Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 56946 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #15 - 28.04.2003 at 07:06:32
 
28. APRIL

Ni lahko ponuditi drugo lice, ko te kdo udari, pa naj te z besedo ali dejanjem. Takojšnji odziv je vrnjen udarec, toda prav tu se moraš najskrbneje opazovati ter udejaniti samoobvladovanje in popolno nesebičnost. Duše, ki se niso naučile samodiscipline, bodo vrnile, kar so dobile, in menile, da je takšno ravnanje upravičeno. Nato se bodo spraševale, zakaj sta na svetu kaos in zmeda. Slepota jim ne dopušča videnja, da ne bodo mogle spreminjati stanja na svetu, dokler se ne bodo naučile drugače gledati na življenje in ljubiti svoje bližnje kot same sebe. Z več ljubezni in dobre volje se bodo spremembe hitreje odvijale. Toda vse se začne v tebi. Prej ko to spoznaš, prej bo torej prišlo do sprememb okoli tebe in na svetu. Zakaj ne bi takoj storil kaj v zvezi s tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #16 - 28.04.2003 at 14:43:36
 
Miska wrote on 25.04.2003 at 15:12:24:
No, evo… Tudi tole poznam jaz malo drugače… Nekako takole: ljubi drugega tako, kot ljubiš kot sebe in ljubi sebe tako, kot ljubiš drugega… Mi bo moral spet aryan obzorje razširiti… Wink

1. 3 Mz 19,18
 Ne maščuj se in ne bodi zamerljiv do sinov svojega ljudstva, temveč ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe; jaz sem GOSPOD.  

2. Sir 13,15
 Vsako živo bitje ljubi sebi podobno, vsak človek svojega bližnjega.  

3. Mt 5,43
 »Slišali ste, da je bilo rečeno: Ljubi svojega bližnjega in sovraži svojega sovražnika.  

4. Mt 19,19
 Spoštuj očeta in mater! in Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe!«  

5. Mt 22,39
 Druga pa je njej podobna: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe.  

6. Mr 12,31
 Druga pa je tale: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. Večja od teh dveh ni nobena druga zapoved.«  

7. Lk 10,27
 Ta je odgovoril: »Ljubi Gospoda, svojega Boga, iz vsega srca, z vso dušo, z vso močjo in z vsem mišljenjem, in svojega bližnjega kakor samega sebe.«  

8. Rim 13,9
 Kajti zapovedi Ne prešuštvuj! Ne ubijaj! Ne kradi! Ne požêli! pa tudi vse druge zapovedi so obsežene v besedi: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe.  

9. Gal 5,14
 Saj je celotna postava izpolnjena v eni zapovedi, namreč: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe.  

10. Jak 2,8
 Če torej po Pismu izpolnjujete kraljevsko postavo: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe, ravnate prav.  
Wink

Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #17 - 28.04.2003 at 22:43:53
 
Jao, jao, sidha… SORRY!!! Tole je bila pa res čista nepozornost z moje strani… Ampak nenamerna, zares! Seveda si ti tisti, ki širiš moje obzorje s poznavanjem Svetega pisma in ne aryan… Se ne bo več zgodilo, obljubim! Wink

Drugače pa – evo ti ga na, pa ustno izročilo…  Grin Kako ljudje obračajo, dodajajo in odvzemajo besede originalnim zapisom… Še dobro, da dodajam »nekako tako« in si vedno in povsod dovolim širiti obzorje... Wink

Sidha – hvala! Se priporočam še za naprej – imam še kakšno na zalogi…  Smiley

m.

Back to top
« Last Edit: 29.04.2003 at 06:59:21 by Miska »  
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #18 - 29.04.2003 at 06:58:21
 
29. APRIL

Odpri se pritoku moje ljubezni in svetlobe. Odpri vrata srca in ne dovoli, da bi bil pritok kakorkoli oviran. Naj bodo vrata široko odprta, tako da se bosta ljubezen in svetloba prosto pretakali v tebe in skozte in da bo v tebi vedno življenjska moč. Ko so vrata tvojega srca zaprta in se pritok ljubezni in svetlobe zaustavi, tvoje življenje obstoji na mestu. V mirujočem ribniku pa ni življenja. Zato moraš imeti ta vrata vedno široko odprta in nenehno moraš črpati iz mene, življenjskega vira, tako da se ti srce nikoli ne osuši in ne obmiruje. Tok, ki preneha črpati iz svojega vira, se osuši. Ko prenehaš črpati iz mene, se posušiš in postaneš nekoristen. Torej se me nenehno zavedaj in venomer črpaj svojo življenjsko moč iz mene. Sam se odločaš dan za dnem, uro za uro, minuto za minuto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #19 - 29.04.2003 at 12:49:25
 

Joj Miška hvala ti.  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #20 - 30.04.2003 at 07:13:20
 
You are more than welcome, Marjana!  Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #21 - 30.04.2003 at 07:14:25
 
