Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9641 times)
LittleStar
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #30 - 17.04.2003 at 12:38:50
 

kaja wrote on 17.04.2003 at 10:50:20:
Tu se pa žal motiš. Tako čustven, kot sem jaz, ni vsak.
Včasih še preveč .Tako , da verjamem, da ji ljubezni z moje strani ne manjka.  

Ločitev je bila na mojo pobudo in bivšemu nisem imela kaj odpustiti, ker sem bila v bistvu sama kriva, da sem sploh rinila v ta zakon.  



Kaja, še enkrat oprosti, ker se ne morem upret, da ne ti ne bi napisala Roll Eyes, da se mi ne zdi prav, da razmišljaš, da si sama kriva, da si sploh... whatever. Če se kriviš, to otrok čuti. Saj je super, če prevzameš odgovornost za neka dejanja, ampak krivca se meni ne zdi o.k. določat.

Glede čustvenosti pa - čustva so čustva. Negativna, pozitivna - velikokrat nimajo kaj dosti opraviti z ljubečo naravnanostjo.

Želim ti, da bi se stvari čimprej uredile.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #31 - 17.04.2003 at 15:27:31
 
Quote:
Spomnim se, da ko sem bila majhna sem imela navado se usest na tla ni na vse grlo jokat in ne it več dalje. Stil od babice je bil, da je enostavno šla dalje, se skrila za prvi vogal in ter me tam pustila. Seveda sem stekla za njo. Še danes se mi srce para, da me nikoli ni vsaj raje v jezi pobasala. Ne vem... mogoče se motim, ampak mislim, če bi me takrat vzela v naročje, da tega več ne bi počela. Saj pravim, mogoče pa se motim.

Se strinjam. Starši včasih jemljejo otroke kot "smrkavce" in ne svoje "otroke"! Od tu naprej pa gre potem vse narobe.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: 'Težave' s hčerko
Reply #32 - 17.04.2003 at 20:40:07
 
Draga Kaja!

Sama še nimam otrok, tako da ti težko pomagam.
Vem samo, da te deklica potrebuje, kot ti potrebuješ njo. Tebe je izbrala, da se bo razvila v osebnost kakršna mora postati, da uresniči svojo vizijo. Verjamem, da je samo ljubezen prevlada.

Veliko uspeha ti želim.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #33 - 19.04.2003 at 08:44:38
 
himynameis wrote on 17.04.2003 at 15:27:31:
Starši včasih jemljejo otroke kot "smrkavce" in ne svoje "otroke"! Od tu naprej pa gre potem vse narobe.

Himyn, ko pridejo otroci, se stvari malo spremenijo. Wink

Tisti, ki jih že imamo, si ne lastimo večje odgovornosti zanje. Ta nam kar pripada.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #34 - 23.04.2003 at 09:16:24
 
Quote:
Težko rečem. Glede na napisano pa se mi zdi, da ne prevzameš odgovornosti in je ne vzgajaš oz. se pogovarjaš z njo o obnašanju, ki se ti ne zdi primerno (to bi naj roditelji delali) ne pa da jo tukaj obrekuješ. Punčka rabi tvojo ljubezen. Tisto srčno. Žalostno, ampak zdi se mi, da jo raje ignoriraš, ker se je bojiš. In trmariš. Skratka, ogledalo ti je. In logično nekako, da jo vidiš kot nasprotnico, ker sama proti sebi delaš. Zakaj raje ne spremeniš gledišča - npr. hvaležnost zanjo. Bodi ji prijatelj skratka. Saj vem, da ni lahko, ampak SAMO LJUBEZEN PREVLADA. Bodi resnična, ne zadržuj svojih čustev. Vzpostavi vez z njo in bodi kar si, kar pomeni - ne delaj se, kar nisi. Mogoče si še ti sama nisi oprostila ločitve in odpustila bivšemu možu? Pa seveda oprosti mi, ker sem ti tako neposredno napisala (nimam hčere, mam pa babico in imaginarno mamo). Seveda pa lahko tudi vztrajaš pri svoji trmi.


Kaja, prosim sprejmi moje opravičilo oz. obžalovanje, da sem ti napisala tole zgoraj. Nimam pravice soditi, kakšna si, tega ne vem, ker te ne poznam, niti tvoje situacije ne, in s svojo direktnostjo sem ranila predvsem sebe. Nam je že domače dejstvo v večini tu na forumu, da se itak spravljamo na neki svoj odsev v ogledalu; prav zato temu ne bi smelo biti tako. Učiti bi se morali prijaznosti - vsaj jaz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #35 - 23.04.2003 at 09:50:31
 
Quote:
Učiti bi se morali prijaznosti - vsaj jaz.

tudi jaz ...

nekako nikol ne najdem časa da bi nalinku une razne kristalne in vijolčne otroke, pa une preobčutljive ... ma kdo čas?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #36 - 23.04.2003 at 11:22:25
 
ja men je pa ratal spregledat tale topic čist, ampak po prvem postu se mi je čist indigo zazdela deklca.

