. Zakaj me ne bi začel uvajati v vsako, še tako majhno področje svojega življenja, in me postopoma vključeval v vse več področij, ki so tudi pomembna, dokler ne boš storil niti koraka več, ne da bi me najprej poiskal? Bodi pripravljen na dolge korake v navidezno nemogoče situacije, toda ne boj se, saj stopam pred teboj in ti utiram pot. Obdrži zavest na višji ravni, ohranjaj stik z menoj in delaj vse, česar se lotiš, brez najmanjšega strahu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #2 - 21.04.2003 at 08:46:12
 
21. APRIL

Na svetu je prostor za vsakega posameznika, vendar moraš iskati in najti svoj prostor ter odkriti, kam spadaš. Če se bojiš prevzeti odgovornost za vnašanje novega, ne poskušaj zaustavljati tistih duš, ki so na to pripravljene. Vedi, da bodo duše, ki so bile navdihnjene za tako nalogo, to storile, saj je to njihovo delo. Najdi svoje pravo mesto v celotnem obsežnem načrtu; če nisi v ospredju, naj te to ne moti. Spomni se, da so za celovito potrebni najrazličnejši ljudje. Sprejmi svoje delo in opravljaj ga predano. Dovoli dušam, ki so postavljene na vodstvene in odgovorne položaje, da stopajo naprej. Popolnoma jih podpiraj in bodi jim vdan; potrebujejo to in cenijo. Izpolni svoje srce z globoko ljubeznijo in hvaležnostjo do njih, vedno se trudi po svojih najboljših močeh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #3 - 22.04.2003 at 07:18:07
 
22. APRIL

Kako pogosto slišiš opazko: »Kako čas beži?« Ko si izpolnjen z radostjo in s srečo, ko se trudiš po svojih najboljših močeh in živiš za druge v želji, da bi pomagal celoti, čas resnično beži in uživaš v vsaki sekundi. Tudi, če se česa zavedaš, ni treba dopustiti, da bi ti postal breme in te povlekel navzdol. Za vse je čas, za vse stvari, ki jih želiš delati, saj si ga lahko vzameš zanje. Vsak ima enako količino časa, pomembno je le, kako ga izkoriščaš, zato se nikoli ne pritožuj, da imajo nekatere duše več časa kot druge. Nikoli ne bodi suženj časa, poskrbi, da bo on tvoj služabnik. Odločiti se moraš, kaj bi rad delala, in začeti; odkril boš, da imaš čas, pa boš delo popolno opravil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #4 - 23.04.2003 at 07:18:03
 
23. APRIL

Približuj se mi in približal se ti bom. Ti moraš napraviti prvi korak v pravo smer in vzpostaviti neposreden stik z mano, nato se bo vse razvilo samo od sebe. Vsaka duša pristopi po svoje, pomembno je le to, da se približaš, čeprav se na začetku obotavljaš. Vedi le, da bo po začetnem koraku vsak naslednji trdnejši in zanesljivejši. Videl boš, kako se bo dogajal čudež za čudežem, ko boš izpolnjeval mojo voljo in se bodo udejanjali moji zakoni. Tvoja vera in prepričanje se bosta okrepila in postala neomajna, ko boš pričakoval, da se ti bo dogajalo samo najboljše in boš najboljše privlačil k sebi. Glej, kako se dogaja, ne samo enkrat, ampak vnovič in vnovič, dokler ne boš več mogel dvomiti o čudežnosti mojih poti, dokler mi ne boš popolnoma verjel, zaupal in dopustil, da prevzamem tvoje življenje in ga vodim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #5 - 24.04.2003 at 07:09:25
 
24. APRIL

Čutiš, da nekaterih ljudi ne moreš ljubiti? Najprej jih nehaj sovražiti. Ne bodi več nestrpen do njih in jih ne kritiziraj. To je lahko tvoj prvi korak v pravo smer. Nato si postopoma jemlji čas, da jih boš spoznaval in odkrival, kaj je tisto, kar te ločuje ode njih. Zazri se vase in spoznaj, kaj je narobe s tabo in tvojim odnosom do njih, in niti za hip ne krivi za to nekoga drugega. Ko se boš lahko soočil s sabo in svojimi pomanjkljivostmi, boš na pravi poti in našel boš popolno rešitev za svoje težave. Še preden ti bo popolnoma jasno, se bosta tvoja naravnanost in odnos do vseh duš spremenila. Vedno lahko takoj nekaj storiš, zakaj bi torej čakal na prvi korak koga drugega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #6 - 24.04.2003 at 15:55:39
 
Miska wrote on 24.04.2003 at 07:09:25:
Čutiš, da nekaterih ljudi ne moreš ljubiti? Najprej jih nehaj sovražiti.

Ljudi na prvem mestu sovražiš, ker jih ljubiš. Vojne se delajo zaradi ljubezni. Vse je povezano. Vse so čustva. Smiley

Vem, da je to PRECEJ težak koncept za dojet. Tudi sam sem do njega hodil zelooo dolgo.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #7 - 24.04.2003 at 19:24:06
 
Čudovita knjiga, ki bi morala biti v vsaki družini. Daje upanje, da bo še vse v redu... ko sem v zagati, zamižim in odrem knjigo na eni strani... Odgovor je ravno tak kot, ga tisti hip potrebujem...