30. APRIL

Radost dajanja je neizmerna. Ko se boš naučil od srca dajati svoje darove in nadarjenost (vsak ima drugačne in delujejo na različnih ravneh), boš vse pokončnejši. Če si srečne, vedre narave in jo odsevaš, kamorkoli greš, se ti bo tisočkrat povrnilo, saj se vsak odzove na vedro razpoloženje. Zapomni si: »Kar seješ, to žanješ.« Če seješ kritiko, nestrpnost, nezvestobo in negativnost, boš žel te lastnosti, saj jih vlečeš k sebi. Zakaj ne bi takoj začel sejati semen radosti, ljubezni, miline in razumevanja, ob tem pa opazoval, kaj se dogaja? Spremenil se ti bo pogled na življenje in odkril boš, da privlačiš samo najboljše. Radost, ki jo daješ, se ti bo vračala od vseh duš, ki te obdajajo, saj vse ljubijo radostnega človeka, ki daje, in se odzivajo na dejanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #22 - 30.04.2003 at 10:35:34
 
Miška Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #23 - 01.05.2003 at 08:41:36
 
ziby Kiss




Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #24 - 01.05.2003 at 08:43:51
 
1. MAJ

Velika vrata se vrtijo na majhnih tečajih. Pomembna dogajanja imajo majhne začetke. Kar se je v Findhornu začelo iz malega, bo raslo in se razvijalo v vsesplošno gibanje širom po svetu; razodetje bo postalo revolucija. Moje poti so zelo nenavadne in prekrasne; niso tvoje poti. Hodi po mojih poteh s popolno vero in zaupanjem ter opazuj, kako se čudeži množijo. Pomlad nove dobe je tu, razcveta se v popolni harmoniji, lepoti in obilju, nič je ne more več zaustaviti. Vse nastopi ob pravem času in zdaj je pravi čas za rojstvo nove dobe. Ne tuhtaj o preteklosti, pusti jo za seboj; glej, kaj ti prinaša nov, čudovit dan. Glej, kako se izpolnjujejo moje obljube, in zahvaljuj se zanje. Vedno imej pred očmi vizijo novega neba in nove zemlje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #25 - 02.05.2003 at 08:42:42
 
2. MAJ

Brez ljubezni v srcu ne moreš hoditi po tej duhovni poti, kajti ljubezen je ključ. Ljubezen kaže pot. Ljubezen je pot. Govoriti o ljubezni je zapravljanje časa. Živi in dokazuj jo v svojem življenju. Popolnoma pozabi nase, ko se pretaka skozte na druge. Strpnost ne zadošča; potrebna je pristna ljubezen. Ne moreš pričakovati, da boš pomagal duši, ki si jo lastiš, kajti vse duše morajo biti popolnoma svobodne, da se najdejo in živijo lastna življenja, ki jih vodim jaz. Ko si dušo lastiš, zadržuješ njen duhovni razvoj: tega ne smeš nikoli početi, saj bi tako prevzemal ogromno odgovornost. Svoboda duha je bistvenega pomena za vsakogar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #26 - 02.05.2003 at 22:03:16
 
Quote:
In kaj zdej ???

Hehe, kreden… A kaj zdej? Ja nič… Zgleda, da ti je še vedno dolžna dve klofuti na drugo stran tvojega lica… Grin

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #27 - 02.05.2003 at 22:36:02
 
Quote:
… bom moral skasirat kar si zaslužim,ane.

žalostno,vendar resnično,predvsem boleče. Cheesy Cheesy

Ma ja, pokasiral boš v vsakem primeru… Karma in to…

Mogoče si pa to klofuto, za katero praviš, da si si jo zaslužil, že pokasiral kje drugje in od koga drugega? Morda celo v kakšni drugi obliki? Pa tole od tele lepe in mične gospodične lahko zamenjaš za kaj drugega? Recimo za poljubček na drugo lice? To bi pa morda znalo biti resnično, ni žalostno, predvsem pa ni boleče, a? Wink Grin

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #28 - 03.05.2003 at 08:26:55
 
3. MAJ

Ko si pozitivno naravnan, vidiš onstran sedanjega trenutka v prave globine. Zelo natančno premisli o svojih potrebah in vedi, da bodo čudovito zadovoljene. Nikoli se ne pozabi zahvaljevati. Zakon hvaležnosti je temeljni duhovni zakon. Si lahko iskreno hvaležen za vse? Lahko vidiš dobro v vsaki situaciji? Želim, da ga bolj in bolj udejanjaš, posebno, ko se spopadaš z navidez težko situacijo. Pošteno in odkrito si jo oglej; nato poglej skoznjo, podnjo, nadnjo in okrog nje; ko si jo boš tako ogledal, boš spoznal, da se je tvoj pogled nanjo popolnoma spremenil. Kar je bilo sprva videti nesreča, je postalo priložnost; odločil se boš, da jo boš uspešno izrabil in potegnil iz nje samo najboljše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat
Reply #29 - 04.05.2003 at 07:47:29
 
Quote:
pravijo ne čohaj se tam ko te ne srbi, sam ko si ne morem kaj ???
 Roll Eyes

Ne moreš si kaj? No, ja… Izbira je vedno tvoja… In odločitev tudi…

In če izbereš in se odločiš za čohanje tam, kjer te ne srbi – ti kar… Pa stalne postelje v KC si ne pozabi rezervirat! Grin

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11