Pa tud tistle, kar je Karmen rekla - da otrok prevzame vlogo starša, ki se odseli - pomojem je res nekaj na tem. Izhajam predvsem iz primera mojega moža. On je bil star 12 let, mamica njegova  ??? recmo 29 (je bla precej mlada, ko je rodila) v hiši je ostala še stara mama, pa imel je leto dni mlajšega bratca in on pravi, da takrat, ko je oče odšel, je moral on poskrbet za družino.  Undecided  tega mu sicer verjetno noben ni reku, ampak on se je počutu dolžnega - kaj pa vem.. kot najstarejši "moški" v hiši?

jet sm tele najdla :

Indigo otroci
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Še o Duši, Dušah...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101351...

HSP (higly sensitive persons)
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #37 - 23.04.2003 at 16:03:12
 
Ja, kaja, še spomnla sm se, da lahko povem za en način, kako se od prenajedanja odvadit. Jest sm enkrat sprobala to "tehniko", da sem se vsakič, ko sem se zalotila, da jem, čeprav sploh/več nisem lačna, šla pisat dnevnik in poskusla iz sebe spravt tisto, kar se je v meni dogajajlo, pa o tem nisem hotla razmišljat, niti tega čutit in šla zarad tega pol rajš jest. In fora je, da sem se pol zalotila tud, kako mi med pisanjem ni uspevalo iz sebe spravit tistga, kar me je matral in sem se zalotila, kako sem vstala, pa bla na poti v kuhinjo... in pol sm se spomnila, da še vedno nisem lačna, pa se šla spet nazaj vsest, pa bulila v tist zvezek.. v glavnem sem se odločila, da bom tolk časa pisala, da nekaj novega pogruntam o sebi, še sploh je blo super, če mi je ratal se spravit v dobro voljo, al pa toliko časa, dokler mi ne bo začel krulit v želodcu... In če nimaš ravno možnosti pisanja, se vprašaj, ko bi rada jedla: Čaki, kaj zdele razmišljam, čemu v sebi bi se zdele rada izognila, da grem jest.. men je to takrat pomagal. Pa hvala, ker si me spomnla, da morm spet ta sistem začet prakticirat.  Smiley

aha pa še nekaj je: opazila sem tudi, da ko bi tkole jedla, mi paše točno določena hrana - čeprav dokler ne razmišljaš, se ti zdi, da si pripravljen pojest karkoli. Zato, ti predlagam, da ko daš nekaj v usta, pa se spomniš, da sploh nisi lačna, da se osredotočiš na okus, da grižljaj čimdalj časa zadržiš v ustih - sama sm tko pogruntala, da mi niti tak okus, niti taka struktura hrane... čist nič ne paše in raje, kot da bi jedla nekaj tako zanič sem pljunila še tist grižljaj ven, pa si zobe umila  Grin pa pila velik vode..
splača se zamotit, samo ne postat deloholik, al pa kaj druzga, to je samo iz ene zasvojenosti v drugo
upam, da ti bo kaj v pomoč. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
kaja
1
*
Offline


Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #38 - 23.04.2003 at 21:56:29
 
LittleStar ,

ni panike, če bi bila užaljena, bi že kakšno rekla. Je že dobro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kaja
1
*
Offline


Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #39 - 23.04.2003 at 22:01:51
 
EvaZh ,

hvala za linke. Sem si sprintala z Luninega neta in na hitro preletela, se bom pa poglobila čez vikend.
Zna bit, da je moja tamala res indigo otrok. V soboto greva za en teden na morje, pa jo bom malo bolj natančno opazovala in se veliko pogovarjala z njo, saj bova 24 ur na dan skupaj.

Je bila pa danes ena situacija - ima papigo in nimava je kam dati, ko bova odsotni. Ko jo je očka pripeljal domov, sem jo spomnila, če ga je prosila, če bi čuval ptička. Rekel je, da ne ve če bo doma. Tako dolgo ga je prepričevala, da je privolil in tako je dosegla svoje. Jaz sem seveda imela rezervno varianto, je bilo pa zanimivo gledati njun pogovor.

LP,Kaja
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #40 - 23.04.2003 at 22:18:10
 
ja tud jest bi si že lahko tiste linke prebrala, za ktere gre pa tud gapetu zahvala   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3