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #8 - 24.04.2003 at 22:02:16
 
himynameis wrote on 24.04.2003 at 15:55:39:
Ljudi na prvem mestu sovražiš, ker jih ljubiš. Vojne se delajo zaradi ljubezni. Vse je povezano. Vse so čustva. Smiley

Seveda, himynameis, saj iz ljubezni izhaja vse in se vanjo vse tudi vrača... Ljubezen je bila na samem začetku in ljubezen bo na samem koncu...  Smiley

In se seveda strinjam, da so vse čustva. Ampak ena z negativnim, druga s pozitivnim predznakom. In z vsem ostalim, kar vsak izmed nabojev prinese s seboj…

m.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #9 - 25.04.2003 at 07:12:55
 
25. APRIL

Moram ti dopustiti, da delaš v življenju napako za napako, toda ko jih prepoznaš in poiščeš mojo pomoč, sem vedno tu, da ti pomagam in pokažem pot. Vendar ne bom opravil tvojega dela namesto tebe. Naučiti se ga moraš opraviti sam. To življenje ni za slabiče, ampak za tiste duše, ki so močne in želijo najti odgovore; pripravljene so narediti vse, da bi našle prave odgovore ne glede na ceno. Se bojiš delati napake? Se bojiš pokukati iz svojih globin? Nikoli se ne boš naučil plavati, če se ne boš odgnal od dna. Nikoli se ne boš duhovno razvil, če se ne boš postavil na svoje noge. Ničesar se ne boj, s popolno vero in zaupanjem stopaj naprej in delaj, kar se ti zdi prav, toda ne zmeni se za nasprotovanje. Naj te vodi notranje védenje, ki izhaja iz mene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #10 - 25.04.2003 at 13:21:02
 
Miska wrote on 24.04.2003 at 22:02:16:
Seveda, himynameis, saj iz ljubezni izhaja vse in se vanjo vse tudi vrača... Ljubezen je bila na samem začetku in ljubezen bo na samem koncu...  Smiley

Jezus je rekel: "Ljubi sovražnika kot ljubiš svojega bližnjega." Dokaj težka zadeva in za večino (tud zame) neizpeljiva. A če gradimo stvar na tem, kar sem že povedal zgoraj, je povsem smiselna. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #11 - 25.04.2003 at 15:12:24
 
himynameis wrote on 25.04.2003 at 13:21:02:
Jezus je rekel: "Ljubi sovražnika kot ljubiš svojega bližnjega." Dokaj težka zadeva in za večino (tud zame) neizpeljiva. A če gradimo stvar na tem, kar sem že povedal zgoraj, je povsem smiselna. Smiley

No, evo… Tudi tole poznam jaz malo drugače… Nekako takole: ljubi drugega tako, kot ljubiš kot sebe in ljubi sebe tako, kot ljubiš drugega… Mi bo moral spet aryan obzorje razširiti… Wink

Drugače pa: ni nemogoče, veš. Je pa to res dolga pot. Se še vedno učim tudi jaz. Včasih mi uspe, včasih še vedno ne. Lahko pa rečem, da mi uspeva vedno večkrat… In po payoff-u, ki ga takrat doživim, vem, da je to prava pot… In da je to pravi cilj…  Smiley

m.

Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #12 - 25.04.2003 at 15:18:24
 
Miska wrote on 25.04.2003 at 15:12:24:
No, evo… Tudi tole poznam jaz malo drugače… Nekako takole: ljubi drugega tako, kot ljubiš kot sebe

No sej, tko je blo mišljeno. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #13 - 26.04.2003 at 06:05:58
 
26. APRIL

Zakaj ne bi napravil tega dne veličastnega, vstal z desno nogo in se v trenutku, ko se zbudiš, neposredno povezal z mano? Zakaj ne bi napolnil svojega srca z ljubeznijo in s hvaležnosti za dan, poln pričakovanj najboljšega in najvišjega? Ko so prvi trenutki dneva radostni in spodbudni, bodo tudi naslednji; in ko bodo trenutki prehajali v ure, boš odkril, da te radost in mir spremljata ves dan. Ko se prebudiš s težkim bremenom v mislih, ko se počutiš malodušnega in potrtega, se lahko zgodi, da boš preživel ves dan v takem razpoloženju, če ne boš ničesar storil. Poišči me, da ti bom pomagal vzpostaviti mir v srcu in umu, mir, ki izhaja iz predaje vseh skrbi in muk meni. Tvoja edina želja pa je, da bi izpolnjeval mojo voljo in stopal po mojih poteh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #14 - 27.04.2003 at 08:23:54
 
27. APRIL

Zakaj ne bi bil optimist in vedno pričakoval najboljše, vedno odkril najboljše, vedno ustvarjal najboljše? Optimizem vodi k moči; pesimizem vodi k šibkosti in porazu. Naj moč duha sije vate in skozte, ustvarjajoč okoli tebe svet lepote, miru in harmonije. Ko gledaš na življenje optimistično, dvigaš tudi vse duše, ki te obkrožajo, daješ jim upanje in vero v življenje. Spoznal boš, da enako vedno privlači enako, da bo tvoj optimizem porajal optimizem in postajal vse večji. V življenju vedno obstaja upanje, pa čeprav je sprva kot komaj migetajoča lučka. Drobna iskrica, ki jo obdaš z upanjem in ljubeznijo v pravem ozračju, bo zanetila plamen; večala se bo in večala, dokler ne boš zagorel v ognju duha, ki je nepogasljiv in neugasljiv. Ko enkrat zagori, mu nič ne more preprečiti, da bi se širil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11